Dzisiaj jest poniedziałek 20 sierpnia 2018, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22146) SPORT FORUM FIRMY (5209) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Przepełniony bus. Kilka osób jechało w b ... (20)Zdżary. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki. Wpadł na a ... (9)

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

Dodano: 6.08.2018 14:27

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Otrzymaliśmy na alert@lm.pl wiadomość od jednego z naszych czytelników o zaniedbanym wybiegu dla psów przy jeziorku Zatorze, który został wybudowany ze środków KBO. Postanowiliśmy sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda zrealizowany dwa lata temu projekt. Na miejscu zastaliśmy zachwaszczony wybieg z uszkodzoną częścią urządzeń. Zarówno wokół jak i w środku wybiegu można zauważyć porozrzucane butelki i szkła, czy złamany znak z regulaminem obiektu, a z koszy na śmieci odpadki dosłownie wysypują się na ziemię. Dodatkowo przestrzeń wokół ławek również nie wygląda na zadbaną.

Przypomnijmy, że wybieg kosztował blisko 55 tysięcy złotych. Dlaczego więc nie dba się o projekt, który zebrał ponad 500 głosów? Mamy nadzieję, że odpowiednie służby zajmą się zaniedbanym wybiegiem i będzie znów przyjazny dla czworonogów i ich właścicieli.

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?
Slajd 1/10

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 1 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 2 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 3 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 4 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 5 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 6 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 7 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 8 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wybieg dla psów odstrasza zamiast przyciągać. Dlaczego?

slajd 9 z 10

Porozrzucane butelki, szkła, wszechobecne chwasty i przepełnione śmietniki. Tak wygląda obecnie jeden ze zrealizowanych w edycji 2016 projektów do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Dawid Gańczak

 e-mail: d.ganczak@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybieg dla psów,   KBO 2016,   wybieg Zatorze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja proponuje wybieg dla psów przy Karłowicza 7 .... po godzinie 21ej czynny...ogrodzonne dwa place zabaw dla dzieci!!!!!!!!ale po 21 z pobliskiego wieżowca para...wyprowadza dwa pieski i zamyka w osobnych boksach żeby nasikały i zrobiły kupe dzieciom do piaskownicy no i wybiegały się...coś mnie trafia jak to widze !!!!!
Dodano: 6.08.2018 15:42    Przez: ~ojciec maluszka!!!!!
W Koninie nie ma Straży Miejskiej, czy ktoś z mieszkańców widział strażnika każącego psiarka za nie sprzątanie po swoim psie ?
Dodano: 6.08.2018 16:54    Przez: ~Jaka straż ?
Brudne,brzydkie miasto,bez perspektyw to juz nie ten Konin co jeszcze 20 lat temu,Wszystko sie sypie stadion skansen,basen zaorali,przeprawa nie wiadomo co bedzie,amfiteatr do remontu,kamienice sie zawalaja,starowka pusta,kamienice obskurne przy starowce,nuda,nic wielkiego sie nie dzieje
Dodano: 6.08.2018 16:24    Przez: ~Zyta
Do ojciec maluszka: sprawę zgłosić choćby straży miejskiej. Ludzie rozumu nie mają, są debilami. Bo pieski się muszą pobawić. Jasne, ale w miejscu do tego przeznaczonym.
Dodano: 6.08.2018 16:24    Przez: ~Viruss__
Dużo chodzę po Koninie i wszędzie widzę bałagan, by nie powiedzieć "smród i brud", gdzie jest Gospodarz tego miasta ? Dlaczego miasto nie jest regularnie sprzątane ?
Dodano: 6.08.2018 16:13    Przez: ~Zygmunt

KOMENTARZE

Ja proponuję żeby Łelem nie pisoł tylko sam posprzątał 🤣🤣🤣 a potem o sobie napisali artykuł z milionem zdjęć.
Dodano: 06.08.2018 14:49    Przez: ~wiem
A gdzie ten bałagan? Bo na zdjęciu nie widać...
Dodano: 06.08.2018 14:58    Przez: ~where
Przeciez to tak ma wygladac,przeciez robi to sie z pieniedzy podatnikow,jak te wigilie na rynku z mieszkancami,czekam tylko aby w tym roku wygraly same buble z KBO,moze mieszkancy zobacza ze cos nie halo z tym wszystkim,bo ludzie ja sie pytam jako mieszkaniec i podatnik,jak mozna zglaszac a nastepnie akceptowac wniosek typu:dodruk ksiazki za kwote 50tys.zl,to gdzie beda te ksiazki rozdawac,bo kazdy podatnik ktory za to zaplaci ma prawo to otrzymac,nic mnie juz nie zdziwi chyba
Dodano: 06.08.2018 15:16    Przez: ~Rado
A ja proponuje wybieg dla psów przy Karłowicza 7 .... po godzinie 21ej czynny...ogrodzonne dwa place zabaw dla dzieci!!!!!!!!ale po 21 z pobliskiego wieżowca para...wyprowadza dwa pieski i zamyka w osobnych boksach żeby nasikały i zrobiły kupe dzieciom do piaskownicy no i wybiegały się...coś mnie trafia jak to widze !!!!!
Dodano: 06.08.2018 15:42    Przez: ~ojciec maluszka!!!!!
Sądzę, że raczej nie są od tego
Dodano: 06.08.2018 15:56    Przez: ~P
Do ojciec maluszka: sprawę zgłosić choćby straży miejskiej. Ludzie rozumu nie mają, są debilami. Bo pieski się muszą pobawić. Jasne, ale w miejscu do tego przeznaczonym.
Dodano: 06.08.2018 16:24    Przez: ~Viruss__
W Koninie nie ma Straży Miejskiej, czy ktoś z mieszkańców widział strażnika każącego psiarka za nie sprzątanie po swoim psie ?
Dodano: 06.08.2018 16:54    Przez: ~Jaka straż ?
Ogolnie i w wielkim skrocie oprocz bulwarów w Koninie wszystko odstrasza
Dodano: 06.08.2018 17:23    Przez: ~Ggy
Niech właściciele psów sami tam sprzątają po swoich psach
Dodano: 06.08.2018 23:05    Przez: ~S
chcesz powiedzieć ,że to psy połamały regulamin i porozbijały butelki? masz bujną wyobraźnie
Dodano: 07.08.2018 11:11    Przez: ~hiena
Ludzie się nabrali ze mają na coś wpływ ze istnieje jakiś budżet obywatelski a co roku coraz więcej zamieszania tylko w koło KBO które nie liczy się z mieszkańcami
Dodano: 07.08.2018 12:46    Przez: ~ludzik
Pani Krysiu zapraszamy do sprzątania.
Dodano: 06.08.2018 14:51    Przez: ~Xyz
A będzie sprzątać tylko w obecności fleszy,bo wybory się zbliżają.
Dodano: 06.08.2018 14:55    Przez: ~Hehe
Sprzątanie bez kamer i fleszy nie ma sensu, a gdzie lans ?
Dodano: 06.08.2018 16:56    Przez: ~Krystyna
Dziękuję za zaproszenie ,ale sprzątać po niechlujach nie będę.Taki poziom Mieszkańców ,przystanki porozwalane ,szyby wybite ..Może chodnik na Paderewskiego który wywalczyłam a korzystają obecnie rowerzyści i na rolkach młodzież też powinnam pozamiatać....??? żałosne .
Dodano: 08.08.2018 09:05    Przez: ~Pani Krysia
Niestety większość pomysłów KBO to buble społecznych oszołomów. Sami zgłaszają i sami na nie głosują. Urząd miasta powinien weryfikować te wszystkie cudowne pomysły i te które będą nieprzydatne i generowały znaczne koszty utrzymania wywalać do kosza. Ostatnio sprawdzałem ścieżkę biegowa z KBO po wale na Pociejewie, trawa po pas ciężko tam przejść a co dopiero biegać. Szkoda pieniędzy.
Dodano: 06.08.2018 15:36    Przez: ~tko
Człowieku przecież to nie społecznicy tylko urzędnicy odpowiadają za realizację i utrzymanie projektów. W tym przypadku to sprawa kier. Wydziału gosp. Komunalnej Sławomira Matysiaka
Dodano: 07.08.2018 20:14    Przez: ~Krok
A co w Koninie nie odstrasza ? Gdzie sie nie ruszyc to albo cos sie sypie,brudno,duzo rzeczy uszkodzone przez wandali,tu nic nie ma na poziomie !
Dodano: 06.08.2018 15:38    Przez: ~Ja
a władza? oni sa na najwyzszym poiomie przecież
Dodano: 08.08.2018 09:48    Przez: ~janina
Kto opróżnia kosze?PGKiM ? wystarczy zgłosić by wywieźli.
Dodano: 06.08.2018 15:45    Przez: ~Kary
Psy w Koninie mają dla siebie poczytniejsze miejsca, jak trawniki, zieleńce i chodniki, dokładnie zasrane przez kundle i nikt na to nie reaguje ?
Dodano: 06.08.2018 16:07    Przez: ~Obywatel
Dużo chodzę po Koninie i wszędzie widzę bałagan, by nie powiedzieć "smród i brud", gdzie jest Gospodarz tego miasta ? Dlaczego miasto nie jest regularnie sprzątane ?
Dodano: 06.08.2018 16:13    Przez: ~Zygmunt
Brudne,brzydkie miasto,bez perspektyw to juz nie ten Konin co jeszcze 20 lat temu,Wszystko sie sypie stadion skansen,basen zaorali,przeprawa nie wiadomo co bedzie,amfiteatr do remontu,kamienice sie zawalaja,starowka pusta,kamienice obskurne przy starowce,nuda,nic wielkiego sie nie dzieje
Dodano: 06.08.2018 16:24    Przez: ~Zyta
Bo to miasto robocze budowane blokowiska za PRL do pracy do kopalni,takie miasta nigdy nie sa piekne,ale sa wyjatki jak Rybnik,piekne, zadbane,czyste,duzo zieleni miasto,
Dodano: 06.08.2018 16:32    Przez: ~Miastowy
Mnie jakoś nie ruszają te "złe" warunki dla tych zwierząt. Bardziej rusza mnie to że owi przyzwoici właściciele nie sprzątają po swoich pupilach i dzieci mają na każdym osiedlu zaniedbane place zabaw i zasikane piaskownice i nikt o tym nie napiszę bo po co skoro psy są ważniejsze ????????!!!!!!!!!
Dodano: 06.08.2018 21:31    Przez: ~K.j.
Konin to taka kupa,patrzac na ksztaloksztalt jako miasto