Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17828) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Szatnia na medal. Dofinansowanie dla gminy Babiak i Orchowo

Dodano: 14.07.2018 10:53
Źródło: LM.pl

Gmina Babiak w powiecie kolskim i Orchowo w powiecie słupeckim otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Szatnia na medal”.

Samorząd województwa wielkopolskiego realizuje z program, którego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych, remont istniejących budynków szatniowo-sanitarnych i adaptacja istniejących budynków na potrzeby szatniowe oraz sanitarne i budowa obiektów szatniowych. Lokalni samorządowcy z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 procent wartości inwestycji, ale nie może ona przekroczyć 100 tys. zł. Skorzystają z tego na pewno gminy Babiak i Orchowo, dla których umowy na dofinansowanie podpisał marszałek Marek Woźniak.

Gmina Babiak realizuje zadanie obejmujące remont zaplecza sanitarno-szatniowego na Gminnym Stadionie Sportowym w Babiaku. To jedyny obiekt w powiecie kolskim, który wyposażony jest w pełnowymiarową bieżnię o nawierzchni syntetycznej. Regularnie korzysta z niego Gminny Klub „Nałęcz” Babiak. Dofinansowanie w tym przypadku wynosi 29,9 tys. zł. Natomiast „Szatnia dla Hetmana” to przedsięwzięcie gminy Orchowo, które dotyczy remontu budynku sportowego, będącego zapleczem szatniowo-sanitarnym na stadionie gminnym. Budynek powstał w latach 80-tych XX wieku i jest aktualnie w złym stanie technicznym. Głównym użytkownikiem obiektu jest Ludowy Gminny Klub Sportowy „Hetman”. Orchowo otrzymało dofinansowanie w wysokości 14,9 tys. zł.

Realizacja inwestycji ma się odbyć jeszcze w tym roku. Zainteresowanie projektem „Szatnia na medal” wyraziło 95 wielkopolskich samorządów.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego Pn nie dokonuje wpisów ?
Dodano: 14.07.2018 16:59    Przez: ~Szatniarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.