Dzisiaj jest wtorek 18 września 2018, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21567) SPORT FORUM FIRMY (5218) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy start Pieczyńskiego w nowym klubie, pierw ... (0)Kamil Gardzielik i Igor Jakubowski na jednej gali. ... (7)

Konin. Park F. Chopina będzie zamknięty jeszcze do końca tygodnia

Dodano: 16.08.2018 11:10

Park im. F. Chopina w Koninie nadal zamknięty. Trwa usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła nad Koninem tydzień temu.

Sprzątanie potrwa prawdopodobnie do końca tego tygodnia. Być może od poniedziałku uda się otworzyć bramę i wpuścić ludzi. Wichura połamała, przewróciła wiele drzew w parku miejskim, jak i w sąsiadującym lesie komunalnym, gdzie tylko w jednym miejscu przewróciła sześć sosen. Tam już zostało to uprzątnięte, ale w parku zanosi się na dłuższe porządkowanie. Dlatego czas otwarcia parku dla mieszkańców przesunie się prawdopodobnie do przyszłego tygodnia.

- Musi być bezpiecznie dla wszystkich – mówi Tomasz Andrzej Nowak z PGKiM w Koninie. - W niektórych miejscach to jakby przeszły wiry powietrzne i poprzewracały po kilka drzew. Wiele drzew ma uszkodzone korony, połamane gałęzie. Trzeba sprawdzić wszystkie drzewa, a tego nie da się zrobić bez wysięgnika koszowego. Na park rzucone są wszystkie siły PGKiM-u. Dlatego do końca tygodnia park będzie jeszcze zamknięty. Trzeba bardzo dokładnie usunąć skutki zeszłotygodniowej nawałnicy, która przetrzebiła park Chopina.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Tomasz Andrzej Nowak z PGKiM w Koninie? To nasz radny który podjął pracę w mieście? Morał taki zostajesz radnym, a Józef da robotę dla świętego spokoju. W tej kadencji roboty dostali jeszcze Kotlarski w PWiK i Kurzawa w MOPS. Taka uczciwość społeczna.
Dodano: 16.08.2018 13:19    Przez: ~Pic na wodę
Oddaj kase z OFE bandyto
Dodano: 16.08.2018 11:57    Przez: ~janekZBończy
Wybory 2018 - kopWdupe
Dodano: 16.08.2018 14:44    Przez: ~Pogoni hołotę
Kolejny raz Władze w Koninie pokazały jakie są słabe w działaniu operacyjnym usunięcie połamanych drzew zajmuje tyle czasu. wystarczy zatrudnić dodatkowych pracowników, firmy które zrobią to szybko i fachowo jeżeli chodzi o koszty to jest obojętne czy zrobi to PGKIM czy kto inny, koszt jest jeden. ocena jest jedna ,jaki radny takie działania. Nawałnica pokazała jak jest zaniedbany park Chopina. Szybko i fachowo należy usunąć połamane drzewa bo zagrażają bezpieczeństwu .Park za komuny wyglądał znacznie lepiej niż obecnie są większe możliwości sprzętowe , finansowe a jest znacznie gorzej .Zarośnięte alejki połamane ławki, uszkodzone kosze brak dobrego gospodarza.to są ostatnie płuca miasta można to zrobić pięknie i funkcjonalnie po drugiej stronie tzw smrutki też jest jak nazywają las komunalny z dużym potencjałem dawno należało by to doprowadzić do odpowiedniego stanu
Dodano: 17.08.2018 08:27    Przez: ~Karol k

KOMENTARZE

Ok. Skoro tak to czekamy.
Dodano: 16.08.2018 11:18    Przez: ~Pn
niech się wezmą z sprzątanie osiedli
Dodano: 16.08.2018 11:35    Przez: ~111
Jak sam zadbasz o czystość to będziesz miał porządek : Jak to mówią, jak dbasz - tak masz ;-)
Dodano: 20.08.2018 10:50    Przez: ~PGKiM
Miejmy nadzieję ,że sprawdzą czy negująca wszystko opozycja nie pozostawiła gdzieś koszulek z napisem KONSTYTUCJA.Oni nawet coraz bardziej realny powrót do rządu wybitnego męża stanu Antoniego Macierewicza uważają za śmieszny.Nie ma żadnych dowodów ,że jak uciekał ze Smoleńska pociągiem po tragedii 10 kwietnia to ze strachu kazał zasłaniać wszystkie okna.Takim ludziom należy z całą stanowczością mówić ''Spieprzaj dziadu"
Dodano: 16.08.2018 11:45    Przez: ~Symp.PiS
Oddaj kase z OFE bandyto
Dodano: 16.08.2018 11:57    Przez: ~janekZBończy
No właśnie mam zamiar w październiku tak napisać przy nazwisku kandydata PiS na karcie do głosowania na prezydenta ,radnego itp. Nie dziękuj ,nie odpowiadaj bo się spocisz.
Dodano: 16.08.2018 12:06    Przez: ~benq
Tomasz Andrzej Nowak z PGKiM w Koninie? To nasz radny który podjął pracę w mieście? Morał taki zostajesz radnym, a Józef da robotę dla świętego spokoju. W tej kadencji roboty dostali jeszcze Kotlarski w PWiK i Kurzawa w MOPS. Taka uczciwość społeczna.
Dodano: 16.08.2018 13:19    Przez: ~Pic na wodę
Wybory 2018 - kopWdupe
Dodano: 16.08.2018 14:44    Przez: ~Pogoni hołotę
przepędzić pasożytów!!! w kampanii takei szczuplakia po wyborach kałduny im wisza i 3 podbródki taka uczciwosc... pogonić pasożyty
Dodano: 16.08.2018 19:10    Przez: ~won
@won - popatrz na klechy....
Dodano: 17.08.2018 07:59    Przez: ~Pn
Otwierajcie bo nie ma gdzie pokemonów łapać
Dodano: 16.08.2018 16:48    Przez: ~Kushi
Ja do parku chodze na kleszcze.
Dodano: 16.08.2018 17:27    Przez: ~Pn
Ja po mirabelki bo ośmiorniczek to nie wiem jak jeść.
Dodano: 16.08.2018 17:49    Przez: ~Anty Pn
Ale racę umiesz odpalić żulu ?
Dodano: 16.08.2018 18:14    Przez: ~abstynent
Jakie pokraki w tym koninie to śmiech na sali... ciekawe czy do końca roku otworzą... byłem tam w tygodniu i nic tam nie robią więc jak mają otworzyć buahahahha
Dodano: 16.08.2018 21:43    Przez: ~Turek
Kolejny raz Władze w Koninie pokazały jakie są słabe w działaniu operacyjnym usunięcie połamanych drzew zajmuje tyle czasu. wystarczy zatrudnić dodatkowych pracowników, firmy które zrobią to szybko i fachowo jeżeli chodzi o koszty to jest obojętne czy zrobi to PGKIM czy kto inny, koszt jest jeden. ocena jest jedna ,jaki radny takie działania. Nawałnica pokazała jak jest zaniedbany park Chopina. Szybko i fachowo należy usunąć połamane drzewa bo zagrażają bezpieczeństwu .Park za komuny wyglądał znacznie lepiej niż obecnie są większe możliwości sprzętowe , finansowe a jest znacznie gorzej .Zarośnięte alejki połamane ławki, uszkodzone kosze brak dobrego gospodarza.to są ostatnie płuca miasta można to zrobić pięknie i funkcjonalnie po drugiej stronie tzw smrutki też jest jak nazywają las komunalny z dużym potencjałem dawno należało by to doprowadzić do odpowiedniego stanu
Dodano: 17.08.2018 08:27    Przez: ~Karol k
Czy w urzędzie rządzi Józiu czy panna Sz?
Dodano: 18.08.2018 10:18    Przez: ~off