Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22218) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin rozpoczął zbiórkę pieniędzy na odszko ... (14)Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (19)

Wilczyn. W przyszłym tygodniu rozbije się Obóz dla Klimatu

Dodano: 12.07.2018 14:31
Źródło: LM.pl

Pięć dni trwać będzie Obóz dla Klimatu, który już w przyszłym tygodniu rozbije się w Świętnym (gmina Wilczyn). Jego uczestnicy będą rozmawiać o konsekwencjach wydobycia i spalania węgla i dyskutować o przyszłości regionu.

Obóz dla Klimatu to inicjatywa środowisk ekologicznych i lokalnych, które chcą rozmawiać o tym, jak przemysł węglowy wpływa na region i cały kraj. Każdy dzień obozu to inny dzień przewodni - Lokalność, Praca, Solidarność, Samoorganizacja i Alternatywy. W ramach każdego dnia odbywać się będą warsztaty, wykłady, wycieczki, pokazy filmów i wydarzenia artystyczne. 

Miejsce rozbicia obozu, nad Jeziorem Wilczyńskim, nie jest przypadkowe. - Na pograniczu województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, z powodu odwadniania złoża przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, znikają piękne jeziora, Noteć wysycha na długości ponad 30 kilometrów, a rolnicy każdego roku zbierają mniejsze plony - piszą organizatorzy obozu na swojej stronie na FB.

- Nie zgadzamy się na grabieżczą i wyniszczającą politykę rządu i świata biznesu. Chcemy świata, w którym każda osoba ma dostęp do czystej wody, powietrza i terenów zieleni, w którym dystrybucja dóbr przebiega sprawiedliwie, a decyzyjność spoczywa w rękach społeczności i grup pracowniczych, ponoszących konsekwencje decyzji - deklarują organizatorzy.

Poszczególne punkty programu obozu prowadzić będą przedstawiciele środowisk lokalnych (w tym samorządowcy), naukowcy, eksperci i aktywiści, ale wziąć udział w obozie może każdy. Wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu na stronie internetowej obozdlaklimatu.org. Wstęp jest bezpłatny.

Obóz dla Klimatu startuje 18 lipca o godz. 8.00. O godz. 9.30 planowane jest oficjalne otwarcie. Wydarzenie potrwa do 22 lipca. 

fot. facebook.com/obozdlaklimatu

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A to ci dopiero numer! tzw. ekolodzy (choć lepiej pasuje ekoterroryści) sprzeciwiali się doprowadzaniu wody z odkrywek do jeziora Wilczyńskiego a dziś leją krokodyle łzy, że wysycha i organizują obóz. Przykładowo takie Gopło, gdzie też się sprzeciwiali i głosili bzdury nt. jego katastrofy ma się całkiem dobrze...
Dodano: 12.07.2018 15:00    Przez: ~Gogol
niech się zainteresują ekolodzy pałacem w puszczy nadnoteckiej
Dodano: 12.07.2018 14:49    Przez: ~xd
"noteć wysycha na długosci ponad 30 km" - noooo tak wysycha, że aż wylała na wiosnę :),
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~grzybnia
A ja zapytam czy uczestnicy obozu dla klimatu przyjadą tam na rowerach, pieszo czy może jednak samochodem lub autobusem? Czy przywiozą ze sobą wiatraki i panele do produkcji energii i tylko z takiej będą korzystać (tylko gdy wieje lub świeci słońce) czy jednak wykorzystają energię z węgla wyprodukowaną w pobliskiej elektrowni? A może uczestnicy obozu powstrzymają się od oddychania na te 5 dni by nie emitować CO2?
Dodano: 12.07.2018 15:30    Przez: ~pytanko mam
Uwaga na pseudo ekologów sponsorowanych przez obcy kapitał, celem zniszczenie naszego przemysłu.
Dodano: 12.07.2018 16:33    Przez: ~Energetyk

KOMENTARZE

Zamknąć KWB bo hamuje nasze miasto i region. Władze wpatrzone w ten moloch nie widzą innych problemów.
Dodano: 12.07.2018 14:40    Przez: ~Yyy hyyyy
A to ci dopiero numer! tzw. ekolodzy (choć lepiej pasuje ekoterroryści) sprzeciwiali się doprowadzaniu wody z odkrywek do jeziora Wilczyńskiego a dziś leją krokodyle łzy, że wysycha i organizują obóz. Przykładowo takie Gopło, gdzie też się sprzeciwiali i głosili bzdury nt. jego katastrofy ma się całkiem dobrze...
Dodano: 12.07.2018 15:00    Przez: ~Gogol
A ja zapytam czy uczestnicy obozu dla klimatu przyjadą tam na rowerach, pieszo czy może jednak samochodem lub autobusem? Czy przywiozą ze sobą wiatraki i panele do produkcji energii i tylko z takiej będą korzystać (tylko gdy wieje lub świeci słońce) czy jednak wykorzystają energię z węgla wyprodukowaną w pobliskiej elektrowni? A może uczestnicy obozu powstrzymają się od oddychania na te 5 dni by nie emitować CO2?
Dodano: 12.07.2018 15:30    Przez: ~pytanko mam
Mam w dupie ekologów opłacanych przez zachodnie koncerny energetyczne.
Dodano: 12.07.2018 15:46    Przez: ~gorol
APELUJE DO ZWIĄZKÓW KWB KONIN I TYCH Z ELEKTROWNI MOZE PORA NA KONTRMANIFESRACJE ONI PROTESTOWALI POD KOPALNIA PRZYKÓWALI SIE DO KOMINÓW ELEKTROWNI ZROBMY TO SAMO NIECH WIDZA JAK TO FAJNIE ZABIERAC RODZINA CHLEB I REGIONOWI CHOCIARZ JAKAS TAM STABILIZACJE BO TO NIE PROTESTUJA LUDZIE Z NASZEGO POWIATU TYLKO SCIAGAJA ICH Z CAŁEJ POLSKI I O ILU LUDZI JEST NA NIE MY TEZ IM POKAZMY ZE JESTEŚMY NA NIE DLA ICH GŁUPICH TEORI I PROMOWANIA NIEMIECKIEGO KAPITAŁU!!!
Dodano: 12.07.2018 21:16    Przez: ~APELUJE
Gogol. Ekologów nie chodzi o nic tylko jak o kasę. Każdy musi z czegoś żyć a wszyscy nie będą robić tego samego.
Dodano: 12.07.2018 21:28    Przez: ~Flash dane
Jak zniknie kopalnia cofniesz się buraki do XIX wieku, a region zostanie pustynią. Wszyscy młodzi uciekną, a taki motłoch jak ty zejdzie w samotności i biedzie
Dodano: 13.07.2018 15:26    Przez: ~Xxx
tak jest kopalnia to ZLO😀,zamknąć to w p.i.s.d.u, tylko ciekawe skad bedziecie mieli prad na te wasze fejsbiuki, tłitery itp. tak wiem pewnie z OZE, tylko ciekawe ile takich zrodel musi powstac zeby to wszystko utrzymac i kto za to zapłaci,no ale cóż ekologia jest trendy😀
Dodano: 12.07.2018 14:47    Przez: ~abc
Szybciej wulkan zniszczy to miasto niż nam prądu zabraknie po zamknięciu naszej elektrowni
Dodano: 12.07.2018 18:19    Przez: ~Spokojny Elektryk
~spokojnyelektryk.. won z tej ziemii ty jej wyrodny synu.
Dodano: 12.07.2018 20:37    Przez: ~Napal
Prądu ci u nas w Polsce pod dostatkiem
Dodano: 12.07.2018 21:29    Przez: ~Ale Ale
Tak jest pod dostatkiem że na gwałt elektrownie w Adamowie na gaz przerabiaja jakby spadki mocy były w upaly i mrozy bo wtedy mamy tylko 1 do 2 % nadwyżki w sieciach
Dodano: 12.07.2018 22:10    Przez: ~Uuu
"Obóz dla Klimatu" tak? hmm... z kto za niego płaci? Czy to ze składek, finansowanie z pieniędzy publicznych? otóż nie - finansują go organizacje antyweglowe sponsorowane przez fundacje z Niemiec, Danii, Holandii. Środowiska mocno lewicowe a wręcz lewackie. Wystarczy zreszta popatrzeć na te tematy i opisy - czysta, niczym nie zmącona ideologia.
Dodano: 12.07.2018 14:48    Przez: ~Lasy Państwowe
Nie tylko. Wśród tych sponsorów często bywa również rosyjski Gazprom. Rosjanie mają interes w tym, aby pozbawić Polskę niezależności energetycznej.
Dodano: 12.07.2018 17:23    Przez: ~krak
Ty to wiesz, ja to wiem, a taka lewacka Platforma Oszustow .. wg TVNu ma ciagle 21% POparcia ... kto na tych debili glosuje?
Dodano: 13.07.2018 09:09    Przez: ~as
Trzeba dokładnie przetrzepać ten obóz. Otóż poprzednio w konińskim akcje takie robili np: Stop Odkrywce. Fundacjie i stowarzyszenia oficjalnie działające, wpisane do KRS, z adresem, sprawozdaniem i chwalące sie dofinasowaniem z Danii, Holandii, Niemiec i z marną strona www. Teraz akcje robią na 5 dni z wycieczkami, promocja, dedykowana strona www Ludzie No Name! Nie ma KRS, nie ma fundacji, nie ma adresu, nie ma 1 nazwiska a tylko jeden numer komórkowy. Trzepać ich kto im dał kasę a od razu poznacie ich i tencje bo akcja jest specjalnie tylko pod KWB robiona i tlumaczona na Niemiecki i Angielski!!
Dodano: 13.07.2018 10:38    Przez: ~Lo
Niech ku ... Olejnik sie zajmnie np kto robil ostatnie 5 akcji w Koninie przeciw odkrywce. O tym jak Stop Odkrywce ma finansowanie z zachodu, o tym jak za przykład dla Konina samorzadowcy pro niemieccy oferuja nam przyklad miast ze Slaska leżących w 3 milionowej aglomeracji ślaskiej (czyli bezsens dla Konina). O tym jak Obóz dla klimatu to szemrana organizacja krzak, bez danych na www a z pieniedzmi. A nir ku... parkingi czy wysokosc zabudowy starowki. Owszem i to warte ale po pierwsze KWB, kasa, kasa, miliardy zl, energetyka, praca w przemysle itd
Dodano: 13.07.2018 10:43    Przez: ~Lo
Strona obozu należy do fundacji Psubraty. Zalozona rok temu wiec nie mam sprawozdania o finansowaniu. Strona postawiona w ... Niemczech. Key-System i na 99% tam zarejestrowana. Czyli juz mamy watek bo rzadko ktoś rejestruje domeny polskie na stronach w jezyku niemieckim. Domene fundacji z 2017 juz maja tupowo z polski.
Dodano: 13.07.2018 11:35    Przez: ~Lo
niech się zainteresują ekolodzy pałacem w puszczy nadnoteckiej
Dodano: 12.07.2018 14:49    Przez: ~xd
Za to im się nie płaci, dostają fundusze na określony cel np. walka z węglem. Co ich obchodzi reszta
Dodano: 12.07.2018 14:54    Przez: ~obozowy
Tak zamek w Puszczy Noteckiej, to głęboka ingerencja w środowisko naturalne i tam ekologów nie ma.
Dodano: 12.07.2018 16:39    Przez: ~K-n
Jak świat istnieje ludzie palili węglem, palą i palić będą bo to jeden z najtańszych surowców. Takie pogadanki i festyny to czcze gadanie . Lepiej na co inne przeznaczyć te fundusze .
Dodano: 12.07.2018 14:50    Przez: ~M.ś
przeciez nie widzicie ze to nasłana banda przez niemców? jakos niemioszki pala weglem i jest ok...
Dodano: 13.07.2018 06:01    Przez: ~anty lewak
"noteć wysycha na długosci ponad 30 km" - noooo tak wysycha, że aż wylała na wiosnę :),
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~grzybnia
I gdzie byli ekolodzy czy to też wina kopalni że zalało łąki albo że wszystko schnie nie jak wszyscy wiemy w całej Polsce jest susza na ostatnie 5 lat 4 lata to susza suma rocznych opadów coraz mniejsza śniegu też coraz mniej więc wnioski same się nasówaja nawet był moment co Wisła wysychała co czołgi znajdowali a co dopiero taka Noteć
Dodano: 12.07.2018 21:22    Przez: ~Normalny
Nie wierzę, że te 4 dni dyskusji na temat naszego pięknego regionu przerodzą się w jakieś konkretne działania. Tyle już było pomysłów i deklaracji i nic z tego nie wyszło. Tu zawsze jedna ze stron będzie pokrzywdzona. Albo rolnicy i środowisko naturalne albo przemysł i miejsca pracy w regionie. Konin daje 7% energii krajowej a elektrowni atomowej jak nie mamy tak nie mamy, choć w" PGE Spółka Jądrowa" od lat szefowie zarabiają atomowe pensje.
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~górnik
Obóz dla klimatu za kasę z zagranicy organizowany przez najemnych speców od propagandy. Będzie niezłe pranie mózgów!
Dodano: 12.07.2018 15:05    Przez: ~Mateo Teo
Oboz dla klimatu dzieje sie na obecna chwile na ul Debowej Wilczogorze za Gorzelnia gdzie zakopywane sa smieci a teraz woza tam ziemie zeby zakryc wszystko z budowanego chodnika wilczogora kopydlowo
Dodano: 12.07.2018 15:45    Przez: ~mateusz
a ten teren co zakopuja tam smieci to nalezy do gminy
Dodano: 12.07.2018 16:11    Przez: ~marian
No i może coś rekreacyjnego powstanie na tym
Dodano: 13.07.2018 10:46    Przez: ~maria
Uwaga na pseudo ekologów sponsorowanych przez obcy kapitał, celem zniszczenie naszego przemysłu.
Dodano: 12.07.2018 16:33    Przez: ~Energetyk
1 z 2
12>>