Dzisiaj jest wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25602) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (93) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (6)Udawali, że grają w piłkę nożną. Mistrzostwa Świat ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZ Konina do Częstochowy. Rowerzyści wyruszyli na J ...

Z Konina do Częstochowy. Rowerzyści wyruszyli na Jasną Górę

Dodano: 12.07.2018 15:09
Źródło: LM.pl

W trzydniowy rajd wyruszyła dziś z Konina grupa rowerzystów. Stalowi Cykliści jadą do Częstochowy na XIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Rowerową.

Cykliści wyruszyli rano z pl. Wolności w Koninie. Pożegnał ich prezydent Józef Nowicki i jego zastępca – Sławomir Lorek. Rowerzyści od władz miasta otrzymali flagę z herbem, którą zabrali w trasę. Zamierzają pokonać 450 km, by uczcić trzy ważne wydarzenia. Po pierwsze 100-lecie niepodległości Polski, po drugie – 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i wreszcie po trzecie odzyskanie wolności po 123 latach niewoli.

Rowerzyści zamierzają dojechać do Częstochowy tak, by wziąć udział w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. Odbędzie się ona 14 lipca, a tegorocznym jej hasłem jest „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętych”.

fot. konin.pl

  • Z Konina do Częstochowy. Rowerzyści wyruszyli na Jasną Górę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

czerwone miasto, czerwone koszulku ..czerwony jozek. Czy ten Konin się kiedyś zmieni?
Dodano: 12.07.2018 15:23    Przez: ~asd
Tak !!! pod łóżkiem !!!
Dodano: 12.07.2018 19:37    Przez: ~staruszek
PRL wraca, "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek".
Dodano: 12.07.2018 18:17    Przez: ~aa
PiSowski minister rolnictwa wydał zgodę na stosowanie pestycydów .To wyrok dla pszczół .Temu bydlakowi z Żoliborza nawet już pszczoły przeszkadzają ,niszczy wszystko na swojej drodze.Bydlę niedługo może własnego kota otruje?
Dodano: 12.07.2018 18:24    Przez: ~anty -antyPn

KOMENTARZE

czerwone miasto, czerwone koszulku ..czerwony jozek. Czy ten Konin się kiedyś zmieni?
Dodano: 12.07.2018 15:23    Przez: ~asd
Nie. Choc przy Pisiewiczach i zamknieciu kopalni jeszcze bardziej sie stoczy. 😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 12.07.2018 17:23    Przez: ~Pn
Klenczony i lizidupy Rydzykowe pewnie będą lepsze aby ciemną masę kunińską prowadzić ku niebu.
Dodano: 12.07.2018 17:42    Przez: ~Duda marianin
Pn, ekolodzy ci Kopalnie zamkną i gdzie ty będziesz pracował ?
Dodano: 12.07.2018 18:07    Przez: ~Biedaczysko
Hehe, dobre. Czerwoni udzielają błogosławieństwa pielgrzymom na drogę. Po 89' się przemalowali a niektórzy nawet do Solidarności wstąpili. Takie cuda się działy. Udają do dziś i myślą, że nie widać. Dobre! A ten skrótowiec Pn, to od "pener" czy o co chodzi?
Dodano: 12.07.2018 20:30    Przez: ~Pzdr dla lemingradu
Duda marian czy jakoś tam powiedz to swojej starej to samo co napisałeś już do domu cie nigdy nie wpuści.Jesteś beznadziejnym prymitywem
Dodano: 12.07.2018 21:38    Przez: ~Anty Pn plus demagogia
@Pzdr dla lemingradu - payacu czerwoni (komuch piSSyarski - Piotrowicz, ktory wsadzal opozycjonistów) dzisiaj savtwarza "zmian" (czytaj niszczenia) demokracji, sadow i sprawiedliwości. To jest dopiero zalosne. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.07.2018 07:43    Przez: ~Pn
Pn karetkę niech rodzina wezwie.Nadszedł ten czas ,pora jechać do Gniezna
Dodano: 13.07.2018 08:16    Przez: ~Anty Pn
co na to #siemoniaki ? Przypominam POslamistom, ze siemoniak z PO zostal dyrektorem TVP w wieky 26 lat :D zanim byli misiewicze... #siemoniaki drylowaly na salonach :D A pamietacie coreczke rostowskiego, 24 lata, ktora dostala ciepla posadke "wysokiej klasy " tlumacza u zdradka sikowskiego w MSZ? :D #siemoniaki, #rostowskie
Dodano: 13.07.2018 08:47    Przez: ~yreek
@yreek - chocbys sie zeSral to mic nie przebije hordy Pisiewiczow... 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.07.2018 11:35    Przez: ~Pn
Pn byłeś u lekarza, przepisał ci tabletki, jeśli tak to je bierz regularnie.
Dodano: 13.07.2018 11:45    Przez: ~Felczer
@Biedaczysko - to PiS a,bie ekolodzy zamkną kopalnie. I mie mi tylko tysiącom mieszkancom Konina. I ty tez dostaniesz rykoszetem wiec nie wiem z czego sie tak cieszysz. Glupota nie ma jak widze granic...
Dodano: 13.07.2018 12:34    Przez: ~Pn
U ciebie Pn tak, głupota opanowała twój mózg bez reszty, powinieneś się chłopie leczyć.
Dodano: 13.07.2018 17:09    Przez: ~Dobrze ci radzę
Grupa PIS. 🚴‍♂️🙏
Dodano: 12.07.2018 16:18    Przez: ~ap.
Pedałowanie to przecież codzienność w klerze.
Dodano: 12.07.2018 17:43    Przez: ~Keczup
Zakon PO****ńców 🏦 to szlam.
Dodano: 12.07.2018 19:34    Przez: ~Tusk.de
A ty z gorszego sortu ,stracony i zatopiony już jak twoja partyjka
Dodano: 12.07.2018 20:51    Przez: ~elka
komus zabrano SBcka emeryturke... i go "siedzenie" boli :D slychac wycie - ZNAKOMICIE
Dodano: 13.07.2018 08:49    Przez: ~asd
@Tusk.de - ze szlamu to ty powstales. I zaszlamiony masz łeb. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.07.2018 12:36    Przez: ~Pn
Jasna Góra, w czym ona taka jasna, kiedy tam w Częstochowie na tym wzgórzu ciemny lud modli się do obrazu przypominającego twarz kobiety ? Czy to może jasność pomroczna ?
Dodano: 12.07.2018 16:18    Przez: ~Chrzescijanin
Slyszalem ze twoja matka czesze sie schabowym
Dodano: 12.07.2018 19:35    Przez: ~₩ałesa.ru
W ludzie gorszego sortu nie potraficie nic innego jak szukać węża w Warszawce
Dodano: 12.07.2018 20:52    Przez: ~ewa
@ewa, ludzmi gorszego sortu kaczynski na zwal targowice, donosicieli na Polske. To ze kolo o nicku "chrzescijanin" jest po prostu glupi, nie swiadczy o tym ze lubi bawic sie w TW bolka i donosic.
Dodano: 13.07.2018 08:58    Przez: ~asd
"Zdrajcami i targowicą są ci, którzy naruszają polską praworządność - powiedział prof. Matczak. - Osłabiają naszą rolę w UE, przez co tracimy znaczenie w Europie. A jeżeli nie ma nas w Europie, to idziemy w kierunku Rosji. Dlatego oni ciągną Polskę w stronę Rosji. To oni są targowicą, a wy jesteście patriotami - dodał prof. Matczak." 😬😬😬😬😬😬😬😬😬
Dodano: 13.07.2018 11:36    Przez: ~Pn
Pn, przestań oglądać antypolską TVN, bo ciągle bredzisz.
Dodano: 13.07.2018 11:51    Przez: ~TVP INFO
asd, ubliżając chrześcijaninowi, ubliżasz samemu Jezusowi Chrystusowi, pewnie jesteś katolikiem, który księdzu wyspowiada się na ucho, a on każdy grzech odpuści ? Nazwałeś mnie "głupim", a więc obraziłeś.
Dodano: 13.07.2018 12:01    Przez: ~Chrz...
A dlaczego Nowicki na swoim ,,wypasionym,, rowerze sie nie zabral??? Pilnuje stolka !!!!!#
Dodano: 12.07.2018 16:39    Przez: ~Rowerek
By Pisiewicze mu go nie zabraly. 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 12.07.2018 17:24    Przez: ~Pn
Pn nie zapomnij o tabletkach na głowę, bo ci się pogarsza, i popij wodą licheńską
Dodano: 12.07.2018 18:03    Przez: ~obficie
uwaga na #siemoniaki i POslamistow, miejcie zawsze spiete posladki gdy POkomeny sa z tylu
Dodano: 13.07.2018 08:58    Przez: ~asd
@asd - chocbys sie zeSral to mic nie przebije hordy Pisiewiczow... 😂😂😂😂😂😂😂😂 Juz ci ovtym pisalem poiiSSuarski tobole piszacy pod kilkoma nickami.
Dodano: 13.07.2018 11:38    Przez: ~Pn
asd jest bardziej chory na głowę niż Pn, asd zacznij się leczyć, albo modlić do cudownego obrazu matki licheńskiej, ona jest wielka, to ci pomoże.
Dodano: 13.07.2018 12:06    Przez: ~Zdrowaśka
Obowiązkiem każdego katolika raz w roku jest pielgrzymować do ich miejsca świętego i do ich bogini Maryi, tak jak obowiązkiem muzułmanina jest raz w roku nawiedzenie ich miejsca kultu Mekki. Co taka pielgrzymka powoduje w sercu katolika po spotkaniu z boginią Maryją, czy następuje nowe narodzenie, czy może ludzie są uzdrawiani w cudowny sposób ?
Dodano: 12.07.2018 17:10    Przez: ~Chrz...
ej chrz... głupota i ciemnota ludzka nie zna granic. XXI wiek i nadal ludzie modlą się do obrazu i wierzą w cuda. Bierzcie przykład ze swojego ojca Rydzyka do kasy trza się modlić.
Dodano: 12.07.2018 19:41    Przez: ~Nie chrz...
Szkoda pisać. Ludzie gorszego sortu tego nie rozumieją.Dla nich de best są parady równości i multi kulti.W tym się doskonale odnajdują i wiedzą wszystko na ten temat
Dodano: 12.07.2018 20:54    Przez: ~Anty Pn
chyba raz w ŻYCIU
Dodano: 12.07.2018 22:12    Przez: ~bisurban
Ludzie módlcie się do cudownego obrazu.
Dodano: 13.07.2018 11:55    Przez: ~Nawiedzona
Którą jadą trasą? 450 km.
Dodano: 12.07.2018 17:19    Przez: ~GPS
"po drugie – 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja" => Z tym to raczej oiwini jechac do marionetki Adriana.... 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 12.07.2018 17:22    Przez: ~Pn
Pn walnij się w ten swój łysy łeb i pooglądaj TVN.
Dodano: 12.07.2018 18:11    Przez: ~Telewidz
PiSowski minister rolnictwa wydał zgodę na stosowanie pestycydów .To wyrok dla pszczół .Temu bydlakowi z Żoliborza nawet już pszczoły przeszkadzają ,niszczy wszystko na swojej drodze.Bydlę niedługo może własnego kota otruje?
Dodano: 12.07.2018 18:24    Przez: ~anty -antyPn
Pn nie jest łysy ja powoli do te k**wy docieram.jeszcze troche panowie
Dodano: 12.07.2018 19:36    Przez: ~Laska Senyszyn
A Ty pooglądaj TVP PiS
Dodano: 12.07.2018 19:42    Przez: ~pn
Zobacz szmato jak ja ci POgladam zobaczysz k**wo
Dodano: 12.07.2018 19:58    Przez: ~Tusk.de
Pn ty wciąż się kompromitujesz .Cały Konin już się z Ciebie śmieje.Jesteś naznaczony lewactwem i słomą w butach której nigdy już nie ściągniesz.Do lekarza jak naprędzej
Dodano: 12.07.2018 20:46    Przez: ~Ewa
ktory zawetował wiecej ustaw w 2 lata niz komoruski, pilnowacz zyrandola :D ten to dopiero PO-dpisywal ...jak TW Bolek :D hehehe
Dodano: 13.07.2018 09:00    Przez: ~tym
GDY ZGINIE OSTATNIA PSZCZOŁA NA KULI ZIEMSKIEJ, LUDZKOŚCI POZOSTANĄ TYLKO CZTERY LATA ŻYCIA
Dodano: 13.07.2018 11:40    Przez: ~Pn
KOLEGO 450 KM W OBIE STRONY I TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z POLITYKĄ
Dodano: 12.07.2018 17:27    Przez: ~MEDAL
PRL wraca, "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek".
Dodano: 12.07.2018 18:17    Przez: ~aa
Nagle wszyscy towarzysze święci się zrobili,za komuny walczyli z dywersją ideologiczną Watykanu a dziś!?!?!, jeszcze świętemu jozkowi kropidło dać i niech pokropi w imię ojca i .....itd.. takie kameleony zawsze potrafią się ustawić z wiatrem historii.....
Dodano: 12.07.2018 18:23    Przez: ~Su_arez@wp.pl
POdobno Józef ma basen w domu ?
Dodano: 12.07.2018 19:37    Przez: ~CCCP
Pukaj mame
Dodano: 12.07.2018 19:37    Przez: ~Ciota Pn
Tak !!! pod łóżkiem !!!
Dodano: 12.07.2018 19:37    Przez: ~staruszek
Wsadź łeb pod zimną wodę to ci mózgownica odlasuje i nie będziesz bredził głupot