Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18666) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 17oC
Jutropogoda
26 / 21oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Konin. Poseł PO krytykuje decyzje rządu PIS dotyczące rolników

Dodano: 6.08.2018 14:20

Poseł PO, Tomasz Nowak, skrytykował dzisiaj decyzje podjęte przez PIS, które mają pomóc rolnikom.

- Rząd PIS maksymalnie ogranicza wszystkie środki, które miałaby pomóc rolnikom i to ogranicza w sposób dramatyczny. Pozoruje działania, gdyż obietnice składane przez premiera są obietnicami, które nie pomogą rolnikom, a nas wszystkich skażą na to, że będziemy mieli coraz większe ceny związane z żywnością

– mówił.

Według posła rolnicy z klęską suszy zostają sami, ponieważ rozporządzenie ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego jest dziurawe w sposób dramatyczny. Jeżeli szkody wynoszą od 30% do 70%, rolnicy nie wiedzą jakie dostaną odszkodowanie. Dostaną pełną pomoc jedynie, kiedy szkody są większe niż 70% i jeśli ubezpieczonych jest co najmniej 50% upraw. Poseł odwołał się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który w czerwcu zapewniał, że nigdy nie będzie uzależniał pomocy suszowej właśnie od ubezpieczenia, a jednak to robi.

W tym momencie rolnicy w powiecie konińskim składają wnioski, ale nie wiedzą kiedy będą rozpatrzone i kiedy zostanie im udzielona pomoc. Na 11 tysięcy gospodarstw rolnych, już 4 tysiące wniosków wpłynęło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Koninie.

  • Konin. Poseł PO krytykuje decyzje rządów PIS dotyczące rolników

 autor: Natalia Witulska

 e-mail: n.witulska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:poseł PO,   poseł Tomasz Nowak,   rolnicy susza,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Krytykować trzeba też potrafić ale najpierw zacznij panie pośle od siebie i swojej partii To całe Pło to nic innego jak same tylko afery począwszy od Amber Gold a zakończywszy na reprywatyzacji itp
Dodano: 6.08.2018 14:44    Przez: ~Stefan enty władzy
Ludzie na wsi widzą obłudę PO-PSL.
Dodano: 6.08.2018 16:28    Przez: ~Rolnik
Jedź do Brukseli do kolesi i nigdy nie wracaj
Dodano: 6.08.2018 14:57    Przez: ~City
Poseł PO nie pamięta jak jego rządy sprzedawały wszystko co polskie. Kradli ile wlezie. Jak wmawiali Polakom że za mało i za krótko pracują i że nie możemy więcej zarabiać bo gospodarka się rozleci
Dodano: 6.08.2018 17:23    Przez: ~Kuku
Za PO-PSL społeczeństwo miało ochłapy z "pańskiego" stołu. Elita się bawiła.
Dodano: 6.08.2018 18:04    Przez: ~Popieram PiS

KOMENTARZE

Krytykować trzeba też potrafić ale najpierw zacznij panie pośle od siebie i swojej partii To całe Pło to nic innego jak same tylko afery począwszy od Amber Gold a zakończywszy na reprywatyzacji itp
Dodano: 06.08.2018 14:44    Przez: ~Stefan enty władzy
PiS potrafi tylko rozdawać pieniądze z podatków, szkoda że rozdał już tyle że nie ma na pomoc nam rolnikom. Polska wieś pokaże przy urnach co myśli o pisie.
Dodano: 06.08.2018 16:23    Przez: ~rolnik
Za rządu PiS-u rolnicy nie są traktowani po macoszemu, tak jak ich traktowano POprzednio, kiedy u steru władzy był słynny rząd PO-PSL, który dbał tylko o swoich i swoje stołki.
Dodano: 06.08.2018 16:32    Przez: ~Sowa i Przyjaciele
Taaa nie są dopłaty z opóźnieniami, rekordowo niskie ceny skupu i rekordowo wysokie zbytu...... nie okłamujcie ludzi. I jeszcze teraz zmniejszą kasę z UE bo pislandia ciągnie na wschód zamiast na zachód. Na wschodzie to my już byliśmy i każdy wie jak sie skonczylo
Dodano: 06.08.2018 16:34    Przez: ~wieś polska
Powiem tak. Większość wsi głosowała na PiS. PiS powierzył służbę zdrowia Matce Boskiej, ogłosił Jezusa królem Polski, więc ja mam taką radę dla rolników - módlcie się. Wg waszego rządu modlitwa załatwia wszystkie problemy. Czas, start! Powodzenia!
Dodano: 06.08.2018 16:45    Przez: ~Amen
Ludzie na wsi widzą i wiedzą, że tylko obecnemu rządowi PiS-u można zaufać.
Dodano: 06.08.2018 18:18    Przez: ~Sołtys
Cała inteligencja, politycy okresu negocjacji PL z UE dziś wspiera PO, troszkę Nowoczesną i SLD. Zatem niech Poseł PO wyjaśni jak te ich elity i spadkobiercy elit wynegocjowali dla Polski tak małe dopłaty do rolnictwa? Jak to jest, że do dziś średnia Polska dopłata do hektara to 207 Euro a w Niemczech 304 Euro, zaś w Holandii 417 Euro? Gdzie to równouprawnienie w UE? Szybko Wam Niemcy wyjaśnili, że nie dadzą 100% dopłaty bo to za dużo na tak biedny kraj. A czemu Wy nie chcieliście w zamian ochrony naszego runku ubezpieczeń, bankowości? Bo logiką UE to nasz Polski złoty był za słaby na walkę z kapitałem w Euro od Niemca, Francji, Włocha itd. Co Ty na to Nowak? ... na kolanach do UE poszliście. Donald Tusk tylko przypieczętował geszef porzucając rolę Premiera PL na sekretarkę Brukseli. A przecież nikt Nas z UE nie wyprowadza, każdy nas w UE widzi - no poza fantazjami TVN i PO - ale tam trzeba walczyć. To nie NGO!
Dodano: 06.08.2018 18:52    Przez: ~lo 1
Przypomnij Nam POśle Nowak jak to Wasze zaprzyjaźnione media, które do dziś Was ślepo wspierają i przypadkiem są w większości z poza PL tak wspaniale dbali o interes polskiego rolnika? Jak to ogłosili "sukces" iż dopłaty dla Polski będą na poziomie 40% UE. Głupi Polak jeszcze się z tego cieszył. Ale już rynek spożywczy, handel, maszyny rolnicze, kapitał na to otworzyliście UE w 100% a w dyplomacji i polityce jest "zasada wzajemności" i winni dostać limity na maks 40%. O tym nikt nie pisnął. Lepsze jest to, że 2/3 dyskusji o roli Polski w UE poświęcono na mleczarnie, dopłaty dla rolników, okresy przejściowe w oborach .... a w tym czasie nikt nie pytał czemu tak się podniecamy polskim rolnictwem produkującym 3% PKB. Zaś przemysł, finanse i cała reszta 97% PKB obeszła się bez medialnego rozgłosu. Rozeszła się dosłownie do rąk niemieckich, francuskich za bezcen - patrz takie zakłady w Kole. W UE trzeba swoje wyszarpać bo za darmo to tylko Donal ...
Dodano: 06.08.2018 18:59    Przez: ~lo 2 - zwolennik UE!
Wbrew temu ,co pisze Pan Stefan krytykowanie działań PiS nie wymaga szczególnej wiedzy. PiS niszczy tkankę demokratycznego państwa prawa, demoralizuje ludzi bajkami, że można żyć dostatnio nie pracując. PiS robi wszystko jak bolszewicy ; by nie oddać raz zdobytej władzy. Za PiS nie pobudowano żadnej nowej fabryki, w Koninie temat OŚCISŁOWA jest dla polityków tego środowiska ZAKAZANY. Bajki o nowym moście, to / niestety / tylko bajki. Sprowadza się do POLSKI toksyczne śmieci / nawet z biednej Afryki / oraz ukradziony Ukrainie przez Rosję węgiel z DĄBASU. A wieś / JAK ZWYKLE /zapłaci najwyższą cenę za marginalizację POLSKI w ramach UE.
Dodano: 07.08.2018 15:31    Przez: ~Alfred Michalczyk
Koalicja PO-PSL rządziła nieudolnie aż 8 lat, wyprzedając majątek narodowy obcemu kapitałowi za grosze, byle by tylko wszystko sprywatyzować, tak jak to czynił "słynny" ekonomista Leszek Balcerowicz z Unii Wolności. Dobrze, że Bóg nam pozwolił odsunąć od władzy ten anty polski rząd, tylko rząd PiS-u gwarantuje nam prawidłowy rozwój Polski.
Dodano: 07.08.2018 17:24    Przez: ~Symp. PiS
Alred Michalczyk - zalecam powrót do 2 klasy szkoły bo tam są działania na setkach i tysiacach. Zrozumiesz, że PiS nie uczy ludzi iż można nie pracować. Jedyny program Plus500 to marne 120 Euro na 2 dzieci, czyli po 60Euro na dziecko. Tylko redaktorzy TVN i Onet potrafią za tyle nie pracować i pić cały tydzień. Na zachodzie taka dopłata to śmiech przy ich socjalu. Potem zalecam coś poczytać o polityce rolnej UE a szybko Pan się przekonasz, że dopłaty do rolniköw są nie do tknięcia bo to zupełnie inna polityka niż spójności, ale tego Pan i redaktorzy TVN nie ogarniecie umysłem jak do 500zl liczyć nie umiecie. Pisz Pan wiecej mądrych bzdur jak "tkanka społeczna" itp itd. Frazesy bez cyfr.
Dodano: 08.08.2018 00:24    Przez: ~Lo
... panie nowak - może czas wrócić do wyporzyczalni dvd !
Dodano: 06.08.2018 14:52    Przez: ~daniel
Jedź do Brukseli do kolesi i nigdy nie wracaj
Dodano: 06.08.2018 14:57    Przez: ~City
Aby opluwać i oczerniać nasz kraj ? Europosłowie z PO tylko to potrafią !
Dodano: 06.08.2018 16:34    Przez: ~Brukselka
Mistrzami w opluwaniu naszego kraju i naszych rodaków to jest pan rikardo obatel czarnecki i pan kurski , wyzywają was od ciemnego ludu i dalej głosujeta a w brukseli co tydzień donosili na Polske
Dodano: 06.08.2018 16:35    Przez: ~prawda boli
I dodatkowo PiS przesunął o kolejne dwa miesiące decyzję co do Ościsłowa. Wierzcie dalej w tę zmianę!
Dodano: 06.08.2018 14:59    Przez: ~para idzie w gwizdek
Górnicy w Koninie to już w nic nie wierzą a już na pewno nie w pisuary
Dodano: 06.08.2018 16:35    Przez: ~szkoda polski
Tylko rząd PiS-u daje gwarancję na dobre zmiany w Polsce, tylko ich wspierajmy, a na pewno się nie zawiedziemy jako społeczeństwo, oni są bardzo demokratyczni chcieliby obalić rząd za pomocą ulicy i zagranicy, tak u nich wygląda demokracja.
Dodano: 06.08.2018 16:42    Przez: ~Witek
Taka w PiSie demokracja jak w Afryce dobrobyt ....
Dodano: 06.08.2018 16:46    Przez: ~haha
Niedługo ekscelencja Duda leci ze swoją świtą do Australii .Wybrał podróż droższymi liniami lotniczymi .LOT jest dwukrotnie tańszy ale co tam za swoje nie leci .
Dodano: 06.08.2018 17:08    Przez: ~never PiS
never, ty byś leciał na motolotni gdybyś był prezydentem i z portretem Lenina ?
Dodano: 06.08.2018 18:12    Przez: ~Daniel
Niech PO odpowie za przekręt z kopalnia i elektrownia .Do p***roła że złodziejami i to sxybko
Dodano: 07.08.2018 10:24    Przez: ~Brexit
A ten tv jakim prawem wypowiada się o rolnictwie, wydaje się jemu, że ma prawo bo mieszka na wsi
Dodano: 06.08.2018 15:24    Przez: ~Przeciwnik
Jak panu przeszkadza obecny rząd to niech pan odejdzie z polityki i idzie do innej pracy
Dodano: 06.08.2018 16:19    Przez: ~xmen
Do Kopalni, a co brakuje rąk do pracy, przecież ten pan nie splamiłby sobie rąk uczciwą pracą, poseł to jest to.
Dodano: 06.08.2018 18:16    Przez: ~Kancelaria Sejmu
Odezwał się... pierwszy rolnik RP..... choćbyś nie wiem co robił, stawał na głowie jak w cyrku, czy cokolwiek podobnego ...to już nigdy PO nie wróci do władzy,za ten cynizm, obłudę i pomiatanie Polską jaką można było usłyszeć na taśmach w restauracji *Sowa i przyjaciele"....
Dodano: 06.08.2018 19:03    Przez: ~su_arez@wp.pl
Czy ten poseł z PO p. Tomasz Nowak kiedykolwiek i cokolwiek pochwalił, chyba nie, a wie doskonale, że rząd PiS-u prowadzi dobrą politykę dla Polski, dla Polaków. Totalna krytyka, totalnej opozycji w stosunku do obecnego rządu proponuje nam dzisiaj PO z .N i tylko tyle oni potrafią zaproponować społeczeństwu ?
Dodano: 06.08.2018 16:22    Przez: ~Symp. PiS
Nie rozsmieszaj mnie.... wystarczy popatrzeć u nas w rejonie co tobi PiS z kopalnia... przyczynia die do jej upadku. A ty mi brednie tu chcesz chlopie wciskac.... 😂😂😂😂😂😂
Dodano: 06.08.2018 19:41    Przez: ~Pn
Pn no co robi PiS? Sprzedaje to co nie sprzedał Tusk pannie Merkel?
Dodano: 07.08.2018 22:24    Przez: ~Grand Press Photo Day
A gdzie wasz alternatywny program w stosunku do PiS-u, gdzie społeczeństwo mogłoby wybrać między PiS-em, czyli dobrem i opozycją, czyli złem ? Wy proponujecie, aby wszystko zostało po staremu, aby było tak jak było.
Dodano: 06.08.2018 16:26    Przez: ~Symp. PiS
Po staremu to jest nadal żałosny pajacu z PiS.Duda leci do Australii katarskimi liniami lotniczymi .Bilet 22000 zł od osoby .LOT oferuje bilety po 10000 zł.Po to była zmiana przy korycie by się coś zmieniło na lepsze .Co się zmieniło ?
Dodano: 06.08.2018 17:12    Przez: ~never PiS
never, wystarczy, że Ty nie lecisz "żałosny pajacu" z totalnej opozycji, a już są duże oszczędności z których korzysta Głowa państwa.
Dodano: 06.08.2018 18:26    Przez: ~Proste ?
Podaj kwoty prostaku sorry ,,Proste?" z sekty kurdupla .Ja nie lecę ale duda poleci przed Trybunał Stanu .
Dodano: 06.08.2018 19:12    Przez: ~never PiS
Symp.PiS Alternatywny program proszę bardzo : Nie dajemy 200000000 zł za poparcie w wyborach biznesmenowi z Torunia jak zrobił kurdupel.Dajemy pieniądze na podwyżki dla Strażaków ,których tak ochoczo witał Matoł uszek a którzy zarabiają najmniej jeśli chodzi o Strażaków w UE.Szwed 3000 euro Polak 3000 zł ale brutto.Coś kurdupla nie widać ,coś go boli?
Dodano: 06.08.2018 19:32    Przez: ~chore kolanko
"Jarosław Ka "- Poparzeni Kawą Trzy. Ha ha ha nic Szydło nie pisała w Gazecie Polskiej ,że Jarek pomagał pod Grunwaldem
Dodano: 06.08.2018 21:13    Przez: ~Chojnacki
drodzy przedmówcy: jak słysze gdy na człowieka który zrobił dla tego kraju wiecej niż każdy dotychczasowy polityk, walczy z kilkudziesięcioletnimi układami i jest wyzywany przez takie nakarmione polsatem zlodziejaszki jak wy i wasze rodziny, jak nazywacie go ,,kurduplem'' to mnie az trzesie.. fakt jest ze dla mnie 99% was jest kurduplami ale nie kopalem was w tylek jak przez 15 lat wybieraliscie PO ktore na moich oczach rozkradalo caly kraj.. nie szydzilem z zadnego polityka bo mial krzywy nos, chomika, lub jego wyborca nabieral sie na ,,wiadomosci'' w tvn zupelnie nie widzac co sie dzieje na zywo w jego miescie, kraju i podworku.. pozwolilem wam zniszczyc moj kraj bez jadu. to teraz wy opozycjo siadac, milczec, patrzec jak sie zmienia swiat. gorzej juz nie bedzie, wiecej sie nie da ukrasc, mniej sie nie da zarobic uczciwie, wiec duze zmiany moga byc tylko na lepsze.. a ze nie rozumiecie szerszego obrazu zachodzacych zmian to powinniscie juz wiedziec po waszych dotychczasowych ...
Dodano: 07.08.2018 01:28    Przez: ~kom2
..wyborach i decyzjach
Dodano: 07.08.2018 01:30    Przez: ~kom2
Doskonała gra Aktorska jak pięknie siedzi co za kunszt aktorski
Dodano: 06.08.2018 18:33    Przez: ~Teatr Łódź
Pierwszy rolnik RP się odezwał...... aktorstwo jest pierwszej klasy, istotnie mógłby zagrać,ale co najwyżej w reklamie Muszynianki, kto jak kto ale Nowak lubi lać wodę.....
Dodano: 06.08.2018 19:08    Przez: ~su_arez@wp.pl
Gdybyś miał jaja suarezku i co ty tam jeszcze o sobie bredzisz to ludzie ,którym trzeba pomóc pod szyldem,,Śmierć w ramionach matki albo operacja warta fortunę,, nie trzeba było pomagac. Oliwce kończy się czas .
Dodano: 06.08.2018 23:10    Przez: ~ vsdfg
Zapomniałeś sobie suaeruzku plusa z komórki postawić . Pozdro dla KSG.
Dodano: 06.08.2018 23:45    Przez: ~Widzew
No (pseudo)katolicy, suwerenie z lepszego sortu, pokażcie swoją twarz...
Dodano: 06.08.2018 19:22    Przez: ~Pn
Ciota jestes i frajer.
Dodano: 08.08.2018 09:13    Przez: ~Bebe
1 z 4
1234>>