LM.plSportGórnik zremisował z Wdą Świecie. Cztery gole w pierwszej połowie

Górnik zremisował z Wdą Świecie. Cztery gole w pierwszej połowie

Remisem 2:2 zakończył się środowy mecz Górnika Konin. W 2. kolejce III ligi biało-niebiescy podejmowali na stadionie przy ul. Podwale w Koninie Wdę Świecie i zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie.

Koninianie swoje zmagania w nowym sezonie rozpoczęli od porażki, więc niewątpliwie potrzebne było odczarowanie nie najlepszej sytuacji. Na zwycięstwo Górnika trzeba jeszcze poczekać, a kibice póki co muszą zadowolić się jedynie remisem. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Dla drużyny Górnika trafił Dawid Przybyszewski. W składzie zabrakło m.in Sebastiana Antasa, który wystąpił w meczu ze Świtem od 1. minuty. Nie zagrał także Łukasz Derbich z powodu braku certyfikatu z Niemieckiego Związku Piłkarskiego.

Górnik rozpoczął spotkanie od dwóch groźnych akcji Radoszewskiego oraz Adamczewskiego, jednak nie zakończyły się one celnym strzałem na bramkę gości. W 5. minucie spotkania sędzia spotkania odgwizdał rzut karny dla Wdy. Faul Roberta Jędrasa był ewidentny, ale miał on miejsce za polem karnym. Mimo kontrowersji i protestów sędzia decyzji nie zmienił. Karnego na bramkę zamienił Karol Maliszewski. W 10. minucie wyrównującą bramkę zdobył Dawid Przybyszewski, który wykorzystał podanie Tarasa Yavorskyego. W 34. minucie spotkania Wda wykorzystała błąd naszej obrony, a drugą bramkę zdobył Karol Maliszewski. W 41. minucie, podanie Tarasa Yavorskyego wykorzystał Dawid Przybyszewski, dla którego była to druga bramka w spotkaniu. Przed przerwą dogodną sytuację na zdobycie bramki miał Maciej Adamczewski, ale piłkę po jego strzale instynktownie wybił Bartosz Piotrowski. Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej kontrowersyjnej decyzji sędziego. Faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski, ale tym razem sędzia karnego nie odgwizdał. W 50. minucie groźny strzał na bramkę oddał Aleks Sieradzki, jednak z obroną nie miał kłopotów bramkarz gości. Dalsza część gry w drugiej połowie to w większości walka w środku pola. Goście ze Świecia mieli kilka groźnych akcji, ale dobrze w bramce spisywał się Mateusz Koliński. Swoje sytuacje miał także Górnik, jednak wynik nie uległ zmianie.

Szansa na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie będzie już w ten weekend. W najbliższą niedzielę Górnik Konin zagra na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Skład Górnika: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Yavorskyy, Piotr Radoszewski (57' Jeremiasz Grela), Mateusz Majer (79' Mikołaj Karbowy), Aleks Sieradzki (63' Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski (57' Paweł Błaszczak).

Ĺąródło: Górnik Konin