Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19513) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Subregion koniński ma szansę stać się "Tygrysem Wi ... (8)Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina. W sobot ... (1)

Wilczyn. W przyszłym tygodniu rozbije się Obóz dla Klimatu

Dodano: 12.07.2018 14:31
Źródło: LM.pl

Pięć dni trwać będzie Obóz dla Klimatu, który już w przyszłym tygodniu rozbije się w Świętnym (gmina Wilczyn). Jego uczestnicy będą rozmawiać o konsekwencjach wydobycia i spalania węgla i dyskutować o przyszłości regionu.

Obóz dla Klimatu to inicjatywa środowisk ekologicznych i lokalnych, które chcą rozmawiać o tym, jak przemysł węglowy wpływa na region i cały kraj. Każdy dzień obozu to inny dzień przewodni - Lokalność, Praca, Solidarność, Samoorganizacja i Alternatywy. W ramach każdego dnia odbywać się będą warsztaty, wykłady, wycieczki, pokazy filmów i wydarzenia artystyczne. 

Miejsce rozbicia obozu, nad Jeziorem Wilczyńskim, nie jest przypadkowe. - Na pograniczu województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, z powodu odwadniania złoża przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, znikają piękne jeziora, Noteć wysycha na długości ponad 30 kilometrów, a rolnicy każdego roku zbierają mniejsze plony - piszą organizatorzy obozu na swojej stronie na FB.

- Nie zgadzamy się na grabieżczą i wyniszczającą politykę rządu i świata biznesu. Chcemy świata, w którym każda osoba ma dostęp do czystej wody, powietrza i terenów zieleni, w którym dystrybucja dóbr przebiega sprawiedliwie, a decyzyjność spoczywa w rękach społeczności i grup pracowniczych, ponoszących konsekwencje decyzji - deklarują organizatorzy.

Poszczególne punkty programu obozu prowadzić będą przedstawiciele środowisk lokalnych (w tym samorządowcy), naukowcy, eksperci i aktywiści, ale wziąć udział w obozie może każdy. Wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu na stronie internetowej obozdlaklimatu.org. Wstęp jest bezpłatny.

Obóz dla Klimatu startuje 18 lipca o godz. 8.00. O godz. 9.30 planowane jest oficjalne otwarcie. Wydarzenie potrwa do 22 lipca. 

fot. facebook.com/obozdlaklimatu

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A to ci dopiero numer! tzw. ekolodzy (choć lepiej pasuje ekoterroryści) sprzeciwiali się doprowadzaniu wody z odkrywek do jeziora Wilczyńskiego a dziś leją krokodyle łzy, że wysycha i organizują obóz. Przykładowo takie Gopło, gdzie też się sprzeciwiali i głosili bzdury nt. jego katastrofy ma się całkiem dobrze...
Dodano: 12.07.2018 15:00    Przez: ~Gogol
niech się zainteresują ekolodzy pałacem w puszczy nadnoteckiej
Dodano: 12.07.2018 14:49    Przez: ~xd
"noteć wysycha na długosci ponad 30 km" - noooo tak wysycha, że aż wylała na wiosnę :),
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~grzybnia
A ja zapytam czy uczestnicy obozu dla klimatu przyjadą tam na rowerach, pieszo czy może jednak samochodem lub autobusem? Czy przywiozą ze sobą wiatraki i panele do produkcji energii i tylko z takiej będą korzystać (tylko gdy wieje lub świeci słońce) czy jednak wykorzystają energię z węgla wyprodukowaną w pobliskiej elektrowni? A może uczestnicy obozu powstrzymają się od oddychania na te 5 dni by nie emitować CO2?
Dodano: 12.07.2018 15:30    Przez: ~pytanko mam
Uwaga na pseudo ekologów sponsorowanych przez obcy kapitał, celem zniszczenie naszego przemysłu.
Dodano: 12.07.2018 16:33    Przez: ~Energetyk

KOMENTARZE

Zamknąć KWB bo hamuje nasze miasto i region. Władze wpatrzone w ten moloch nie widzą innych problemów.
Dodano: 12.07.2018 14:40    Przez: ~Yyy hyyyy
A to ci dopiero numer! tzw. ekolodzy (choć lepiej pasuje ekoterroryści) sprzeciwiali się doprowadzaniu wody z odkrywek do jeziora Wilczyńskiego a dziś leją krokodyle łzy, że wysycha i organizują obóz. Przykładowo takie Gopło, gdzie też się sprzeciwiali i głosili bzdury nt. jego katastrofy ma się całkiem dobrze...
Dodano: 12.07.2018 15:00    Przez: ~Gogol
A ja zapytam czy uczestnicy obozu dla klimatu przyjadą tam na rowerach, pieszo czy może jednak samochodem lub autobusem? Czy przywiozą ze sobą wiatraki i panele do produkcji energii i tylko z takiej będą korzystać (tylko gdy wieje lub świeci słońce) czy jednak wykorzystają energię z węgla wyprodukowaną w pobliskiej elektrowni? A może uczestnicy obozu powstrzymają się od oddychania na te 5 dni by nie emitować CO2?
Dodano: 12.07.2018 15:30    Przez: ~pytanko mam
Mam w dupie ekologów opłacanych przez zachodnie koncerny energetyczne.
Dodano: 12.07.2018 15:46    Przez: ~gorol
APELUJE DO ZWIĄZKÓW KWB KONIN I TYCH Z ELEKTROWNI MOZE PORA NA KONTRMANIFESRACJE ONI PROTESTOWALI POD KOPALNIA PRZYKÓWALI SIE DO KOMINÓW ELEKTROWNI ZROBMY TO SAMO NIECH WIDZA JAK TO FAJNIE ZABIERAC RODZINA CHLEB I REGIONOWI CHOCIARZ JAKAS TAM STABILIZACJE BO TO NIE PROTESTUJA LUDZIE Z NASZEGO POWIATU TYLKO SCIAGAJA ICH Z CAŁEJ POLSKI I O ILU LUDZI JEST NA NIE MY TEZ IM POKAZMY ZE JESTEŚMY NA NIE DLA ICH GŁUPICH TEORI I PROMOWANIA NIEMIECKIEGO KAPITAŁU!!!
Dodano: 12.07.2018 21:16    Przez: ~APELUJE
Gogol. Ekologów nie chodzi o nic tylko jak o kasę. Każdy musi z czegoś żyć a wszyscy nie będą robić tego samego.
Dodano: 12.07.2018 21:28    Przez: ~Flash dane
Jak zniknie kopalnia cofniesz się buraki do XIX wieku, a region zostanie pustynią. Wszyscy młodzi uciekną, a taki motłoch jak ty zejdzie w samotności i biedzie
Dodano: 13.07.2018 15:26    Przez: ~Xxx
tak jest kopalnia to ZLO😀,zamknąć to w p.i.s.d.u, tylko ciekawe skad bedziecie mieli prad na te wasze fejsbiuki, tłitery itp. tak wiem pewnie z OZE, tylko ciekawe ile takich zrodel musi powstac zeby to wszystko utrzymac i kto za to zapłaci,no ale cóż ekologia jest trendy😀
Dodano: 12.07.2018 14:47    Przez: ~abc
Szybciej wulkan zniszczy to miasto niż nam prądu zabraknie po zamknięciu naszej elektrowni
Dodano: 12.07.2018 18:19    Przez: ~Spokojny Elektryk
~spokojnyelektryk.. won z tej ziemii ty jej wyrodny synu.
Dodano: 12.07.2018 20:37    Przez: ~Napal
Prądu ci u nas w Polsce pod dostatkiem
Dodano: 12.07.2018 21:29    Przez: ~Ale Ale
Tak jest pod dostatkiem że na gwałt elektrownie w Adamowie na gaz przerabiaja jakby spadki mocy były w upaly i mrozy bo wtedy mamy tylko 1 do 2 % nadwyżki w sieciach
Dodano: 12.07.2018 22:10    Przez: ~Uuu
"Obóz dla Klimatu" tak? hmm... z kto za niego płaci? Czy to ze składek, finansowanie z pieniędzy publicznych? otóż nie - finansują go organizacje antyweglowe sponsorowane przez fundacje z Niemiec, Danii, Holandii. Środowiska mocno lewicowe a wręcz lewackie. Wystarczy zreszta popatrzeć na te tematy i opisy - czysta, niczym nie zmącona ideologia.
Dodano: 12.07.2018 14:48    Przez: ~Lasy Państwowe
Nie tylko. Wśród tych sponsorów często bywa również rosyjski Gazprom. Rosjanie mają interes w tym, aby pozbawić Polskę niezależności energetycznej.
Dodano: 12.07.2018 17:23    Przez: ~krak
Ty to wiesz, ja to wiem, a taka lewacka Platforma Oszustow .. wg TVNu ma ciagle 21% POparcia ... kto na tych debili glosuje?
Dodano: 13.07.2018 09:09    Przez: ~as
Trzeba dokładnie przetrzepać ten obóz. Otóż poprzednio w konińskim akcje takie robili np: Stop Odkrywce. Fundacjie i stowarzyszenia oficjalnie działające, wpisane do KRS, z adresem, sprawozdaniem i chwalące sie dofinasowaniem z Danii, Holandii, Niemiec i z marną strona www. Teraz akcje robią na 5 dni z wycieczkami, promocja, dedykowana strona www Ludzie No Name! Nie ma KRS, nie ma fundacji, nie ma adresu, nie ma 1 nazwiska a tylko jeden numer komórkowy. Trzepać ich kto im dał kasę a od razu poznacie ich i tencje bo akcja jest specjalnie tylko pod KWB robiona i tlumaczona na Niemiecki i Angielski!!
Dodano: 13.07.2018 10:38    Przez: ~Lo
Niech ku ... Olejnik sie zajmnie np kto robil ostatnie 5 akcji w Koninie przeciw odkrywce. O tym jak Stop Odkrywce ma finansowanie z zachodu, o tym jak za przykład dla Konina samorzadowcy pro niemieccy oferuja nam przyklad miast ze Slaska leżących w 3 milionowej aglomeracji ślaskiej (czyli bezsens dla Konina). O tym jak Obóz dla klimatu to szemrana organizacja krzak, bez danych na www a z pieniedzmi. A nir ku... parkingi czy wysokosc zabudowy starowki. Owszem i to warte ale po pierwsze KWB, kasa, kasa, miliardy zl, energetyka, praca w przemysle itd
Dodano: 13.07.2018 10:43    Przez: ~Lo
Strona obozu należy do fundacji Psubraty. Zalozona rok temu wiec nie mam sprawozdania o finansowaniu. Strona postawiona w ... Niemczech. Key-System i na 99% tam zarejestrowana. Czyli juz mamy watek bo rzadko ktoś rejestruje domeny polskie na stronach w jezyku niemieckim. Domene fundacji z 2017 juz maja tupowo z polski.
Dodano: 13.07.2018 11:35    Przez: ~Lo
niech się zainteresują ekolodzy pałacem w puszczy nadnoteckiej
Dodano: 12.07.2018 14:49    Przez: ~xd
Za to im się nie płaci, dostają fundusze na określony cel np. walka z węglem. Co ich obchodzi reszta
Dodano: 12.07.2018 14:54    Przez: ~obozowy
Tak zamek w Puszczy Noteckiej, to głęboka ingerencja w środowisko naturalne i tam ekologów nie ma.
Dodano: 12.07.2018 16:39    Przez: ~K-n
Jak świat istnieje ludzie palili węglem, palą i palić będą bo to jeden z najtańszych surowców. Takie pogadanki i festyny to czcze gadanie . Lepiej na co inne przeznaczyć te fundusze .
Dodano: 12.07.2018 14:50    Przez: ~M.ś
przeciez nie widzicie ze to nasłana banda przez niemców? jakos niemioszki pala weglem i jest ok...
Dodano: 13.07.2018 06:01    Przez: ~anty lewak
"noteć wysycha na długosci ponad 30 km" - noooo tak wysycha, że aż wylała na wiosnę :),
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~grzybnia
I gdzie byli ekolodzy czy to też wina kopalni że zalało łąki albo że wszystko schnie nie jak wszyscy wiemy w całej Polsce jest susza na ostatnie 5 lat 4 lata to susza suma rocznych opadów coraz mniejsza śniegu też coraz mniej więc wnioski same się nasówaja nawet był moment co Wisła wysychała co czołgi znajdowali a co dopiero taka Noteć
Dodano: 12.07.2018 21:22    Przez: ~Normalny
Nie wierzę, że te 4 dni dyskusji na temat naszego pięknego regionu przerodzą się w jakieś konkretne działania. Tyle już było pomysłów i deklaracji i nic z tego nie wyszło. Tu zawsze jedna ze stron będzie pokrzywdzona. Albo rolnicy i środowisko naturalne albo przemysł i miejsca pracy w regionie. Konin daje 7% energii krajowej a elektrowni atomowej jak nie mamy tak nie mamy, choć w" PGE Spółka Jądrowa" od lat szefowie zarabiają atomowe pensje.
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~górnik
Obóz dla klimatu za kasę z zagranicy organizowany przez najemnych speców od propagandy. Będzie niezłe pranie mózgów!
Dodano: 12.07.2018 15:05    Przez: ~Mateo Teo
Oboz dla klimatu dzieje sie na obecna chwile na ul Debowej Wilczogorze za Gorzelnia gdzie zakopywane sa smieci a teraz woza tam ziemie zeby zakryc wszystko z budowanego chodnika wilczogora kopydlowo
Dodano: 12.07.2018 15:45    Przez: ~mateusz
a ten teren co zakopuja tam smieci to nalezy do gminy
Dodano: 12.07.2018 16:11    Przez: ~marian
No i może coś rekreacyjnego powstanie na tym
Dodano: 13.07.2018 10:46    Przez: ~maria
Uwaga na pseudo ekologów sponsorowanych przez obcy kapitał, celem zniszczenie naszego przemysłu.
Dodano: 12.07.2018 16:33    Przez: ~Energetyk
1 z 2
12>>