Dzisiaj jest niedziela 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21114) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 4oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin pokonał w sparingu ćwierćfinalistę Lig ... (0)Bądźmy lokalni. Miasto zachęca do zostawienia 1% w ... (3)

Depositphotos jest dostępna w polskiej wersji językowej

Materiał promocyjny

Dodano: 12.07.2018 15:43

Od niedawna jest Depositphotos dostępna także w polskiej wersji językowej za sprawą specjalnie przygotowanej wtyczki językowej. Niedawno poproszono mnie o podzielenie się moimi spostrzeżeniami na temat rzeczonej strony – poznacie ją zapoznając się z dalszą częścią niniejszego wpisu.

Depositphotos jest dość popularną bazą zdjęć w krajach zachodnich. W ramach tej publikacji nie będę rozwodził się zbytnio nad wyglądem samej witryny, jako że doskonale zdaję sobie sprawę, że dla niektórych może on być wysoce estetyczny, natomiast innym użytkownikom po prostu nie przypadnie do gustu w swojej obecnej formie. Chciałbym skupić się natomiast na kwestii o wiele istotniejszej, a mianowicie na funkcjach, jakie udostępniane są osobom zainteresowanym korzystaniem z Depositphotos.com. Należy bowiem pamiętać, że profesjonaliści pracujący z wszelkiego rodzaju grafikami, a więc projektanci, dziennikarze, czy osoby publikujące swoje materiały w Internecie liczą przede wszystkim na trafne oraz możliwie jak najszybsze odszukanie zdjęcia na którym im w danej chwili zależy. Czy będą one w stanie to zrobić? Jak najbardziej! Jest to możliwe dzięki wbudowanemu modułowi wyszukiwania, który poza standardowym przeszukiwaniem bazy danych oferuje także filtrowanie względem wybranych kategorii czy tagów. Nawet w swojej bazowej formie wyszukiwarka jest wysoce przydatna, jako że w prezentowanych przez nią podpowiedzi znajdziemy miniatury fotografii, alternatywne wersje podanych słów kluczowych oraz odszukaną ilość zdjęć. Przeszukiwanie zasobów portalu jest wysoce zbliżone do tego, jakie znamy z inny portali o podobnej specyfice, a więc każdy – nawet najmniej doświadczony – użytkownik powinien bez problemu odnaleźć się na stronie. Niekiedy nieco problemów nastręczają opisy zdjęć, które zostały przez autorów przygotowane w niezbyt przejrzysty sposób, jednakże sytuacja taka ma miejsce niezwykle rzadko. Faktyczną bolączką, która daje się we znaki przy dłuższym użytkowaniu platformy jest niemożność wyszukania wszystkich zdjęć na którym widoczny jest dany model.

Główną część udostępnianej bazy danych stanowią stockowe zdjęcia, które to dostępne są bez konieczności wykupowani licencji. Bardzo ciekawy jest fakt, iż witryna daje możliwość zabłyśnięcia całkowicie nowym artystom i modelom, dzięki czemu nie znajdziemy na nich identycznych zdjęć i osób jak na konkurencyjnych portalach z fotografiami, takimi jak chociażby istockphoto.com. Po przeprowadzeniu krótkiego testu i wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „business woman” moim oczom ukazały się całkowicie nowe postacie, których zupełnie nie kojarzę z innych platform – za to należy się administracji wielki plus. Oznacza to, że jeżeli poszukujemy prawdziwie innowacyjnych i niepublikowanych na dziesiątkach stron fotografii, sięgnąć powinniśmy właśnie po Depositphotos. Właściciele witryny powinni w dalszym stopniu pracować jednak nad dokładnością wyszukiwarki, jako że trafność wyników niekiedy pozostawia wiele do życzenia i nie jest zgodna z wpisanymi frazami. Warto w tym miejscu nadmienić także, że portal Depositphotos.com daje swoim użytkownikom dostęp do ilustracji wektorowych w modelu royalty free. Jeżeli pragniemy zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, zamiast wektora zdecydować się możemy na standardowy plik .jpg, który to kosztować nas będzie o wiele mniej.

Wybierz plan dostosowany do swoich preferencji

Warto zwrócić także uwagę na cenę dostępnych zdjęć. Strona stosuje sposób naliczania kosztów, który z pewnością będzie niezwykle przejrzysty dla każdego użytkownika. Przyjęto bowiem, że za jeden kredyt należy zapłacić jeden dolar amerykański, a więc równowartość około trzech złotych i trzydziestu groszy. Cena zdjęcia wacha się od ½ do 7 kredytów, a więc możemy nabyć fotografie tak za złotówkę jak i za ponad dwadzieścia złotych. Płatności w ramach portalu dokonywać można zarówno poprzez PayPal jak i korzystając z kart Visa oraz MasterCard. Jak najbardziej polecam pierwsze z rozwiązań!

  • Depositphotos jest dostępna w polskiej wersji językowej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdjęcia,   fotografie,   depositphotos

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Depostiphotos i wszystko jasne !
Dodano: 12.07.2018 16:29    Przez: ~Jan
Polacy nie gęsi i swój język mają.
Dodano: 13.07.2018 11:41    Przez: ~Mikołaj Rej
"Wacha"?
Dodano: 13.07.2018 13:26    Przez: ~Hmm.
Jakie darmowe jak trzeba wykupic subskrypcje ?
Dodano: 13.07.2018 15:42    Przez: ~alex1234

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.