Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19130) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (23)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Pociągiem do Poznania. Sprawdziliśmy co się zmieniło po remoncie

Dodano: 15.08.2018 09:57
Źródło: LM.pl

Koleje Wielkopolskie wróciły na konińskie tory. Wygodne i klimatyzowane pociągi bardzo cieszą mieszkańców.

Mimo tego, że remont torów nadal trwa, do Konina po rocznej przerwie znowu dojeżdżają pociągi Kolei Wielkopolskich. Wygodne siedzenia, dużo miejsca, klimatyzacja i przede wszystkim bezpośrednie połączenia z Poznaniem – właśnie na to czekali koninianie. Wszyscy chętnie wsiadają do pociągów mimo to, że przez przebudowy, do stolicy Wielkopolski jedzie się prawie 2 godziny.

- W końcu mogę po prostu usiąść i dojechać do Poznania, nie bojąc się, czy będzie dla mnie miejsce jak to było w przypadku autobusów. Cały rok akademicki czekałam na powrót tych biało-czerwonych maszyn – mówi Ania, jedna z pasażerek.

Prace wykończeniowe ciągle jeszcze trwają. Jednak remont spowodował, że między innymi stacja Konin Zachód zaczyna prezentować się o wiele lepiej. Wygląda na to, że po zakończeniu robót będzie tam piękny i zadbany peron, a nie tylko tabliczka i trochę chodnika. 

  • Pociągiem do Poznania. Sprawdziliśmy co się zmieniło po remoncie
  • Pociągiem do Poznania. Sprawdziliśmy co się zmieniło po remoncie
  • Pociągiem do Poznania. Sprawdziliśmy co się zmieniło po remoncie
  • Pociągiem do Poznania. Sprawdziliśmy co się zmieniło po remoncie
  • Pociągiem do Poznania. Sprawdziliśmy co się zmieniło po remoncie

 autor: Natalia Witulska

 e-mail: n.witulska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo za pomysł. Wiata szklana przez, którą praży słońce, żadnego cienia, do tego króciutka przed deszczem się nie schowasz. Ławki dwuosobowe... Żenada
Dodano: 15.08.2018 10:56    Przez: ~pasażer
Lepiej niech pilnują przeprawy żeby nie skończyło się jak w Genui!!!!
Dodano: 15.08.2018 13:05    Przez: ~Ostrozny
Pociąg jak pociąg i nie ma czym się zachwycać ,w Europie zachodniej co w polsce nowością to standart .Do Poznania w dwie godziny a miało być krócej.
Dodano: 15.08.2018 10:50    Przez: ~kolej
Remont lata 90 te lepiej wy glą dał jak obecny , po remoncie wszystko było gotowe co zaplanowane było łącznie ze skarpami i rowami i podczas remontu mimo utrudnień pociągi jeżdziły i do Poznania i Warszawy i remont trwał całą dobę nie osiem godzin i robotnicy znikają
Dodano: 15.08.2018 11:04    Przez: ~kolej
serio oni tylko zrobili takie wiaty ? oszok hahaha widać że szkoda im inwestować w umierające miasto.
Dodano: 15.08.2018 12:00    Przez: ~Byly mieszkaniec

KOMENTARZE

A gdzie nasz dworzec kolejowy z lat 70
Dodano: 15.08.2018 10:39    Przez: ~Rafal
wcale nie durne pytanie dworzec byl ladny wystarczylo go wyremontowac a nie likwidowac widocznie komus na tym zalezalo lepiej jak ta hala stoi tyle lat
Dodano: 15.08.2018 11:23    Przez: ~bonita
serio oni tylko zrobili takie wiaty ? oszok hahaha widać że szkoda im inwestować w umierające miasto.
Dodano: 15.08.2018 12:00    Przez: ~Byly mieszkaniec
Wybierzemy kandydata PiS na prezydenta to wiaty się zdemontuje i postawi pomniki. 96 pomników.
Dodano: 15.08.2018 14:08    Przez: ~Symp.PiS
Ale jak to? W XXI wieku nie mieć swojego auta???? Szok. Jak wy możecie jeździć pociągami autobusami. To tylko źle o was świadczy
Dodano: 15.08.2018 20:24    Przez: ~Symp. PO
uwierz, że świat dąży do tego aby osoby prywatne w ogóle miały samochodów na własność
Dodano: 16.08.2018 06:32    Przez: ~kier
Przecież jak musisz coś załatwić w centrum Poznania to lepiej jedzie się pociągiem. Zamiast męczyć się za kierownicą, potem stać w korkach, szukać miejsca do zaparkowania to sobie wygodnie siedzisz w pociągu, wysiadasz w centrum, załatwiasz co miałeś załatwić i wsiadasz w powrotny pociąg.
Dodano: 16.08.2018 11:57    Przez: ~aaa
Były mieszkaniec, jeżeli masz taki ból dupy że miasto umiera to po co wchodzisz na wiadomości o nim co? Wyp***ra.... Do siebie lajzo
Dodano: 16.08.2018 21:31    Przez: ~Xyz
@~Byly mieszkaniec no i w dodatku te wiaty są wywiniętę do góry, żeby deszcze jeszcze bardziej pocinał na czekających hahahaha
Dodano: 16.08.2018 23:31    Przez: ~gość
Pociąg jak pociąg i nie ma czym się zachwycać ,w Europie zachodniej co w polsce nowością to standart .Do Poznania w dwie godziny a miało być krócej.
Dodano: 15.08.2018 10:50    Przez: ~kolej
Baranie, remont nadal trwa, dlatego jedzie się 2 godziny. :-)
Dodano: 15.08.2018 13:04    Przez: ~antybaran
Kiedyś jeździły częściej i szybciej. Zatrzymywały się na większej ilości stacji. (dysponuję rozkładami).
Dodano: 15.08.2018 20:39    Przez: ~Qń
Wyślij kajak na Mazury, bagaż nad morze, i samemu jedź do Częstochowy.
Dodano: 15.08.2018 20:42    Przez: ~PKP
Normalnie się jechało 1:40, tlk jechalo koło godziny, a autobusy jeździły 1:15 w godzinach szczytu
Dodano: 16.08.2018 03:58    Przez: ~@antybaran
Powtarzam jak mantrę. To i wiele innych remontów nie jest robiona pod kątem przyspieszenia jazdy pociągów. Od 30 lat III RP nie położyła praktycznie nowych torów nigdzie. Wyjąteczkiem jest ok 2 km w Warszawie i kolejka trójmiejska. Łącznie z 20 km. Jesteśmy infrastrukturalnie i wykonawczo w du.. na kolej. Dlatego kasę z kolej przesuwamy na perony i dworce od wielu, wielu lat! Wieczny bałagan na PKP potwierdza właśnie ten remont bo przecież nie tak dawno ta trasa była też zamknięta do remontu i normalnie należało wykonać ten remonty tak, aby zamknąć trasę 1 raz. Sama PKP ten remont nazywa "między Wielkopolską a Mazowszem pojadą sprawniej. Pasażerowie zyskają lepszy komfort obsługi na stacjach i przystankach." i Nigdzie nie podaje, że będzie szybciej bo nie będzie. No może o 2 minuty za 2 miliardy złotych.
Dodano: 16.08.2018 09:16    Przez: ~lo
Brawo za pomysł. Wiata szklana przez, którą praży słońce, żadnego cienia, do tego króciutka przed deszczem się nie schowasz. Ławki dwuosobowe... Żenada
Dodano: 15.08.2018 10:56    Przez: ~pasażer
Wiata kolego to jeszcze nie ma pokrycia wcale
Dodano: 15.08.2018 12:14    Przez: ~Mkopl
To że krótka to fakt. W deszczu to ludzie będą moknąć. Ciekawe kto to wszystko projektował.
Dodano: 15.08.2018 12:55    Przez: ~rewq
Nie znasz się, wygląda pięknie a to że w użytkowaniu się nie sprawdza, trudno. Od dawna wiadomo, że najważniejszy jest wygląd. Pisząc serio, to już się przyzwyczaiłem, że architekturę kończą jakieś cieniasy bez intuicji architektonicznej. Nikt sobie nie zadaje pytania, że ten pasażer będzie tam pod tym szklanym zadaszeniem stał. Jeden zaprojektował, drugi zatwierdził, trzeci podpisał, zero refleksji.
Dodano: 15.08.2018 14:49    Przez: ~gib
tylko krytyka bo to tyko potrafisz,jesteś żenujący.Zrobione jest super !
Dodano: 15.08.2018 15:09    Przez: ~Anita
I tak mieszkańcy "miosta Kónin" bedą dewastować. Więc po co inwestować?
Dodano: 15.08.2018 17:44    Przez: ~Xyz
Wiata będzie zadaszona , obecnie nad częścią gdzie będzie winda nie ma konstrukcji wiaty dlatego całość nie jest jeszcze zadaszona ... tyle w temacie Na prawdę warto wejść zobaczyć a nie tylko wymyślać ... często jeżdżę przez inne stacje i np remont w Kutnie wcześniej zaczęty a i tak do tej pory żaden peron po remoncie nie jest oddany :-(
Dodano: 15.08.2018 17:48    Przez: ~Rufus
Kup se parasol albo czapkę z daszkiem
Dodano: 15.08.2018 20:25    Przez: ~Lm
Remont lata 90 te lepiej wy glą dał jak obecny , po remoncie wszystko było gotowe co zaplanowane było łącznie ze skarpami i rowami i podczas remontu mimo utrudnień pociągi jeżdziły i do Poznania i Warszawy i remont trwał całą dobę nie osiem godzin i robotnicy znikają
Dodano: 15.08.2018 11:04    Przez: ~kolej
Mieszkam niedaleko i uwierz nie pracują 8 godzin czasem 24/h słyszę rumor stukot pukanie trzeszczenie itd
Dodano: 15.08.2018 12:57    Przez: ~Mama nia
No i czemu ma służyć te wypociny?
Dodano: 15.08.2018 11:04    Przez: ~wiem
Jeszcze przed chwilą było 8-0 jak szybko reaguje właściciel 🤣😂🤣
Dodano: 15.08.2018 15:16    Przez: ~wiem
Też uważam, że to wypociny w stylu "koń jaki jest każdy widzi" - autorka nie ma żadnego pomysłu na artykuł o nowym peronie, z nikim nie rozmawiała, niczego ciekawego się nie dowiedziała, nic nie wie i nawet zdjęć nie potrafi robić. Czy to jakaś praktykantka z gimnazjum?
Dodano: 15.08.2018 18:49    Przez: ~see
Olejnik,czy ta Witulska/autorka tych wypocin/ to też z Witulskich z ul.Kolejowej?
Dodano: 16.08.2018 12:43    Przez: ~???
Gdzieś w Japonii 3 lata remontowali odcinek 200 km torów by pociąg mógł przebyć trasę o 3 minuty prędzej. A u nas zachwyt nad ciuchajką bujającą się jak parowóz.
Dodano: 15.08.2018 11:27    Przez: ~shinkansen
pewnie - lepiej nic nie robić... tylko położyć się i klepać zdrowaśki,czy coś tam...,.jakoś...
Dodano: 15.08.2018 12:34    Przez: ~zx
Budowa kolejowego marketu pójdzie jak burza. Wyprowadzanie kasy z miasta to główny cel tak przeprowadzanej inwestycji.
Dodano: 16.08.2018 11:39    Przez: ~zawiedziony
Do Pana xz. Proszę pochwalić.
Dodano: 16.08.2018 11:41    Przez: ~zawiedziony
TO TYLKO konin ………..
Dodano: 15.08.2018 11:28    Przez: ~mądzrzy wyjechali..........
Ja tam pociągami nie jeżdze i mi to wisi.
Dodano: 15.08.2018 12:32    Przez: ~Pn
Pn ciebie żaden pociąg by nie zabrał ,pociągi są dla ludzi a nie dla świń
Dodano: 15.08.2018 12:42    Przez: ~polak
Pn - Jedyne co ci wisi to gil przy nosie
Dodano: 15.08.2018 13:16    Przez: ~Podpis
Pn wczoraj miał rozwolnienie po kozim mleku, przesadziło chłopisko.
Dodano: 15.08.2018 13:17    Przez: ~Matka
polak a prawdziwego polaka stac na auto a nie jezdzic pociągiem biedaku cebulaku
Dodano: 15.08.2018 13:25    Przez: ~Pn
Widzę se sami biedacy mnie minusuja. Bolesna ta prawda co napisalem wcześniej
Dodano: 15.08.2018 13:39    Przez: ~Pn
Pn świnie głosu nie mają .Do chlewika wypad .
Dodano: 15.08.2018 15:29    Przez: ~Kwik Kwik
Kwik kwik pokazałeś wlasnie swoim zachowaniem gdzie jest twoje miejsce.
Dodano: 15.08.2018 15:46    Przez: ~Pn
Pn to był twój kwik
Dodano: 15.08.2018 16:11    Przez: ~Anty Pn2
W Koninie tory powinny prowadzić tylko w jedną stronę, tzn. na zachód. Zero pracy i szans na rozwój tego miasta.
Dodano: 15.08.2018 12:33    Przez: ~Hub
To fakt, koninianie nadal głosujcie na SLD I PO, a Konin zatonie w bagnie.
Dodano: 15.08.2018 13:18    Przez: ~Mieszkaniec
Nie gadajcie głupot. Jest wspaniale. Uwielbiam SLD i PO
Dodano: 15.08.2018 13:24    Przez: ~Pn
Lepiej niech pilnują przeprawy żeby nie skończyło się jak w Genui!!!!
Dodano: 15.08.2018 13:05    Przez: ~Ostrozny
Ta przeprawa trzyma się mocno na filarach SLD.
Dodano: 15.08.2018 13:20    Przez: ~Kaziu
Chwała SLD ze przeprawa sie trzyma