Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19914) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (19)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (5)

Kawnice. Snopowiązałka zapaliła się podczas prasowania słomy

Dodano: 24.07.2018 09:04
Źródło: LM.pl

Pożar snopowiązałki w czasie prac polowych. Strażacy przypominają o bezpieczeństwie podczas żniw.

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 13:00 w miejscowości Kawnice, gm. Golina. Podczas prasowania słomy zapaliła się snopowiązałka. Na miejscu pojawili się druhowie z OSP Golina. Mundurowym szybko udało się opanować pożar. Strażacy po raz kolejny apelują o ostrożność w trakcie prac polowych. Przede wszystkim przypominają, że maszyny i urządzenia pracujące po kilkanaście godzin dziennie wymagają codziennych zabiegów konserwacyjnych, muszą być smarowane i sprawdzane.Często przyczyną pożarów kombajnów i pras do słomy są zatarte łożyska. Ponadto ratownicy podkreślają, że dobrze mieć przy sobie podręczne gaśnice i zabezpieczyć się w sprzęt potrzebny do szybkiej interwencji w razie pożaru.

Przy obsłudze maszyn rolniczych, podczas pracy absolutnie zabronione jest palenie tytoniu. A w czasie naprawy maszyn z użyciem spawarek, czy palników należy dozorować miejsce prowadzenia prac przez kilka godzin po zakończeniu.

fot. OSP Golina

  • Kawnice. Snopowiązałka zapaliła się podczas prasowania słomy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nie jest SNOPOWIĄZAŁKA a prasa do słomy lub siana !! Co za amatorka w tym LMie !!!!
Dodano: 24.07.2018 09:17    Przez: ~Duda
To jest PRASA WYSOKIEGO ZGNIOTU - Pani Redaktor !!!
Dodano: 24.07.2018 09:39    Przez: ~xxx
Chyba ktoś na oczy nigdy nie widział snopowiązałki, że takie głupoty wypisuje... mieszczuchy siedzą w miastach i pojecia nie mają o tym co piszą...
Dodano: 24.07.2018 10:12    Przez: ~amator
Oj tam oj tam. Dostawiasz się do panienki sugerując niedosyt jej wiedzy. Co panienka wiedziała to powiedziała i czym prędzej odleciała
Dodano: 24.07.2018 10:14    Przez: ~Jaśko Muzykant
hahahaha snopowiązałka ??? hahaha ktoś w życiu chyba na oczy nie widział snopowiązałki hahahahahH
Dodano: 24.07.2018 09:33    Przez: ~ojoj

KOMENTARZE

To nie jest SNOPOWIĄZAŁKA a prasa do słomy lub siana !! Co za amatorka w tym LMie !!!!
Dodano: 24.07.2018 09:17    Przez: ~Duda
Oj tam oj tam. Dostawiasz się do panienki sugerując niedosyt jej wiedzy. Co panienka wiedziała to powiedziała i czym prędzej odleciała
Dodano: 24.07.2018 10:14    Przez: ~Jaśko Muzykant
Wychodzą właśnie etaty po znajomości. ..lub za ładne oczy
Dodano: 24.07.2018 15:47    Przez: ~Oko
A jakie błędy walą, ale za to świetnie im idzie usuwanie merytorycznych komentarzy krytykujących lewicę.
Dodano: 24.07.2018 15:52    Przez: ~Prawica
Co za różnica jaka to maszyna dla pani rydachtur,mieszka w blakach to mliko i produkujum w supermarkecie i chlib i kiołbasy tyż.PO co się wysilać?
Dodano: 26.07.2018 07:38    Przez: ~Ania ze ścierniska
hahahaha snopowiązałka ??? hahaha ktoś w życiu chyba na oczy nie widział snopowiązałki hahahahahH
Dodano: 24.07.2018 09:33    Przez: ~ojoj
To jest PRASA WYSOKIEGO ZGNIOTU - Pani Redaktor !!!
Dodano: 24.07.2018 09:39    Przez: ~xxx
Jaki wypadek ? czy ktoś został poszkodowany ??? oh masakra
Dodano: 24.07.2018 09:48    Przez: ~osp
Chyba ktoś na oczy nigdy nie widział snopowiązałki, że takie głupoty wypisuje... mieszczuchy siedzą w miastach i pojecia nie mają o tym co piszą...
Dodano: 24.07.2018 10:12    Przez: ~amator
Przyłączam się do konkursu pani Aleksandry i odgaduję hasło ..... To jest okoń !
Dodano: 24.07.2018 10:23    Przez: ~fan
Ktos tutaj czesto wykorzystuje zd. z jednej ze stron strazy pozarnej na fb
Dodano: 24.07.2018 10:31    Przez: ~Yx
Lm to taki koniński TVN. ten sam poziom dziennikarstwa
Dodano: 24.07.2018 10:39    Przez: ~Pn
TVN 17.30, telewizor bez głosu i oglądam panią Aleksandrę Janiec, a jest na co poatrzec :D
Dodano: 24.07.2018 11:06    Przez: ~A
Dobrze ,że nie tvpis ,bo wtedy cały świat by zazdrościł nam tak prężnie rozwijającego się miasta. Konfetti by było i anioły ,a może nawet i archanioły .
Dodano: 24.07.2018 11:07    Przez: ~PeNer
Styrta sie poli!!!! Lipinki łuzyckie pińc. Styrta sie poli! co? przyjedź!!! Styrta sie poli!
Dodano: 24.07.2018 10:45    Przez: ~babcia leokadia
Łaczna 43 zaroz jak sie skrynco kolo poczty objazd....zgłaszam...
Dodano: 24.07.2018 20:10    Przez: ~Jadzia
Pewnie sam tą styrte podpaliłeś żeby mieć na denaturat
Dodano: 25.07.2018 14:07    Przez: ~Wykolejony
Na głupote ludzką nie ma lekarstwa.Nie pij tyle bo dzieci głupie będą po ojcu
Dodano: 26.07.2018 15:22    Przez: ~Grzegorz Menel
Jaki bryndziorz Człek pół wypłaty przepije i zaro menel. Bo żunka jak chciałem przyprowadzić kochanke na styrte to się nie zgodziła. A jak ji nasikołym na panele to zoro morde darła Za to z dzisiem jakżem społ to mi afery o byle gówno w gaciach nie robił. A jo syna mom i dobry przykład dać musza. Mniam mniam
Dodano: 26.07.2018 15:55    Przez: ~Babcia leokadia
a już myślałem ze to żelazko zapaliło się od prasowania słomy. ;)Niech nam żyje p. redaktor A. B. B.
Dodano: 24.07.2018 12:08    Przez: ~Kkk
1 z 2
12>>