Dzisiaj jest wtorek 21 maja 2019, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19337) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
15 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powo ... (33)Piłka nożna. Symulacja ligowa. Kto spadnie, kto aw ... (2)

Szatnia na medal. Dofinansowanie dla gminy Babiak i Orchowo

Dodano: 14.07.2018 10:53
Źródło: LM.pl

Gmina Babiak w powiecie kolskim i Orchowo w powiecie słupeckim otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Szatnia na medal”.

Samorząd województwa wielkopolskiego realizuje z program, którego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych, remont istniejących budynków szatniowo-sanitarnych i adaptacja istniejących budynków na potrzeby szatniowe oraz sanitarne i budowa obiektów szatniowych. Lokalni samorządowcy z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 procent wartości inwestycji, ale nie może ona przekroczyć 100 tys. zł. Skorzystają z tego na pewno gminy Babiak i Orchowo, dla których umowy na dofinansowanie podpisał marszałek Marek Woźniak.

Gmina Babiak realizuje zadanie obejmujące remont zaplecza sanitarno-szatniowego na Gminnym Stadionie Sportowym w Babiaku. To jedyny obiekt w powiecie kolskim, który wyposażony jest w pełnowymiarową bieżnię o nawierzchni syntetycznej. Regularnie korzysta z niego Gminny Klub „Nałęcz” Babiak. Dofinansowanie w tym przypadku wynosi 29,9 tys. zł. Natomiast „Szatnia dla Hetmana” to przedsięwzięcie gminy Orchowo, które dotyczy remontu budynku sportowego, będącego zapleczem szatniowo-sanitarnym na stadionie gminnym. Budynek powstał w latach 80-tych XX wieku i jest aktualnie w złym stanie technicznym. Głównym użytkownikiem obiektu jest Ludowy Gminny Klub Sportowy „Hetman”. Orchowo otrzymało dofinansowanie w wysokości 14,9 tys. zł.

Realizacja inwestycji ma się odbyć jeszcze w tym roku. Zainteresowanie projektem „Szatnia na medal” wyraziło 95 wielkopolskich samorządów.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego Pn nie dokonuje wpisów ?
Dodano: 14.07.2018 16:59    Przez: ~Szatniarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.