LM.plSportBolesna porażka w Kołobrzegu. Górnik wraca bez punktów

Bolesna porażka w Kołobrzegu. Górnik wraca bez punktów

Piłkarze konińskiego Górnika przegrali na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:0. Tuż przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że z powodu urazu na rozgrzewce, w meczu nie może wystąpić obrońca Górnika Dawid Śnieg. Jego miejsce zajął Łukasz Derbich.

Spotkanie zaczęło się nie najlepiej dla ''biało-niebieskich''. Już w 7. minucie spotkania Robert Jędras faulował w polu karnym jednego z zawodników Kotwicy. Sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. W tym starciu górą był jednak Mateusz Koliński, który wyczuł intencje strzelającego. Jednak Kotwica już w 11. minucie objęła prowadzenie. Piłka dośrodkowywana z rzutu rożnego przeszła całą obronę Górnika i trafiła do niepilnowanego zawodnika Kotwicy Rafała Gutowskiego, który skierował piłkę wprost do bramki. W 25. minucie w środku pola piłkę stracił jeden z zawodników Górnika, co szybko wykorzystała drużyna Kotwicy, podwyższając wynik spotkania. Autorem drugiej bramki był ponownie Rafał Gutowski. Po stracie kolejnej bramki zawodnicy Górnika próbowali wyprowadzić kontratak, ale bezskutecznie. Najbliżej szczęścia był Krystian Sobieraj, ale jego strzał z trudem obronił brakarz gospodarzy.

W drugiej połowie meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Mimo, że to Górnik w większości prowadził grę, nie udało się zdobyć nawet jednej bramki.

Po niedzielnym meczu ''biało-niebiescy'' zajmują miejsce na dole tabeli. Następne spotkanie Górnik rozegra w sobotę w Koninie. Rywalem będzie aktualny lider rozgrywek - Radunia Stężyca.

Górnik Konin – Kotwica Kołobrzeg (0:2) ( 11' 25' Rafał Gutowski )

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Robert Jędras, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Yavorskyy (87' Maciej Rojewski), Piotr Radoszewski (64' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Krystian Sobieraj (64' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski (57' Jeremiasz Grela)

Ĺąródło: Górnik Konin ; fot. Gazeta Kołobrzeska