Dzisiaj jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22197) SPORT FORUM FIRMY (5220) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 20oC
Jutropogoda
26 / 15oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. S ... (0)Sadlno. Ruszył Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- ... (10)

Piesza pielgrzymka ludzi pracy dotrze do Lichenia w niedzielę

Dodano: 21.08.2018 10:47

Pod hasłem „Z Maryją w służbie Bogu i Ojczyźnie” przybędzie do licheńskiego Sanktuarium 36. Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Konina (26.08).

Pielgrzymka, organizowana przez Akcję Katolicką Diecezji Włocławskiej, stanowi dar dziękczynienia za odzyskanie niepodległości przez Polskę sto lat temu.

Pątnicy wyruszą do Lichenia z kościoła pw. św. Wojciecha w Koninie - Morzysławiu. O godz. 16.00 modlić się będą podczas mszy pod przewodnictwem ks. parł. Józefa Wysockiego, proboszcza wspomnianej parafii. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie wspólna modlitwa przy pomniku bł. Jerzego Popiełuszki oraz powstania NSZZ „Solidarność” znajdujących się na placu przed bazyliką.

  • Piesza pielgrzymka ludzi pracy dotrze do Lichenia w niedzielę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   piesza pielgrzymka ludzi pracy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

W obliczu tego, że religia jest opium dla mas nikogo nie powinno dziwić, że wyznawców jest tak wielu. Wszak statystycznie grubo ponad 3/4 ludzkości to zwyczajne "ktosie", ludzie bez większego znaczenia dla ogółu - zwyczajne masy. Tylko garstka ludzi na ziemi żyje naprawdę świadomym życiem i podąża jakąś swoją, świadomie wybraną drogą. Większość ludzi jest po prostu słaba psychicznie. Statystycznie większość mieszkańców ziemi to ludzie słabi, więc i wyznawców wszelakich religii (których targetem są właśnie słabi) jest wielu.To niczego nie dowodzi poza tym, że większość jest słaba i głupia. Ja też jestem słaby i głupi, wierzę w różne rzeczy, które pomagają mi nie zwariować. Tyle, że ja mam tego świadomość i nie chodzę dookoła i nie wmawiam ludziom, że skoro ja w coś wierzę to inni też powinni.
Dodano: 21.08.2018 12:13    Przez: ~kosmos
I tak pielgrzymują, pielgrzymują , modlą i modlą a PAN BÓG swoje!!, I tak wie ,które jego baranki są mu posłuszne, idą według jego przykazań, a które ZBĄDZIŁY, oj ZBĄDZIŁY !!.
Dodano: 21.08.2018 12:16    Przez: ~KRK
W normalnym świecie ludzie pracy zajmują się pracą jako podstawowym wyznacznikiem ogólnie pojętego szczęścia i dobrobytu, a czas wolny poświęcają odpoczynkiem z rodziną lub innymi ważnymi domowymi sprawami. W świecie ludzi spoza społeczeństw nowoczesnej cywilizacji praca traktowana jest jako zło doczesne, a najistotniejszym elementem codzienności jest wiara w bóstwa, legendy, gusła i zabobony oraz inne takie. Chłopcy w kieckach nie mając nic istotnego do roboty podkręcają wśród ludu wiarę w konieczność odbywania celebracji pielgrzymek, odpustów, postów oraz umartwień różnorakich gdyż imprezy te są dla nich intratnym sposobem zarobkowania. A lud zakałapućkany w różnorakich religijnych i pseudoreligijnych obrzędach oraz innych takich zatracił orientację w ideach jakie przyświecały niegdyś pielgrzymkom i chadza na owe ewenty nie bardzo zdając sobie sprawę z tego po co i dlaczego chodzą.
Dodano: 21.08.2018 11:30    Przez: ~jaś
Warto mieć w sobie odrobinę samokrytyki i być świadomym własnych słabości, a nie próbować na siłę zakamuflować słabość twierdząc, że to siła.Największe kłamstwo wiary to to, że wiara wymaga siły. Jest całkowicie odwrotnie - wiara wymaga ogromnej słabości. Im słabsza jednostka, tym silniejsza w niej wiara. Wiara nie wymaga praktycznie niczego poza słabością i bezrefleksyjnym poddaniu się.
Dodano: 21.08.2018 12:19    Przez: ~kosmos
Z tacy się sporo zbierze, w końcu mamy swoje potrzeby.
Dodano: 21.08.2018 16:40    Przez: ~Ojciec Mateusz

KOMENTARZE

Niech grosza nie szczędzą
Dodano: 21.08.2018 11:11    Przez: ~Andrzej
Z tacy się sporo zbierze, w końcu mamy swoje potrzeby.
Dodano: 21.08.2018 16:40    Przez: ~Ojciec Mateusz
Mietka zbiła katechetka bo stwierdziła brak napletka.
Dodano: 22.08.2018 08:15    Przez: ~Karol Maj
W normalnym świecie ludzie pracy zajmują się pracą jako podstawowym wyznacznikiem ogólnie pojętego szczęścia i dobrobytu, a czas wolny poświęcają odpoczynkiem z rodziną lub innymi ważnymi domowymi sprawami. W świecie ludzi spoza społeczeństw nowoczesnej cywilizacji praca traktowana jest jako zło doczesne, a najistotniejszym elementem codzienności jest wiara w bóstwa, legendy, gusła i zabobony oraz inne takie. Chłopcy w kieckach nie mając nic istotnego do roboty podkręcają wśród ludu wiarę w konieczność odbywania celebracji pielgrzymek, odpustów, postów oraz umartwień różnorakich gdyż imprezy te są dla nich intratnym sposobem zarobkowania. A lud zakałapućkany w różnorakich religijnych i pseudoreligijnych obrzędach oraz innych takich zatracił orientację w ideach jakie przyświecały niegdyś pielgrzymkom i chadza na owe ewenty nie bardzo zdając sobie sprawę z tego po co i dlaczego chodzą.
Dodano: 21.08.2018 11:30    Przez: ~jaś
Ludzie uwierzą w różne rzeczy, jeśli te rzeczy dają im poczucie bezpieczeństwa i ukojenia w trudach życia codziennego. Nieważne, czy to będzie zwykły cieśla, czy latający potwór spaghetti.
Dodano: 21.08.2018 12:12    Przez: ~kosmos
W obliczu tego, że religia jest opium dla mas nikogo nie powinno dziwić, że wyznawców jest tak wielu. Wszak statystycznie grubo ponad 3/4 ludzkości to zwyczajne "ktosie", ludzie bez większego znaczenia dla ogółu - zwyczajne masy. Tylko garstka ludzi na ziemi żyje naprawdę świadomym życiem i podąża jakąś swoją, świadomie wybraną drogą. Większość ludzi jest po prostu słaba psychicznie. Statystycznie większość mieszkańców ziemi to ludzie słabi, więc i wyznawców wszelakich religii (których targetem są właśnie słabi) jest wielu.To niczego nie dowodzi poza tym, że większość jest słaba i głupia. Ja też jestem słaby i głupi, wierzę w różne rzeczy, które pomagają mi nie zwariować. Tyle, że ja mam tego świadomość i nie chodzę dookoła i nie wmawiam ludziom, że skoro ja w coś wierzę to inni też powinni.
Dodano: 21.08.2018 12:13    Przez: ~kosmos
Warto mieć w sobie odrobinę samokrytyki i być świadomym własnych słabości, a nie próbować na siłę zakamuflować słabość twierdząc, że to siła.Największe kłamstwo wiary to to, że wiara wymaga siły. Jest całkowicie odwrotnie - wiara wymaga ogromnej słabości. Im słabsza jednostka, tym silniejsza w niej wiara. Wiara nie wymaga praktycznie niczego poza słabością i bezrefleksyjnym poddaniu się.
Dodano: 21.08.2018 12:19    Przez: ~kosmos
Jaś - tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet członkom mafii religijnej
Dodano: 21.08.2018 17:45    Przez: ~Erwin
Jaką wartość ma człowiek nie wierzący w Boga ?
Dodano: 21.08.2018 18:51    Przez: ~Pytam
Niewierzący np.Umie poprawnie napisać to słowo .
Dodano: 21.08.2018 19:32    Przez: ~niedowiarek
Że jak nie wiedzą po co? A bzykanko na sianku to co?
Dodano: 22.08.2018 19:29    Przez: ~oooo
I tak pielgrzymują, pielgrzymują , modlą i modlą a PAN BÓG swoje!!, I tak wie ,które jego baranki są mu posłuszne, idą według jego przykazań, a które ZBĄDZIŁY, oj ZBĄDZIŁY !!.
Dodano: 21.08.2018 12:16    Przez: ~KRK
Zal mi tych ludzi, jak bardzo zbladzili...
Dodano: 21.08.2018 12:56    Przez: ~atheist
Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, księża katoliccy na pewno to doskonale wiedzą, ale brną w tym pogaństwie i bałwochwalstwie, głosząc ludziom ciemnotę.
Dodano: 21.08.2018 16:52    Przez: ~Chrzescijanin
Jeden chodzi po parku i bulwarach oraz galeriach handlowych a drudzy na piesze pielgrzymki i nikomu nic do tego koniec kropka.
Dodano: 21.08.2018 14:18    Przez: ~Ja
Trzeba ludziom głosić prawdę, że pielgrzymki i to do tzw. cudownego obrazu, to bałwochwalstwo i Bóg się tym brzydzi.
Dodano: 21.08.2018 16:48    Przez: ~Chrzescijanin
Też tak uważam, to jest właśnie tolerancja i wzajemny szacunek który należy się każdemu człowiekowi. A ponad to, wiara to nic innego jak nadzieja, a tą chyba każdy w sercu ma !
Dodano: 21.08.2018 22:23    Przez: ~Barbara
Czy katecheta z PiS ,któremu marzy sie fotel prezydenta miasta będzie kazał się nieść w lektyce przez Symp.Pis ,Anty Pn -a i Olę a w rzeczywistości tę samą osobę?
Dodano: 21.08.2018 14:39    Przez: ~Majewski ale Szymon
Będzie taka potrzeba zaniesiemy do zwycięstwa.Alejami pochód zrobimy i pewne jest że zwyciężymy
Dodano: 21.08.2018 15:18    Przez: ~PiS
I co jeszcze zrobicie?
Dodano: 21.08.2018 15:35    Przez: ~Majewski ale Szymon
Postaramy się odsunąć od władzy lewactwo, bo ono jest zakałą naszego społeczeństwa.
Dodano: 21.08.2018 16:55    Przez: ~I tyle
A pomniczków smoleńskich ile postawicie i kto za nie zapłaci ?
Dodano: 21.08.2018 19:57    Przez: ~Majewski ale Szymon
Frustracja coraz większa u lewactwa.Proponuję zakup taśmy klejącej.
Dodano: 21.08.2018 20:29    Przez: ~PiS
Sam gamoniu trzęsiesz dupą.Nie jestem żadnym lewactwem a ty jesteś żałosny bo jedynie co umiesz razem ze swoimi gamoniami to nazywać ludzi lewactwem lub ewentualnie POmyjami itp.Ja się nie podniecam wyborami ,nie mam zamiaru kandydować, nie mam swoich partyjnych guru nad sobą .Jak ty wytrzymasz do pażdziernika,może niech cię schowają gdzieś jak Macierewicza i komunistycznego prok.obecnie aktywnego posła PiS Piotrowicza ?Przyznasz mi racje ,że ich nie widać ostatnio w mediach nawet w TVPiS.
Dodano: 21.08.2018 20:44    Przez: ~Majewski ale Szymon
Schowaj nerwy w konserwy.Pożyjemy zobaczymy kto ma rację.Sam zacząłeś i zaczepiasz rób swoje a swoje.Powodzenia
Dodano: 21.08.2018 20:59    Przez: ~PiS
I wypraszam sobie nazywanie mnie gamoniem.
Dodano: 21.08.2018 21:00    Przez: ~PiS
Wypraszam sobie nazywanie mnie i Polaków kanaliami i zdradzieckimi mordami.
Dodano: 21.08.2018 22:15    Przez: ~Majewski ale Szymon
Gostek weź się udaj do lekarza bo bredzisz .Nikt Cię tak nie nazwał i mam w czterech literach co wypisujesz.Podobny jesteś do pełzającej ameby.Twoja kultura i zachowanie na tym forum jest poniżej pasa. A notabene PiS wygra wybory a twoje durnowate i obelżywe wpisy tego nie zmienią.Masz już koszulkę z napisem Konstytucja ,biznes się kręci
Dodano: 21.08.2018 22:32    Przez: ~buhahha beka z dyni
Własnym oczom nie wierzę! Czaskoski podkleja obluzowaną szybę w drzwiach taśmą do papieru! To jest lepsze niż Sześciu Królów Ryśka. Hej, warszawiacy, jak sobie wybierzecie Rafaua, to wam zbuduje domy z tektury i metro ze styropianu
Dodano: 21.08.2018 22:35    Przez: ~PiS
Lepszego symbolu rządów PO-PSL największy krytyk by nie wymyślił, niż Rafałek montujący szybę taśmą klejącą - PROWIZORKA, jak ich 8 lat rządów.
Dodano: 21.08.2018 22:41    Przez: ~PIS
wszystkich na gnojkę i wywieść z Polski tylko koni brak .Apel ws. Ludmiły Kozłowskiej . Lech Wałęsa, Seweryn Blumsztajn, Róża Thun, Michał Boni, Krzysztof Król, Elżbieta Bieńkowska, Tomasz Lis..
Dodano: 21.08.2018 22:51    Przez: ~PiS
Jarosławie jesteś WIELKIM PANEM... Tylko goń te PO****ne mendy...
Dodano: 21.08.2018 22:54    Przez: ~PiS
"Lech Wałęsa, Seweryn Blumsztajn, Róża Thun, Michał Boni, Tomasz Lis, Elżbieta Bieńkowska, Marcin Święcicki - to m.in. te osoby podpisały się pod apelem do polityków Unii Europejskiej w sprawie Ukrainki Ludmiły Kozłowskiej "
Dodano: 21.08.2018 23:16    Przez: ~Walczę z lewactwem
Szymon Majewski podwyżkę właśnie dostałem.Wiesz co to znaczy??
Dodano: 21.08.2018 23:27    Przez: ~Buhhha ale skucha
Jak wrócimy do władzy my platformersi to ukarzemy wszystkich Polaków za bunt i nieposłuszeństwo
Dodano: 21.08.2018 23:38    Przez: ~Gregory Schetina
PiS zobacz swoją Zalewską jak kosiła forse z PCK !!!
Dodano: 22.08.2018 04:36    Przez: ~Kontener
Moim zdaniem na ,,wycieczke,, powinien sie zabrac JOFEF. NOWICKI, specjalista od ruchu zawodowego!!!!,Cos ciekawego tez by poopowiadal ludziom pracy!!!!!!
Dodano: 21.08.2018 15:30    Przez: ~Rowerek
Gdyby nie ona bogini Maryja, o niepodległości byśmy mogli tylko pomarzyć. To ona sprawiła, że żyjemy w wolnej Polsce i mówimy po polsku, co byśmy bez niej zrobili ? Ona jest wielka i wszystko może -
Dodano: 21.08.2018 16:39    Przez: ~czyli nic
Do -czyli nic- Ona nic nie może bo nie jest istotą boską - tak jak Ty nic nie możesz, jedynie pisać głupoty !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet fanatykom religijnym !!
Dodano: 21.08.2018 17:50    Przez: ~Erwin
Erwin, jak tam Twoja relacja z Bogiem ?
Dodano: 21.08.2018 18:54    Przez: ~Pytam
Jedyne relacje jakie ma Erwin to relacje z lekarzem i farmaceutą.Obaj robią wszystko by Erwinek nie popuścił.
Dodano: 21.08.2018 19:59    Przez: ~musia
Nie bierz proszkow, wyraznie widac ze Ci szkodza.
Dodano: 22.08.2018 08:01    Przez: ~Q
Matka Pana Jezusa umarła, jak każdy śmiertelnik i została pochowana w grobie, w Efezie, obecne tereny Turcji. Modlitwa do zmarłego człowieka, to wywoływanie ducha zmarłego inaczej spirytyzm, czego czynić nie wolno.
Dodano: 21.08.2018 17:44    Przez: ~Chrz...
Najpierw doprowadzili do rozbioru Polski i utrate niepodleglosci a teraz robia modly dziekczynne. Bezczelnosc kieckowych siega zenitu.
Dodano: 22.08.2018 07:00    Przez: ~Q
1 z 2
12>>