Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21318) SPORT FORUM FIRMY (5245) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (15)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (17)

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

Dodano: 15.07.2018 15:19

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie.

- Dzień dobry Konin, ale was dużo – zadziwiał się na początku widząc pełną salę, korytarz i salę wypożyczeń. Najpierw gość odmówił siedzenia za stołem, a w trakcie spotkania wszedł między słuchaczy i żywo dyskutował. - Będziemy rozmawiali nie tylko, o tym, co napisałem w książce, ale także o naszych marzeniach. Myślę, że między naszymi miastami jest wiele podobieństw. Do Konina przyjechał promować ksiązkę "Pod prąd". 

- Człowiek jak ma trudne dzieciństwo to musi szybko dojrzeć – zaczął spotkanie. - Taka jest książka „Pod prąd”, trochę gorzka, opowiadam o trudnym dzieciństwie w Krośnie. Spotykały mnie różne przykrości, ojciec był alkoholikiem, używał przemocy, szybko odkryłem, że rzeczywistość zmusza mnie do tego, aby dojrzeć do różnych decyzji. To jest wywiad rzeka. Przedstawiam autobiografię. Wiedziałem, że to będzie trudna rozmowa. 

Robert Biedroń, na co dzień prezydent Słupska, działacz społeczny, były parlamentarzysta, publicysta przybył do Konina wraz ze swoją książką „Włącz demokrację”. Licznie zebranej publiczności tłumaczył czym według niego jest demokracja. Zachęcał do łączenia się, a nie dzielenia i zakończenia wojny polsko- polskiej, która jego zdaniem jest bardzo wyniszczająca. Dyskutował z zebranymi o Koninie i namawiał do angażowania się w życie społeczne, także poprzez zakładanie komitetów wyborczych, promowanie kobiet. - Nie mogę się doczekać, kiedy w Koninie prezydentką miasta zostanie kobieta.

[yt=]

- Jeżdżąc po Polsce chciałbym rozmawiać o tym, że inna Polska jest możliwa, że politycy zajęci wojną polsko – polską, nie dostrzegają realnych problemów. Jak będziecie tak bili brawa to tutaj zostanę i zostanę prezydentem - żartował. - Żebyśmy się nie skupiali tylko na krytyce. Chciałbym was namówić do tego, żeby zmieniać miasto. Zaangażujecie się. Konin to wy, jeżeli nie weźmiecie spraw w swoje ręce, to nic się nie zmieni. Wiem, że to jest trudne. Dzisiaj mamy szansę, żeby budować własne komitety. O tym mówił Jacek Kuroń, którego brakuje w dzisiejszej Polsce. Nie zdajecie sobie sprawy, jaką jesteście siłą. Gdybyście się dzisiaj wkurzyli, żeby iść zmieniać Konin, to bylibyście największym komitetem wyborczym w historii miasta. Nie zmieściliście się w jednej sali. Nie muszę przekonywać czym jest demokracja. Musimy o nią dbać. Chciałbym do tego zachęcić. Boję się, że są w Polsce siły, którym zależy żeby tę wojną polską – polską kontynuować. Już 13 lat żywią się tym konfliktem. Ja będę łączył, a nie dzielił bo taka jest wizja mojego społeczeństwa.

Po spotkaniu, do Roberta Biedronia ustawiła się długa kolejka czytelników po autograf bądź wspólne zdjęcie. Podczas pobytu w Koninie miał pojawić się jeszcze przy Słupie Konińskim, a następnie w Muzeum Okręgowym.

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 
Slajd 1/22

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 1 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 2 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 3 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 4 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 5 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 6 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 7 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 8 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 9 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 10 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 11 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 12 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 13 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 14 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 15 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 16 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 17 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 18 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 19 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 20 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

Robert Biedroń zachęcał w Koninie do tworzenia komitetów 

slajd 21 z 22

Od samego wejścia Roberta Biedronia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, to spotkanie było inne niż wszystkie

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Robert Biedroń,   Konin,   Biedroń w bibliotece,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Poziom gramatyczny tekstu poniżej poziomu szkoły podstawowej. Masa błędów i kiepska składnia.
Dodano: 15.07.2018 16:23    Przez: ~woland
Biedroń to taka iskierka nadzieje dla tego kraju. Wolność, równość, demokracja, sprawiedliwość , rozsądek, obiektywizm , fakty i logia. Wartość niezwykle cenne, ale w mieście takim jak Konin , upadającym od lat pod rządami SLD te wartości ceni jedynie garstka wykształconych ludzi i pozostałych w tym mieście na dodatek. Przed nami wybory i wydaje się, że jest nadzieja dla tego miasta, ale niczego dobrego się nie można spodziewać. Pod kierunkiem Pałasza a teraz Nowickiego, miasto upada, inwestycji na miarę przyszłości brakuje, nowoczesności brakuje ,rozwoju brakuje. Nepotyzm się szery, koledzy i ulubieńcy władzy siedzą przy stołkach i nie zależy im na mieście i przyszłości tylko na wynagrodzeniu i utrzymaniu władzy. Wyborców karmi się pseudo logika, kłamstwem i obracaniem niekorzystnych faktów w sukcesy.
Dodano: 15.07.2018 16:09    Przez: ~mieszkaniec
Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy. A sprawiedliwość - sprawiedliwość
Dodano: 15.07.2018 21:55    Przez: ~Tuwim
Pn, a' propos tabletek, czy ty regularnie bierzesz tak jak ci lekarz przepisał ?
Dodano: 15.07.2018 19:08    Przez: ~Medyk
A Ty co, żyjesz z Bogiem, prawda????? Chyba raczej tylko tak piszesz, bo człowiek pobożny ma tolerancję dla innych a Ty jej nie masz
Dodano: 15.07.2018 17:45    Przez: ~aaa

KOMENTARZE

Biedroń to taka iskierka nadzieje dla tego kraju. Wolność, równość, demokracja, sprawiedliwość , rozsądek, obiektywizm , fakty i logia. Wartość niezwykle cenne, ale w mieście takim jak Konin , upadającym od lat pod rządami SLD te wartości ceni jedynie garstka wykształconych ludzi i pozostałych w tym mieście na dodatek. Przed nami wybory i wydaje się, że jest nadzieja dla tego miasta, ale niczego dobrego się nie można spodziewać. Pod kierunkiem Pałasza a teraz Nowickiego, miasto upada, inwestycji na miarę przyszłości brakuje, nowoczesności brakuje ,rozwoju brakuje. Nepotyzm się szery, koledzy i ulubieńcy władzy siedzą przy stołkach i nie zależy im na mieście i przyszłości tylko na wynagrodzeniu i utrzymaniu władzy. Wyborców karmi się pseudo logika, kłamstwem i obracaniem niekorzystnych faktów w sukcesy.
Dodano: 15.07.2018 16:09    Przez: ~mieszkaniec
Gdybyś pierwsze zdanie usunął ze swojego tekstu, to bym Cię poparł, ale też pod warunkiem, że popierasz dobre zmiany, które zachodzą pod rządami PiS i tylko kandydat z PiS-u może to miasto zmienić na lepsze.
Dodano: 15.07.2018 16:19    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - o czym ty bredzisz??? Piles dzis czy brales jakies mocne tabletki???
Dodano: 15.07.2018 18:06    Przez: ~Pn
Pn, a' propos tabletek, czy ty regularnie bierzesz tak jak ci lekarz przepisał ?
Dodano: 15.07.2018 19:08    Przez: ~Medyk
@Medyk - przy braku argumentow nie licze z twojej strony na merytoryczna duskusje.
Dodano: 15.07.2018 19:15    Przez: ~Pn
@Symp. PiS => Łukasz Warzecha "PiS doi kierowców bardziej niż jakąkolwiek partia w III RP: opłata emisyjna, opłata jakościowa, opłaty za wjazd do centrów, opłaty za parkowanie. Jest jakaś granica"
Dodano: 15.07.2018 19:48    Przez: ~Pn
Jeżeli wolność i równość, to na pewno nie demokracja. To są sprzeczne przymioty.
Dodano: 15.07.2018 21:36    Przez: ~Torent
te K**wy z LM.pl komentarze cenzurują.
Dodano: 16.07.2018 13:11    Przez: ~wypie****ć
A co się stało z całym plikiem komentarzy, które nagle znikły? Można zrozumieć, że móżdżek cenzora nie był w stanie przyswoić sobie treści i myśli zawartych w tych komentarzach, jednakże jest na to rada - powinien ów mędrzec zająć się jakąś bardziej adekwatnym do stanu swej umysłowości i świadomości zajęciem ot choćby omiataniem rynsztoka lub opróżnianiem koszty ulicznych.
Dodano: 16.07.2018 13:44    Przez: ~jaś
Zdzich i jaś, przecież Ty bardzo wynosisz na piedestał ludzi lewicy, a obrażasz i poniżasz ludzi prawych, ludzi wierzących w Boga. Nawet komunista powinien mieć swoją godność i odrobinę kultury.
Dodano: 16.07.2018 16:42    Przez: ~Prawy
Eurosodoma - Jak z Niemców robi się zboczeńców. (jak z Polaków)
Dodano: 16.07.2018 21:45    Przez: ~wolna-polska.pl
cytat Wiki.. Odbyt (łac. anus) – w anatomii końcowy otwór przewodu pokarmowego. ....funkcją odbytu jest opróżnianie przewodu pokarmowego z kału w procesie defekacji.
Dodano: 18.07.2018 21:55    Przez: ~piekło???
Co z tego, że lubi wspak. A do KOD-u chociaż się zapisze?
Dodano: 18.07.2018 22:02    Przez: ~prekariat
Co myśli o macicach? Wycinamy, czy zostawiamy?
Dodano: 18.07.2018 22:05    Przez: ~ale-jaja
To było świetne spotkanie, pełne motywacji, bo jeśli Robert Biedroń daje szansę takiej osobie ja Ewa Jeżak, to przecież każdy może coś znaczyć i zdziałać, obojętnie czy umie czy nie umie. Pani Ewo, chcę pomóc, gdzie mogę się zgłosić?
Dodano: 15.07.2018 16:22    Przez: ~Ilona L.
Przyjdż na marsz równości.
Dodano: 15.07.2018 16:27    Przez: ~Homo
Akurat Ewa zwierzak to kiepski przykład, ja bym nie szedł w tym kierunku.
Dodano: 16.07.2018 15:10    Przez: ~pusto we łbie.
pisarz czy polityk . kto płacił i za co . za wieczór autorski czy spotkanie polityczne .
Dodano: 18.07.2018 08:23    Przez: ~***
Poziom gramatyczny tekstu poniżej poziomu szkoły podstawowej. Masa błędów i kiepska składnia.
Dodano: 15.07.2018 16:23    Przez: ~woland
Najpierw publikują a potem poprawiają tekst... Żenada !
Dodano: 16.07.2018 22:28    Przez: ~Woland
Nie mam nic przeciwko człowiekowi jako takiemu, ale jego życie prywatne i lewicowe poglądy negatywnie rzutują na niego. Czy człowiek nie wierzący w Boga i w dodatku homoseksualista propagujący lewicowe poglądy, może być wzorem dla ludzi normalnych i wierzących w Boga ? No nie !
Dodano: 15.07.2018 16:38    Przez: ~Chrzescijanin
A kto to jest normalny? Fantatyk Pychy i Szmalu, ktory zionie jadem i nienawiscia a niby wierzy w Boga i biega co niedziele do kościółka? Czy moze czarny molestujacy dzieci? Niby wszyscy oni sa tacy wierzacy w Boga...
Dodano: 15.07.2018 19:18    Przez: ~Pn
Podaj mi jeden dowód na istnienie boga, a się nawrócę. Tylko nie pisz proszę o biblii i cudach.
Dodano: 15.07.2018 19:53    Przez: ~gk
Po co, Twoje miejsce jest już zaklepane w piekle i zmierzasz prosto do szatana-
Dodano: 15.07.2018 20:17    Przez: ~cieszysz się ?
Do Chrześcijanina: Mam duże wątpliwości czy ty jesteś prawdziwym katolikiem wierzącym w BOGA. Chyba przeczytałeś mój komentarz na temat Madejowego łoża, które już na ciebie czeka. Oj będzie się działo.
Dodano: 15.07.2018 23:00    Przez: ~podPIS
milo mi sluchac wycia czerwonych szakali, co to urzadzili sie przy komuszym zlobie i teraz strach ich ogarnia , ze beda musieli sie zabrac do uczciwej pracy, a tu zgodnie z lewicowymi zapatrywaniami raczki tez lewe do roboty...
Dodano: 16.07.2018 10:21    Przez: ~pro publico bono
W boga, jakiego boga. Buk nie powiem, ze nie istnieje jest jednak pewne ale. Ilu zbrodniarzy hitlerowskich przemycili do ameryki srodkowej funkcjonariusze kk. Zwlaszcza jeden z nich
Dodano: 19.07.2018 18:21    Przez: ~..
Lepszy Biedroń niż kożuchy co tylko dbają o siebie.... jeśli ktoś ma wątpliwości proszę czytać nazwiska na drzwiach w urzędach Marika Nowicka urząd Maciej Nowicki wodociągi A o ilu rzeczach nigdy się nie dowiemy....
Dodano: 15.07.2018 16:45    Przez: ~Szczera do bólu
Już on na pewno mnie nie przekona
Dodano: 15.07.2018 16:47    Przez: ~Pn
Mnie zaden pisior do siebie tez nie przekpna.
Dodano: 16.07.2018 18:10    Przez: ~Pn
Dziwnym byłoby, gdyby w lewicowym Koninie nie znalazła się garstka sympatyków Biedronia, a jest ich trochę, to ci spod sądów, z marszów KOD, marszów czarnych parasolek, no cóż każdy ma prawo błądzić. Ludzie, którzy żyją bez Boga i wyznają lewicowe poglądy to ludzie, którzy bardzo błądzą, no ale cóż mają wolną wolę, tym bardziej, że pod rządami PiS panuje pełna wolność i demokracja.
Dodano: 15.07.2018 16:49    Przez: ~Symp. PiS
Za tę wolność i demokrację Duda stanie przed Trybunałem Stanu? Konstytucja tłuku to nie żwirek dla kota ,który się wyrzuca.
Dodano: 15.07.2018 16:57    Przez: ~ KPN
A Ty co, żyjesz z Bogiem, prawda????? Chyba raczej tylko tak piszesz, bo człowiek pobożny ma tolerancję dla innych a Ty jej nie masz
Dodano: 15.07.2018 17:45    Przez: ~aaa
Tolerancja nie oznacza akceptacji, a konstytucję "Kwaśniewskiego' możesz sobie zjeść na sucho, albo popijając ją wodą "tłuku" i ty "tłuku Prezydenta wybranego w demokratyczny sposób przez społeczeństwo postawisz osobiście przed Trybunałem Stanu ? Ty go postawisz przed TS ? Kim Ty jesteś ?
Dodano: 15.07.2018 18:07    Przez: ~Pytam
@Symp. PiS - ty zas zyjesz w niezgodzie z naukami Chrystusa. Niczym nie roznisz sie od rych, ktorym ublizasz.
Dodano: 15.07.2018 18:08    Przez: ~Pn
Pierwszą ofiarą zakłamanej polityki PiS jest język polski. ''Garstka'' wylewająca się z budynku biblioteki. Pisiorki jesteście zabawni.
Dodano: 15.07.2018 18:10    Przez: ~Alfred Michalczyk
@Pytam - o jakim ty prezydencie piszesz? O tej zalisnej marionetce bez yay??
Dodano: 15.07.2018 19:20    Przez: ~Pn
@Symp. PiS a co powiesz ma to: Łukasz Warzecha "PiS doi kierowców bardziej niż jakąkolwiek partia w III RP: opłata emisyjna, opłata jakościowa, opłaty za wjazd do centrów, opłaty za parkowanie. Jest jakaś granica"
Dodano: 15.07.2018 19:49    Przez: ~Pn
Konstytucję trzeba zmienić napisana przez Komuchow I dla Komuchow A korzystaj z niej same Sb ki I ich dzieci wreszcie pod im zabrał I nie odda dziadkom. Esbek przysięgal zsrr nie Polsce sprzedawczyki kursów moskiewskich
Dodano: 16.07.2018 08:43    Przez: ~Do sb
Oj niewierni, niewierni w Polsce możecie opluwać wierzących w Boga, możecie propagować zboczenia, a mówicie, że demokracja jest zagrożona, że rząd PiS-u to reżim, w krajach muzułmańskich, gdzie panuje szariat takich jak wy by dawno stracono w imię Allacha. A więc cieszcie się wolnością i swobodą wyznań i poglądów puki jeszcze je macie.
Dodano: 15.07.2018 19:24    Przez: ~Wierzący
Ty wez kup moze slownik...
Dodano: 15.07.2018 19:50    Przez: ~Pn
A ty Pn-ie wykup tabletki które ci w psychiatryku zapisali.
Dodano: 15.07.2018 22:08    Przez: ~Balbina Ładna
@Balbina Ładna - jak sie nie ma argumentow to takie glodne kawalki sie wstawia prosty i maluczki czlowieczku...
Dodano: 16.07.2018 05:59    Przez: ~Pn
cenię Pana Biedronia = widziałbym go w miejsce Adriana !!!
Dodano: 15.07.2018 19:37    Przez: ~Adek
Na miejscu marionetki Adriana to chyba kazdy nylby lepszy.
Dodano: 15.07.2018 19:51    Przez: ~Pn
Nawet ja.
Dodano: 16.07.2018 16:48    Przez: ~Pn
tesz byłem i mam z nim fotę
Dodano: 15.07.2018 20:45    Przez: ~Marcin Smorowski
nie masz sie czym chwalic pedziu
Dodano: 15.07.2018 20:50    Przez: ~obywatel rp
Panie Smorowski kup pan se słownik ortograficzny.
Dodano: 15.07.2018 21:07    Przez: ~Krok
błędy robisz !!
Dodano: 16.07.2018 09:40    Przez: ~śnieżek
wazeliniarz