Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19347) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Konin. Lody dla ochłody! Pan Włodek wkłada w nie pasję i serce

Dodano: 15.07.2018 10:36
Źródło: LM.pl

Od blisko ćwierć wieku prowadzi lodziarnię w centrum Konina. Przychodzą do niego kolejne pokolenia mieszkańców, a lody Włodzimierza Nożewskiego ciągle smakują tak samo.

Aleje 1 Maja w Koninie to można by rzecz lodowe zagłębie. Na odcinku 800 metrów jest sześć punktów, w których czeka słodki, letni przysmak. Najdłużej działającą lodziarnią w tej części miasta jest okienko „U Włodka”. Choć niewielkie to niezwykłe miejsce. Włodzimierz Nożewski był weterynarzem i jak mówi, nigdy nie przypuszczałby, że jego życie potoczy się zupełnie inaczej. Po ciężkiej chorobie brat zaproponował mu sezonową pracę. Po 2 latach nadarzyła się okazja, żeby pójść na swoje i otworzyć własny interes. I tak już od 24 lat pana Włodka można spotkać w okienku niedaleko „Supersamu”.

- Od razu czułem się jak ryba w wodzie. Kocham lodziarstwo i chyba trafiłem jak w totolotka. Pamiętam pierwszy dzień pracy. Kiedy otwierałem miałem pot na plecach. Nie bałem się, że nie będzie smakowało, bo mocno w siebie wierzyłem. Lata prób i błędów doprowadziły mnie do tego miejsca – mówi Włodzimierz Nożewski. - Wody nie sprzedaję, a tego w całej Polsce jest bardzo dużo. Nazywają się lody włoskie, a mylą z lodami wodnymi z automatu. U mnie receptura przez lata też się zmieniła, ale na korzyść. Co roku coś dokładam, ale zawsze dodaję troszeczkę serca. Jeszcze go dużo zostało, także do końca życia wystarczy – dodaje z uśmiechem.

Najpopularniejsze z wielu smaków są śmietankowo-jagodowe, śmietankowo-wiśniowe i czekoladowe. Miłośników kręconych przysmaków pana Włodka nie brakuje. W trakcie blisko godzinnej rozmowy przechodzili dorośli i dzieci, które nie tylko witały się z lodziarzem, ale wręcz rzucały mu się na szyję, przybijały piątki. Jedną z tych, które do pana Włodka wracają od lat jest pani Katarzyna.

- Od kiedy pamiętam to przyjeżdżam tu na lody. Teraz już z dziećmi. Te lody są pyszne i puszyste, ale to też pan Włodek tak przyciąga. Zawsze jest elegancki. Kto dzisiaj ma zawsze wyprasowaną koszulę i muszkę w pracy – mówi pani Kasia.

Takich stałych klientów Włodzimierz Nożewski ma mnóstwo. Sam wspomina 96-letnią koniniankę, która odeszła w ubiegłym roku i niemal do końca przyjeżdżała do niego na lody.

- Przyprowadzała dzieci, wnuki i nawet praprawnuki. Ostatnio już wnuk, który się nią opiekował przywoził ją trzy razy w tygodniu. Polubiliśmy się bardzo. To niesamowite mieć takich klientów. Oni dodają mi energii i tego kopa do pracy – mówi pan Włodek.

Prowadzenie lodziarni to jednak niezwykle ciężka praca. Włodzimierz Nożewski w sezonie letnim śpi po trzy, cztery godziny.

- Wstaję około godz. 4:00. Od lat prowadzę stronę i muszę ją regularnie redagować, a potem trzeba przygotować sprzęt, opłukać, wydezynfekować i zrobić świeże lody – mówi pan Włodek, ale zaraz dodaje. - Nie przeszkadza mi tak wczesne wstawanie. To jest przyjemność, bo traktuję tą niby pracę jak zabawę. Jak widzę zadowolonego klienta to serce rośnie.

Punkt „U Włodka” otwiera się pierwszy w sezonie i ostatni zamyka. A co robi lodziarz zimą?

- Ładuję akumulatory. Trochę w zimie trzeba zadbać o zdrowie i odpocząć – mówi.

W przyszłym roku pan Włodek będzie świętował 25-lecie lodziarni. Już wymyślił jubileuszowy smak, ale nie chce jeszcze zdradzać niespodzianki. Zaprzecza jednocześnie krążącej opinii, że planuje zamknąć interes.

- Dopóki żyję to będę sprzedawał lody. Nawet o kulach, na kilka godzin będę przychodził, żeby spotkać się z klientami. Muszę skończyć tu swój żywot, tak kocham ich i lody – podsumowuje Włodzimierz Nożewski.

  • Konin. Lody dla ochłody! Pan Włodek wkłada w nie pasję i serce
  • Konin. Lody dla ochłody! Pan Włodek wkłada w nie pasję i serce
  • Konin. Lody dla ochłody! Pan Włodek wkłada w nie pasję i serce
  • Konin. Lody dla ochłody! Pan Włodek wkłada w nie pasję i serce
  • Konin. Lody dla ochłody! Pan Włodek wkłada w nie pasję i serce

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:lody włoskie,   lodziarnia,   Włodzimierz Nożewski,   u włodka,   lody

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.