Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19349) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Konin. Kajakiem po Warcie. Jak działa wypożyczalnia przy bulwarze?

Dodano: 3.08.2018 12:18

Wakacje trwają w najlepsze. Wysokie temperatury nie opuszczają nas nawet na chwilę. Sprawdziliśmy, jak działa wypożyczalnia kajaków w Koninie.

Po wpisie wiceprezydenta Konina - Sławomira Lorka na portalu społecznościowym, który gorąco zachęcał do wypożyczania kajaków, postanowiliśmy sprawdzić, jak funkcjonuje nowo wybudowany hangar obok kompleksu boisk szkolnych przy ZS CKU.

Przypomnijmy, że wypożyczalnia kajaków została otwarta 6 lipca br. i jest czynna codziennie od 13.00 do 20.00 w dni robocze, a w weekendy otwierana jest o godzinę wcześniej. Jak się dowiedzieliśmy, mieszkańcy, ale nie tylko bo również osoby z okolicznych miejscowości, chętnie przybywają popływać nowymi kajakami. Od poniedziałku do piątku notowane jest po kilka wypożyczeń dziennie. Największe zainteresowanie jest zauważalne w weekendy, kiedy jednego dnia przewija się w tym miejscu nawet kilkadziesiąt osób.

Wypożyczalnia dysponuje 20 lekkimi, dwuosobowymi kajakami o długości 4,5 m. Koszt pływania po Warcie wynosi 10 zł za godzinę lub 50 zł za cały dzień. Wypożyczając sprzęt wodny, trzeba zwrócić go samemu. Nie ma jeszcze opcji odebrania kajaków z innego miejsca, natomiast w przyszłości ma to ulec zmianie. Ciekawostką jest, że wypożyczając kajak w przystani miejskiej w Gosławicach, można zwrócić go w hangarze przy bulwarze nadwarciańskim. Dla spragnionych rzecznych spływów istnieje możliwość zorganizowania po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Wypożyczalnia dysponuje w tym celu przyczepką na 10 kajaków.

Pozostaje nam tylko zachęcić  do pływania kajakiem po Warcie, szczególnie przy obecnie panujących  temperaturach.

  • Konin. Kajakiem po Warcie. Jak działa wypożyczalnia przy bulwarze?
  • Konin. Kajakiem po Warcie. Jak działa wypożyczalnia przy bulwarze?
  • 1533291837-5blgfx-kajaki4.jpg
  • 1533291837-ud23gs-kajaki5.jpg
  • 1533291838-1s9f2j-kajaki3.jpg
  • 1533291838-qil974-kajaki6.jpg
  • 1533291838-lw9qjc-kajaki7.jpg

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kajaki Konin,   wypożyczalnia kajaków,   bulwar Konin,   Sławomir Lorek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie zgadzam się z Tobą.Świetny pomysł, dobre ceny, nowoczesne kajaki. Bardzo miłe spędzanie czasu wolnego. Spływ Wartą sama przyjemność:) Doceniajmy to co mamy - nie narzekajmy- sam skorzystałem i polecam bo WARTO:)
Dodano: 3.08.2018 12:54    Przez: ~Bartek
wyprowadź się malkontencie
Dodano: 3.08.2018 12:53    Przez: ~on
Że w dni robocze czynna od 13-ej, można by jeszcze zrozumieć, ale dni wolne od pracy od 12-ej? Najpóźniej od 8-ej.
Dodano: 3.08.2018 13:03    Przez: ~art
Nie mów mu jak ma pisać, to typowy analfabeta, w szkole tylko bywał, proszę zwrócić uwagę na wpisy Pn-a ?
Dodano: 3.08.2018 16:20    Przez: ~Polonistka
proszę cię, zapisz się do szkoły bo ciężko zrozumieć co miałeś na myśli
Dodano: 3.08.2018 14:20    Przez: ~autor

KOMENTARZE

reklama naszej świetnej władzy?
Dodano: 03.08.2018 20:01    Przez: ~oj nieladnie
NIE ? TWOŻĄC KLATEK DLA BEZDOMNYCH , WYPOŻYCZONYCH DO KOŃCA ŻYCIA BEZDOMNEGO , OGRZEWANYCH ,I Z USTĘPEM , WŁADZA ,,MI'' SIĘ NIE PODOBA . DLACZEGO ?, NIE MA ? ,W KONINIE WIĘZIENIA ,A JEST SĄD ? . ...
Dodano: 03.08.2018 23:27    Przez: ~L
nie wchodz na to forum po pijaku albo spotkaniu z ''marycha'', bo belkoczesz bez sensu..
Dodano: 04.08.2018 07:21    Przez: ~pr.pu.bo.
A co z tym slynnym parostatkiem , wokol ktorego bylo tyle szumu, juz nie mowie o wyrzuconych w bloto pieniadzach. Prezydent mial uszczesliwic wszystkich obywateli miasta rejsami tego statkopodobnego wyrobu , i co , pewnie nic jak zwykle gdy sie za cos biora dyletanci , ktorzy o temacie nie maja zielonego pojecia , jak to sie mowi potocznie. Moze sie tu znajdzie ktos , kto odpowie spoleczenstwu gdzie stoi to dziwadlo na ktore lekka reka ten niezgula z urzedu wydal ciezko zapracowane pieniadze koninskich podatnikow, bo cos urzad nabral wody w usta i nie pieje z zachwytu jak przed wodowaniem tego ''tytanica''...
Dodano: 04.08.2018 07:30    Przez: ~pro publico bono
Czy pis-prostactwo będzie umiało pływać kajakiem, podobno mają problem z obsługą cepa.
Dodano: 04.08.2018 07:36    Przez: ~Q
cepem w durny leb to ty chyba dostales gdzies za remiza na wiejskiej zabawie , bo sadzac ze znajomosci przedmiotu przez ciebie , takie dyrdymaly to moze wypisywac tylko kmiotek walniety wyzej wymienionym cepem.
Dodano: 04.08.2018 07:51    Przez: ~p.p.b.
Mieszkancy miasta jako ,ze z ich ciezko zapracowanych pieniedzy jest finansowane to przedsiewziecie chcieliby na pewno wiedziec kto jest zatrudniony do obslugi tej flotylli, czy na wyzej wymieniony etat byl ogloszony konkurs wzglednie ogloszenie w mediach o naborze na wolny etat, czy tez jak zwykle , jest to ''chrzestniak'' ktoregos z bonzow z urzedu wprowadzony do pracy tylnymi drzwiami. Dobrze by bylo gdyby tez zaspokoil ktos nasza ciekawosc jak wygladaja od strony finansowej sprawy tego przedsiewziecia, to znaczy , czy koszty utrzymania tego ''portu'' plus pensja tego bosmana przekraczaja zyski z wypozyczania kajakow , czy sie rownowaza , czy miasto wychodzi plus..
Dodano: 04.08.2018 08:28    Przez: ~pro publico bono
To miasto tak naprawde nic nie ma do zaoferowania !
Dodano: 04.08.2018 11:50    Przez: ~Zal
Miał być tramwaj wodny zostały kajaki
Dodano: 05.08.2018 20:28    Przez: ~czarna mańka
Pn - ie też próbowałeś na kajakch czy tylko pisanie bzdur ci najlepiej wychodzi ?
Dodano: 05.08.2018 20:30    Przez: ~urzednik
kilka dziennie i tyle kasy!!!lepiej było jak w Turku zrobić wodny plac zabaw. kilkaset osób dziennie by było