Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16918) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 20oC
Jutropogoda
26 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)

Letnie koncerty organowe w licheńskiej bazylice. Grają studenci

Dodano: 11.07.2018 09:03

Do 15 września pielgrzymi odwiedzający sanktuarium w Licheniu mogą wysłuchać koncertów organowych . Półgodzinne koncerty rozpoczynają się codziennie o godz. 11.00, 14.00 oraz 20.00 w bazylice. 

Studenci oraz absolwenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu wykonują utwory najznamienitszych twórców muzyki organowej. W repertuarze znajdują się m.in. „Toccata i fuga d-moll” J. S. Bacha, „Ave Maria” Franciszka Schuberta i Karola Gounoda, utwory Cezara Francka, Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego oraz polskiego kompozytora organowego Mariana Sawy.

Instrumentarium bazyliki licheńskiej należy do światowej czołówki budownictwa organowego - zarówno pod względem wielkości, jak i jakości. Składa się z pięciu niezależnych sekcji zbudowanych na pięciu emporach bazyliki: symfonicznych organów południowych, barokowych organów zachodnich, hiszpańskich organów wschodnich, włoskiego pozytywu zachodniego i flamandzkiego pozytywu wschodniego. Wszystkie sekcje mogą być obsługiwane oddzielnie lub jednocześnie przez sześciomanuałowy stół gry umieszczony w prezbiterium bazyliki. Instrument zbudowany został przez Zakłady Organowe „Zych" wg projektu prof. Andrzeja Chorosińskiego. Jest to obecnie największy instrument w Polsce, czwarty w Europie i trzynasty na świecie.bazylika

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   koncerty organowe,   organy Licheń,   bazylika,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Za kilka lat bazylika będzie tylko do tego służyła , jakie będą koszty utrzymania by nie za duże bo minimalna ilość fanatyków religijnych -watykańczyków, która pozostanie, czy dała radę !!! Odkrycia w różnych dziedzinach naukowych moje przypuszczenia to potwierdzają !!! bo życie w kosmosie jest bogate w inteligentne formy !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet na koncercie !!!
Dodano: 11.07.2018 09:21    Przez: ~Erwin
Wyslij sie w kosmos.....
Dodano: 11.07.2018 10:40    Przez: ~Xxl
Erwina i jemu podobnych lewaków wsadzić w rakietę i wystrzelić w kosmos, byle dalej od ludzi wierzących w Boga.
Dodano: 11.07.2018 17:02    Przez: ~Moje marzenie
Do -Moje marzenie - widać , że jako wierząca , jeżeli się nie ma argumentów to najlepiej ich( problemów) się pozbyć !!! i problemu niema !! Z komentarza wynika też Twoja wiedza jest znikoma !!! W każdym okresie życia należy poszerzać horyzonty myślowe , a nie pisać głupoty ! Należy odpowiedzieć sobie- jak rozumiem słowo Bóg ? Ja w Boga opisanego w biblii nie wierze , ponieważ ma atrybuty ludzkie i jest bardzo mściwy, złośliwy i niemiłosierny!!! Każdego Boga Allacha, Buddę i innych stworzył człowiek !!! Tak trzymać i nie popuszczać ! nawet wierzącym w Boga chrześcijańskiego !!!
Dodano: 11.07.2018 18:53    Przez: ~Erwin
Erwin, zdziwisz się jak umrzesz w ciele, a w duchu trafisz do Boga, oczywiście Ty w Niego nie wierzysz, ale Twoja wiara, czy niewiara nie jest przeszkodą w istnienie Stwórcy. Erwin, mam do Ciebie pytanie, a skąd Ty się wziąłeś na Ziemi, tylko nie pisz, że rodzice Cię urodzili, bo jeśli nie pochodzisz od Boga, to rozumiem, że pochodzisz od małpy, tak ?
Dodano: 11.07.2018 19:38    Przez: ~Chrzescijanin
A skąd się wzięła małpa na Ziemi ? Czyż nie Bóg ją stworzył ?
Dodano: 11.07.2018 19:43    Przez: ~Chrz...
ty erwin widać że kościoła nie utrzymywałeś -więc nie musisz się o to martwic
Dodano: 11.07.2018 15:53    Przez: ~pl
ON LINE NIE MOŻNA? POSLUCHAC ? , UZDROWIENIA ,,SĄ? ''. TO ? BEZ CZUWAŃ ,,MOŻNA TAK?. ....
Dodano: 11.07.2018 22:59    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.