Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17804) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Wraca Łańcuch Światła. Będą protestować przed sądem w Koninie

Dodano: 2.07.2018 10:12
Źródło: LM.pl

Po raz piąty w całej Polsce zorganizowany zostanie Łańcuch Światła. Protest w obronie niezależności sądów zagości również w Koninie.

Akcja organizowana jest z powodu wejścia w życie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. - Wbrew konstytucyjnej zasadzie o nieusuwalności sędziów (art. 180 Konstytucji) blisko 40% sędziów Sądu Najwyższego zostanie usuniętych ze swoich stanowisk, a zastąpią ich ci wskazani przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa. Ma również zostać przerwana sześcioletnia kadencja prof. Małgorzaty Gersdorf jako Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego (art. 183 Konstytucji), która kończyć się powinna dopiero 30 kwietnia 2020 r. - tłumaczy Bartosz Małaczek, organizator protestu.

Ci, którzy nie zgadzają się z tymi zmianami, mogą wyrazić swój sprzeciw dzisiaj o godz. 20.30 pod Sądem Rejonowym w Koninie. To właśnie wtedy odbędzie się w naszym mieście 5. Łańcuch Światła. - Spotkajmy się, by pokazać, że wspieramy sędziów Sądy Najwyższego, że chcemy by zostali i by trzymali się mocno broniąc niezależności sądu, a tym samym niezawisłości polskiego wymiaru sprawiedliwości i naszych praw - zachęca Bartosz Małaczek.

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KODziarze, PObywatele RP, łancuch światła.... Tyle nazw a łaczy ich wszysykich jedno... Odebrana emeryturka esbecka...
Dodano: 2.07.2018 10:18    Przez: ~zaKODowanu PObywatel RP
Czytam te bzdury i mi się wierzyć nie chcę co za gość .Układzik się koledze skończył bo kwik słychać Peowca.
Dodano: 2.07.2018 10:43    Przez: ~Konin
Dajcie spokój już w tym gów..m kodowskim.
Dodano: 2.07.2018 10:38    Przez: ~Mucha
Normalni emeryci nie maja czasu na łażenie na jakies parady. Oni sa zajeci dorabianiem do emerytury 1000pln.
Dodano: 2.07.2018 10:53    Przez: ~600
Słuchać jak kwicza świnie odrywane od koryta. Kwik Kwik demokracja. Kwik Kwik demokracja!
Dodano: 2.07.2018 11:20    Przez: ~Haha

KOMENTARZE

KODziarze, PObywatele RP, łancuch światła.... Tyle nazw a łaczy ich wszysykich jedno... Odebrana emeryturka esbecka...
Dodano: 02.07.2018 10:18    Przez: ~zaKODowanu PObywatel RP
~zaKODowanu PObywatel RP, Was, czyli Zjednoczoną Prawicę łączy... KORYTO !
Dodano: 02.07.2018 10:26    Przez: ~koryto
Do autora tej oświeconej myśli@ Coś koleś wygląda na to że pomyliłeś fora komentatorskie, gdyż to nie tutaj odbywa się konkurs na najgłupszą wypowiedź. Można jedynie zasugerować abyś produkował się na stronach Radyja czy innej "patriotycznej" opcji, a gwarantuję, że zdobędziesz tam poklaski oraz szczere uznanie wielbicieli wszelkiej aberracji, dewiacji oraz innych odlotów.
Dodano: 02.07.2018 10:37    Przez: ~Zdzich@
Już Zdzich tam pierwszy ze świeczką się ustawi jak zawsze będzie bronił ciepłych posadek sędziów z minionej epoki PZPR.
Dodano: 02.07.2018 11:41    Przez: ~Znicz
Naprawdę tyle tu PiSiorskiego bagna? Ja będę pod sądem na pewno.
Dodano: 02.07.2018 12:36    Przez: ~kwiecisty jaro
kwiecisty jaro - co się dziwisz? Pełno w tym smutnym mieście beneficjentów 500 którzy nigdy żadną robotą się nie splamili i tylko żyją na nasz koszt.
Dodano: 02.07.2018 13:17    Przez: ~mądra
Oby przyszła taka ulewa żeby odechciało wam się tam stać kodomici i ubecy.Koniec już przyszedł ,jesteście na dnie.
Dodano: 02.07.2018 13:57    Przez: ~Pisiorska
Bo to ubeki , komunisty i złodzieje żyjący tylko dzieki wyrokom tych sędziów na telefon
Dodano: 02.07.2018 14:19    Przez: ~olo
A czy która kolwiek osoba która będzie pod Sądem miała w nim choc jedna sprawę taka poważniejsza ,nie sądzę.Zmiany wśród sędziów muszą być bo to jest czasem nie do przyjęcia to co w Sądach się słyszy i to co się wyprawia,i szkoda słów,zmiany muszą być Dość tego.!PO Kodziarze do domu tam porządki robic.
Dodano: 02.07.2018 17:28    Przez: ~Ha
Oni nie mieli ale boją się że będą mieli i dlatego droga Pani stara kasta ,ubywatele i reszta nie odpuszcza
Dodano: 02.07.2018 17:43    Przez: ~Edyta
Fundatorem świeczek jest Mateusz Kijowski;)-)/ -
Dodano: 02.07.2018 18:03    Przez: ~Total.beka pl
A jeszcze niedawno zbierał na alimenty, łobuz na utrzymanie własnych dzieci nie płacił, tak postępuje ojciec ?
Dodano: 02.07.2018 18:52    Przez: ~Alimenciarz
Kaczor, Duda, Ziobro i cała reszta pod Trybunał Stanu!
Dodano: 02.07.2018 10:24    Przez: ~antyPiS
Za co ? Społeczeństwo polskie chce reformy sądownictwa. Sędziowie z legitymacjami PZPR, a obecnie SLD powinni się pożegnać z zawodem.
Dodano: 02.07.2018 11:44    Przez: ~Symp. PiS
A prokuratorzy ? Jest taki jeden w pisie, Piotrowicz .
Dodano: 02.07.2018 11:53    Przez: ~Za to
Razem z tobą ubeku
Dodano: 02.07.2018 13:48    Przez: ~Pm
Kodomici robactwo, które należy zdeptać za wszelką cenę...
Dodano: 02.07.2018 16:50    Przez: ~Anty Po
To co wyprawia dojna zmiana nazywa się niszczeniem powagi państwa Polskiego w oczach obywateli, Europy i świata. Banda ta nie zważając na prawo i obyczaje cywilizacji zachodniej stara się narzucić Polakom bolszewickimi metodami zwyczaje wschodnie. Mam nadzieję, jak większość Polaków, że niedługo za pomocą kartek wyborczych odsuniemy tą bandę ciemniaków od władzy, a następnie państwo zgodnie z prawem ukarzę tych rożnych Adrianów, Jarków, Szydłów czy innych Matouszów i zapewni im mało wygodne cele dla najgroźniejszych bandytów.
Dodano: 02.07.2018 10:26    Przez: ~Zdzich@
Cela plus czeka na takich jak Ty, mało nabroiliście, Polskę za bezcen chcieliście oddać obcemu kapitałowi, a z nas Polaków uczynić niewolników. Dość tego, PiS powinien zdecydowanie i ostro zabrać się za zdrajców Ojczyzny, a reforma sądownictwa jest niezbędna. Kasta uprzywilejowana musi podlegać społecznej kontroli, nie może być bezkarna, a sędziowie nie mogą być świętymi krowami.
Dodano: 02.07.2018 11:56    Przez: ~Symp. PiS
Do ulubieńca PiSa @; Nie wiem co palisz, nie wiem co pijesz oraz jakie prochy łykasz, ale wiem że powinieneś brać połowę tych dawek gdyż wydawało się, że limit idiotyzmów na półrocze już wyczerpałeś. Wychodzi jednak na to że wykorzystujesz kredyt na wygadywanie głuptactwa na kolejne półrocze. Wyluzuj chłopie !!!
Dodano: 02.07.2018 12:45    Przez: ~Jankiel kaczy dziobek
Zdzich@ większej dojnej zmiany niż Po to na całym świecie, w ogóle nie znasz historii Polski,a czas się z nia zaznajomić .Podoba Ci się cywilizacja zachodnia to wyjedzi tam siedź jak ci tu źle,tyle że na zachodzie nie jest wcale tak fajnie,jedyne co nas różni to zarobki i tyle,a jeżeli chodzi o ciapoli to z nimi jest Masakra jakaś i tym co oni tam wyprawiają .Jedz do Disburga zobacz co tam się dzieje gwałty na ulicach są codziennością.Ja niewiem wszedzie Sądy działają w Europie normalnie i teraz ma być u nas podobnie jak w Europie po zmianach i czego chcecie.?
Dodano: 02.07.2018 17:41    Przez: ~Ha
Dajcie spokój już w tym gów..m kodowskim.
Dodano: 02.07.2018 10:38    Przez: ~Mucha
Normalni emeryci nie maja czasu na łażenie na jakies parady. Oni sa zajeci dorabianiem do emerytury 1000pln.
Dodano: 02.07.2018 10:53    Przez: ~600
nie idzie w tym zakorkowanym mieście żyć - jak nie awaria przeprawy to psychiatryk wyłazi na ulicę.
Dodano: 02.07.2018 11:22    Przez: ~Normalny mieszkaniec
Właśnie, ja normalny emeryt aktualnie zrywam wiśnie by trochę dorobić, a te świry KODowskie i żydo-bolszewickie z sądów rodem jeszcze z PRL-u łażą ze świeczkami dla zabawy... i obrony swych skorumpowanych koryt.
Dodano: 02.07.2018 20:51    Przez: ~skromny emeryt
Czytam te bzdury i mi się wierzyć nie chcę co za gość .Układzik się koledze skończył bo kwik słychać Peowca.
Dodano: 02.07.2018 10:43    Przez: ~Konin
Oni chcą przywilejów jak za PZPR.
Dodano: 02.07.2018 11:59    Przez: ~Witek
Witek - póki co przywilejami jak za PZPR to się PiSiorstwo może pochwalić. Tfu...
Dodano: 02.07.2018 12:38    Przez: ~Ganga
Stalina im brakuje
Dodano: 03.07.2018 21:01    Przez: ~gość
do Pn ...tobie już nic nie pomoże... Amen
Dodano: 02.07.2018 11:14    Przez: ~mieszkaniec K-n
Wałęsa przyjedzie i siła obalimy ten rząd.
Dodano: 02.07.2018 12:01    Przez: ~Pn
Demokracja polega na tym, że kiedy my rządzimy to ona jest, a kiedy rządzi PiS , to jej nie ma.
Dodano: 02.07.2018 12:09    Przez: ~Totalna opozycja
Słuchać jak kwicza świnie odrywane od koryta. Kwik Kwik demokracja. Kwik Kwik demokracja!
Dodano: 02.07.2018 11:20    Przez: ~Haha
Totalna opozycja, na nich tylko guma i wáskie drzwi.
Dodano: 02.07.2018 11:33    Przez: ~Zomo.
Wałęsa grozi, będzie pałował.
Dodano: 02.07.2018 12:02    Przez: ~Nobel
ta opłacana miernota Pn zaraz zacznei pluć jadem. Niech tylko przelew wejdzie na konto. Stawka 2gr za komentarz i lecimy!
Dodano: 02.07.2018 11:33    Przez: ~kaziu gompka
Pn jest taki nieukiem ,nie zna podstawowych zasad ortografii.Kto go zatrudnił do trollowania też ma brak rozumu
Dodano: 02.07.2018 13:54    Przez: ~Kotka
W Koninie społeczeństwo ma dość CZERWONEJ ZARAZY ,która teraz wyje w KODZIE ,resztkach esbeków, PO i SLD wasz czas zbliża się nieuchronnie do końca ,wierzę w mądrość KONINIAN
Dodano: 02.07.2018 11:35    Przez: ~obserwator
A jacy ludzie należą do KOD-u ?
Dodano: 02.07.2018 12:04    Przez: ~Pytam
Porządnego tam nie znajdziesz.
Dodano: 02.07.2018 18:56    Przez: ~Prawy
1 z 3
123>>