Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Ludmiła Woźniak wicedyrektorem. Czy to już koniec tej sprawy?

Dodano: 11.07.2018 13:59
Źródło: LM.pl

Aż dwa sądy były potrzebne do tego, by Ludmiła Woźniak została przywrócona na stanowisko, z którego została odwołana decyzją prezydenta Konina.

Sprawa trwa już od ponad półtora roku. Po bójce w Gimnazjum nr 6 w Koninie prezydent Konina odwołał ze stanowiska dyrektora placówki Ludmiłę Woźniak. Ta zaskarżyła decyzję Józefa Nowickiego do sądów administracyjnych. NSA w grudniu 2017 roku przyznał byłej dyrektor rację i stwierdził nieważność decyzji wydanej przez prezydenta.

To jednak sprawy nie zamknęło, a Ludmiła Woźniak na utracone stanowisko wróciła dopiero 26 czerwca. By tak się stało potrzebny był jeszcze wyrok drugiego sądu, a cała sprawa stała się bardzo zagmatwana. Wszystko przez likwidację gimnazjów oraz włączenie ich w struktury innych szkół. Na stanowisko dyrektora gimnazjum Ludmiła Woźniak wrócić już nie mogła. 

Po likwidacji Gimazjum nr 6 w Koninie nauczyciele tej szkoły, w tym Ludmiła Woźniak, trafili do Zespołu Szkół Górniczych i Energetycznych. Do końca lutego była dyrektor ,,Szóstki" przebywała na urlopie na poratowanie zdrowia, a następnie - na uzupełniającym urlopie wypoczynkowym. - Potem wróciła i pracowała jako nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz w świetlicy - informuje dyrektor ZSGiE Janusz Kamiński.

W międzyczasie NSA wydał decyzję o nieważności decyzji prezydenta, co uruchomiło machinę przywrócenia Ludmiły Woźniak na stanowisko. Następnie oddzielny wyrok wydał jeszcze Sąd Rejonowy w Koninie. - Musiałem mieć potwierdzenie w formie wyroku sądu, że w dniu 1 września, gdy włączałem gimnazjum do ZSGiE, pani Ludmiła Woźniak była dyrektorem - tłumaczy Janusz Kamiński. - Takim potwierdzeniem mógł być tylko wyrok sądu. Nie mogę działać na zasadach tylko domyślania się.

Wyrok konińskiego sądu, po uprawomocnieniu się, był podstawą do stworzenia nowego stanowiska wicedyrektora. - Otrzymałem zgodę od organu prowadzącego, bo takie są obowiązujące przepisy, na utworzenie stanowiska. Musiała również nastąpić zmiana statutu szkoły, z tego względu, że w ZSGiE nie ma wicedyrektorów dla szkół, tylko są wicedyrektorzy w zespole. Tu musiało zostać utworzone stanowisko wicedyrektora w V Liceum Ogólnokształcącym, z tego względu, że tak mówią przepisy - dyrektor gimnazjum staje się wicedyrektorem w szkole, do której gimnazjum zostało włączone - tłumaczy zawiłości dyrektor Janusz Kamiński. 

Czy przywrócenie Ludmiły Woźniak na stanowisko wicedyrektora w V LO w ramach ZSGiE kończy ostatecznie jej sprawę? Dyrektor Janusz Kamiński nie chce spekulować. Zgodnie z przepisami Ludmiła Woźniak funkcję wicedyrektora pełnić będzie do końca sierpnia 2019 roku.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak straciła stanowisko to poszła na zwolnienie lekarskie,jak wygrała to szybko ozdrowiała,To jest przykład pedagogiczny.Wstyd!!!!Jak uczniowie ,jak rodzice mają szanować takiego p e d a g o g a ?!JCo grono pedagogiczne o tym myśli?
Dodano: 11.07.2018 14:53    Przez: ~zk
Ten nasz prezydent to.kompletna porażka, idź pan i nie szkodź społeczeństwu
Dodano: 11.07.2018 16:18    Przez: ~Arnie
To się dopiero nazywa mieć układy
Dodano: 11.07.2018 15:10    Przez: ~Oko
Parodia . Tworzyć specjalne stanowisko wicedyrektora i zmieniać statut szkoły tylko dlatego że kobieta nie mogła się pogodzić z porażka pedagogiczną. I to wszystko z naszych podatków.
Dodano: 11.07.2018 14:34    Przez: ~Wstyd
Taki mamy klimat w tym mieście
Dodano: 11.07.2018 14:45    Przez: ~U

KOMENTARZE

Dariusz Nowinowski to był super dyrektor !!
Dodano: 11.07.2018 14:13    Przez: ~ko
Jaja sobie robisz !!!!
Dodano: 11.07.2018 15:10    Przez: ~do ko
A kto odwoła Korka i Nowickiego ? ps. o tym trzecim nie wspomnę !!!
Dodano: 11.07.2018 15:13    Przez: ~gonić miernotę
Jak kto odwoła,wyborcy w wyborach,ja i cala moja rodzina glosujemy tylko na niezaleznych
Dodano: 11.07.2018 15:45    Przez: ~Olo
Hahahaha
Dodano: 11.07.2018 16:37    Przez: ~Ja
Hahaha dobre
Dodano: 11.07.2018 16:38    Przez: ~Ja
Po co o tym znowu piszecie? co to kogo obchodzi! Pani Woźniak I Pani Woźniak nosz kuźwa w kółko to samo,mam gdzieś te babę.Czy nie macie ciekawszych tematów na tym portalu.?A dworzec nowy to kiedy będzie? tak dla przykładu.
Dodano: 11.07.2018 18:51    Przez: ~Ha
Sprawa dyr. SP3 T. Rybarczyka i dyr. L Woźniak pokazuje rzeczywistość działania włodarzy miasta. Kiedy L. Woźniak została odwołana potrzebne było tworzenie szybkiego PR-u Prezydenta. Przychylny UM w Koninie Czerwony Przegląd Koniński po swojemu nagłośnił sprawę bójki w szkole i była potrzebna szybka "ofiara całopalna" aby uciszyć emocje i opinię publiczną. Smok domagał się owieczki a najszybszym i spektakularnym działaniem było odwołanie dyr. L. Woźniak. Prezydent szybkim ruchem zrobił "porządek" nie zadając sobie trudu aby wyjaśnić jak to naprawdę z tą bójką było. Ważny był efekt opinii społecznej a nie prawda. Nie sądzę aby Pani Woźniak walczyła o stanowisko. Cała walka w Sądzie Administracyjnym i kolejne odwołania było walką o DOBRE IMIĘ I HONOR jaki został jej publicznie odebrany. Panie T. Rybarczyk - dyrektorze SP3, który rzekomo sam złożyłeś rezygnację z powodów osobistych... Szkoda, że się tej sitwie z Magistratu n ...
Dodano: 11.07.2018 20:22    Przez: ~Żegnajcie NOWICKI
Parodia . Tworzyć specjalne stanowisko wicedyrektora i zmieniać statut szkoły tylko dlatego że kobieta nie mogła się pogodzić z porażka pedagogiczną. I to wszystko z naszych podatków.
Dodano: 11.07.2018 14:34    Przez: ~Wstyd
Taki mamy klimat w tym mieście
Dodano: 11.07.2018 14:45    Przez: ~U
To się dopiero nazywa mieć układy
Dodano: 11.07.2018 15:10    Przez: ~Oko
To sąd określił (a nie wy samosąd robicie) więc najwidoczniej jest bez winy
Dodano: 11.07.2018 15:52    Przez: ~olo
Zwolniono posadę w SP 3... Przypadek? Czy trzeba jakiegoś byłego dyrektora zagospodarować? To dopiero będzie strzał w kolano dla władzy:-) wiśnia na torcie czy początek końca:-) jak kto woli
Dodano: 11.07.2018 17:03    Przez: ~Mieszkaniec Konina
@Wstyd - wyroji sądów należy szanować. Wiem, ze ty i tobie podobni pisiorki tego nie łapia bo gdzies maja prawo i sady... 😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.07.2018 17:55    Przez: ~Pn
Ta kobieta to zero honoru posiada. Tylko dobra posadka. Sierpień 2019 i na bezrobocie.
Dodano: 11.07.2018 17:59    Przez: ~Xyz
No zaraz, zaraz .... To miała pogodzić się z oszczerczym i niesłusznym wyrokiem Nowickiego? Nikt nie lubi bycia opluwanym. Wyrok Sądu Administracyjnego pokazuje że pieniądze za swoje decyzje powinien oddać Nowicki i Lorek czyli konińska koalicja SLD - PO
Dodano: 11.07.2018 20:35    Przez: ~Józefie Żegnaj
Kazdy normalny czlowiek zrobilby to samo co Pani Dyrektor wiec po co ten jad i hejt? 😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 11.07.2018 20:59    Przez: ~Pn
Jak się ma układy z nadzwyczajna kastą to nawet posadke stworzy się specjalnie na potrzeby
Dodano: 11.07.2018 21:01    Przez: ~Heca
Dokładnie - to się nazywa mieć znajomości i w głębokim poważaniu opinię publiczną. Ta pani przez lata problem agresji w szkole zamiatała patologicznie pod dywan, a jak sprawa wypłynęła i prezydent słusznie ją odwołał za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu uczniowi, poczuła że grunt pod nogami się pali i na zwolnienie lekarskie poszła. Teraz dumnie powraca na stołek. Żenada i patologia. Wyrazy współczucia dla rodziców i poszkodowanego ucznia i dla nas, bo za to płacimy.
Dodano: 12.07.2018 09:07    Przez: ~GA
Jak straciła stanowisko to poszła na zwolnienie lekarskie,jak wygrała to szybko ozdrowiała,To jest przykład pedagogiczny.Wstyd!!!!Jak uczniowie ,jak rodzice mają szanować takiego p e d a g o g a ?!JCo grono pedagogiczne o tym myśli?
Dodano: 11.07.2018 14:53    Przez: ~zk
Sluchaj cwaniaczku..w tej Polsce trzeba z czegos zyc ..jak.jesteś głąb tob siedz cicho
Dodano: 11.07.2018 17:25    Przez: ~Do zk Glęba nr 1
gratulacje dla pani dyrektor. no wicie rozumicie ludzie to nie szmaty
Dodano: 11.07.2018 15:30    Przez: ~pl
Ciekawe ile takich decyzji naszych wladz mozna by podwazyc ,tylko nie każdy ma sily Walczyc i sie poddaje bez walki,bo mu zabrano sily i zdrowie lub zaszczuto,opluto.Im wiecej ludzi z charakterem tym lepiej dla nas ,mieszkancow Konina...a Wybory musza pokazac,ze w Koninie nadal jest inteligencja a nie sami spadochroniarze po pzpr, kc,ormo itp.
Dodano: 11.07.2018 15:40    Przez: ~Obudzmy Konin
Ten nasz prezydent to.kompletna porażka, idź pan i nie szkodź społeczeństwu
Dodano: 11.07.2018 16:18    Przez: ~Arnie
Nasz to on nigdy nie był .
Dodano: 11.07.2018 16:47    Przez: ~CCCP
Szkoda, ze prezydentvugial sie pod naleganiem Zaleskiej.
Dodano: 11.07.2018 17:56    Przez: ~Pn
Pn możesz sobie pisać co chcesz nikt tu się z tobą nie liczy.Dno
Dodano: 11.07.2018 19:44    Przez: ~Anty Pn
@Anty... - wazne, ze moje zdabie potwietdzil sad i Pani Dyrektor wrocila w chwale na stanowisko. Ty pewnoe plules ma nią od samego poczzatku? Czyz nie prostaczlu?? 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.07.2018 21:01    Przez: ~Pn
Pn debilu brałeś coś bo twoje posty są tak sponiewierane że nie idzie tego przeczytać
Dodano: 11.07.2018 22:13    Przez: ~olo
Tylko w Koninie takie jaja!!!!
Dodano: 11.07.2018 16:38    Przez: ~Masakra
To wina Zaleskiej no ona maciskala na prezydenta.
Dodano: 11.07.2018 17:56    Przez: ~Pn
A tak sie konińskie towarzystwo do kamery pod szkoła wypowiadało m.in. rodzice, przedstawiciele jedynej rządzącej partii.Rozumiem, że teraz należą się przeprosiny od wszystkich.
Dodano: 13.07.2018 15:15    Przez: ~K-ka
Porażka....ciekawe kto teraz tej pani zapłaci hm
Dodano: 11.07.2018 20:15    Przez: ~Porażka
Ci co ja opluwali... 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.07.2018 21:02    Przez: ~Pn
Jaka fikcja w tworzeniu stanowiska????? Taka jest decyzja NSA i chwała za to, że ktoś musi naprawić swój błąd i przywrócić do pracy poszkodowaną osobę, a nie zapomnieć o sprawie . BRAWO...ta Pani jeszcze na pewno otrzymała odszkodowanie i to nie małe...ale o tym już ten portal ani inna lokalna gazetka nie napisze, a szkoda...
Dodano: 11.07.2018 21:51    Przez: ~Kafar
Każdą decyzję można podjąć trzeba ją tylko mądrze uzasadnić.
Dodano: 11.07.2018 23:01    Przez: ~912
1 z 2
12>>