LM.plWiadomościWalczyli w Biegu o Puchar Łososia. Łubik i Moralewski najlepsi!

Walczyli w Biegu o Puchar Łososia. Łubik i Moralewski najlepsi!

Pierwszy raz w historii biegacze w Kazimierzu Biskupim rywalizowali o Puchar Łososia. Sobotni bieg rozegrany został w ramach trwającego tam Święta Ryby.

Bieg o Puchar Łososia zastąpił dotychczasowy Bieg pod Tysiącletnimi Dębami. Zawody wpisane zostały w trwające w sobotę Święto Ryby. Na trzech dystansach rywalizowali zarówno młodsi, jak i bardziej doświadczeni biegacze.

W biegu głównym na pięć kilometrów najlepsi okazali się Katarzyna Łubik i Adrian Moralewski. Podium wśród kobiet uzupełniłi Marta Muszyńska i Alicja Nowaczyk. Drugie i trzecie miejsce wśród mężczyzn wywalczyli natomiast Przemysław Majda i Robert Zakrzewski.

Dzieci i młodzież rywalizowali natomiast na dystansach 50 i 100 metrów. Wśród najmłodszych najlepszy okazał się Tymoteusz Makowski. Na dłuższej trasie wygrał natomiast Mateusz Wójkowski. Łącznie w tych dwóch biegach wystartowało 25 zawodników.

Wszyscy zmagający się z sobotnim upałem biegacze otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi odebrali natomiast puchary z rąk wójta Kazimierz Biskupiego Jana Sikorskiego.