Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18426) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Kleczew. Kierowcy urywają koła i chcą odszkodowań. Spór o drogę

Dodano: 3.08.2018 10:38
Źródło: LM.pl

W górę i w dół, w górę i w dół - tak jeździ się na drodze pomiędzy rondami prowadzącej z Kleczewa do Sławoszewka. Kierowcy uszkadzają auta i chcą odszkodowań, a powiat koniński, gmina Kleczew i kopalnia spierają się, kto powinien się tą drogą zająć.

Półtorakilometrowy odcinek drogi położony jest na terenach pokopalnianych. Osiadający grunt powoduje, że jadąc tą drogą można poczuć się niemal, jak na kolejce górskiej - samochód to wznosi się, to opada, czasem bardzo gwałtownie. Kto zna tę trasę, jeździ tam wolno i ostrożnie, ale niezaznajomieni z sytuacją kierowcy bardzo często mogą się niemile zaskoczyć, szorując podwoziem o asfalt.

Problemem zajmują się władze samorządowe, ale sytuacja prawna drogi jest skomplikowana. Okazuje się, że leży ona na gruntach należących po części do Samorządu Województwa Wielkopolskiego, po części do Starostwa Powiatowego w Koninie, po części do Skarbu Państwa, a na niewielkim odcinku - również do gminy Kleczew. Kierowcy zgłaszają się po odszkodowania do wszystkich tych podmiotów. 

Kto ma je wypłacać? Starostwo i gmina uważają, że KWB Konin, bo kopalnia nie dopełniła swoich obowiązków - najpierw drogę zniszczyła, eksploatując tereny, a następnie odbudowała, ale nie w takim stanie technicznym, jak powinna. - Ugoda z 2006 roku pomiędzy kopalnią, a starostwem mówi, że kopalnia zajmuje odpowiednie odcinki dróg powiatowych i odbudowuje. W związku z tym nie została dopełniona ugoda i kopalnia pokazuje, że tego robić nie będzie - mówił na ostatniej sesji Rady Gminy Kleczew burmistrz Marek Wesołowski. - Uważam, że kopalnia powinna oddać ją w takim stanie technicznym, żeby ona mogła mieć kategorię drogi wojewódzkiej. Kopalnia mocno się broni przed tym tematem, że oni już wszystko zrobili. Według mnie nie zrobili, bo ta droga jest prawie nieprzejezdna - potwierdza Stanisław Bielik, koniński starosta.

Obaj samorządowcy we wtorek byli na spotkaniu z wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem. Postulat powiatu i gminy jest prosty - wspomniany odcinek powinien mieć kategorię drogi wojewódzkiej, bo taki status ma droga biegnąca od Konina do Kleczewa, której odcinek pomiędzy rondami jest naturalnym zakończeniem. Jak mówi Stanisław Bielik, Urząd Marszałkowski przychyla się do tej koncepcji. Problemem znów jest jednak aktualny stan drogi. - To jest problem, bo ta droga w tej chwili jest w takim stanie technicznym, że się nie nadaje, żeby dostała jakąkolwiek kategorię.

Urząd Marszałkowski nie zamierza jednak zostawić lokalnych władz z tym problemem. W sierpniu mają ruszyć badania gruntu, na którym położona jest droga. - Wykonawca zrobi odwierty, wstawi urządzenia monitorujące i zbada nośność tego gruntu - tłumaczy Marek Wesołowski. Badania mają pomóc określić, co należy zrobić, by stan drogi pozwolił jej dostać kategorię drogi wojewódzkiej. 

Testy mają potrwać do marca przyszłego roku. Do tego czasu kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i jechać na tej drodze ze szczególną ostrożnością. 



  • Kleczew. Kierowcy urywają koła i chcą odszkodowań. Spór o drogę

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Koninie dobre chodniki wymienia się na nowe np ul zakładowa, pamiętajcie o tym przy wyborach i o tym smrodzie z ul brunatnej
Dodano: 3.08.2018 11:02    Przez: ~Kolorowe zycie
W Zlotkowie jest to samo. Jechać się nie da, same zapadziska obok studzienek. Czy naprawdę dopiero ktoś to naprawie jak ktoś z władz sobie koło uszkodzi lub coś innego???? Poprostu żenada!!!!
Dodano: 3.08.2018 12:27    Przez: ~Litości
"Do marca przyszłego roku" to są kur.. chyba kpiny...
Dodano: 3.08.2018 11:28    Przez: ~Kleczewiak
Spór trwa?Będą się też tak spierać czyja wina jak sie ktoś zabije?
Dodano: 3.08.2018 10:49    Przez: ~Wyborca
Niech się cieszą kierowcy że ta droga jest i nie muszą pół powiatu objezdzac. Inaczej nie da się na terenach pokopalnianych. A tak poza tym NOGA Z GAZU.
Dodano: 3.08.2018 11:58    Przez: ~Totti Totti

KOMENTARZE

A droga dla samobójców jeszcze lepsza od ferm drobiu do Rożnowej!
Dodano: 03.08.2018 10:48    Przez: ~Jasio
Mamy też drogę testową zawieszenia z ekstremalnymi doznaniami poznawczymi Nieświastów - Dobrosołowo
Dodano: 03.08.2018 11:13    Przez: ~jako
Potwierdzam
Dodano: 03.08.2018 11:24    Przez: ~Po
Niech się cieszą kierowcy że ta droga jest i nie muszą pół powiatu objezdzac. Inaczej nie da się na terenach pokopalnianych. A tak poza tym NOGA Z GAZU.
Dodano: 03.08.2018 11:58    Przez: ~Totti Totti
Urywaja koła bo mają niesprawne auta zabierać dowody rejestracyjne
Dodano: 03.08.2018 12:15    Przez: ~E
Inni jakoś nie urywaja kół Zwolnienie cfaniaki
Dodano: 03.08.2018 12:15    Przez: ~Łeba
W kodeksie drogowym wyraźnie napisane by kierujący pojazdem dostosowal prędkość do panujących warunków. I nie chodzi tu tylko o warunkach związanych z pogada
Dodano: 03.08.2018 15:03    Przez: ~Tata dwa
Jak się jedzie przepisowo to nic się nie urywa
Dodano: 03.08.2018 15:40    Przez: ~Rgg
Brawo to mi się podoba brawo
Dodano: 03.08.2018 21:47    Przez: ~Pn
Spór trwa?Będą się też tak spierać czyja wina jak sie ktoś zabije?
Dodano: 03.08.2018 10:49    Przez: ~Wyborca
Tam niektórzy ponad 60lataja to ich problem. Cfaniactwo kosztuje
Dodano: 03.08.2018 11:59    Przez: ~Ale Ale
stara zasada administratora brzmi: jak droga rozwalona to ograniczenie najlepiej do 10km/h coby odszkodowań nie wypłacać, ale kase na drogi w podatkach łykają jak pelikany
Dodano: 03.08.2018 12:22    Przez: ~ljkj;lkj;lkj
Urywają koła ? To co mają powiedzieć mieszkańcy osiedla MORZYSLAW-LASKOWIEC. Ulica Jana Pawła II w koninie, w centrum Konina brak chodnika,dziurawa jezdnia. Dojście do osiedla w XXI wieku,po stromej skarpie.
Dodano: 03.08.2018 10:56    Przez: ~Mieszkaniec
W Koninie dobre chodniki wymienia się na nowe np ul zakładowa, pamiętajcie o tym przy wyborach i o tym smrodzie z ul brunatnej
Dodano: 03.08.2018 11:02    Przez: ~Kolorowe zycie
lepiej przejedź się i zobacz jak tam wygląda ta droga faktycznie zanim napiszesz idiotyczny komentarz, tylko uważaj żebyś miski olejowej nie zostawił
Dodano: 04.08.2018 17:06    Przez: ~fsadfsdaf
Pieszo chodzić i problem rozwiązany.
Dodano: 03.08.2018 11:16    Przez: ~Stary kleczewiok
JA JEDNAK WYBRAŁEM AUDI. PONIEWASZ PRESTISZ WIENKSZY. LUDZIE I SOMSIEDZI PATRZOM NA MNIE Z SZACUNKIĘ CZEGO NIE BYŁO JAK MIAŁEM GOLFA 3. TERAZ MAM A6 TDI ALE Z NAKLEJKAMI S6. jAK MOCNO GAZU NIE WCISNE I NIE ZADYMI TO NAWET POD FERIO IDZIE SIE NABRAĆ. ZAMUWIŁEM NA ALIEXPRES NAKŁADKI NA LÓSTERKA CHROMOWANE. tAKIE JAK W PRAWDZIWYM S6. zCHIN WIADOMO JADOM DŁUGO. ALE JAK ZAŁORZE TO DZIEWCZYNY NA DYSKOTECE W RZERKOWIE BENDOM MAJTKI PRZEZ GŁOWE ZDEJMOWAŁY. TAK MI POWIEDZIAŁ JEDEN KOLEGA CO WRÓCIŁ Z NIEMIEC ZE SZPARAG I KUPIŁ BMW E60. DZIEWCZYNY LUBIOM FACETÓW W DOBRYCH AUTACH.
Dodano: 03.08.2018 15:29    Przez: ~SEBASTIAN Z ŚLEŚINA
kto odebrał tą droge? z imienia i nazwiska. Ta osoba powinna odpowiadać za to co odebrała.
Dodano: 03.08.2018 11:25    Przez: ~asd
"Do marca przyszłego roku" to są kur.. chyba kpiny...
Dodano: 03.08.2018 11:28    Przez: ~Kleczewiak
a policja sie cieszy i zabiera dowodziki i statystki w góre idą jakie te samochody mamy w polsce niesprawne może czas zacząć nakładać mandaty na zarządce drogi panowie w białych czapkach.
Dodano: 03.08.2018 11:42    Przez: ~niebieska nyska
To prawda to samo jest na odcinku prowadzacym z drogi głównej z Kleczew skrecajac do Biurowca niema Pana!!!!!! A dziur już nawet Niemozna ominąć bo wpada się w drugą niestety kopalnia też niewidzi tego a są przecież tam inne też firmy które jeżdżą ta droga więc można by się dogadać ale po co..........
Dodano: 03.08.2018 11:45    Przez: ~Obywatel
Artysta muzyk wójt Kazimierza zna się na wszystkim brawo za drogi w gminie Kazimierz!!!!!
Dodano: 03.08.2018 23:28    Przez: ~ulica Skiby i wiele innych
Brawo dla całej rady gminy i wójta!!!!!
Dodano: 03.08.2018 23:35    Przez: ~wójt tam nie bywa😆
Więc w końcu do kogo trzeba się udać??komplet opon poszedł na wysypisko:)
Dodano: 03.08.2018 12:08    Przez: ~W.
może pani jaworowicz pomoże skoro władze kleczewa nie potrafią
Dodano: 03.08.2018 12:26    Przez: ~rrr
W Zlotkowie jest to samo. Jechać się nie da, same zapadziska obok studzienek. Czy naprawdę dopiero ktoś to naprawie jak ktoś z władz sobie koło uszkodzi lub coś innego???? Poprostu żenada!!!!
Dodano: 03.08.2018 12:27    Przez: ~Litości
no i jeszcze prywatny folwark [tiry] tak że dziury to mały pikuś tu śsame cuda
Dodano: 03.08.2018 21:33    Przez: ~llll
Kapela gra ale co?......!
Dodano: 03.08.2018 23:36    Przez: ~radny bez radny
1 z 3
123>>