Dzisiaj jest poniedziałek 17 grudnia 2018, imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21412) SPORT FORUM FIRMY (5273) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -3oC
Jutropogoda
-1 / -1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętn ... (4)Konin. Flagi w setną rocznicę wybuchu Powstania Wi ... (27)

Radni powiatowi obniżyli wynagrodzenie starosty konińskiego

Dodano: 2.08.2018 18:22
Źródło: LM.pl

Starosta koniński będzie jednak zarabiał mniej, ale od następnej kadencji. Radni Powiatu Konińskiego po raz drugi pochylili się nad ustaleniem wynagrodzenia przewodniczącego zarządu.

Samorządy jeden po drugim rozpatrują kwestię zmniejszenia pensji wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, obniżki pensji powinny wejść w życie 1 lipca. Radni Powiatu Konińskiego rozpatrywali tę kwestię pod koniec czerwca. Wtedy przeciw przyjęciu uchwały zagłosowało 13 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, a 2 było za niższym uposażeniem dla starosty.

- Wojewoda nie może wydać rozporządzenia zastępczego w związku z czym pyta, na jakim etapie są prace związane ze zmianą wynagrodzenia. Obserwując inne samorządy podjęliśmy decyzję, żeby ponownie procedować tę uchwałę – mówi Janusz Stankiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.

Rajcy przyjęli uchwałę 16 głosami za, 4 przeciw i 1 wstrzymującym się. Zdecydowali jednocześnie o tym, że nie wchodzi ona w życie w dniu przyjęcia, a dopiero za trzy miesiące. Niższa o ponad 1400 zł pensja zacznie obowiązywać dopiero w listopadzie. To znaczy, że jeszcze do końca kadencji Stanisław Bielik będzie zarabiał 12 348 zł (kadencja upływa 16 listopada 2018 roku). Później pensja starosty wynosić będzie 10 940 zł.

  • Radni powiatowi obniżyli wynagrodzenie starosty konińskiego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Tych 4 co byli przeciwko obniżeniu.... poproszę nazwiska....co,karwasz twarz ,te prawie 11 tys.zlotych to mało?!?!???????wstydu nie macie, czekam na nazwiska tych "odważnych"... Zobaczymy ile dostaniecie głosów jak się wasi wyborcy o tym dowiedzą!!??????!!!
Dodano: 2.08.2018 19:01    Przez: ~su_arez@wp.pl
Teraz kolej na obniżenie wynagrodzeń prezydenta Konina i jego zastępców.
Dodano: 2.08.2018 21:40    Przez: ~wynagrodzenie
Równocześnie pobiera emeryturę i to jaką ! oinnych dochodach dowiesz się zerkając na jego oświadczenie majątkowe .
Dodano: 2.08.2018 21:31    Przez: ~GNAĆ go
PSL to anty polska, komunistyczna partia wsi. Stali bywalcy na manifestacjach KOD-u.
Dodano: 2.08.2018 19:22    Przez: ~Tylko nie PSL
No i jak teraz chłopisko przeżyje od pierwszego do pierwszego ? Psl to wiejska komuna.
Dodano: 2.08.2018 19:32    Przez: ~Izydor

KOMENTARZE

Tych 4 co byli przeciwko obniżeniu.... poproszę nazwiska....co,karwasz twarz ,te prawie 11 tys.zlotych to mało?!?!???????wstydu nie macie, czekam na nazwiska tych "odważnych"... Zobaczymy ile dostaniecie głosów jak się wasi wyborcy o tym dowiedzą!!??????!!!
Dodano: 02.08.2018 19:01    Przez: ~su_arez@wp.pl
Kiedy odwolanie wojta Jana Sokorskiego???z Kazimierza Biskupiego.Panie Sikorski Mowimy nie dla zmiany Kazimierza na miasto.Chcemy Pana odwolac.
Dodano: 03.08.2018 07:31    Przez: ~obywatel
To niewiarygodne ile na tych stołkach zarabiają wójtowie, starości, prezydenci i cała ta kasta !!!
Dodano: 03.08.2018 09:40    Przez: ~tolek
Tolek to zostań włodarzem i też tyle zarabiaj, a nie kwiczysz i żal cztery litery ściska.
Dodano: 03.08.2018 10:17    Przez: ~Bet
Oznacza to, iż zakładają, że wygra PiS. 😀
Dodano: 05.08.2018 20:28    Przez: ~hehe
PSL to anty polska, komunistyczna partia wsi. Stali bywalcy na manifestacjach KOD-u.
Dodano: 02.08.2018 19:22    Przez: ~Tylko nie PSL
No i jak teraz chłopisko przeżyje od pierwszego do pierwszego ? Psl to wiejska komuna.
Dodano: 02.08.2018 19:32    Przez: ~Izydor
Przeżyje... przeżyje, gdyż do końca kadencji "kasiora" bez zmian (uchwała wchodzi w życie za 3 miesiące - zacznie obowiązywać w listopadzie br.).
Dodano: 02.08.2018 19:50    Przez: ~Stewas
ale wziątki bez zmian?
Dodano: 02.08.2018 21:07    Przez: ~Qń
Teraz kolej na obniżenie wynagrodzeń prezydenta Konina i jego zastępców.
Dodano: 02.08.2018 21:40    Przez: ~wynagrodzenie
Za nierobstwoto nalezy sie zero
Dodano: 02.08.2018 21:51    Przez: ~Taka prawda
Kpiny towarzystwa wzajemnej adoracji. Premier rządu RP zarabia 16 tys. prezydent RP ok 20 a starosta aż tyle? jak to się ma do pracownika utrzymującego rodzinę za 3tys zł. Ale tak to jest jak głosuje się na ludzi bez kręgosłupa moralnego
Dodano: 03.08.2018 08:36    Przez: ~robotnik
Szkoda,że nie obniżyli do najniższej krajowej..jak wielu z nas ma..
Dodano: 03.08.2018 09:24    Przez: ~A
wójty i burmistrze maja konkretna odpowiedzialność, nie zarabiają bo realnie rządzą, ale w spółeczkach, radach nadzorczych jak to modne ostatnio, to dopiero koszą za nic nierobienie. Tam nie trza się znać, tylko znać prezesa słusznej partii, powazelinić i ???
Dodano: 03.08.2018 09:50    Przez: ~Tak juz kiedys było!
PSL to trzeba przyznać że jednak są spryciarze bo obniżyli pensję ale przyszłemu staroście bo wiedzą że przyszły starosta już nie będzie z PSL-u
Dodano: 03.08.2018 11:30    Przez: ~Obserwator
1 z 2
12>>