Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17909) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Golina. Szukają dyrektora Szkoły Podstawowej. To drugie podejście

Dodano: 14.08.2018 14:02
Źródło: LM.pl

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego powinien być znany nowy dyrektor Szkoły Podstawowej w Golinie. Burmistrz gminy po raz drugi ogłosił konkurs na to stanowisko.

W golińskiej podstawówce wrze od blisko roku. Po wejściu w życie reformy oświatowej konieczne było połączenie miejscowego gimnazjum ze szkołą podstawową. W większości placówek dyrektorem kompleksu zostawał dotychczasowy dyrektor szkoły podstawowej. W Golinie taki stan rzeczy wywołał konflikt. Narósł on do tego stopnia, że zarządzeniem burmistrza przeprowadzono w szkole audyt antymobbingowy. Czekano też na rozstrzygnięcie konkursu na nowych dyrektorów placówek oświatowych. W połowie maja, konkurs nagle unieważniono.

- Za dużo było niedomówień na sesjach i komisjach. Radni potrzebowali dodatkowych wyjaśnień. W tej chwili jesteśmy po rozmowach w Kuratorium Oświaty w Koninie i Poznaniu. Chcemy, żeby odbyło się to w spokojnej atmosferze. Interesuje nas całościowe załatwienie tematu – mówi Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny.

Kandydaci na dyrektora SP w Golinie mają czas na zgłaszanie się do 17 sierpnia. Konkurs natomiast ma zostać rozstrzygnięty 29 sierpnia.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Największą przewiną obecnej Pani Dyrektor jest fakt, że dba o dobro uczniów i szkoły, a nie o swoje interesy!!! Lata pracuje dla gminy, z małej wiejskiej szkoły zrobiła perełkę, która stawiana jest za przykład na forum powiatu. To w tej szkole corocznie odbywa się uroczystości z okazji obchodów rocznicy wydarzeń katyńskich. (gdzie jest w powiecie taka druga szkoła?). Kolejna sprawa to Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce. Z mocy ustawy to Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. I to jest solą w oku wielu osób, które zamiast cenić pracę i osiągane wyniki, wolałyby ustawić w tym największym zakładzie pracy w gminie, swoje rodziny i znajomych! Nie trzeba być wielkim fanem Pani Dyrektor! Wystarczy spojrzeć na wyniki egzaminów końcowych podstawówki i gimnazjum! A kiedy zarządza się taką liczną kadrą, nie można sobie pozwolić na poklepywanie po ramieniu, tylko należy określać zasady i wyciągać konsekwencje! Wówczas wszystko działa jak ...
Dodano: 15.08.2018 18:32    Przez: ~x
Tyle lat na stanowisku i jakoś nikomu nie przeszkadzało, a co to się nagle stało, że pani dyrektor jest niepotrzebna? jaki dziwny zbieg okoliczności, że gdy gimnazjum zostaje zamykane to nagle zrobił się szum wokół dyrektora podstawówki, czemu tego szumu nie było 3,4 czy 5 lat temu?nagle przestały trybiki w podstawówce działać ? a może komuś baaardzo zależy na stołku dyrektorskim i najlepszą metodą jest zrobić "szum" i "rozp***ruchę" wokół obecnej dyrektor; pozostaje nadzieja na merytoryczne podejście do tematu przez komisję konkursową, a nie decyzja na podstawie doniesień medialnych, że obecna dyrektor jest taka czy owaka, liczyć się powinna tylko i wyłącznie ocena pracy obecnej dyrektor, a nie "dyskusje" radnych gminy, bo wstyd na całą Polskę, że dali się wmanewrować w jakieś podchody... (ps. od spraw mobbingu w tym kraju jest sąd, a nie rzucone przez nie wiadomo kogo hasełko "mobbing", jeśli są dowody to nie ma problemu udowodnić ten ...
Dodano: 16.08.2018 18:30    Przez: ~mieszkanka gminy Golina
Uważam, że obecna Dyrektor Jolanta Krucka, powinna pełnić dalej swą funkcję, ponieważ jest właściwą osobą na to stanowisko. Odpowiedzialność, to jest jej główna cecha. Rodzice uczniów mają o niej dobre zdanie. Wielokrotnie wypowiadano się o niej przy mnie pozytywnie .
Dodano: 15.08.2018 13:41    Przez: ~Martyna Roszak
Chyba zazdrość przez "Krysie" przemawia. Pani Dyrektor zarządza szkołą mając właśnie na uwadze dobro uczniów i rodziców. Wspaniale prowadzona placówka. Piękna szkoła, dobra organizacja pracy, projekty, konkursy, imprezy wojewódzkie....... A że ma wielu przyjaciół wśród pracowników to chyba dobrze? W końcu pracuje tu prawie 30 lat. Relacje prywatne z koleżankami z pracy nie mają wpływu na interesy, ale raczej na wyniki pracy i dobro szkoły.
Dodano: 15.08.2018 10:17    Przez: ~Ala
Szukanie frajera. W jakiej firmie pracownik może więcej zarabiać niż dyrektor? Odpowiedź - w szkole może!!!
Dodano: 14.08.2018 21:02    Przez: ~MirBelf

KOMENTARZE

Jakby dali z 10 000 to bym poszła...
Dodano: 14.08.2018 15:06    Przez: ~belferka
Za 10 tys. to pani sędzia Gersdorf mogłaby przeżyć ale tylko na wsi.
Dodano: 14.08.2018 17:29    Przez: ~Kasta
Jarek za to nic nie potrzebuje do życia. Lodówka zawsze pełna, jak coś chce zjeść to stół nakryty, szefer i ochrona w pełnej gotowości. Wszystko za pełne free.
Dodano: 14.08.2018 20:37    Przez: ~Kacap
A może ŻAnie z PO ?
Dodano: 15.08.2018 16:10    Przez: ~FOrum
Żadnych byłych komuhów i MO POdobnych w patriotycznej szkole .Nigdy sowa nie urodzi sokoła.
Dodano: 16.08.2018 14:11    Przez: ~belferka
Bo trzeba wybrać kogoś z zewnątrz kto bezstronnie będzie zarządzał szkołą mając na uwadze jej dobro a nie interesy grona swoich koleżanek. Trzymam kciuki żeby ktoś taki wygrał.
Dodano: 14.08.2018 15:24    Przez: ~Krysia
Macierewicz ma dużo wolnego czasu.
Dodano: 14.08.2018 16:52    Przez: ~Symp.PiS
Kogos z zewnatrz kto juz kiedys tam pracował? Buahahaha dobre sobie!!! Kogos kim mozna sterowac i zalatwiac swoje interesy! O to tu chodzi!
Dodano: 14.08.2018 20:26    Przez: ~x
Chyba zazdrość przez "Krysie" przemawia. Pani Dyrektor zarządza szkołą mając właśnie na uwadze dobro uczniów i rodziców. Wspaniale prowadzona placówka. Piękna szkoła, dobra organizacja pracy, projekty, konkursy, imprezy wojewódzkie....... A że ma wielu przyjaciół wśród pracowników to chyba dobrze? W końcu pracuje tu prawie 30 lat. Relacje prywatne z koleżankami z pracy nie mają wpływu na interesy, ale raczej na wyniki pracy i dobro szkoły.
Dodano: 15.08.2018 10:17    Przez: ~Ala
Ja mogę zostać pegagogiem tej młodzieży
Dodano: 14.08.2018 20:49    Przez: ~Pn
Pedagog juz jest najwybitniejszy z wybitnych!!!
Dodano: 14.08.2018 21:11    Przez: ~Z
Pn ty sie jedynie nadajesz do jedzenia szczawiu i mirabelek kodomicie i płatny trollu
Dodano: 15.08.2018 08:50    Przez: ~anty Pn 2
Pn weż tabletki na głowę i popij wodą licheńską obficie.
Dodano: 15.08.2018 13:25    Przez: ~Matka
Ja będę lepszy od tamtego i tańszy
Dodano: 15.08.2018 17:54    Przez: ~Pn
Szukanie frajera. W jakiej firmie pracownik może więcej zarabiać niż dyrektor? Odpowiedź - w szkole może!!!
Dodano: 14.08.2018 21:02    Przez: ~MirBelf
Dyplomowany ma już prawie 4 tysie a to pensja dyrektora...A jako mianowany ciągle g...o.
Dodano: 15.08.2018 09:15    Przez: ~Ann
To faktycznie anomalia że dyrektor który odpowiada za wszystko: bezpieczeństwo, stan techniczny budynku, finanse, pracowników, nadzór pedagogiczny... Zarabia mniej niż n-l dyplomowany na etacie... Musi burmistrz podnieść dodatek funkcyjny bo inaczej zero chętnych do tej orki:-)
Dodano: 15.08.2018 10:20    Przez: ~Ela
Wystarczy należeć do jedynej słusznej partii czy trzeba mieć wykształcenie ???
Dodano: 15.08.2018 11:46    Przez: ~adam
Trzymam kciuki za Panią Dyrektor. To osoba, której dobro uczniów i szkoły jest w pracy najważniejsze. Wieloletnie doświadczenie i świetne wyniki w pracy powinny być atutem w konkursie. Życzę powodzenia.
Dodano: 15.08.2018 12:02    Przez: ~Anja
Również trzymam kciuki za Panią Dyrektor! :-) . Bo dobro uczniów i szkoły jest najważniejsze. Wieloletnie doświadczenie i wybitne wyniki w pracy zaangażowanie w życie szkoły to wzór do naśladowanie i mam pewność że sukces również w konkursie. Życzę powodzenia
Dodano: 15.08.2018 13:16    Przez: ~KL
Uważam, że obecna Dyrektor Jolanta Krucka, powinna pełnić dalej swą funkcję, ponieważ jest właściwą osobą na to stanowisko. Odpowiedzialność, to jest jej główna cecha. Rodzice uczniów mają o niej dobre zdanie. Wielokrotnie wypowiadano się o niej przy mnie pozytywnie .
Dodano: 15.08.2018 13:41    Przez: ~Martyna Roszak
Z pełnym przekonaniem popieram Jolantę Krucką na dalszą kontynuację dotychczasowego stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej w Golinie. Moja opinia o niej jest bardzo pozytywna, więc zasadna. Dobrze, że jest wymagająca, ambitna, ale jak trzeba wyrozumiała. Wiem, że jest lubiana przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Osobiście jest mi znana. Jej charakter tylko potwierdza, że na stanowisko Dyrektora Szkoły z pewnością się nadaje.
Dodano: 15.08.2018 13:50    Przez: ~Maria Nowak
Popieram aktualną dyrektor . Jolantę krucką