Dzisiaj jest piątek 14 sierpnia 2020, imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16454) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 19oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (0)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Kleczew. Kierowcy urywają koła i chcą odszkodowań. Spór o drogę

Dodano: 3.08.2018 10:38
Źródło: LM.pl

W górę i w dół, w górę i w dół - tak jeździ się na drodze pomiędzy rondami prowadzącej z Kleczewa do Sławoszewka. Kierowcy uszkadzają auta i chcą odszkodowań, a powiat koniński, gmina Kleczew i kopalnia spierają się, kto powinien się tą drogą zająć.

Półtorakilometrowy odcinek drogi położony jest na terenach pokopalnianych. Osiadający grunt powoduje, że jadąc tą drogą można poczuć się niemal, jak na kolejce górskiej - samochód to wznosi się, to opada, czasem bardzo gwałtownie. Kto zna tę trasę, jeździ tam wolno i ostrożnie, ale niezaznajomieni z sytuacją kierowcy bardzo często mogą się niemile zaskoczyć, szorując podwoziem o asfalt.

Problemem zajmują się władze samorządowe, ale sytuacja prawna drogi jest skomplikowana. Okazuje się, że leży ona na gruntach należących po części do Samorządu Województwa Wielkopolskiego, po części do Starostwa Powiatowego w Koninie, po części do Skarbu Państwa, a na niewielkim odcinku - również do gminy Kleczew. Kierowcy zgłaszają się po odszkodowania do wszystkich tych podmiotów. 

Kto ma je wypłacać? Starostwo i gmina uważają, że KWB Konin, bo kopalnia nie dopełniła swoich obowiązków - najpierw drogę zniszczyła, eksploatując tereny, a następnie odbudowała, ale nie w takim stanie technicznym, jak powinna. - Ugoda z 2006 roku pomiędzy kopalnią, a starostwem mówi, że kopalnia zajmuje odpowiednie odcinki dróg powiatowych i odbudowuje. W związku z tym nie została dopełniona ugoda i kopalnia pokazuje, że tego robić nie będzie - mówił na ostatniej sesji Rady Gminy Kleczew burmistrz Marek Wesołowski. - Uważam, że kopalnia powinna oddać ją w takim stanie technicznym, żeby ona mogła mieć kategorię drogi wojewódzkiej. Kopalnia mocno się broni przed tym tematem, że oni już wszystko zrobili. Według mnie nie zrobili, bo ta droga jest prawie nieprzejezdna - potwierdza Stanisław Bielik, koniński starosta.

Obaj samorządowcy we wtorek byli na spotkaniu z wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem. Postulat powiatu i gminy jest prosty - wspomniany odcinek powinien mieć kategorię drogi wojewódzkiej, bo taki status ma droga biegnąca od Konina do Kleczewa, której odcinek pomiędzy rondami jest naturalnym zakończeniem. Jak mówi Stanisław Bielik, Urząd Marszałkowski przychyla się do tej koncepcji. Problemem znów jest jednak aktualny stan drogi. - To jest problem, bo ta droga w tej chwili jest w takim stanie technicznym, że się nie nadaje, żeby dostała jakąkolwiek kategorię.

Urząd Marszałkowski nie zamierza jednak zostawić lokalnych władz z tym problemem. W sierpniu mają ruszyć badania gruntu, na którym położona jest droga. - Wykonawca zrobi odwierty, wstawi urządzenia monitorujące i zbada nośność tego gruntu - tłumaczy Marek Wesołowski. Badania mają pomóc określić, co należy zrobić, by stan drogi pozwolił jej dostać kategorię drogi wojewódzkiej. 

Testy mają potrwać do marca przyszłego roku. Do tego czasu kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość i jechać na tej drodze ze szczególną ostrożnością.   • Kleczew. Kierowcy urywają koła i chcą odszkodowań. Spór o drogę

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Koninie dobre chodniki wymienia się na nowe np ul zakładowa, pamiętajcie o tym przy wyborach i o tym smrodzie z ul brunatnej
Dodano: 3.08.2018 11:02    Przez: ~Kolorowe zycie
W Zlotkowie jest to samo. Jechać się nie da, same zapadziska obok studzienek. Czy naprawdę dopiero ktoś to naprawie jak ktoś z władz sobie koło uszkodzi lub coś innego???? Poprostu żenada!!!!
Dodano: 3.08.2018 12:27    Przez: ~Litości
"Do marca przyszłego roku" to są kur.. chyba kpiny...
Dodano: 3.08.2018 11:28    Przez: ~Kleczewiak
Spór trwa?Będą się też tak spierać czyja wina jak sie ktoś zabije?
Dodano: 3.08.2018 10:49    Przez: ~Wyborca
W kodeksie drogowym wyraźnie napisane by kierujący pojazdem dostosowal prędkość do panujących warunków. I nie chodzi tu tylko o warunkach związanych z pogada
Dodano: 3.08.2018 15:03    Przez: ~Tata dwa

KOMENTARZE

a ścieżka rowerowa obok tej drogi też nie lepsza jest tak zarośnieta chwastami że nie można się minąć z osobą która jedzie z naprzeciwka
Dodano: 03.08.2018 12:36    Przez: ~rowerzystka
Już nie wspominając o braku świateł na tym odcinku...
Dodano: 04.08.2018 14:35    Przez: ~ehh
Władze nasze kochane tak drogę podzieliły żeby uniknąć odpowiedzialności a kierowcy chodzili od jednych do drugich i odszkodowania żadnego nie dostały .Teraz wstawią znak z ograniczeniem prędkości i pozamiatane .
Dodano: 03.08.2018 12:56    Przez: ~Maniek
Drogi to jest jeden z bardzo licznych powodów aby powiedzieć stanowcze NIE kopalni odkrywkowej.
Dodano: 03.08.2018 18:40    Przez: ~Mieszkaniec gm. Kleczew
Kleczew od kopalni doi kasę od kilkudziesięciu lat. W du..ach im się przewraca bo już nawet na każdym rondzie kwiatki i rabatki tylko jeszcze dziewczyn z Bułgarii brakuje a jak trzeba coś zrobić to wszystko ma zrobić kopalnia. Szczyt pazerności. Kleczew żeby nie kopalnia to do dzisiaj w gumowcach po zabłoconych drogach by chodził, a wiecznie o cos mają pretensje. Pamiętajcie przy tym o wyborach.
Dodano: 03.08.2018 18:55    Przez: ~Kleczewiak
Kopalnia płaci Kleczewowi ale należne podatki i nie jest to żadne dojenie. co do drogi t proszę przeczytać artykuł ze zrozumieniem. kopalnia miała cos zrobić zpartaczyła robotę i mów że nic więcej robić nie bedzie
Dodano: 03.08.2018 19:59    Przez: ~Ktoś
Dlaczego tak śmierdzi w Koninie jaka przyczyna
Dodano: 03.08.2018 19:10    Przez: ~Turystyka
Spalarnia, i zwożenie śmieci z całej polski.
Dodano: 04.08.2018 00:09    Przez: ~spalarnia smierdzi
Do Pani Gersdorf
Dodano: 03.08.2018 20:14    Przez: ~rafał
za budowę tej drogi i za rekultywację tego zwałowiska odpowiada dawny dyr. techniczny a teraz nie daj Boże pan profesor zwyczajny AGH,czyli Zbychu Kaszt.....cz
Dodano: 03.08.2018 20:37    Przez: ~górnik. Zwyczajny
Wielki czas na zmiany, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i soltysi wielki czas ze sceny zejść i dopuścić do władzy młodych. Może w końcu coś się poprawi, a u Was od lat ręka rękę myje.... i tylko podwyżki ale Waszych wynagrodzeń, albo wycieczki nie wiadomo po co chyba tylko zeby się napić.....
Dodano: 03.08.2018 22:16    Przez: ~Kilka słów prawdy
I bardzo dobrze, takie drogi powinny być w całym mieście, kierowcy szaleją, zamiast wolno jeździć. Wystarczy przestrzegać znaków, żadne koło nie urwie.
Dodano: 04.08.2018 08:42    Przez: ~Kowalski
Jak to sie czasy zmieniaja a wlasciwie ludzie.Kiedys wychodki za stodola,jezeli byla,sterty obornika na podworkach,drogi naturalne,szutrowe,kocie lby,etc.Dzisiaj inny swiat.Przed domem tuje koszona trawka,krytykowany asfalt,czy chodniki,kanaliza,wodociagi,no i jak z pol kilometra do szkoly to krzyk.Mozna by tak do rana,ale szkoda slow.Pozdrawiam malkontentow.Pa.
Dodano: 04.08.2018 12:27    Przez: ~zgred z pamiecia
Do Zgred, piszesz to wszystko na podstawie własnych doświadczeń ?
Dodano: 04.08.2018 13:52    Przez: ~Ktoś
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.