Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18209) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
18 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Górnik Konin - Bałtyk Koszalin [RELACJA ... (0)Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)

Właściciel żwirowni w Przyjmie i Depauli informuje prokuraturę

Dodano: 19.07.2018 18:29
Źródło: LM.pl

Właściciel żwirowni w Depauli i Przyjmie, z których przed rokiem wydobyto beczki z chemikaliami, poinformował Prokuraturę Rejonową w Koninie o tym, kto jest wytwórcą i właścicielem niebezpiecznych odpadów.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Golinie burmistrz Mirosław Durczyński odczytał pismo, które wpłynęło do urzędu przez tygodniem. Właściciel nieczynnych żwirowni, gdzie ponad rok temu wyciągnięto z hałd ziemi kilkaset beczek z chemikaliami, teraz podał w piśmie nazwę firmy i nazwisko osoby, które mają być wytwórcami oraz właścicielami odpadów.

- Oświadczam, że zwracałem się do tych podmiotów z wnioskiem o zabranie dotychczasowych odpadów, co pozostało bez żadnej reakcji. Proszę o podjęcie czynności prawnych zmierzających do przymuszenia wyżej wymienionych podmiotów do utylizacji przedmiotowych odpadów – czytał radnym Mirosław Durczyński.

Burmistrz Mirosław Durczyński podobnie jak radni i osoby biorące udział w sesji, dokumentem byli co najmniej zdziwieni.

- To absurdalna sytuacja – stwierdził radca gminy Golina.

Pismo poza Urzędem Miasta i Gminy w Golinie zostało wysłane do urzędu w Krzymowie, konińskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

fot. archiwum

  • Właściciel żwirowni w Przyjmie i Depauli informuje prokuraturę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

do paki cwaniaka i bez żewnych zeznań
Dodano: 19.07.2018 19:11    Przez: ~Kłakła
Ciekawe na kogo jest ta firma zarejestrowana?swoja droga jesli ktos by cos skladowal na moim terenie to tylko z moim przyzwoleniem i odpowiednim wynagrodzeniem,czyz nie?gruba sprawa
Dodano: 19.07.2018 20:38    Przez: ~Olo
przecież to na kilometr śmierdzi, że to jakaś podstawiona firma, pewnie właściciel nieosiągalny
Dodano: 19.07.2018 22:01    Przez: ~pomys
co najmniej żałosne
Dodano: 19.07.2018 20:09    Przez: ~żal
Abw cbś godzina 6 rano i zrobić z gościem porządek do ciupy i tyle
Dodano: 19.07.2018 21:23    Przez: ~Iii

KOMENTARZE

do paki cwaniaka i bez żewnych zeznań
Dodano: 19.07.2018 19:11    Przez: ~Kłakła
Ciekawe na kogo jest ta firma zarejestrowana?swoja droga jesli ktos by cos skladowal na moim terenie to tylko z moim przyzwoleniem i odpowiednim wynagrodzeniem,czyz nie?gruba sprawa
Dodano: 19.07.2018 20:38    Przez: ~Olo
Abw cbś godzina 6 rano i zrobić z gościem porządek do ciupy i tyle
Dodano: 19.07.2018 21:23    Przez: ~Iii
Czy Pan Miroslaw G tez odpowie za wysypisko smieci w Kazimierzu Biskupim oraz/i/lub za zwirownie w Przyjmie.???
Dodano: 19.07.2018 23:16    Przez: ~Matka Ziemia
Przeciez to jego syn wozil smieci z WARSZAWY ZÓŁTYM DAFEM
Dodano: 20.07.2018 17:01    Przez: ~Anty smieci
co najmniej żałosne
Dodano: 19.07.2018 20:09    Przez: ~żal
przecież to na kilometr śmierdzi, że to jakaś podstawiona firma, pewnie właściciel nieosiągalny
Dodano: 19.07.2018 22:01    Przez: ~pomys
Powinien Już dawno być bezdomny.
Dodano: 19.07.2018 23:18    Przez: ~912
On jeszcze jest jakimkolwiek właścicielem? Przecież nie miał czym zapłacić za utylizację śmieci które sprowadził? Rolnicy! sprowadzajcie śmieci z Niemiec.
Dodano: 19.07.2018 23:15    Przez: ~Qń
Przestać przyjmować opcję, że człowiek ubogi. Dać termin usunięcia śmieci i co dwa miesiące nakładać karę. Egzekwować przez komornika. Na zwózce śmieci zarobił miliony.
Dodano: 19.07.2018 23:31    Przez: ~Qń
Dlaczego jeszcze nie siedzi powinien już dawno pan.P i ta firma oglądać kwadratowe słonice a nie udaje bardzo chorego.to jest cwaniak co wyprostował już niejedną osobę.
Dodano: 20.07.2018 02:28    Przez: ~wyprostowany
Takich cwaniaków można spotkać w różnych miejscach, np. na Zatarzu, gdzie wypolerowali lastriko za ponad 100000 zł. Lastriko jest takie samo jak było, ale kasę ktoś łyknął za przyzwoleniem znanych nazwisk. Przed kamerami uczciwi do bólu, ale już poza kadrem smród nieuczciwości.
Dodano: 20.07.2018 06:39    Przez: ~koluś
Wytwórcą odpadów rzeczywiście może być dowolny podmiot, bądź osoba ale właścicielem odpadów zostaje z chwilą przyjęcia odpadów na swoją nieruchomość własciciel nieruchomośc. Tak stanowi prawo od dawna. Tyle w temacie. Pokrętność i mataczenie naszych lokalnych zwirowników nie ma granic?!!! Załosne!
Dodano: 20.07.2018 07:43    Przez: ~abc
W jednej z tych beczek jest chory lewarek Pnik nie otwierajcie jej.
Dodano: 20.07.2018 08:33    Przez: ~Chomik Kierwinski
Mietek nie glupi, znowu razem ze wspolpracujacymi urzedasami wykreci sie sianem..