Dzisiaj jest niedziela 23 lutego 2020, imieniny: Damiana, Romany, Florentyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21101) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
5 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (5)

Wilczyn. W przyszłym tygodniu rozbije się Obóz dla Klimatu

Dodano: 12.07.2018 14:31
Źródło: LM.pl

Pięć dni trwać będzie Obóz dla Klimatu, który już w przyszłym tygodniu rozbije się w Świętnym (gmina Wilczyn). Jego uczestnicy będą rozmawiać o konsekwencjach wydobycia i spalania węgla i dyskutować o przyszłości regionu.

Obóz dla Klimatu to inicjatywa środowisk ekologicznych i lokalnych, które chcą rozmawiać o tym, jak przemysł węglowy wpływa na region i cały kraj. Każdy dzień obozu to inny dzień przewodni - Lokalność, Praca, Solidarność, Samoorganizacja i Alternatywy. W ramach każdego dnia odbywać się będą warsztaty, wykłady, wycieczki, pokazy filmów i wydarzenia artystyczne. 

Miejsce rozbicia obozu, nad Jeziorem Wilczyńskim, nie jest przypadkowe. - Na pograniczu województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, z powodu odwadniania złoża przez kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, znikają piękne jeziora, Noteć wysycha na długości ponad 30 kilometrów, a rolnicy każdego roku zbierają mniejsze plony - piszą organizatorzy obozu na swojej stronie na FB.

- Nie zgadzamy się na grabieżczą i wyniszczającą politykę rządu i świata biznesu. Chcemy świata, w którym każda osoba ma dostęp do czystej wody, powietrza i terenów zieleni, w którym dystrybucja dóbr przebiega sprawiedliwie, a decyzyjność spoczywa w rękach społeczności i grup pracowniczych, ponoszących konsekwencje decyzji - deklarują organizatorzy.

Poszczególne punkty programu obozu prowadzić będą przedstawiciele środowisk lokalnych (w tym samorządowcy), naukowcy, eksperci i aktywiści, ale wziąć udział w obozie może każdy. Wystarczy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu na stronie internetowej obozdlaklimatu.org. Wstęp jest bezpłatny.

Obóz dla Klimatu startuje 18 lipca o godz. 8.00. O godz. 9.30 planowane jest oficjalne otwarcie. Wydarzenie potrwa do 22 lipca. 

fot. facebook.com/obozdlaklimatu

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A to ci dopiero numer! tzw. ekolodzy (choć lepiej pasuje ekoterroryści) sprzeciwiali się doprowadzaniu wody z odkrywek do jeziora Wilczyńskiego a dziś leją krokodyle łzy, że wysycha i organizują obóz. Przykładowo takie Gopło, gdzie też się sprzeciwiali i głosili bzdury nt. jego katastrofy ma się całkiem dobrze...
Dodano: 12.07.2018 15:00    Przez: ~Gogol
niech się zainteresują ekolodzy pałacem w puszczy nadnoteckiej
Dodano: 12.07.2018 14:49    Przez: ~xd
"noteć wysycha na długosci ponad 30 km" - noooo tak wysycha, że aż wylała na wiosnę :),
Dodano: 12.07.2018 14:52    Przez: ~grzybnia
A ja zapytam czy uczestnicy obozu dla klimatu przyjadą tam na rowerach, pieszo czy może jednak samochodem lub autobusem? Czy przywiozą ze sobą wiatraki i panele do produkcji energii i tylko z takiej będą korzystać (tylko gdy wieje lub świeci słońce) czy jednak wykorzystają energię z węgla wyprodukowaną w pobliskiej elektrowni? A może uczestnicy obozu powstrzymają się od oddychania na te 5 dni by nie emitować CO2?
Dodano: 12.07.2018 15:30    Przez: ~pytanko mam
Uwaga na pseudo ekologów sponsorowanych przez obcy kapitał, celem zniszczenie naszego przemysłu.
Dodano: 12.07.2018 16:33    Przez: ~Energetyk

KOMENTARZE

Gdyby nadal rządził Tusk, w porozumieniu z Merkel, już by likwidowali odkrywki, a Elektrownie by powoli wygaszali.
Dodano: 12.07.2018 16:45    Przez: ~Energetyk
A czy Zygmunt Solorz tak naprawdę interesuje się konińskim sektorem energetycznym ? Myślę, że nie. Jemu zależy, aby dokładnie wydoić nasze zakłady i z zyskiem je sprzedać.
Dodano: 12.07.2018 16:49    Przez: ~Energetyk
Ha ha ha co za banda ciemnoty. Kawałek czystej smròdki, zapewni pracę i chleb rodziną. Górnictwo odkrywkowe to piękny widok wpisujący się w panoramę. Tak dla przemysłu, nie dla ekologów zarejestrowanych w urzędach pracy
Dodano: 12.07.2018 17:12    Przez: ~Koninianin
Wszystkie bogactwa naturalne ukryte w Ziemi są nasze i nam ludziom powinny służyć, tak jak Bóg nam dał za pokarm zwierzęta, ptaki, ryby, owoce, warzywa. Człowiek powinien z bogactwa Ziemi korzystać, oczywiście jej nie dewastując.
Dodano: 12.07.2018 17:54    Przez: ~Chrzescijanin
a kiedy jakas dolewka wody do Jeziora ? moze juz czas zaczac by do konca nie osuszyc zbiornika ?
Dodano: 13.07.2018 09:06    Przez: ~asd
Powiedz to tym zasrańcom pseudoekologom, przez cztery dni w wiadrach nanoszą. Powinna tam się wybrać w odwiedziny konkretna delegacja konińskiego przemysłu i zrobić z tym porządek ...
Dodano: 13.07.2018 15:39    Przez: ~hańba
Brawo,że będzie ten obóz i usłyszy o tym cały świat. Energii nie 7 procent a nie całe 4 procent.
Dodano: 13.07.2018 19:47    Przez: ~obserwator.
GEOTERMI PRZEZ ,,TO'' NIE ZBUDUJĄ?, RZEKA PŁYNIE ,A ŁOPAT ,,ENERGI'' ,NP'':,,WALEC NAPĘDOWY TURBINY ''UMIESZCZANY Z ODSYSACZAMI ,W ZAGŁEBIENIU RZEKI ,,TEŻ NIE?''. ...
Dodano: 14.07.2018 01:07    Przez: ~L
Zapomnieli o plebanie.....no i są skutki....pada.........pójdą zobaczyć Noteć a tu ....podtopienia...pójdą nad jezioro Kownackie ....a tu pomosty pozalewane.....pójdą nad Wilczyńskie ....a tu wody przybyło......właśnie znów leje
Dodano: 14.07.2018 14:47    Przez: ~franca
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.