LM.plSportPrzegrali z I-ligowcem, choć do przerwy był bezbramkowy remis

Przegrali z I-ligowcem, choć do przerwy był bezbramkowy remis

0:2 uległ Sokół Kleczew Rakowowi Częstochowa podczas pierwszego sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Do przerwy zespół Łukasza Cichosa powstrzymywał jednak rywali.

Do Jarocina na mecz z I-ligowym Rakowem Częstochowa Sokół zabrał liczną kadrę - w dwóch połowach zaprezentowały się praktycznie dwie różne jedenastki. Lepiej spisała się ta z pierwszej połowy, która przez 45 minut powstrzymywała ataki wyżej notowanej drużyny. Pomimo przewagi Rakowa i sytuacji bramkowych, żadne gole nie padły i do przerwy był remis 0:0.

Zespół z Częstochowy przełamał ten impas po zmianie stron. W 53. minucie po podaniu Dariusza Formelli wynik w sytuacji sam na sam otworzył Adam Radwański. W kolejnych minutach na listę strzelców wpisał się sam Formella, umieszczając piłkę przy krótkim słupku kleczewskiej bramki. Raków zwyciężył 2:0.

Kolejny mecz kontrolny już w przyszłą sobotę. W Budzisławiu Kościelnym Sokół podejmie LKS Gołuchów.

Raków Częstochowa - Sokół Kleczew 2:0 (53' Adam Radwański, 80' Dariusz Formella)

Sokół Kleczew (skład wyjściowy): Dawid Kołodziejczak - Olczyk, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Pusty, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Łukasz Pietrzak, Tomasz Koziorowski, Jakub Groszkowski, Jakub Antosik.

źródło: własne/rksrakow.pl