Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18031) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Umorzone postępowanie w sprawie wpływu odkrywki na jezioro

Dodano: 17.07.2018 09:40

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie szkodliwego wpływu odkrywki Jóźwin II B na wody jezioro Wilczyńskie.  

- Na początku lipca br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Poznaniu umorzył postępowanie w sprawie bezpośredniego zagrożenia szkodą w środowisku w związku z wpływem odkrywki Jóźwin II B na wody Jeziora Wilczyńskiego stanowiącego siedlisko ramienic

– poinformował Maciej Łęczycki, rzecznik prasowy ZE PAK.

- Postępowanie administracyjne w tej sprawie wszczęto w urzędu 28 czerwca 2017r. PAK KWB Konin (Spółka) od początku stała na stanowisku, że brak było podstaw do prowadzenia tego postępowania przez RDOŚ. Żadne dotychczas wykonane opracowania naukowe i opinie eksperckie nie wykazały w sposób niebudzący wątpliwości zależności pomiędzy działalnością górniczą Spółki, a spadkiem poziomu wody w Jeziorze Wilczyńskim. Także w ocenie Spółki materiały jakimi dysponował RDOŚ w tym postępowaniu nie dawały podstaw do jego wszczęcia i oceny, zakończonej merytorycznym rozstrzygnięciem. Decyzję o umorzeniu postępowania podjęto na podstawi art.105 §1 Kodeksu postępowanie administracyjnego, co oznacza, że organ prowadzący to postępowanie uznał je za bezprzedmiotowe.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   RDOŚ,   jezioro Wilczyńskie,   ramienice,   odkrywka Jóźwin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jaki prad z Kalisza,co ty za brednie wypisujesz,kraj jest tak skonstruowany ze ten co cos produkuje najmniej zarabia,czesto na granicy oplacalnosci,a zarabia posrednik,miedzy innymi wegla z polskich kopalni nie kupisz od nich gdzie koszt wydobycia to okolo 250zl/tona ty kupisz go od posrednika a wczesniej przejdzie przez dwie trzy firmy ktore zarobia nieraz nie widzac na oczy towaru ktory sprzedaja 10x wiecej niz ten co to wydobyl,to sie nazywa interes i dymanie ludzi,teraz wiesz dlaczego energetyka jest w innym miejscu niz producent pradu-kazdy posrednik = zysk dla kogos(duzy zysk)
Dodano: 17.07.2018 11:35    Przez: ~Olo
Kopalnia i Elektrownia to miejsca pracy dla tysięcy ludzi z naszego regionu i tani prąd z węgla brunatnego.
Dodano: 17.07.2018 17:43    Przez: ~Energetyk
Tyle czasu i pieniędzy podatników trzeba było wydać by ogłosić coś tak oczywistego? Działalność ekoterrorystów powinna być zakazana i ścigana z urządu.
Dodano: 17.07.2018 10:20    Przez: ~Antyeko
Ekoterrorysci to już tyle kasy mają z Niemiec że Lm przkupili bo wpisy nikna
Dodano: 17.07.2018 14:52    Przez: ~Bartosz
Wyparowało. Susza jest w Wielkopolsce.
Dodano: 17.07.2018 14:15    Przez: ~Spragnione krowy

KOMENTARZE

Czy RDOŚ wreszcie przejżało na oczy
Dodano: 17.07.2018 18:38    Przez: ~Xxx
Może Jarosław dał pozwolenie by lekko odpuścić?
Dodano: 17.07.2018 20:21    Przez: ~Pn
jesień tuż tuż - idą wybory.....
Dodano: 17.07.2018 22:17    Przez: ~abc
Ludzie z Konina.Wasze powołanie to wydobycie węgla drzewnego i nie poddawajcie się, chociażby jak Chorwaci podczas mundialu, i walczcie o swoje. Przecież obecnie wiekzośc energii na swiecie jest wytwrzania przy uzyciu węgla. spojrzmy na Rosję - jako przykład. Przecież w normalnym kraju można opalać domy i domki czym się chce. Czy jest to drewno sosnowe jak w Norwegii czy papa bitumiczna jak w Polsce, caj.zy torf jak w Irlandii. tradycja to tradycja. A w Koninie, który z wydobycia słynie, liczy sie zysk z eksloatacji złóz, do których ma prawo nasz karj, a przez to i my - jego suwenerzy. Więc weźmy co pańsie w swoje rece i zacznijmy samodzielnie wydobywac węgiel brunaty w spólce.
Dodano: 17.07.2018 22:42    Przez: ~Robert de Brus
I GEOTERMI NIE BĘDZIE SIĘ BUDOWAĆ ,A ZA TO WYWŁASZCZAĆ ,PO TO BY ZA TRZYDZIEŚCI LAT ZOSTAWIĆ ?. ...
Dodano: 18.07.2018 01:49    Przez: ~L
Mam 28 lat i jakoś do tej pory musiałem sobie radzić bez tej cudownej kopalni. Może dlatego że nie mam znajomości i nikogo z rodziny kto by mi robotę załatwił bo wszyscy wiedzą że te bardziej umysłowe stołki są obstawione tylko udaje ie że jest inaczej. Wyjechałem i mam wywalone na bezradnie władze które nie potrafią znaleźć alternatywy dla jednej firmy. Pozdrawiam z Pomorza.
Dodano: 18.07.2018 05:37    Przez: ~Były mieszkaniec powiatu
woda i woda jak pada nie dobrze ale w jeziorach woda .jak nie pada zle.....ale wody nie ma co niektórzy placic za wodę z licznika biora wode z jeziora nie wypompuja tyle ale wszystko zliczyc to wyjdzie kiedys roznymi kanalami mniejszymi wiekszymi plynela woda a teraz nie plynie slbo jest pozarastane..........a jak wiecej popada to znowu zalewa i w kolko Macieju... i tez byly kopalnie......albo wszyscy i wszedzie na kazdym metrze kostka drogi ulice..... zmienia sie otoczenie i zawsze cos komus nie będzie pasowac...kazdy marudzi na kopalnie elektrownie ze winna....to jeden zzdrugim nie korzystaj z energii.. bo kazdy by chcial prąd eode lasy tylko zaklady daleko od nas tylko te zaklady placa podatki.....i daja ludzia prace a ci traca w sklepach o nastepni maja prace......pozdrawiam za 10 20 lat bedzie lepiej
Dodano: 18.07.2018 08:31    Przez: ~zdzisław
W kółko Macieju ...
Dodano: 18.07.2018 10:43    Przez: ~1234
Jedni pragną utrzymać pracę a inni chcą nadal mieszkać nad jeziorem nie bajoremUczciwa i mądra władza zabezpieczyła by wszystkich Korupcja wszystkich dotychczasowych rządów i jak widać obecnego doprowadziła do katastrofy ekologicznej i również nieszczęścia i strat finansowych żyjących tam ludzi - no ale to nie górnicy... kopalnie zawsze niszczą środowisko i trzeba je pilnować i wymagać minimalizowania strat a nie brać pod stołem kasę od kopalni i skłócać ludzi wciskając im kit . Brawo nowy minister środowiska....kolejny spec ale od kasy . Jeziora by by . Zlikwidować chociaż te Tablice Natura 2000 bo to żenada. I błagam nie zrzucajcie win na ekoterrorystów jak sugerują Ci którzy tylko dbają o swoje, trzeba jeno trochę pomyśleć, poczytać i wczuć się nieco w argumenty innych wszyscy mają prawo do godnego życia.
Dodano: 18.07.2018 17:48    Przez: ~Obserwator
2 z 2
<<12