Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21905) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (7)Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (14)

Konin. Dodatkowe miejsca w żłobku. Kolejka chętnych nadal długa

Dodano: 11.07.2018 09:50
Źródło: LM.pl

Trzynaście dodatkowych miejsc w konińskim żłobku. To jednak ciągle kropla w morzu potrzeb. W kolejce do przyjęcia czeka około 170 dzieci.

Pod koniec ubiegłego roku udało się uruchomić nową grupę w Żłobku Miejskim w Koninie. Wszystko dzięki wyprowadzce z budynku przy ul. Sosnowej Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i pozyskaniu 244 tys. zł z rządowego programu „Maluch +”. Dodatkowa grupa rozładowała kolejkę oczekujących tylko na chwilę. Teraz ponad 100 dzieci czeka na przyjęcie do żłobka przy ul. Sosnowej, a ok. 70 do placówki przy ul. Staszica.

We wrześniu sytuacja nieco się poprawi, bo 60 dzieci z ul. Sosnowej i 30 dzieci z ul. Staszica odejdzie do przedszkola i na ich miejsce „wskoczą” maluchy z listy. A to nie wszystko.

- Zmieniły się przepisy i powiększamy dzięki temu o 8 miejsc grupę na ul. Staszica i o 5 miejsc grupę na ul. Sosnowej. Niby nie dużo, ale zawsze to 13 dzieci znajdzie u nas miejsce – mówi Magdalena Rabikowska, dyrektor Żłobka Miejskiego w Koninie.

W kolejce zostanie nadal kilkadziesiąt osób oczekujących. Problem rozwiązać mogłaby filia żłobka. Okazuje się, że są nawet takie plany, ale jak podkreśla Magdalena Rabikowska oraz wiceprezydent Sławomir Lorek, na tę chwilę są one odległe.

  • Konin. Dodatkowe miejsca w żłobku. Kolejka chętnych nadal długa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Sprawa jest prosta trzeba wybudować jeszcze jeden żłobek i tyle.Są pieniądze na drogi rowerowe to i muszą się znaleźć na żłobek Ten Prezydent tego nie rozwiążę tego w tej kadencji to jest nieudolność urzędnicza (Brak właściwych czynności administracyjnych ) Obecne istniejąca baza jest już zużyta należy mocno odświeżyć zmodernizować .Kolejność realizacji zadań winna być po stronie społecznej a nie urzędniczej .Pan Lorek tez jest mocno odległy od tych zadań . Wystarczy odkupić od PAK Serwisu prawie gotowy obiekt na ul. Gajowej odpowiednio przygotować by spełniają wszelkie warunki i po kłopocie tylko trzeba mieć jaja i to zrobić nawet kosztem kredytu . są rożne możliwości powtarzam tylko trzeba chcieć .Położenie obiektu jest dobre ,pomieszczenia klimatyzowane ,duży parking co na to Radni -bezradni jest pomysł tylko trzeba ostro się wziąć do roboty i tyle w temacie.
Dodano: 11.07.2018 10:26    Przez: ~Karol k
Jeszcze więcej miejsc powinno być, tym bardziej, że dzieci będą się rodzić!
Dodano: 11.07.2018 11:04    Przez: ~Ojciec
gdzie tu logika w rządach PiS, rozdają 500zł teraz kolejne 300zł, zamiast dać ludziom żłobki, przedszkola i pracę za normalne pieniądze. Wszystko robione na pokaz żeby pozyskać elektorat. Wyborcy PiS nie potrafią spojrzeć w przyszłość, liczy się dla nich ile dostaną tu i teraz. A jak myślicie, skąd biorą się te pieniądze?
Dodano: 11.07.2018 10:18    Przez: ~Jeżon
racja! Ja nic od PiS nie biorę, sam na siebie pracuję, a patologia wyciąga łapę po każdą zapomogę i śmie nazywać się patriotami - skandal. Janusze i Grażyny z logo Polski Walczącej na koszulkach - smutny obraz polskiego społeczeństwa.
Dodano: 11.07.2018 10:19    Przez: ~Radosław
Na zakładowej dobry chodnik rozbierają, a po co ??? Tyle ludzi do gazowni chodzi codziennie pieszo ??? Patologia władzy
Dodano: 11.07.2018 11:31    Przez: ~W

KOMENTARZE

gdzie tu logika w rządach PiS, rozdają 500zł teraz kolejne 300zł, zamiast dać ludziom żłobki, przedszkola i pracę za normalne pieniądze. Wszystko robione na pokaz żeby pozyskać elektorat. Wyborcy PiS nie potrafią spojrzeć w przyszłość, liczy się dla nich ile dostaną tu i teraz. A jak myślicie, skąd biorą się te pieniądze?
Dodano: 11.07.2018 10:18    Przez: ~Jeżon
racja! Ja nic od PiS nie biorę, sam na siebie pracuję, a patologia wyciąga łapę po każdą zapomogę i śmie nazywać się patriotami - skandal. Janusze i Grażyny z logo Polski Walczącej na koszulkach - smutny obraz polskiego społeczeństwa.
Dodano: 11.07.2018 10:19    Przez: ~Radosław
oczywiście dać ludziom żłobki, przedszkola, wypchnąć dzieci, niech się obcy nimi zajmują, brawo, brawo za takie myślenie!!!
Dodano: 11.07.2018 11:01    Przez: ~jakżyć
Nie doszukuj się logiki w działalności PiSa gdyż celem nadrzędnym dla tej hałastry jest zbajerowanie ciemnego luda celem zdobycia ich poparcia w wyborach. A to że państwo ulega deprecjacji, totalnej marginalizacji wśród państw cywilizowanych, niszczeniu państwa demokratycznego i tworzenia ustroju autorytarnego na wzór białoruski dla wielbicieli pisiej bandy nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Ważne jest 500 zł gdyż będzie za co wypić a i do roboty nie trzeba chodzić i czasu marnować.
Dodano: 11.07.2018 11:14    Przez: ~jaś
Zdzich i jaś, tu piszesz pod nickiem jaś, gdybyś był człowiekiem to byś pochwalił dobre posunięcie rządu PiS wspierające niezbyt zasobne portfele rodzin i poprzez zastrzyk tych pieniędzy na dzieci, wychodzenie wielu rodzin z biedy. Ty oczywiście te pieniądze wolałbyś dać ludziom zamożnym, takim jak byli funkcjonariusze UB czy SB, sędziom, prokuratorom, adwokatom czy komornikom z tamtego systemu oczywiście. A młode rodziny nazywasz patologią, jak Ci nie wstyd ?
Dodano: 11.07.2018 11:48    Przez: ~Symp. PiS
Symp .Pislandu i socjalizmu....normalne społeczeństwo to chce na te pieniądze same zapracować , a państwo powinno to ułatwić pod postacią budowy żłobków i przedszkoli . A i najważniejsze. Nie okradać pod postacią vatu 23% .Tak krzyczeliście na PO ,że złodzieje podnieśli vat ,Wy jesteście od 2 lat u władzy i dalej okradacie mnie z 23 % zarobionych pieniędzy. Paliwo dziś po 5,16 .Czyżby weszła ukryta opłata paliwowa 10gr ? Też zarzekaliście ,że nie wpłynie ona na cenę paliwa. Rozdawnictwem nić nie zbudujecie . Bo dobrobyt pochodzi z pracy a nie z dotacji . I przestań ględzić o wychodzeniu rodzin z biedy,bo sami sobie na ta biedę zapracowali (tzn. nie pracując) .
Dodano: 11.07.2018 12:12    Przez: ~emigrant
emigrant jak tam twoja relacja z Bogiem ?
Dodano: 11.07.2018 12:27    Przez: ~Wierzący
Zazdrościsz ludziom 500 ??? Zwolnij się i żyj za nędzne pieniądze z gminy lub miasta
Dodano: 11.07.2018 13:03    Przez: ~Pn
Jaś w Niemczech i nie tylko Polacy mają pomóc of tamtejszych rządów dlaczego tu tego nie było wcześniej. Tak namawiał Polaków do powrotu do kraju i żeby więcej dzieci bo nie ma kto na emerytury pracowac
Dodano: 11.07.2018 13:05    Przez: ~Pn
Wierzący...doprecyzuj z którym ,bo według wierzeń jest ich setki .
Dodano: 11.07.2018 13:16    Przez: ~emigrant
Pn ...mają pomóc of ? Po jakiemu to ? Mają pomóc tamtejszym rządom ? To pomagają...PRACUJĄC dla tych rządów. A 200 euro w Niemczech dla KAŻDEGO dziecka ,nie wybiórczo jak w Polsce ,to jest jak 200 zł ,ponieważ niemiecka gospodarka jest 5 razy większa niż nasza . Zrozum to ,że 500 zł tj 30% podstawowej pensji w Polsce. A w Niemczech 200 euro tj 15 % .Ciekawe ...bogatszy kraj daje mniej ,niż biedniejszy... i my mamy dogonić zachód ? W czym ? w rozdawnictwie chyba .
Dodano: 11.07.2018 13:26    Przez: ~emigrant
Emigrant żal ci ściska bo ktoś ma 500 wiesz co trzeba zrobić żeby je dostać. Rzuć robotę idź do gminy i ci dadzą
Dodano: 11.07.2018 21:14    Przez: ~Pn
Lubię swoją pracę ,nie pójdę twoją drogą ,rodzice przekazali mi pewne wartości ,za to tobie raczej nic nie przekazali sądząc po twoich wpisach . Zawsze zaczynają się przed południem,widać lubisz pospać ,jak nie ma się nic innego do ,,roboty,, .Czyżbyś był petentem zasiłków ? To wszystko wyjaśnia.
Dodano: 11.07.2018 22:50    Przez: ~emigrant
Sprawa jest prosta trzeba wybudować jeszcze jeden żłobek i tyle.Są pieniądze na drogi rowerowe to i muszą się znaleźć na żłobek Ten Prezydent tego nie rozwiążę tego w tej kadencji to jest nieudolność urzędnicza (Brak właściwych czynności administracyjnych ) Obecne istniejąca baza jest już zużyta należy mocno odświeżyć zmodernizować .Kolejność realizacji zadań winna być po stronie społecznej a nie urzędniczej .Pan Lorek tez jest mocno odległy od tych zadań . Wystarczy odkupić od PAK Serwisu prawie gotowy obiekt na ul. Gajowej odpowiednio przygotować by spełniają wszelkie warunki i po kłopocie tylko trzeba mieć jaja i to zrobić nawet kosztem kredytu . są rożne możliwości powtarzam tylko trzeba chcieć .Położenie obiektu jest dobre ,pomieszczenia klimatyzowane ,duży parking co na to Radni -bezradni jest pomysł tylko trzeba ostro się wziąć do roboty i tyle w temacie.
Dodano: 11.07.2018 10:26    Przez: ~Karol k
Na zakładowej dobry chodnik rozbierają, a po co ??? Tyle ludzi do gazowni chodzi codziennie pieszo ??? Patologia władzy
Dodano: 11.07.2018 11:31    Przez: ~W
Ja to już sam nie wiem. Bo zawsze mi wmawiano za rządów Tuska że wyznawcy pisu to ciemnota ciemnogrod ale jak widzę wpisy komentarze wyznawców Tuska przeciwników pisu TO DOPIERO JEST CIEMNOGROD
Dodano: 11.07.2018 13:08    Przez: ~Yyy hyyyy
Elektorat totalnej opozycji za grosz nie ma kultury, a ich argumenty sprowadzają się do ubliżania i opluwania przeciwników politycznych, w tym wypadku rządu PiS-u i Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Poziom komentarzy tychże rodem z rynsztoka.
Dodano: 11.07.2018 16:48    Przez: ~Symp. PiS
Tak,vat 23% i opłata paliwowa 10 groszy ,to nie jest argument dla Pisu. Co dla Was jest argumentem ?
Dodano: 11.07.2018 22:54    Przez: ~odpowiesz ?
Jeszcze więcej miejsc powinno być, tym bardziej, że dzieci będą się rodzić!
Dodano: 11.07.2018 11:04    Przez: ~Ojciec
Zadanie dla władz miasta.
Dodano: 11.07.2018 11:52    Przez: ~Mieszkaniec
Pn jest ekspertem w sprawach miasta
Dodano: 11.07.2018 21:15    Przez: ~Ko
Chyba od WC.
Dodano: 12.07.2018 12:24    Przez: ~Babcia klozetowa
Coraz więcej rodzi się dzieci, a to zasługa prorodzinnej polityki rządu PiS, te wyśmiewane przez totalną opozycję 500 plus na dziecko spowodowało znaczny przyrost naturalny. Czy PO-PSL przez 8 lat swoich nieudolnych rządów nie mogło wspomóc rodzin tymi pieniędzmi ?
Dodano: 11.07.2018 11:33    Przez: ~Symp. PiS
Rodzina TAK, a PiS wspiera patologie
Dodano: 11.07.2018 11:39    Przez: ~Donald
Być może, że ty się urodziłeś w rodzinie patologicznej, ale nie mierz wszystkich jedną miarą, zdecydowana większość rodzin to normalne przyzwoite rodziny i każda złotówka na dziecko na pewno nie jest zmarnowana.
Dodano: 11.07.2018 11:58    Przez: ~Symp. PiS
Oczywiście ,że każda złotówka nie jest zmarnowana ,przemienia się w procenty alkoholowe,samochody 20 letnie od niemca (czyli wspieranie niemieckiej gospodarki) mamy rekordowy import w tym roku złomów ,co widać na ulicach , a i jeszcze fajeczki .Wtedy kręcili ,dziś sobie kupują ,,orginały,, Kto nie wierzy ...proszę jechać do gosławic ul .Kanałowa .Tam mieszkają ci wybrańcy pisu ,,normalne rodziny,, żyjące na nasz koszt.
Dodano: 11.07.2018 13:30    Przez: ~spadaj pisdzielcu
Dzieci się rodzą a kurdupel odchodzi pomału na spotkanie z braciszkiem na szczęście .
Dodano: 11.07.2018 15:09    Przez: ~chore kolanko żyć nie daje
Ty za to będziesz żył wiecznie tu na ziemi i obrażał ludzi ?
Dodano: 11.07.2018 16:54    Przez: ~Pytam
Tak czytam te komentarze nie wiedziałem że tyle w Koninie ludzi nie dostało 500 haha
Dodano: 11.07.2018 21:16    Przez: ~Pn
Toś mnie jusef zaimponowal
Dodano: 11.07.2018 12:01    Przez: ~Pampers
Ta stara k**we Pnika musze załatwic
Dodano: 11.07.2018 19:34    Przez: ~Tusk.de
Dzieci wiecej,ukrainskich tez.
Dodano: 11.07.2018 19:32    Przez: ~₩ołyń
Ludzie opamietajcie się nie wszyscy co pobierają to patologiczni ludzie, zasiłki na dzieci w innych krajach są dużo większe niż uy nas.Jak nie było to narzekali że za mało na dzieci jak jest to też źle bo od razu patola.Tak źle i tak nie dobrze.A i tak na marginesie nie popieram żadnej partii.
Dodano: 12.07.2018 07:25    Przez: ~Xxx
W jakim kraju są większe ? Przypomnę ,że 500 zł to 30% podstawowej wypłaty . W jakim kraju tyle dają ?
Dodano: 12.07.2018 07:55    Przez: ~do Xxx
W Korei Północnej.
Dodano: 12.07.2018 12:27    Przez: ~Tam dobrobyt