Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20768) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół mi ...Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)

Maturzyści mogą być zadowoleni. Dawno nie było takiego wyniku

Dodano: 3.07.2018 14:51

To najlepszy wynik egzaminów maturalnych z ostatnich lat w Koninie. Jako jedyni publikujemy zestawienie poszczególnych przedmiotów opublikowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu.

Do majowego egzaminu dojrzałości w Koninie przystąpiło 1250 uczniów. Po kilku tygodniach oczekiwania, maturzyści poznali w końcu swoje wyniki z egzaminu dojrzałości.

W Koninie maturę zdało 1138 osób, co daje 84,14%, ale w sierpniu do poprawki jednego z obowiązkowych przedmiotów podejdą 94 osoby. To absolwenci, którzy nie otrzymali wymaganych 30 procent. Jak zawsze największe żniwo zebrała królowa nauk – matematyka, a później język polski i angielski.

- Jestem bardzo zadowolona z wyników. Najważniejsze, że młodzież się uczy, a w technikach zdobywa zawód  – mówi Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik konińskiej oświaty.

szkoła

przystąpiło uczniów

zdało

poprawka w sierpniu

poprawka za rok

zdawalność

I LO w Koninie

173

163

9

1

94,21%

II LO w Koninie

286

281

5

0

98,25%

III LO w Koninie

215

206

7

2

95,81%

ZSGE w Koninie

L*: 35

L*: 27

L*: 8

L*: 1

L*: 77,0%

T*: 165

T*:146

T*: 15

T*: 4

T*: 88,00%

ZS im. M. Kopernika

w Koninie

L*: 78

L*: 65

L*: 9

L*: 2

L*: 83,33%

T*: 143

T*: 124

T*: 19

T*: 2

T*: 86,71%

ZS CKU w Koninie

L*:  42

L*: 31

L*: 8

L*: 3

L*: 74,00%

T*: 39

T*: 36

T*: 2

T*: 1

T*: 92,3%

ZS Budowlanych

w Koninie

T*: 66

T*: 55

T*: 8

T*: 3

T*: 83,33%

ZSTiH w Koninie

T*: 8

T*: 4

T*: 4

T*: 0

T*: 50,00%

Razem

1 250

1138

94

19

84,14%

*L - liceum

*T - technikum

Oto wyniki poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym

Język polski – poziom podstawy

  • województwo Wielkopolskie – 56,48%
  • Konin – 57,50%
  • powiat koniński – 45,05%
  • powiat turecki – 56,51%
  • powiat słupecki – 55,70%
  • powiat kolski – 54,23%
  • m. Kalisz – 57,22%
  • m. Leszno – 54,39%
  • m. Poznań – 57,47%

Język angielski – poziom podstawy

  • wojewodztwo Wielkopolskie – 72,49%
  • Konin – 73,22%
  • powiat koniński – 63,33%
  • powiat turecki – 69,97%
  • powiat słupecki – 66,11%
  • powiat kolski – 65,71%
  • m. Kalisz – 72,19%
  • m. Leszno – 73,83%
  • m. Poznań – 80,10%

Matematyka – poziom podstawowy

  • województwo Wielkopolskie – 53,82%
  • Konin – 56,64%
  • powiat koniński – 43,70%
  • powiat turecki – 59,15%
  • powiat słupecki – 55,70%
  • powiat kolski – 50,30%
  • m. Kalisz – 53,84%
  • m. Leszno – 54,18%
  • m. Poznań – 58,92%

Najlepiej spośród szkół licealnych w Koninie wypadło II LO. Tam zdawalność wyniosła ponad 98%. Najgorzej poradzili sobie licealiści z ZS CKU w Koninie - 74%. Natomiast jeśli chodzi o szkoły techniczne najbardziej zadowalający wynik uzyskali absolwenci ZS CKU w Koninie, gdzie zdawalność wyniosła 92%, a dla odmiany w dużo mniejszym ZS Technicznych i Hutniczych niespełna 50%.

  • Maturzyści mogą być zadowoleni. Dawno nie było takiego wyniku

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:matura,   matura 2018,   OKE POZNAŃ,   wyniki maturalne,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Hahaha... Zdawalość w CKU 92% ??? na ilu zdających ??? Niech dyrekcja CKU powie lepiej jaki procent osób nie przystąpiło do matury... bo Ci co przystąpili to była garstka z tych co mogła... dlatego wynik tak wysoki.
Dodano: 3.07.2018 15:04    Przez: ~absolwent
W CKU z klas licealnych do matury powinno przystąpić ponad 100 osób a przystąpiły 42 osoby. Co z resztą? Po co kształcić się w liceum i nie podejść do matury? Porażka nauczycieli i szkoły. Ta szkoła nigdy nie dorówna przodującym LO w Koninie
Dodano: 3.07.2018 15:14    Przez: ~xxx
A czy dla III LO oby na pewno dobrze policzona jest zdawalnosc? 206 osób na 215 zdających to jest 95.81%, a nie tak jak podane - 98.25%
Dodano: 3.07.2018 15:31    Przez: ~Matematyka
Połowy nie dopuścili do matury. Dyrektor jak zwykle zaprzeczy ,ale taka jest prawda
Dodano: 3.07.2018 17:09    Przez: ~Maturzysta
Nie wiem dlaczego niektóre osoby z 2 LO wprowadzają niezdrowa rywalizację szkół. Zarówno 3LO jak i 2LO są dobrymi szkołami.
Dodano: 3.07.2018 15:43    Przez: ~Fg

KOMENTARZE

Brawo 3LO, wspaniały wynik !
Dodano: 03.07.2018 15:03    Przez: ~As
Co to za technik - 12% z matemy?
Dodano: 03.07.2018 17:02    Przez: ~buniu
A Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie dlaczego nie ma w tym rankingu???
Dodano: 04.07.2018 01:29    Przez: ~???
To jest dobra zmiana. Od razu widać poprawę w edukacji za rządów PIS. Jednak likwidacja gimbazy okazała się strzałem w 10!!
Dodano: 04.07.2018 09:41    Przez: ~Ja Rosław
~Ja Rosław - poprawę edukacji rządów PiS bedzie widać w latach późniejszych. Te matury to wynik nauczania sprzed wielkiej reformy i rozboju dokonanego na oświacie przez obecnych rządzących.
Dodano: 04.07.2018 11:38    Przez: ~K-ka
xddd Te matury to wynik obniżania poziomu zadań na maturze rok w rok, niczego więcej. Niedługo najtrudniejszym zadaniem będzie obliczenie standardowych pojedynczych równań kwadratowych, jedną metodą wałkowaną w szkole przez pół roku jakby na tym matma się kończyła xd
Dodano: 04.07.2018 14:16    Przez: ~X
Hahaha... Zdawalość w CKU 92% ??? na ilu zdających ??? Niech dyrekcja CKU powie lepiej jaki procent osób nie przystąpiło do matury... bo Ci co przystąpili to była garstka z tych co mogła... dlatego wynik tak wysoki.
Dodano: 03.07.2018 15:04    Przez: ~absolwent
Teraz studia i nikt nie wróci do tej dziury...
Dodano: 03.07.2018 15:05    Przez: ~W
No i jestem teraz bezrobotny :(
Dodano: 03.07.2018 21:30    Przez: ~Maturzysta
Drugie jak zwykle najlepsze 3 i 1 mogą pozadrościć !!!!
Dodano: 03.07.2018 15:13    Przez: ~fan
W tym roku wyjątkowo 2 LO na pierwszym miejscu
Dodano: 03.07.2018 15:26    Przez: ~D
zawsze
Dodano: 03.07.2018 15:41    Przez: ~mama
W CKU z klas licealnych do matury powinno przystąpić ponad 100 osób a przystąpiły 42 osoby. Co z resztą? Po co kształcić się w liceum i nie podejść do matury? Porażka nauczycieli i szkoły. Ta szkoła nigdy nie dorówna przodującym LO w Koninie
Dodano: 03.07.2018 15:14    Przez: ~xxx
Połowy nie dopuścili do matury. Dyrektor jak zwykle zaprzeczy ,ale taka jest prawda
Dodano: 03.07.2018 17:09    Przez: ~Maturzysta
Chyba Cię trochę poniosło :) Reszta uczyła się w innych szkołach - zwyczajnie nie było tylu uczniów. Warto sprawdzić dane zanim się głupoty zacznie wypisywać.
Dodano: 03.07.2018 19:56    Przez: ~absolwent 2018
Ja akurat zdałem maturę w CKU. Wróżono mi że jeśli podejdę to cudu nie będzie a tu miła niespodzianka... wynik lepszy niż oczekiwałem. Szkoda że moi koledzy nie dostali takiej szansy. Nie podcina się skrzydeł uczniom Pani ... MATEMATYCZKO
Dodano: 04.07.2018 11:28    Przez: ~kb
Jak ponad 100 osób z liceum jak są tylko dwie klasy LO i średnio w tych klasach jest po 30 osób, co daje nam 60 osób i skąd tu liczba 100?
Dodano: 04.07.2018 22:40    Przez: ~Aha
A czy dla III LO oby na pewno dobrze policzona jest zdawalnosc? 206 osób na 215 zdających to jest 95.81%, a nie tak jak podane - 98.25%
Dodano: 03.07.2018 15:31    Przez: ~Matematyka
Może czytaj ze zrozumieniem albo okulary...wyraźnie napisano 95,81...Wynik 98,25 podany jest dla II LO...halooooo
Dodano: 04.07.2018 20:48    Przez: ~Lupa
Górnicza Najlepsza
Dodano: 03.07.2018 15:33    Przez: ~ABSOLWENT
2 LO ma najlepszych nauczycieli to i matura najlepiej idzie
Dodano: 03.07.2018 15:37    Przez: ~drugie rzondzi
Nie wiem dlaczego niektóre osoby z 2 LO wprowadzają niezdrowa rywalizację szkół. Zarówno 3LO jak i 2LO są dobrymi szkołami.
Dodano: 03.07.2018 15:43    Przez: ~Fg
ale 2 jest lepsze
Dodano: 03.07.2018 17:15    Przez: ~Ag
~Fg Zapomniałeś dodać 1LO. Zwłaszcza, że w tym roku, z pierwszego wyboru, zadeklarowało je więcej absolwentów gimnazjów niż 3LO
Dodano: 03.07.2018 18:31    Przez: ~Pk
Chodzi Ci o te różnice rzędu dziesiętnych między szkołami?
Dodano: 03.07.2018 18:33    Przez: ~halo
Chodzi mi o to, że 1LO jest często pomijane w rozmowach, ale w rekrutacji wybrało je więcej osób niż 3. Jako były uczeń 3 a obecnie 1 mogę powiedzieć, że w 3 jest nakładana na ucznia absurdalna presja na wyniki. Mówię to jako osoba która otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem.
Dodano: 03.07.2018 18:39    Przez: ~Pk
Ciesze się sfrustrowany Pk, że lepiej ci w 1LO. Najważniejsze, to znaleźć swoje miejsce w życiu.
Dodano: 03.07.2018 20:08    Przez: ~Fg
Nieprawda to ciezka praca uczniow na prywatnych kotepetycjach!
Dodano: 04.07.2018 09:03    Przez: ~Rodzic
Polonistki powinny dostać bure że najgorszy wynik z wszystkich mamy
Dodano: 03.07.2018 15:50    Przez: ~G
Jak można matury nie zdać ?
Dodano: 03.07.2018 15:59    Przez: ~xyz
Można
Dodano: 03.07.2018 16:14    Przez: ~Mnk
Xyz ale ty mądrala jesteś
Dodano: 03.07.2018 21:31    Przez: ~Zyx
Dzisiaj słyszałam rozmowę jednej maturzystki z Konina pod Ferio jak rozmawiała przez telefon która nie zdała matury z polaka i że miała 17%. Ścięło mnie z nóg.
Dodano: 03.07.2018 22:32    Przez: ~ewa
1 z 4
1234>>