Dzisiaj jest wtorek 18 września 2018, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21567) SPORT FORUM FIRMY (5218) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy start Pieczyńskiego w nowym klubie, pierw ... (0)Kamil Gardzielik i Igor Jakubowski na jednej gali. ... (7)

Konińscy policjanci patrolują jeziora. Pomagają i pilnują porządku

Dodano: 16.08.2018 15:01
Źródło: LM.pl

Patrolują, pomagają, a kiedy trzeba karzą mandatami. „Wodniacy” z Komendy Miejskiej Policji w Koninie to grupa wydziału patrolowo-interwencyjnego oraz komisariatu w Ślesinie.

W ostatnich latach po jeziorach pływa coraz więcej skuterów oraz łodzi motorowych. Niestety nie wszyscy ich użytkownicy są odpowiedzialni. Policjanci patrolujący jeziora w tym sezonie ukarali już kilkudziesięciu amatorów sportów wodnych, którzy przekroczyli prędkość. Mundurowi zatrzymali też trzech nietrzeźwych użytkowników sprzętu pływającego.

Funkcjonariusze nie tylko ścigają wodnych piratów, ale też pomagają potrzebującym pomocy. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, w lipcu mundurowi na środku jeziora spotkali stermotorzystę, któremu zepsuł się silnik w motorówce i nie był w stanie dopłynąć do brzegu. Natomiast w ostatni weekend podobnych zgłoszeń było kilka. Policjanci patrolujący jezioro zauważyli dwóch niepełnosprawnych mężczyzn w żaglówce, których nagły podmuch wiatru ściągnął na mieliznę.

- Policjanci pomogli im dotrzeć do brzegu i przycumowali żaglówkę do pomostu – informuje Marcin Jankowski.

fot. KMP Konin

  • Konińscy policjanci patrolują jeziora. Pomagają i pilnują porządku
  • Konińscy policjanci patrolują jeziora. Pomagają i pilnują porządku
  • Konińscy policjanci patrolują jeziora. Pomagają i pilnują porządku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Zapomnieliście dopisać "Artykuł sponsorowany". Jakoś na co dzień policji na ślesińskim jeziorze nie było widać.
Dodano: 16.08.2018 15:20    Przez: ~Ślesinianin
Jak w Ślesinie dziecko ucierpialo w zdarzeniu skuterów wodnych to nagle policja się znalazła na wodzie. Jak w kozarzewie laska rozbiła auto zabijając przy tym swojego chłopaka gnając prawie 200 to policja się znalazła. Co by było gdyby nic się nie dzialo
Dodano: 16.08.2018 16:28    Przez: ~To jest to
Szanowna policjo, polecam do kontroli akwen jeziora Ślesińskiego w okolicach Głębockiego. Co tam wyrabiają panowie na skuterach wodnych, to przechodzi ludzki pomyślunek!
Dodano: 16.08.2018 15:32    Przez: ~skiciu
I po co ten artykuł jak w Ślesinie dalej jest samowolka bez kontroli , na Mazurach w pobliżu plaży jest zakaz wytwarzania fali a u nas hulaj dusza piekła nie ma :)
Dodano: 16.08.2018 18:55    Przez: ~wolfi
Pływam od początku sezonu na jeziorze Ślesinskim-tylko w dni powszednie i Policji nie widziałem ani razu.
Dodano: 16.08.2018 21:44    Przez: ~Max

KOMENTARZE

Zapomnieliście dopisać "Artykuł sponsorowany". Jakoś na co dzień policji na ślesińskim jeziorze nie było widać.
Dodano: 16.08.2018 15:20    Przez: ~Ślesinianin
Jak w Ślesinie dziecko ucierpialo w zdarzeniu skuterów wodnych to nagle policja się znalazła na wodzie. Jak w kozarzewie laska rozbiła auto zabijając przy tym swojego chłopaka gnając prawie 200 to policja się znalazła. Co by było gdyby nic się nie dzialo
Dodano: 16.08.2018 16:28    Przez: ~To jest to
Proponuje zobaczyc dzinad jeziorkiem co aie dzieje wolna amerykanak az strachh
Dodano: 16.08.2018 17:29    Przez: ~Opalający Włodzimierz
Co? Na koniec wakacji???
Dodano: 16.08.2018 21:51    Przez: ~Vox
Brak tematów Łelem? Może napiszcie, że też patrolują miasto 🤣🤣🤣
Dodano: 16.08.2018 15:21    Przez: ~wiem
W Tarnowie policjant zwolnił się ze służby bo jak argumentował'' Policja przestała spełniać swoje podstawowe zadania, a stała się pośmiewiskiem w oczach obywateli i aparatem represji ''. Brawo PiSdzielce niedługo sami będziecie chodzić na patrole ale chyba z krzyżami w ręku i zdjęciem kurdupla na plecach.
Dodano: 16.08.2018 15:25    Przez: ~PiS to dno
Mamy jeszcze KOD. Pod sądami strzegą prawa. To na ulice niech wyjdą
Dodano: 16.08.2018 16:29    Przez: ~Pn
Szanowna policjo, polecam do kontroli akwen jeziora Ślesińskiego w okolicach Głębockiego. Co tam wyrabiają panowie na skuterach wodnych, to przechodzi ludzki pomyślunek!
Dodano: 16.08.2018 15:32    Przez: ~skiciu
to jest to . a jaki policja ma wpływ na to że ktoś o 3 w nocy jeździ 200 km/h i nie panuje nad prędkościa.
Dodano: 16.08.2018 18:12    Przez: ~xyz.
Ile trzeba sekund by przepłynąć jezioro z prędkością 200 km/h?
Dodano: 16.08.2018 18:52    Przez: ~Qń
I po co ten artykuł jak w Ślesinie dalej jest samowolka bez kontroli , na Mazurach w pobliżu plaży jest zakaz wytwarzania fali a u nas hulaj dusza piekła nie ma :)
Dodano: 16.08.2018 18:55    Przez: ~wolfi
Przecież tam jest zakaz. To kwestia przestrzegania albo nieznajomości przepisów
Dodano: 17.08.2018 10:01    Przez: ~leżak
nie zrobia sobie krzywdy, przeciez znaja sie od wielu lat jak przyslowiowe lyse konie..
Dodano: 16.08.2018 19:42    Przez: ~dzielnicowy Bocianowski
Pływam od początku sezonu na jeziorze Ślesinskim-tylko w dni powszednie i Policji nie widziałem ani razu.
Dodano: 16.08.2018 21:44    Przez: ~Max
Paliwo do swojego samochodu to w weekend na kotwicy