Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22219) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin rozpoczął zbiórkę pieniędzy na odszko ... (14)Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (19)

Ludmiła Woźniak wicedyrektorem. Czy to już koniec tej sprawy?

Dodano: 11.07.2018 13:59
Źródło: LM.pl

Aż dwa sądy były potrzebne do tego, by Ludmiła Woźniak została przywrócona na stanowisko, z którego została odwołana decyzją prezydenta Konina.

Sprawa trwa już od ponad półtora roku. Po bójce w Gimnazjum nr 6 w Koninie prezydent Konina odwołał ze stanowiska dyrektora placówki Ludmiłę Woźniak. Ta zaskarżyła decyzję Józefa Nowickiego do sądów administracyjnych. NSA w grudniu 2017 roku przyznał byłej dyrektor rację i stwierdził nieważność decyzji wydanej przez prezydenta.

To jednak sprawy nie zamknęło, a Ludmiła Woźniak na utracone stanowisko wróciła dopiero 26 czerwca. By tak się stało potrzebny był jeszcze wyrok drugiego sądu, a cała sprawa stała się bardzo zagmatwana. Wszystko przez likwidację gimnazjów oraz włączenie ich w struktury innych szkół. Na stanowisko dyrektora gimnazjum Ludmiła Woźniak wrócić już nie mogła. 

Po likwidacji Gimazjum nr 6 w Koninie nauczyciele tej szkoły, w tym Ludmiła Woźniak, trafili do Zespołu Szkół Górniczych i Energetycznych. Do końca lutego była dyrektor ,,Szóstki" przebywała na urlopie na poratowanie zdrowia, a następnie - na uzupełniającym urlopie wypoczynkowym. - Potem wróciła i pracowała jako nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz w świetlicy - informuje dyrektor ZSGiE Janusz Kamiński.

W międzyczasie NSA wydał decyzję o nieważności decyzji prezydenta, co uruchomiło machinę przywrócenia Ludmiły Woźniak na stanowisko. Następnie oddzielny wyrok wydał jeszcze Sąd Rejonowy w Koninie. - Musiałem mieć potwierdzenie w formie wyroku sądu, że w dniu 1 września, gdy włączałem gimnazjum do ZSGiE, pani Ludmiła Woźniak była dyrektorem - tłumaczy Janusz Kamiński. - Takim potwierdzeniem mógł być tylko wyrok sądu. Nie mogę działać na zasadach tylko domyślania się.

Wyrok konińskiego sądu, po uprawomocnieniu się, był podstawą do stworzenia nowego stanowiska wicedyrektora. - Otrzymałem zgodę od organu prowadzącego, bo takie są obowiązujące przepisy, na utworzenie stanowiska. Musiała również nastąpić zmiana statutu szkoły, z tego względu, że w ZSGiE nie ma wicedyrektorów dla szkół, tylko są wicedyrektorzy w zespole. Tu musiało zostać utworzone stanowisko wicedyrektora w V Liceum Ogólnokształcącym, z tego względu, że tak mówią przepisy - dyrektor gimnazjum staje się wicedyrektorem w szkole, do której gimnazjum zostało włączone - tłumaczy zawiłości dyrektor Janusz Kamiński. 

Czy przywrócenie Ludmiły Woźniak na stanowisko wicedyrektora w V LO w ramach ZSGiE kończy ostatecznie jej sprawę? Dyrektor Janusz Kamiński nie chce spekulować. Zgodnie z przepisami Ludmiła Woźniak funkcję wicedyrektora pełnić będzie do końca sierpnia 2019 roku.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak straciła stanowisko to poszła na zwolnienie lekarskie,jak wygrała to szybko ozdrowiała,To jest przykład pedagogiczny.Wstyd!!!!Jak uczniowie ,jak rodzice mają szanować takiego p e d a g o g a ?!JCo grono pedagogiczne o tym myśli?
Dodano: 11.07.2018 14:53    Przez: ~zk
Ten nasz prezydent to.kompletna porażka, idź pan i nie szkodź społeczeństwu
Dodano: 11.07.2018 16:18    Przez: ~Arnie
To się dopiero nazywa mieć układy
Dodano: 11.07.2018 15:10    Przez: ~Oko
Parodia . Tworzyć specjalne stanowisko wicedyrektora i zmieniać statut szkoły tylko dlatego że kobieta nie mogła się pogodzić z porażka pedagogiczną. I to wszystko z naszych podatków.
Dodano: 11.07.2018 14:34    Przez: ~Wstyd
Taki mamy klimat w tym mieście
Dodano: 11.07.2018 14:45    Przez: ~U

KOMENTARZE

Dariusz Nowinowski to był super dyrektor !!
Dodano: 11.07.2018 14:13    Przez: ~ko
Jaja sobie robisz !!!!
Dodano: 11.07.2018 15:10    Przez: ~do ko
A kto odwoła Korka i Nowickiego ? ps. o tym trzecim nie wspomnę !!!
Dodano: 11.07.2018 15:13    Przez: ~gonić miernotę
Jak kto odwoła,wyborcy w wyborach,ja i cala moja rodzina glosujemy tylko na niezaleznych
Dodano: 11.07.2018 15:45    Przez: ~Olo
Hahahaha
Dodano: 11.07.2018 16:37    Przez: ~Ja
Hahaha dobre
Dodano: 11.07.2018 16:38    Przez: ~Ja
Po co o tym znowu piszecie? co to kogo obchodzi! Pani Woźniak I Pani Woźniak nosz kuźwa w kółko to samo,mam gdzieś te babę.Czy nie macie ciekawszych tematów na tym portalu.?A dworzec nowy to kiedy będzie? tak dla przykładu.
Dodano: 11.07.2018 18:51    Przez: ~Ha
Sprawa dyr. SP3 T. Rybarczyka i dyr. L Woźniak pokazuje rzeczywistość działania włodarzy miasta. Kiedy L. Woźniak została odwołana potrzebne było tworzenie szybkiego PR-u Prezydenta. Przychylny UM w Koninie Czerwony Przegląd Koniński po swojemu nagłośnił sprawę bójki w szkole i była potrzebna szybka "ofiara całopalna" aby uciszyć emocje i opinię publiczną. Smok domagał się owieczki a najszybszym i spektakularnym działaniem było odwołanie dyr. L. Woźniak. Prezydent szybkim ruchem zrobił "porządek" nie zadając sobie trudu aby wyjaśnić jak to naprawdę z tą bójką było. Ważny był efekt opinii społecznej a nie prawda. Nie sądzę aby Pani Woźniak walczyła o stanowisko. Cała walka w Sądzie Administracyjnym i kolejne odwołania było walką o DOBRE IMIĘ I HONOR jaki został jej publicznie odebrany. Panie T. Rybarczyk - dyrektorze SP3, który rzekomo sam złożyłeś rezygnację z powodów osobistych... Szkoda, że się tej sitwie z Magistratu n ...
Dodano: 11.07.2018 20:22    Przez: ~Żegnajcie NOWICKI
Parodia . Tworzyć specjalne stanowisko wicedyrektora i zmieniać statut szkoły tylko dlatego że kobieta nie mogła się pogodzić z porażka pedagogiczną. I to wszystko z naszych podatków.
Dodano: 11.07.2018 14:34    Przez: ~Wstyd
Taki mamy klimat w tym mieście
Dodano: 11.07.2018 14:45    Przez: ~U
To się dopiero nazywa mieć układy
Dodano: 11.07.2018 15:10    Przez: ~Oko
To sąd określił (a nie wy samosąd robicie) więc najwidoczniej jest bez winy
Dodano: 11.07.2018 15:52    Przez: ~olo
Zwolniono posadę w SP 3... Przypadek? Czy trzeba jakiegoś byłego dyrektora zagospodarować? To dopiero będzie strzał w kolano dla władzy:-) wiśnia na torcie czy początek końca:-) jak kto woli
Dodano: 11.07.2018 17:03    Przez: ~Mieszkaniec Konina
@Wstyd - wyroji sądów należy szanować. Wiem, ze ty i tobie podobni pisiorki tego nie łapia bo gdzies maja prawo i sady... 😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.07.2018 17:55    Przez: ~Pn
Ta kobieta to zero honoru posiada. Tylko dobra posadka. Sierpień 2019 i na bezrobocie.
Dodano: 11.07.2018 17:59    Przez: ~Xyz
No zaraz, zaraz .... To miała pogodzić się z oszczerczym i niesłusznym wyrokiem Nowickiego? Nikt nie lubi bycia opluwanym. Wyrok Sądu Administracyjnego pokazuje że pieniądze za swoje decyzje powinien oddać Nowicki i Lorek czyli konińska koalicja SLD - PO
Dodano: 11.07.2018 20:35    Przez: ~Józefie Żegnaj
Kazdy normalny czlowiek zrobilby to samo co Pani Dyrektor wiec po co ten jad i hejt? 😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 11.07.2018 20:59    Przez: ~Pn
Jak się ma układy z nadzwyczajna kastą to nawet posadke stworzy się specjalnie na potrzeby
Dodano: 11.07.2018 21:01    Przez: ~Heca
Dokładnie - to się nazywa mieć znajomości i w głębokim poważaniu opinię publiczną. Ta pani przez lata problem agresji w szkole zamiatała patologicznie pod dywan, a jak sprawa wypłynęła i prezydent słusznie ją odwołał za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu uczniowi, poczuła że grunt pod nogami się pali i na zwolnienie lekarskie poszła. Teraz dumnie powraca na stołek. Żenada i patologia. Wyrazy współczucia dla rodziców i poszkodowanego ucznia i dla nas, bo za to płacimy.
Dodano: 12.07.2018 09:07    Przez: ~GA
Jak straciła stanowisko to poszła na zwolnienie lekarskie,jak wygrała to szybko ozdrowiała,To jest przykład pedagogiczny.Wstyd!!!!Jak uczniowie ,jak rodzice mają szanować takiego p e d a g o g a ?!JCo grono pedagogiczne o tym myśli?
Dodano: 11.07.2018 14:53    Przez: ~zk
Sluchaj cwaniaczku..w tej Polsce trzeba z czegos zyc ..jak.jesteś głąb tob siedz cicho
Dodano: 11.07.2018 17:25    Przez: ~Do zk Glęba nr 1
gratulacje dla pani dyrektor. no wicie rozumicie ludzie to nie szmaty
Dodano: 11.07.2018 15:30    Przez: ~pl
Ciekawe ile takich decyzji naszych wladz mozna by podwazyc ,tylko nie każdy ma sily Walczyc i sie poddaje bez walki,bo mu zabrano sily i zdrowie lub zaszczuto,opluto.Im wiecej ludzi z charakterem tym lepiej dla nas ,mieszkancow Konina...a Wybory musza pokazac,ze w Koninie nadal jest inteligencja a nie sami spadochroniarze po pzpr, kc,ormo itp.
Dodano: 11.07.2018 15:40    Przez: ~Obudzmy Konin
Ten nasz prezydent to.kompletna porażka, idź pan i nie szkodź społeczeństwu
Dodano: 11.07.2018 16:18    Przez: ~Arnie
Nasz to on nigdy nie był .
Dodano: 11.07.2018 16:47    Przez: ~CCCP
Szkoda, ze prezydentvugial sie pod naleganiem Zaleskiej.
Dodano: 11.07.2018 17:56    Przez: ~Pn
Pn możesz sobie pisać co chcesz nikt tu się z tobą nie liczy.Dno
Dodano: 11.07.2018 19:44    Przez: ~Anty Pn
@Anty... - wazne, ze moje zdabie potwietdzil sad i Pani Dyrektor wrocila w chwale na stanowisko. Ty pewnoe plules ma nią od samego poczzatku? Czyz nie prostaczlu?? 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.07.2018 21:01    Przez: ~Pn
Pn debilu brałeś coś bo twoje posty są tak sponiewierane że nie idzie tego przeczytać
Dodano: 11.07.2018 22:13    Przez: ~olo
Tylko w Koninie takie jaja!!!!
Dodano: 11.07.2018 16:38    Przez: ~Masakra
To wina Zaleskiej no ona maciskala na prezydenta.
Dodano: 11.07.2018 17:56    Przez: ~Pn
A tak sie konińskie towarzystwo do kamery pod szkoła wypowiadało m.in. rodzice, przedstawiciele jedynej rządzącej partii.Rozumiem, że teraz należą się przeprosiny od wszystkich.
Dodano: 13.07.2018 15:15    Przez: ~K-ka
Porażka....ciekawe kto teraz tej pani zapłaci hm
Dodano: 11.07.2018 20:15    Przez: ~Porażka
Ci co ja opluwali... 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 11.07.2018 21:02    Przez: ~Pn
Jaka fikcja w tworzeniu stanowiska????? Taka jest decyzja NSA i chwała za to, że ktoś musi naprawić swój błąd i przywrócić do pracy poszkodowaną osobę, a nie zapomnieć o sprawie . BRAWO...ta Pani jeszcze na pewno otrzymała odszkodowanie i to nie małe...ale o tym już ten portal ani inna lokalna gazetka nie napisze, a szkoda...
Dodano: 11.07.2018 21:51    Przez: ~Kafar
Każdą decyzję można podjąć trzeba ją tylko mądrze uzasadnić.
Dodano: 11.07.2018 23:01    Przez: ~912
1 z 2
12>>