Dzisiaj jest wtorek 2 czerwca 2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18319) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (21) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
18 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 m ... (0)O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)

Kleczew. Firma zwozi i magazynuje odpady, radni pytają - po co?

Dodano: 1.08.2018 20:34
Źródło: LM.pl

Dlaczego mająca swoją siedzibę w Kleczewie firma Green Energia Polska od kilku tygodni zwozi różne odpady i trzyma je poza magazynami? O tę kwestię na środowej sesji pytali radni Kleczewa.

Wątpliwości radnych wzbudziła rosnąca od pewnego czasu ilość odpadów trzymanych na niezadaszonym terenie firmy. - Z oficjalnych dostępnych danych wynika, że spółka ta produkuje brykiety ze słomy i prowadzi skup słomy zbóż kłosowych, słomy rzepaku, siana i trzciny. Tymczasem od około miesiąca na teren tego zakładu zwożone są różne odpady komunalne, które składowane są wokół ogrodzonej części budynku zakładu - informował jeden z kleczewskich radnych. - Duże ilości tych odpadów muszą wzmóc naszą czujność, by nie dochodziło do ich niekontrolowanego gromadzenia. Nie znamy ilości tych odpadów, ich pochodzenia, składu chemicznego i rodzaju.

- Zrobiło się wysypisko śmieci - konkludował przewodniczący rady miejskiej Maciej Trzewiczyński.

Sytuację radnym wyjaśniał Stanisław Maciejewski, zastępca burmistrza Kleczewa. Okazuje się, że firma ma w planach rozszerzenie działalności i przetwarzanie również innych odpadów. Z tego powodu Green Energia Polska wystąpiła do starostwa powiatowego o odpowiednie zezwolenia. Starosto natomiast zwróciło się do rady miejskiej o opinię w tej sprawie. 

Jednocześnie firma wysłała do burmistrza wyjaśnienia, które na sesji odczytał Stanisław Maciejewski. - Konieczność krótkoterminowego przetrzymywania większej ilości  odpadów jest następstwem przestoju spowodowanego potrzebą przeróbek i drobnych modyfikacji linii produkcyjnej, mających na celu optymalizację jakości produkowanego paliwa - cytował władze Green Energia Polska zastępca burmistrza. 

Firma współpracuje bowiem z Grupą Górażdże Cement i obecnie prowadzone są próby zastosowania w tym przedsiębiorstwie produkowanego przez kleczewski zakład paliwa. - W interesie spółki nie leży jakiekolwiek docelowe składowanie przedmiotowego odpadu, jak i długoterminowe magazynowanie, w następstwie czego mogłyby ulec istotnemu pogorszeniu jego parametry jakościowe - zapewnia Green Energia Polska.

Te wyjaśnienia nie do końca jednak przekonują i kleczewski urząd, i kleczewskich radnych. Komisja miejska (jeszcze przed otrzymaniem wyjaśnień ze strony spółki) wstrzymała się z wydaniem pozytywnej decyzji, o którą prosiło starostwo. - Już wtedy były sygnały, że nie do końca zachowana jest decyzja dotychczasowa, ponieważ firma ma zgodę na umieszczanie odpadów w magazynach, a nie na zewnątrz. Komisja nie dała opinii pozytywnej, skierowała wniosek do straży pożarnej o opinię i do Starostwa Powiatowego, by wraz z WIOŚ zrobić kontrolę tego miejsca - tłumaczył w środę Stanisław Maciejewski. Jego słowa potwierdzał burmistrz Marek Wesołowski. - Dopiero po reakcji tych instytucji wydamy opinię. Takie jest nasze stanowisko i jest ono niezmienne. 

Jednocześnie zastępca burmistrza Kleczewa poinformował, że w ostatnim tygodniu prowadzony był monitoring firmy, który wykazał, że dostawy odpadów zostały wstrzymane. Green Energia Polska w przesłanym wyjaśnieniu zapewniła, że ilość magazynowanych odpadów zostanie w najbliższym czasie zmniejszona. - Green Energia Polska (...) ograniczy w krótkim terminie ilość buforowanego odpadu do ilości zabezpieczającej ciągłość produkcji dla trzydniowego cyklu produkcyjnego. 

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kolejne nielegalne wysypisko
Dodano: 1.08.2018 20:43    Przez: ~Xyz
nawiozom śmieci i znikną ,ciekawe co wtedy powie pan M
Dodano: 1.08.2018 21:21    Przez: ~kt
W gminie Kazimierz Biskupi też byli przekręty od paliwa z butelek i stały jeno butelki i smród a paliwa ni...
Dodano: 2.08.2018 01:02    Przez: ~Archiwista
Takie firmy to największe cwaniaki
Dodano: 2.08.2018 07:22    Przez: ~Lewy
Zanim znikną to podpalą.
Dodano: 2.08.2018 11:14    Przez: ~OSP

KOMENTARZE

Kolejne nielegalne wysypisko
Dodano: 01.08.2018 20:43    Przez: ~Xyz
Brawo to mi się podoba
Dodano: 02.08.2018 10:57    Przez: ~Pn
Za parę miesięcy wszystko splonie w niewyjaśnionych okolicznościach a kasa jest
Dodano: 03.08.2018 08:02    Przez: ~Ale
nawiozom śmieci i znikną ,ciekawe co wtedy powie pan M
Dodano: 01.08.2018 21:21    Przez: ~kt
Zanim znikną to podpalą.
Dodano: 02.08.2018 11:14    Przez: ~OSP
Pan M wszystko podpisze. Podobnie jak z wiatrakami
Dodano: 03.08.2018 06:04    Przez: ~Robert
Jakie to polskie. Obudzić się po szkodzie i mierzyć wszystkich jedną miarą robiąc pod górę wszystkim.
Dodano: 01.08.2018 21:36    Przez: ~mr.t
W gminie Kazimierz Biskupi też byli przekręty od paliwa z butelek i stały jeno butelki i smród a paliwa ni...
Dodano: 02.08.2018 01:02    Przez: ~Archiwista
Takie firmy to największe cwaniaki
Dodano: 02.08.2018 07:22    Przez: ~Lewy
W Polsce mamy problem z zagospodarowaniem paliwa alternatywnego. Ta firma to jedna wielka LIPA. A i władze Gminy w dziwny sposób promują tą firmę.
Dodano: 02.08.2018 12:47    Przez: ~tak to jest z tym wszystkim
Dlaczego PiS chroni bandytów? Już dawno powinien być zakaz wwozu odpadów z zagranicy, mamy problemy z odzyskiem swoich, a Ci degeneraci zezwalają na wwózkę kolejnych śmieci. A gdzie Ci "ekolody" dlaczego zezwalają na niszczenie środowiska i wwóz śmieci? wszystkie organizacje "ekologiczne", które nie blokują wwozu śmieci zdelegalizować, nie działają zgodnie ze statusem i nie chronią środowiska!
Dodano: 02.08.2018 19:08    Przez: ~Zdenerwowany
Do robotu. Lesery za nasze podatki? Pytac to sie można baby w warzywniaku. Wy maciw dzialac.
Dodano: 02.08.2018 21:53    Przez: ~Kiszka
Zapraszam jełopie więc do kandydowania i wtedy zobaczymy jak będziesz ty działać. Każdy mądry w pysku jest.
Dodano: 03.08.2018 08:32    Przez: ~Dewa
Ta firma spłonie za kilka miesięcy,,,, mają długi że sami nie widza już końca,,, spraw w sądzie od cholery za nie zapłacone faktury,,, i kiwają się jak mogą,,,, mają komornika,,, i to jest QRWA inwestor ściągnięty do naszej gminy przez samorząd,,, jaki samorząd taka gmina,,,
Dodano: 03.08.2018 14:59    Przez: ~xxx
Obecnie "ekologia" polega na sortowaniu śmieci, na te palone w dzień i w nocy. Green Energia czasami jest tylko nazwą https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.ne
Dodano: 03.08.2018 22:54    Przez: ~ekoterrorystów trzeba tępi

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.