Dzisiaj jest poniedziałek 20 sierpnia 2018, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22146) SPORT FORUM FIRMY (5209) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Przepełniony bus. Kilka osób jechało w b ... (20)Zdżary. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki. Wpadł na a ... (9)

Golina. Radni "ze smutkiem" obniżyli wynagrodzenie burmistrzowi

Dodano: 19.07.2018 16:39
Źródło: LM.pl

Zdecydowaną większością głosów golińscy radni zdecydowali o obniżeniu wynagrodzenia burmistrzowi gminy.

Podczas dzisiejszej sesji radni musieli zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów podjąć decyzję dotyczącą zmniejszenia pensji burmistrza Mirosława Durczyńskiego. Jak podkreślił Wojciech Wojdyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie, odbyło się to „z wielkim smutkiem”.

- Na komisjach radni byli przeciwni, ale musimy to zrobić ze względu na to, żeby nie dawać możliwości podejmowania decycji przez pana wojewodę – mówił Wojciech Wojdyński. - Praca jaką wykonuje burmistrz bez zastępcy to ogrom pracy, a efekty widzą wszyscy mieszkańcy. Ustawa jest jednak bezlitosna – dodał.

Ostatecznie za przyjęciem uchwału obniżającej wynagrodzenie burmistrza Goliny zagłosowało 11 radnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Po tej zmianie Mirosław Durczyński będzie zarabiał 10 180 zł. Z tego 4700 zł to pensja zasadnicza, 1900 zł to dodatek funkcyjny, 2640 zł to dodatek specjalny oraz 940 zł dodatku za wieloletnią pracę.

  • Golina. Radni "ze smutkiem" obniżyli wynagrodzenie burmistrzowi
  • Golina. Radni "ze smutkiem" obniżyli wynagrodzenie burmistrzowi
  • Golina. Radni "ze smutkiem" obniżyli wynagrodzenie burmistrzowi

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Mieszkańcy łączą się ze smutkiem i żalem na tak smutną wiadomość . Mamy nadzieję ,że 10800 zł starczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych ,wszak zwykłemu szarakowi musi starczyć 2100 brutto .
Dodano: 19.07.2018 16:57    Przez: ~Golina
Burmistrz piwinien siedziec na emeryturze kopalnianej bo takowa ma. A stolek powinien obstawiać ktos, komu emerytura jeszcze nie przysluguje.
Dodano: 19.07.2018 17:16    Przez: ~Pn
Za wieloletnią pracę to ten emeryt ma już emeryturę !!!! Radni-bezradni jeszcze nie poznali się na chciejstwie i cwaniactwie ?
Dodano: 19.07.2018 16:54    Przez: ~LZS
Jak zyc panie Morawiecki za taka kase??
Dodano: 19.07.2018 17:17    Przez: ~Pn
Z bulem serca moja koza Hania pszyjmie tom forse i zrobi z niej porzytek.
Dodano: 19.07.2018 16:57    Przez: ~Góliniuk

KOMENTARZE

Za wieloletnią pracę to ten emeryt ma już emeryturę !!!! Radni-bezradni jeszcze nie poznali się na chciejstwie i cwaniactwie ?
Dodano: 19.07.2018 16:54    Przez: ~LZS
Czas na KAZIMIERZ BISKUPI .ODWOLAC WOJTA JANA SIKORSKIEGO.RZądamy Referendum w Sprawie Zmiany Kazimierza na miasto.Panie Sikorski MOWIMY stanowcze NIE
Dodano: 19.07.2018 17:37    Przez: ~Kazimierz Biskupi
Juz pseudocenzura dziala na LMie? Dlaczego? Dlatego, że napisałem, że emeryt powonien być na emeryturze a stołek powinien zajmować ktos, kto noe nabyl jeszcze praw emerytalnych? Co w tym jest takiego niestpsownego, ze LM usunal moj komentarz?
Dodano: 19.07.2018 17:47    Przez: ~Pn
Pn, Ty ubliżasz ludziom, jesteś złym człowiekiem.
Dodano: 19.07.2018 18:10    Przez: ~Np
@np, pokaż w ktorym miejscu komukolwiek ublizylem....
Dodano: 19.07.2018 19:11    Przez: ~Pn
Miro ty kopalniany bosie wróć do kopalni bo bez Ciebie upada
Dodano: 19.07.2018 21:05    Przez: ~Xd
Miro wie gdzie lepsze korytko !!!!!
Dodano: 19.07.2018 21:12    Przez: ~FOrum
Do tych co plują się że miro ma górniczą emeryturę i jeszcze pcha się do koryta słuchajcie sami go wybraliście więc O co pretensje Golina ma to wasz burmistrz
Dodano: 20.07.2018 14:02    Przez: ~Cvvy
W Rychwale to dopiero wybierają !!! SBeeeeeee!!!!!
Dodano: 20.07.2018 20:10    Przez: ~burczyMUCHA
Do Wiadomości Kazimierz Biskupi referendum nie jest potrzebne gdyż w październiku są wybory. A jeżeli chodzi o prawa miejskie, nie wiem czy Pan/Pani zdaje sobie sprawę, że uzyskanie praw miejskich wiąże się z większymi kosztami utrzymania każdego mieszkańca.!!!! Pozdrawiamy
Dodano: 23.07.2018 08:47    Przez: ~Kazimierz Biskupi 2
Mieszkańcy łączą się ze smutkiem i żalem na tak smutną wiadomość . Mamy nadzieję ,że 10800 zł starczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych ,wszak zwykłemu szarakowi musi starczyć 2100 brutto .
Dodano: 19.07.2018 16:57    Przez: ~Golina
Jak zyc panie Morawiecki za taka kase??
Dodano: 19.07.2018 17:17    Przez: ~Pn
Sędzia Gersdorf by nie wyżyła za te grosze.
Dodano: 19.07.2018 17:44    Przez: ~SN
Co ma zrobić burmistrz z dziesięcioma tysiącami??? Musi wziąć kredyt i zmienić pracę jak radził Komorowski????
Dodano: 19.07.2018 17:45    Przez: ~Jak żyć
@SN - Gowin wcale...
Dodano: 19.07.2018 17:47    Przez: ~Pn
@Jak żyć - dac sobie premie czy magrode jak Szydlo. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 19.07.2018 17:48    Przez: ~Pn
Pn, co cię obchodzi Pani Premier, zobacz ile zarabia twój idol D. Tusk, ma 120 tys. zł brutto i co ty na to ?
Dodano: 19.07.2018 18:13    Przez: ~Np
@np, jezeli tyle zarabia to widocznie tyle mu sie nalezy za ciezka prace, jaka wykonuje. Ja nikomu nie zagladam do portfela.
Dodano: 19.07.2018 19:12    Przez: ~Pn
Mieszkańcy Starego Miasta łączą się w bólu z mieszkańcami Goliny.
Dodano: 20.07.2018 16:50    Przez: ~JN
Z bulem serca moja koza Hania pszyjmie tom forse i zrobi z niej porzytek.
Dodano: 19.07.2018 16:57    Przez: ~Góliniuk
Burmistrz piwinien siedziec na emeryturze kopalnianej bo takowa ma. A stolek powinien obstawiać ktos, komu emerytura jeszcze nie przysluguje.
Dodano: 19.07.2018 17:16    Przez: ~Pn
Zgadzam się z tobą znam taką panią na imię ma Helenka pomimo młodych lat { 50 } przepracowała 1 rok resztę życia przebalowała i podejrzewam że "obstawiłaby" to stanowisko -pozdrawiam
Dodano: 19.07.2018 17:40    Przez: ~Ryś
O tym decydują już wyborcy
Dodano: 19.07.2018 17:46    Przez: ~Mnmn
Jak na Goline to całkiem niezła suma,jak ktoś porówna średnią zarobków mieszkańców gminy Goliny.. ciekawe ile to wyjdzie..2000???zł..to niech wojdynski bzdur nie gada o smutnej konieczności...... zresztą w listopadzie wyborcy mogą pozbawić burmistrza tego bólu głowy i nie będzie 10000zl co miesiąc......
Dodano: 19.07.2018 20:41    Przez: ~weglewCity,ulica Jagiełły
O cię ja pier... Jak zaczynałem pracę jakieś 10 lat temu to miałem tyle co teraz ma burmistrz jako dodatek za wieloletnią pracę. Jakoś nie widzę teraz dodatków rzadnych na moim kwitku. Też tak chcę 😀
Dodano: 19.07.2018 17:42    Przez: ~Wujek
Jak można Burmistrzowi obniżać wynagrodzenie, no bezczelność ludzka nie ma granic, to teraz chłop z głodu będzie przymierał.
Dodano: 19.07.2018 17:42    Przez: ~PSL to ZŁO
Jak Gowin czy inni ministrowie Szydlo, ktorzy tylko dzieki premiom jakos wiazaki koniec z koncem. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 19.07.2018 17:49    Przez: ~Pn
Pn napisz coś o politykach PO.
Dodano: 19.07.2018 18:16    Przez: ~Np
@np - politycy PO sa OK. Tyle może byc?
Dodano: 19.07.2018 19:14    Przez: ~Pn
Z wielkim smutkiem będzie dostawał 10 180 zł . to ile zarabiał przed obniżką ? Może Mi zaległą opłatę za śmieci umorzy jak zarabia tyle kasy na miesiąc co Ja w Rok. Wiem wiem , trzeba było się Uczyć a nie teraz zazdrościć.
Dodano: 19.07.2018 17:51    Przez: ~Bez Robotny z Goliny
Uczy to sie profesor s ten z tego co wiem nim nie jest...
Dodano: 19.07.2018 17:54    Przez: ~Pn
facet ma wysoką emeryturę z kopalni i jeszcze mało władza jest bardziej chora niż innne uzależnienia
Dodano: 19.07.2018 20:24    Przez: ~zzz
Skoro ktos poszedl ma emeryture to widocznie kyz sie naoracowal i NIE POWINIEN juz nigdy i nigdzie pracowacctylko odpoczywac. Takue moje zdanie.
Dodano: 20.07.2018 07:22    Przez: ~Pn
W golinie większy porządek niż w tej konińskiej zatoce czerwonych chrum chrum
Dodano: 19.07.2018 22:00    Przez: ~goliniak
więcej dodatków niż pensji zasadniczej????? toż to śmiech na sali i kpiny z ludzi.
Dodano: 19.07.2018 23:17    Przez: ~ojytty
1 z 2
12>>