Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22233) SPORT FORUM FIRMY (5222) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
IMGW: Silny wiatr w porywach do 85 km/h, lokalnie burze
Polecamy:

Pociągi z Wrześni do Konina, a komunikacja zastępcza do Kutna

Dodano: 11.07.2018 09:24

Od 15 lipca 2018 r. nastąpi powrót pociągów na tory między Wrześnią a Koninem oraz dalsze prace modernizacyjne na linii klejowej w kierunku Warszawy.

Z dniem 15 lipca 2018 roku rozpoczyna się kolejny etap projektu przygotowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe „Modernizacja linii kolejowej E-20 na odcinku Warszawa – Poznań – pozostałe roboty – odcinek Sochaczew – Swarzędz”. Po roku funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej pociągi wracają na tory pomiędzy Wrześnią a Koninem, a wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek linii: Konin – Kutno. Przerwa w ruchu pociągów pomiędzy Koninem a Kutnem potrwa od 15 lipca 2018 r. do czerwca 2019 r.

W celu zminimalizowania niedogodności komunikacyjnych dla podróżujących, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Koleje Wielkopolskie podejmą się organizacji transportu zastępczego. Usługa autobusowego przewozu osób na trasie Konin – Kutno w ramach zastępczej komunikacji autobusowej będzie realizowana w dni robocze i wolne od pracy. Autobusy zastępcze będą posiadały oznaczenia na tablicach elektronicznych oraz dodatkowe boczne tablice relacyjne ze wskazaniem kierunku jazdy.

Autobusy rozpoczynające kursy w Koninie będą odjeżdżały z placu przy stacji kolejowej Konin. Autobusy rozpoczynające kursy w Kutnie będą odjeżdżały również z placu przy stacji kolejowej Kutno. Oto wykaz przystanków zastępczej komunikacji autobusowej na tej trasie: Kutno – dworzec kolejowy, Nowe Kutnowskie – przystanek przy drodze krajowej nr 92, Krzewie – przystanek przy skrzyżowaniu ul. Łęczyckiej i ul. Przemysłowej w miejscowości Krośniewice, Turzynów – przystanek przy drodze krajowej nr 92, w miejscowości Chodów, Kłodawa II – przystanek przy dworcu kolejowym (dotyczy autobusów kończących i zaczynających bieg na stacji Kłodawa, Kłodawa I – przystanek przy drodze woj. 263, ulica Dąbska 30, Barłogi – przystanek przy drodze krajowej nr 92;, Koło – przystanek przy stacji kolejowej, Budki Nowe – przystanek przy stacji kolejowej, Kramsk II – przystanek w miejscowości Wysokie przy skrzyżowaniu z drogą na Milin, Kramsk I – przystanek przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kramsk, Konin – dworzec kolejowy.

- Czas przejazdu zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Kutno – Konin to ok. 124 minuty – informują na swojej stronie Koleje Wielkopolskie.

Rozkład jazdy dostępny tutaj.

  • Pociągi z Wrześni do Konina, a komunikacja zastępcza do Kutna
  • Pociągi z Wrześni do Konina, a komunikacja zastępcza do Kutna

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

PRZECIEŻ TE POCIĄGI DO POZNANIA JADĄ TERAZ WOLNIEJ NIŻ PRZED REMONTEM!
Dodano: 11.07.2018 10:26    Przez: ~lio
To według was jest poleszenie standardów i przyspieszenie komunikacji. To jest zakończony remont. Autokar jedzie 1,5 godziny do Poznania w tej chwili. P.S. Dlaczego zablokowaliście możliwość odpowiedzi na wasz durny komentarz?
Dodano: 11.07.2018 10:00    Przez: ~Luk
Bo tory musza się uleżeć i trzeba sprawdzać czy czasem gdzieś się nie wygły.
Dodano: 11.07.2018 10:55    Przez: ~pekape
A skąd wiadomo, że będziemy jechać dłużej?skąd taka informacja?
Dodano: 11.07.2018 12:03    Przez: ~konik
To one już jadą? napisane jest że pojadą od 15 lipca. Skąd wiadomo, ze pojadą dłużej?
Dodano: 11.07.2018 12:05    Przez: ~pytacz

KOMENTARZE

Tak świetnie pociągi wracają ale o tym ze do czasów PRL to już nie napisali. Pociągi które jechały ok godzinę i 10 minut (przyspieszone) zostały zlikwidowane a pociągi które jechały 1,5 godziny będą jechać 2 godziny. Brawo WY!!!
Dodano: 11.07.2018 09:39    Przez: ~Luk
Nikt nie wydluza czasow jazdy w ramach zrobienia ludziom na zlosc. Ale nic nie wiedzac lepiej walnąć durny komentarz i narzekac.
Dodano: 11.07.2018 09:54    Przez: ~Lm
Przecież, to nie koniec remontu, pociągi międzymiastowe pojadą dopiero po otwarciu linii w kierunku Kutna (od 15 lipca będzie całkowicie zamknięta), a w kierunku Poznania pociągi i owszem pojadą, ale modernizacja w dalszym ciągu trwa stąd te ten dłuższy czas przejazdu.
Dodano: 11.07.2018 11:46    Przez: ~derek
A skąd wiadomo, że będziemy jechać dłużej?skąd taka informacja?
Dodano: 11.07.2018 12:03    Przez: ~konik
To według was jest poleszenie standardów i przyspieszenie komunikacji. To jest zakończony remont. Autokar jedzie 1,5 godziny do Poznania w tej chwili. P.S. Dlaczego zablokowaliście możliwość odpowiedzi na wasz durny komentarz?
Dodano: 11.07.2018 10:00    Przez: ~Luk
Wsionś do pociongu byle Jakiego nie dbac o bagasz nie dbac o bilet sciskajons w renku kamien zielony patszeć jak wszystko zostaje ftyle llalllallla
Dodano: 11.07.2018 10:17    Przez: ~Mietek
Co za barani łeb :) to jest tylko układ PKP w stronę klienta, bo tak naprawdę to mogliby całość zamknąć, aż nie wyremontują całej linii kolejowej w 100 %. A ja wolę jechać 1,5 godziny pociągiem z klimatyzacją i czekać gdzieś na wahadle niż jechać tymi śmierdzącymi autokarami z jeszcze gorszymi kierowcami (chodzi mi o ich nieuprzejmość, może tylko jeden mi dzień dobry odpowiedział i nie był burakiem).
Dodano: 11.07.2018 20:50    Przez: ~dxfg
Jak jedziesz 2x w tygodniu i nie czeka na Ciebie rodzina... co do kierowców, to nie miałem większych zastrzeżeń do żadnego, a jeżdżę codziennie.
Dodano: 12.07.2018 07:20    Przez: ~a
Czego oczekiwałeś od remontu zaplanowanego jeszcze za PO? Tak już na serio. Pisałem, że ten remont jest bez sensu wcześniej. To jest remont zastepczy. Polska ma problemy z wykorzystaniem pieniedzy na remonty kolejowe. Robimy kolejny remont Poznan-Warszawa a sa miejsca na koleji z wiekszymi potrzebami. Przeciez My w Polsce do remontu koleji zaliczamy obiekty budowlane jak dworce bo inaczej kasa nam przepadnie. Ten remont ma polepszyc "bezpieczenstwo" a nie czas przejazdu! Nic sobie po nim nie obiecuj ... no chyba że nowy i gorszy rozklad jazdy. W PL od 30 lat powstalo ok 20 km nowej lini kolejowej - takie mamy zdolnosci.
Dodano: 12.07.2018 08:55    Przez: ~Lo
Też jeżdże codziennie :-) i czeka na mnie rodzina, więc słaby argument ;-) zawsze możesz jeździć autem jak za długo.
Dodano: 12.07.2018 23:58    Przez: ~dfs
czy bilet w autobusie bedzie kosztowal tyle samo co w pociagu np do kola ? a jak ma sie ulge jako senior czy tez bedziw mozna z niej skorzystac? prosze o odpowiedz dziekuje
Dodano: 11.07.2018 10:02    Przez: ~koninianka
To jest bilet kolejowy więc i ulgi takie same, a kupuje się w kasie kolejowej lub w biletomacie.
Dodano: 11.07.2018 11:36    Przez: ~ax
Jak taki burak jak ty by mi wsiadł do autobusu to też bym się nie męczył z tym dzień dobry jak nie pasuje komunikacja zastępcza to idź sobie na pieszo albo samochodem jak by nie było komunikacji zastępczej to było by pisane nie mam jak wrócić do domu bydło i tyle
Dodano: 12.07.2018 09:44    Przez: ~Bla
Może i nikt nie robi na złość, tylko czemu nie było podane do informacji wcześniej, że po remoncie będziemy jeździć dłużej, niż przed, czy w jego trakcie... I to wcale nie jest "durny komentarz", poza tym taka odpowiedź nie przystoi moderatorom serwisu...
Dodano: 11.07.2018 10:24    Przez: ~pasażer
Nie jestem zadnym moderatorem serwisu, podpis nie ma nic wspolnego z nim wspolnego. Remont sie nie skonczyl dlatego pociagi jada dluzej. A tych autobusow za dnia tp ile bylo? Kilka. A teraz co chwile bedzie pociag o podobnym czasie przejazdu.
Dodano: 11.07.2018 11:04    Przez: ~Lm
Po remoncie nie będziemy jeździć dłużej, a puki co remont jeszcze nie zakończony, stąd ten dłuższy czas jazdy. Całkowite zakończenie modernizacji dopiero za rok.
Dodano: 11.07.2018 11:50    Przez: ~ron
PRZECIEŻ TE POCIĄGI DO POZNANIA JADĄ TERAZ WOLNIEJ NIŻ PRZED REMONTEM!
Dodano: 11.07.2018 10:26    Przez: ~lio
Bo tory musza się uleżeć i trzeba sprawdzać czy czasem gdzieś się nie wygły.
Dodano: 11.07.2018 10:55    Przez: ~pekape
To one już jadą? napisane jest że pojadą od 15 lipca. Skąd wiadomo, ze pojadą dłużej?
Dodano: 11.07.2018 12:05    Przez: ~pytacz
Z rozkładu?
Dodano: 11.07.2018 14:28    Przez: ~@pytacz
Dłużej, bo będzie mijanka baranie...ręcę opadają.
Dodano: 11.07.2018 20:50    Przez: ~sdfsdf
Ludziom nigdy nie dogodzimy
Dodano: 11.07.2018 11:26    Przez: ~zzz
A jak i kiedy modernizacja przystanku Konin-zachód proszę o szczegóły , pozdrawiam nerwowych 😀
Dodano: 11.07.2018 11:30    Przez: ~XXL
Polecam sie przejsc na Konin Zachod i samemu ocenic ;)
Dodano: 11.07.2018 11:38    Przez: ~Lm
Przystanek Konin Zachód to porażką, garstka ludzi może z tego korzysta.
Dodano: 13.07.2018 10:23    Przez: ~sceptyk
Jak się nic nie robi to źle bo się nie robi, a jak już planuje się jakiś remont w mieście czy dotyczący miasta to też źle bo nie jest tak jak chcieliby wszyscy, ale niestety nie da się dogodzić wszystkim więc zawsze ktoś jest niezadowolony
Dodano: 11.07.2018 11:49    Przez: ~mieszkaniec
Od połowy lipca będzie jeździł przez Konin następca "Polskiego Busa" i bez łaski "Koleje Wielkopolskie"
Dodano: 11.07.2018 11:55    Przez: ~K.G.
jedno połączenie do i jedno z Warszawy.... W dodatku trzeba bilet kupic wczesniej a nie na ostatnia chwile wiec nie wiem czy takie bez łaski
Dodano: 11.07.2018 15:50    Przez: ~on
Czyli do Poznania bezposrednio juz dojadę czy nie , czy tylko do Wrzesni i dalej przesiadka do Poznania ? Bo już się pogubiłam trochę ?
Dodano: 11.07.2018 12:51    Przez: ~ewa
Ewa, ja też nie zrozumiałam. Interesuje mnie dojazd do Poznania, ale z artykułu nie wynika, jak ma to sie odbyć
Dodano: 11.07.2018 13:37    Przez: ~ala
Tak, od 15.07 jak wsiądą panie w Koninie do pociągu, kupią bilet do Poznania,to dojadą bezpośrednio, bez przesiadek i wysiądą na dworcu w Poznaniu. Czy teraz zrozumiałe?
Dodano: 11.07.2018 14:56    Przez: ~Bezpośrednio do Poznania
Bezporednio do Poznania, dziekuję za odpowiedź. Zrozumiałam i przyjęłam do wiadomości.
Dodano: 12.07.2018 10:45    Przez: ~ala
1 z 2
12>>