Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19538) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Przystań wodna i kąpieliska. Ślesin jest przygotowany do sezonu!

Dodano: 29.06.2018 09:44
Źródło: LM.pl

Remont „Pawełka”, jedyne w powiecie konińskim kąpieliska i przygotowana przystań wodna. Ślesin czeka na turystów.

Przygotowania do sezonu letniego ruszyły w Ślesinie wczesną wiosną. Na przystani przeprowadzono między innymi przegląd techniczny pomostów i wymieniono uszkodzone elementy, sprawdzono stan żurawia, pomalowano ławki i chatę grillową.

Gotowy do rejsów jest statek „Pawełek”, któremu w ubiegłym roku skończył się okres ważności świadectwa zdolności do żeglugi. Jak informuje Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, przeprowadzono niezbędne prace, w tym: wymianę instalacji elektrycznej, osprzętu silnika, remont windy kotwiczej i instalacji elelktrycznej, a także przebudowę urzędzeń sterujących.

- Na chwilę obecną statek jest sprawny i otrzymał świadectwo żeglugowe do 2023 roku – mówi Mariusz Zaborowski.

Konieczna będzie jednak jego inspekcja na lądzie przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, czyli w 2019 roku.

Poza atrakcją pływającą Ślesina, turyści lubią korzystać z tamtejszych kąpielisk. Już jesienią ubiegłego roku przygotowano dokumentację umożliwiającą utworzenie kąpielisk zgodnie z nowymi przepisami. I tak korzystać z wody można na plażach w Licheniu Starym, przy ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Gwarek” w Ślesinie, a także na przystani i przy parku miejskim w Ślesinie.

fot. archiwum

  • Przystań wodna i kąpieliska. Ślesin jest przygotowany do sezonu!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdyby wprowadzić zakaz używania łodzi motorowych lub ograniczyć pojemność silników by byznesmeny nie wodowali łodzi pełnomorskich na tym akwenie to byłby raj. A tak wrrrrrrrr cały dzień aż p***rooolca można dostać.
Dodano: 29.06.2018 12:47    Przez: ~zip
Niech ci turysci popatrza dalej np. droga 25======cegielnia !!!!!.Wstyd tak sa zarosniete pobocza.Chwalic sie nie ma czym BURMISTRZU!!!!Wybory blisko!!!!!!!!
Dodano: 29.06.2018 13:42    Przez: ~Rowerek
Szkoda zeze plaze w pątnowie sprzedali i zamkneli i basen odkryty mogli by zrobic a nie wszystko niszczeje pozamykane a dobre chodniki na nowe wymieniaja np na spoldzielcow i do tego ten kraweznik chory dzielacy sciezke rowerowa od chodnika, ciekawe jak ktos na tym dziadostwie zlamie noge albo cos i kto za to beknie, juz nie wspomne jak dziecko przypadkiem na to najedzie masakra.... Niebezpiecznie sie zrobilo
Dodano: 29.06.2018 15:08    Przez: ~Lolo
W tym bagnie się nie nurkuje
Dodano: 29.06.2018 13:27    Przez: ~@ wp

KOMENTARZE

Pawełek byłby większa atrakcją gdyby go zatopiono i udostępniono nurkom. Pływanie tą starą krypą, która jest głośna, wolna, cała się trzęsie i smrodzi to naprawdę żadna frajda.
Dodano: 29.06.2018 12:04    Przez: ~Radosław
W tym bagnie się nie nurkuje
Dodano: 29.06.2018 13:27    Przez: ~@ wp
Nurkowanie to tylko Tręby lub Honoratka (nowe jezioro).
Dodano: 29.06.2018 14:07    Przez: ~mac
Lo jestem w szoku w naszym powiecie jest woda jednak kopalnia wszystkiego nie wyssała
Dodano: 30.06.2018 10:13    Przez: ~Cvg
Gdyby wprowadzić zakaz używania łodzi motorowych lub ograniczyć pojemność silników by byznesmeny nie wodowali łodzi pełnomorskich na tym akwenie to byłby raj. A tak wrrrrrrrr cały dzień aż p***rooolca można dostać.
Dodano: 29.06.2018 12:47    Przez: ~zip
Niech ci turysci popatrza dalej np. droga 25======cegielnia !!!!!.Wstyd tak sa zarosniete pobocza.Chwalic sie nie ma czym BURMISTRZU!!!!Wybory blisko!!!!!!!!
Dodano: 29.06.2018 13:42    Przez: ~Rowerek
innych lat codziennie z koszy na bulwarze (w wakacje) były usuwane smieci ,butelki itp , było to bardzo mądre i pożądane działanie ktore powodowało czystosc brzegu i bulwaru, prosba do załogii ZGK o kontynuację....DZIĘKUJEMY
Dodano: 29.06.2018 13:44    Przez: ~mieszkanco-turysta
Jak widzisz smieci daj przyklad schyl sie i podniesc raczka dojdz do kosz i wrzuc. Zgk dzieci ze szkol a ty?
Dodano: 29.06.2018 22:43    Przez: ~Wykaz sie turystko
do 22:43 jestes debilem czy nie umiesz czytac ze zrozumieniem, to moze sylabizuj
Dodano: 30.06.2018 22:46    Przez: ~goń
Slesin jest naprawde fajny teraz. Plaza, mozna cos zjesc w pobliskiej gastronomii, pograc w sitkowke, pospacerowac (las jest blisko) lub pojezdzic rowerem. Ludzie, co wy tak narzekacie? Cieszcie sie z tego co mamy.
Dodano: 29.06.2018 14:22    Przez: ~Ja...
A termy Ślesińskie miały być i nie ma. Jeszcze nigdzie nie było term a w Ślesinie już poprzedni burmistrz nagłaśniał sprawę i się starał a teraz cicho sza.
Dodano: 29.06.2018 16:19    Przez: ~co z termami
Spacer jak najbardziej wskazany po lesie. Robić dużo zdjęć ponieważ jak leśne ludki ze Ślesina wpadną po dniach Ślesina, to w tydzień wyleci kilka hektarów na lawetach i przyczepkach zaufanych biznesmenów do tartaków.
Dodano: 29.06.2018 16:23    Przez: ~siekierowo-tężniowy
Fantastycznie ,ale proszę bez skuterów i motorówek bo to nie wypoczynek w wiecznym hałasie.Klasa to nie Mercedes i skuter tylko biały żagiel ,to tak przypomnienie dla wodnych gwiazd.☺️
Dodano: 29.06.2018 15:00    Przez: ~Arek
Szkoda zeze plaze w pątnowie sprzedali i zamkneli i basen odkryty mogli by zrobic a nie wszystko niszczeje pozamykane a dobre chodniki na nowe wymieniaja np na spoldzielcow i do tego ten kraweznik chory dzielacy sciezke rowerowa od chodnika, ciekawe jak ktos na tym dziadostwie zlamie noge albo cos i kto za to beknie, juz nie wspomne jak dziecko przypadkiem na to najedzie masakra.... Niebezpiecznie sie zrobilo
Dodano: 29.06.2018 15:08    Przez: ~Lolo
jeżeli można korzystać z plaży w Licheniu to dlaczego gmina postawiła znak zakaz kąpieli ..... ha ?
Dodano: 29.06.2018 17:13    Przez: ~piter
Woda brud syf strach się tam kąpać Do pływania to w okolicy tylko jezioro Budzisławskie czyste i ponurkować można
Dodano: 29.06.2018 20:45    Przez: ~Big
Ślesin jest przygotowany do sezonu w czym . Co można rozumieć przez przygotowanie, ten przedpotopowy i obskurny OSiR, stateczek ponad 60 letni i trzy budki gastronomiczne przy plaży.
Dodano: 29.06.2018 21:48    Przez: ~Zenek
Lepszy rydz niż nic bo i tak nic lepszego nie będzie :)
Dodano: 29.06.2018 22:16    Przez: ~Ziomek
1 z 2
12>>