Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17899) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Dwa mosty czekają na remont. W tym roku nie ma na niego szans

Dodano: 3.08.2018 14:51
Źródło: LM.pl

Mosty w Zastrużu i Rzgowie Drugim (gm. Rzgów) wymagają remontu. Szanse na ich modernizację w najbliższym czasie są jednak nikłe. 

Sprawa poruszona została na ostatniej sesji Rady Gminy Rzgów. Dwa mosty znajdujące się w gminie - w miejscowości Zastruże i Rzgów Drugi - są w kiepskim stanie i wymagają remontu. - Jest wykonana ekspertyza mostów. W skali do pięciu jeden z mostów ma 2,3 pkt, a drugi 2 pkt, czyli jak najbardziej nadają się do remontu - informował wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak.

Oprócz samego remontu mosty należałoby również poszerzyć tak, by mogła po nich przebiegać ścieżka rowerowa. Obecnie kończy się ona po obu stronach mostów. - Naciskamy starostwo, by te mosty były poszerzone. Radni powiatowi muszą się zastanowić nad tym, kiedy takie remonty wykonać - mówił wójt Grzegorz Matuszak. 

Mosty leżą bowiem na trasie dróg powiatowych, a co za tym idzie - odpowiedzialność za ich remonty spada na powiat koniński. Starosta Stanisław Bielik przyznaje, że jest świadom stanu technicznego mostów. - Jakieś dwa lata temu mieliśmy zrobioną ekspertyzę wszystkich mostów, które są na drogach powiatowych - informuje. Dodaje jednak, że jak na razie nie ma w planach remontu mostów w Zastrużu i Rzgowie Drugim. - Remont mostu nie jest jednak prostą sprawą, bo oprócz remontu trzeba zrobić określoną organizację ruchu, żeby można było komunikację i przejezdność utrzymać. Na dzień dzisiejszy nie słyszałem, by zarząd dróg próbował coś robić. Bieżące naprawy - oczywiście tak. Jeśli mówimy o gruntownej przebudowie to na pewno nie. 

Szansą mogą być środki zewnętrzne, np. z programu ,,Mosty dla Regionów" rozpoczętego ostatnio przez rząd. W tym roku jedynym mostem remontowanym przez powiat będzie most w miejscowości Mielnica (gm. Skulsk), również dofinansowany z innych źródeł. - Na pewno będziemy aplikować po środki zewnętrzne - deklaruje Stanisław Bielik. 



  • Dwa mosty czekają na remont. W tym roku nie ma na niego szans

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:most,   Rzgów,   Zastruże,   Rzgów Drugi,   Grzegorz Matuszak,   Stanisław Bielik,   powiat koniński,   remont

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

NIMA PINIENDZY bo wszystkei poszły na wymiane dobrej kostki na lepsza! Musita poczekać. a jak sie mosty zawalą to podstawimy tramwaj wodny.
Dodano: 3.08.2018 15:17    Przez: ~POseł
Nie będę wspominał o bernardynce i o przeprawie to miasto to jedna wielka ruina
Dodano: 3.08.2018 15:35    Przez: ~Jjk
Tak ni ma pinindzy i nie byndzie na 500 plus, to ja wam mówię minister finansów w rządzie PO-PSL Wicek Rostowski. A w tym przypadku, pieniądze na przeprawy i różnego rodzaju mosty powinny być w pierwszej kolejności, ludzie muszą jakoś się przeprawiać przez rzeki i rzeczki.
Dodano: 3.08.2018 15:40    Przez: ~Symp. PiS
Most przez jezioro Gopło w miejscowości Mielnica gm. Skulsk, tak właśnie w takich małych miejscowościach zapomnianych przez decydentów powinny być budowane i remontowane w pierwszej kolejności, jako że służą ludziom na co dzień i są jedynymi, gdzie można się przeprawić przez dany akwen wodny.
Dodano: 3.08.2018 17:11    Przez: ~Skulskawieś
Odsuńmy od władzy PSL w samorządach.
Dodano: 4.08.2018 14:05    Przez: ~Rolnik

KOMENTARZE

NIMA PINIENDZY bo wszystkei poszły na wymiane dobrej kostki na lepsza! Musita poczekać. a jak sie mosty zawalą to podstawimy tramwaj wodny.
Dodano: 03.08.2018 15:17    Przez: ~POseł
Mylisz chłopie drogi powiatowe od miejskich .. haha
Dodano: 03.08.2018 16:04    Przez: ~haha
PO to wszystko naprawi
Dodano: 03.08.2018 18:15    Przez: ~Pn
PO to polityczne DNO.
Dodano: 04.08.2018 14:01    Przez: ~Nigdy więcej PO
Zielony dziadek -orzeł rodem z Rychwała musi odejść !!!!! Dość partii -prosty-tki co się zwie PSL (partia słabeuszy ludowych)
Dodano: 04.08.2018 21:15    Przez: ~POprostu,POprostu
Pan woj rzgowa zaczyna kampanie,przed wyborami nawet kilka słow troski o mosty w gminie sie przyda,oj jakie ja mam ograniczone zaufanie do politykow,jesli tak mozna powiedziec,bo dla mnie polityk to chocby osoba wyksztlcona w tym kierunku a nastepnie reprezentujaca swoich wyborcow w imie dobra:osiedla,gminy,miasta,powiatu, wszyscy ktorzy dorwali sie do zrodelka szybko o tym zapominaja,a liczy sie tylko....kazdy wie co
Dodano: 05.08.2018 09:40    Przez: ~Obserwator
Nie będę wspominał o bernardynce i o przeprawie to miasto to jedna wielka ruina
Dodano: 03.08.2018 15:35    Przez: ~Jjk
Tak ni ma pinindzy i nie byndzie na 500 plus, to ja wam mówię minister finansów w rządzie PO-PSL Wicek Rostowski. A w tym przypadku, pieniądze na przeprawy i różnego rodzaju mosty powinny być w pierwszej kolejności, ludzie muszą jakoś się przeprawiać przez rzeki i rzeczki.
Dodano: 03.08.2018 15:40    Przez: ~Symp. PiS
Most przez jezioro Gopło w miejscowości Mielnica gm. Skulsk, tak właśnie w takich małych miejscowościach zapomnianych przez decydentów powinny być budowane i remontowane w pierwszej kolejności, jako że służą ludziom na co dzień i są jedynymi, gdzie można się przeprawić przez dany akwen wodny.
Dodano: 03.08.2018 17:11    Przez: ~Skulskawieś
Lokalnie firmy mogą te zadania wykonań ale przetarg jest robiony pod dużych
Dodano: 03.08.2018 18:52    Przez: ~Kary
Duży może więcej ale jest dużo droższy
Dodano: 03.08.2018 18:53    Przez: ~Qń
duzy moze wiecej dac..
Dodano: 04.08.2018 07:44    Przez: ~ppb
W Ślesinie sypią sie dwa mosty a przy jednym z nich bilbord wyborczy na kolejne zakłamane inwestycję.Za chwilę go zamkną i tyle będzie turystyki w Ślesinie.Nawet na plażę nie bedzie można sie dostać.
Dodano: 03.08.2018 22:57    Przez: ~Swój
Jak to, przecież pieniądze są mówiła Becia Klamczuszka, wystarczy tylko nie kraść, czyżby coś się zmieniło ?
Dodano: 04.08.2018 07:27    Przez: ~Q
Nie zmieniło się bo stara KOOLICJA rządzi w powiecie
Dodano: 04.08.2018 10:21    Przez: ~Benek
W samorządach rządzi PSL i oto efekty.
Dodano: 04.08.2018 14:04    Przez: ~Rolnik
A niech nikt nie raczy zapomniec o moscie w LEZYNIE. Jak dlugo mazna tolerowac ta prowizorke!!!!!!!!!!.Byc moze nowe rozdanie zrobi to za tych WLODARZY od nepotyzmu!!!!
Dodano: 04.08.2018 11:28    Przez: ~Rowerek
Odsuńmy od władzy PSL w samorządach.
Dodano: 04.08.2018 14:05    Przez: ~Rolnik
Może by się nam przedstawił "geniusz" który jest autorem idiotycznych (moim zdaniem) decyzji o wymianie kostki na kostkę na ulicach osiedla ,choćby na Wyszyńskiego czy Przemysłowej.I to obustronnie!. Może jednak jest (jak mawiał towarzysz Bierut ciemniakiem) , czy może osobą ociemniałą i dlatego nie dostrzega stanu chodników na ulicach Starówki (choćby ulicy Wodnej czy Żwirki i Wigury).Wszędzie mamy jakiś owczy , paranoiczny pęd do wymiany kostki na kostkę w chodnikach nawet na wsiach.Ostatnio widziałem ten "rozmach" w marnotrawieniu publicznego grosza przejeżdzając przez Sławsk .Czy może to już taki obowiązujący kanon przedwyborczy?.Z braku lepszych pomysłów wymienia się niewiele uczęszczane kilkuletnie chodniki na nowe.A może to brak wyobrażni?
Dodano: 05.08.2018 14:52    Przez: ~Emski Słony
żeby uzasadnić wymianę, to łamacze nóg dorobili - te krawężniczki są wprost idealne, żeby sie o nie potykac i kostki wykręcać