Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17890) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Kawnice. Snopowiązałka zapaliła się podczas prasowania słomy

Dodano: 24.07.2018 09:04
Źródło: LM.pl

Pożar snopowiązałki w czasie prac polowych. Strażacy przypominają o bezpieczeństwie podczas żniw.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 13:00 w miejscowości Kawnice, gm. Golina. Podczas prasowania słomy zapaliła się snopowiązałka. Na miejscu pojawili się druhowie z OSP Golina. Mundurowym szybko udało się opanować pożar. Strażacy po raz kolejny apelują o ostrożność w trakcie prac polowych. Przede wszystkim przypominają, że maszyny i urządzenia pracujące po kilkanaście godzin dziennie wymagają codziennych zabiegów konserwacyjnych, muszą być smarowane i sprawdzane.Często przyczyną pożarów kombajnów i pras do słomy są zatarte łożyska. Ponadto ratownicy podkreślają, że dobrze mieć przy sobie podręczne gaśnice i zabezpieczyć się w sprzęt potrzebny do szybkiej interwencji w razie pożaru.

Przy obsłudze maszyn rolniczych, podczas pracy absolutnie zabronione jest palenie tytoniu. A w czasie naprawy maszyn z użyciem spawarek, czy palników należy dozorować miejsce prowadzenia prac przez kilka godzin po zakończeniu.

fot. OSP Golina

  • Kawnice. Snopowiązałka zapaliła się podczas prasowania słomy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nie jest SNOPOWIĄZAŁKA a prasa do słomy lub siana !! Co za amatorka w tym LMie !!!!
Dodano: 24.07.2018 09:17    Przez: ~Duda
To jest PRASA WYSOKIEGO ZGNIOTU - Pani Redaktor !!!
Dodano: 24.07.2018 09:39    Przez: ~xxx
Chyba ktoś na oczy nigdy nie widział snopowiązałki, że takie głupoty wypisuje... mieszczuchy siedzą w miastach i pojecia nie mają o tym co piszą...
Dodano: 24.07.2018 10:12    Przez: ~amator
Oj tam oj tam. Dostawiasz się do panienki sugerując niedosyt jej wiedzy. Co panienka wiedziała to powiedziała i czym prędzej odleciała
Dodano: 24.07.2018 10:14    Przez: ~Jaśko Muzykant
hahahaha snopowiązałka ??? hahaha ktoś w życiu chyba na oczy nie widział snopowiązałki hahahahahH
Dodano: 24.07.2018 09:33    Przez: ~ojoj

KOMENTARZE

To nie jest SNOPOWIĄZAŁKA a prasa do słomy lub siana !! Co za amatorka w tym LMie !!!!
Dodano: 24.07.2018 09:17    Przez: ~Duda
Oj tam oj tam. Dostawiasz się do panienki sugerując niedosyt jej wiedzy. Co panienka wiedziała to powiedziała i czym prędzej odleciała
Dodano: 24.07.2018 10:14    Przez: ~Jaśko Muzykant
Wychodzą właśnie etaty po znajomości. ..lub za ładne oczy
Dodano: 24.07.2018 15:47    Przez: ~Oko
A jakie błędy walą, ale za to świetnie im idzie usuwanie merytorycznych komentarzy krytykujących lewicę.
Dodano: 24.07.2018 15:52    Przez: ~Prawica
Co za różnica jaka to maszyna dla pani rydachtur,mieszka w blakach to mliko i produkujum w supermarkecie i chlib i kiołbasy tyż.PO co się wysilać?
Dodano: 26.07.2018 07:38    Przez: ~Ania ze ścierniska
hahahaha snopowiązałka ??? hahaha ktoś w życiu chyba na oczy nie widział snopowiązałki hahahahahH
Dodano: 24.07.2018 09:33    Przez: ~ojoj
To jest PRASA WYSOKIEGO ZGNIOTU - Pani Redaktor !!!
Dodano: 24.07.2018 09:39    Przez: ~xxx
Jaki wypadek ? czy ktoś został poszkodowany ??? oh masakra
Dodano: 24.07.2018 09:48    Przez: ~osp
Chyba ktoś na oczy nigdy nie widział snopowiązałki, że takie głupoty wypisuje... mieszczuchy siedzą w miastach i pojecia nie mają o tym co piszą...
Dodano: 24.07.2018 10:12    Przez: ~amator
Przyłączam się do konkursu pani Aleksandry i odgaduję hasło ..... To jest okoń !
Dodano: 24.07.2018 10:23    Przez: ~fan
Ktos tutaj czesto wykorzystuje zd. z jednej ze stron strazy pozarnej na fb
Dodano: 24.07.2018 10:31    Przez: ~Yx
Lm to taki koniński TVN. ten sam poziom dziennikarstwa
Dodano: 24.07.2018 10:39    Przez: ~Pn
TVN 17.30, telewizor bez głosu i oglądam panią Aleksandrę Janiec, a jest na co poatrzec :D
Dodano: 24.07.2018 11:06    Przez: ~A
Dobrze ,że nie tvpis ,bo wtedy cały świat by zazdrościł nam tak prężnie rozwijającego się miasta. Konfetti by było i anioły ,a może nawet i archanioły .
Dodano: 24.07.2018 11:07    Przez: ~PeNer
Styrta sie poli!!!! Lipinki łuzyckie pińc. Styrta sie poli! co? przyjedź!!! Styrta sie poli!
Dodano: 24.07.2018 10:45    Przez: ~babcia leokadia
Łaczna 43 zaroz jak sie skrynco kolo poczty objazd....zgłaszam...
Dodano: 24.07.2018 20:10    Przez: ~Jadzia
Pewnie sam tą styrte podpaliłeś żeby mieć na denaturat
Dodano: 25.07.2018 14:07    Przez: ~Wykolejony
Na głupote ludzką nie ma lekarstwa.Nie pij tyle bo dzieci głupie będą po ojcu
Dodano: 26.07.2018 15:22    Przez: ~Grzegorz Menel
Jaki bryndziorz Człek pół wypłaty przepije i zaro menel. Bo żunka jak chciałem przyprowadzić kochanke na styrte to się nie zgodziła. A jak ji nasikołym na panele to zoro morde darła Za to z dzisiem jakżem społ to mi afery o byle gówno w gaciach nie robił. A jo syna mom i dobry przykład dać musza. Mniam mniam
Dodano: 26.07.2018 15:55    Przez: ~Babcia leokadia
a już myślałem ze to żelazko zapaliło się od prasowania słomy. ;)Niech nam żyje p. redaktor A. B. B.
Dodano: 24.07.2018 12:08    Przez: ~Kkk
1 z 2
12>>