LM.plSportWysoka porażka w Trzciance, Olimpia Koło wciąż bez punktu

Wysoka porażka w Trzciance, Olimpia Koło wciąż bez punktu

Czterema bramkami Olimpia Koło przegrała drugie spotkanie w tym sezonie. Tym razem w Trzciance zespół Tomasza Mikusika mierzył się z tamtejszym Lubuszaninem.

Bohaterem sobotniego meczu został Orlande Kpassa. 21-letni Iworyjczyk zaliczył w spotkaniu z Olimpią hat-tricka. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie 3:0. Wynik meczu w 34. minucie otworzył Kpassa, chwilę później podwyższył Paweł Wicher, a w 40. minucie drugiego gola zanotował Iworyjczyk.

Te sześć minut zadecydowało o przebiegu całego spotkania. Po zmianie stron Lubuszanin dołożył jeszcze jednego gola, po raz trzeci do siatki trafił Kpassa, dając gospodarzom zwycięztwo 4:0.

Była to druga porażka Olimpii Koło w tym sezonie IV ligi. Zespół Tomasza Mikusika to jedyna drużyna, obok Obry Kościan, która nie zdobyła jeszcze punktu w tym sezonie. Kolanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Szansa na odbicie się już w najbliższą środę - Olimpia zagra wtedy w Gołuchowie z tamtejszym LKS.

Lubuszanin Trzcianka - Olimpia Koło 4:0 (34', 40', 69' Orlande Kpassa, 38' Paweł Wicher)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Mikołaj Czajka, Piotr Rutkowski, Dawid Wiśniewski, Kacper Kubicki (46' Kamil Jaroszewski), Szymon Bartosik (46' Maciej Graliński), Bartosz Fret (75' Sebastian Kazimierski), Jakub Lament (41' Wiktor Małecki), Igor Witczak, Michał Rutkowski, Paweł Powietrzyński.