Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19498) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Dziesiątki tysięcy złotych na nagrody za... wypełnianie obowiązków

KONIN JEST NASZ

Dodano: 23.08.2018 16:59

Nagrody w konińskim urzędzie rozdawane są urzędnikom bez regulaminu, czyli po uważaniu, a z uzasadnień wynika, że dość często są przyznawane za... wykonywanie obowiązków służbowych.

Po pół miliona złotych dostają każdego roku konińscy urzędnicy z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Pracownika Samorządowego - średnio od półtora do dwóch tysięcy złotych na osobę. Na przykład w grudniu ubiegłego roku 362 urzędniczek i urzędników dostało po 1,6 tys. zł. Rocznie to daje niezłą, bo przekraczającą milion złotych, sumę.

Jednak wszystkim którzy zakrzykną, że tak wielkie kwoty wydawane na nagrody to skandal, chciałbym uświadomić, że spora część z tych ludzi naprawdę solidnie pracuje, a zarabia niejednokrotnie niewiele ponad najniższą krajową. Te dodatkowe pieniądze – około 3 tys. zł w roku – to poważny zastrzyk dla ich domowego budżetu.

Bardziej chciałbym zwrócić uwagę szanownych Czytelników na tak zwane nagrody indywidualne. Nie wiadomo, ile pieniędzy przeznacza na nie urząd każdego roku, bo na pytanie Krzysztofa Tabackiego o te kwestie (dziękuję naszemu Czytelnikowi za udostępnienie danych) sekretarz miasta odpisał, że podaje informacje tylko o nagrodach dla kierownictwa urzędu, osób wydających decyzje administracyjne i tych urzędników, którzy wyrazili zgodę na udostępnienie danych. Tych ostatnich jest w całym urzędzie troje, a w sumie magistrat ujawnił wysokość nagród dla 47 swoich pracowników.

W 2016 r. dwadzieścia osób z tego grona dostało prawie 84 tys. zł, z czego lwia część, bo aż 55 tys. zł zasiliła konta czworga członków ścisłego kierownictwa urzędu: zastępców prezydenta Sławomira Lorka (13 700 zł) i Sebastiana Łukaszewskiego (12 500 zł) oraz skarbnik Ireny Baranowskiej (15 500 zł) i sekretarza miasta Marka Zawidzkiego (13 600 zł). Rok temu nagrody dostało już trzydzieści osób, a ich suma wzrosła do 129 tys. zł. I znów najwięcej (61 500 zł) trafiło do kieszeni kierowniczej czwórki, a najwyżej została oceniona praca Ireny Baranowskiej (26 400 zł) i Sławomira Lorka (20 400 zł).

Przypomnę tylko dla porządku, że powyższe podsumowania nie obejmują wszystkich nagród indywidualnych, bo urząd nie ujawnił nagród dla tych kierowników wydziałów i urzędników, którzy nie wydają decyzji administracyjnych.

I znów nie same sumy są tu najbardziej interesujące, tylko ich uzasadnienie.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Komuszy układ
Dodano: 23.08.2018 17:47    Przez: ~CHWWD
za to że w upały zwalniani byli wcześniej do domu. nieroby nygusy . Józef dał z naszych aby na niego głosowali.
Dodano: 23.08.2018 17:54    Przez: ~wstyd
Nagrody są po to żeby komuch nadal rządził A inni dzięki niemu mają pracę Marika I Maciej Nowiccy dobrze o tym wiedzą
Dodano: 23.08.2018 18:26    Przez: ~Pocałunki judasza
Skarbnik wie co i kto oraz z co ,więc musi dostać by cicho siedzieć.Specjalne faktury trzeba płacić!
Dodano: 23.08.2018 18:09    Przez: ~Qń
Nieudolność konińskich władz wręcz poraża. Zero nowych inwestorów ,zakładów pracy przez ostatnich kilkanaście lat, żadnej koncepcji rozwoju ,niegospodarność żeby nie powiedzieć cośmocniejszego. Konin to miasto post komuny , w którym czas się zatrzymał...
Dodano: 23.08.2018 18:38    Przez: ~wyborca

KOMENTARZE

Polityka , polityka. Wielkie mi nagrody dwa razy do roku. Sensacja godna ugrupowania rządzącego. Artykuł chyba sponsorowany
Dodano: 23.08.2018 17:31    Przez: ~O
A przeczytał chociaż o co chodzi w tym artykule? Bo na pewno nie o nagrody dwa razy do roku...
Dodano: 23.08.2018 17:38    Przez: ~Sens
Brudna kampania Lm. Niezależność dziennikarska? Aż brzydzi.
Dodano: 23.08.2018 19:08    Przez: ~Ja
LM to proPiSowski portal. Juz dawno to mowilem. Wyatarczy popatrzec jaki jad i bluzgi fanatykow PiS trzymaja w roznych tematach...
Dodano: 23.08.2018 20:56    Przez: ~Pn
redaktorka boli że on nie dostanie hehehhe. a może pomyśleć trzeba że to nie nagrody tylko prezent na święta dla pracowników. Oby każdy miał takiego pracodawcę... Brawo Panie PREZYDENCIE...
Dodano: 24.08.2018 07:02    Przez: ~mieszkaniec
Monika to czasem nie jest rodzina kierowniczki wydziału podatków i opłat.
Dodano: 24.08.2018 08:07    Przez: ~Nepotyzm
Tragedia Życiowa być uzależnionym od państwa i cieszyć się kilka razy w roku z Datku w postaci dwóch tysiecy
Dodano: 24.08.2018 10:18    Przez: ~Biznesmen
Brawo to mi się podoba super tak trzymać panie prezydencie
Dodano: 24.08.2018 12:26    Przez: ~Pn
Ugrupowanie rządzące w mieście to SLD i po. Oni też co poniektórzy krzyczą czas na zmiany i mają rację
Dodano: 25.08.2018 13:38    Przez: ~Stalin
Komuszy układ
Dodano: 23.08.2018 17:47    Przez: ~CHWWD
Ktoś tu kiedyś napisał, że Olejnik mści się za to, że mu władze posadki cieplej nie dali? Może warto to wytłumaczyć czy usuniesz post?
Dodano: 23.08.2018 17:51    Przez: ~obserwuję
I redakcja płaci mu za realizację osobistej zemsty? Coś logika ci szwankuje, koleś
Dodano: 23.08.2018 17:54    Przez: ~:D
Dali czy nie dali prawdę pisze jak nikt inny!
Dodano: 23.08.2018 18:02    Przez: ~JA
Do -D a niech Olejnik poda ile zarabia na MATERIAŁACH PROMOCYJNYCH z urzędu miasta, kdk itp. ? To są mieszkańców pieniądze ♤
Dodano: 23.08.2018 18:04    Przez: ~widzę
Czyli nie wolno nic krytycznego na władzę w mieście powiedzieć???
Dodano: 24.08.2018 14:02    Przez: ~Mnk
Im się nagrody należały jak psu micha.
Dodano: 23.08.2018 17:52    Przez: ~SLD-PO
za to że w upały zwalniani byli wcześniej do domu. nieroby nygusy . Józef dał z naszych aby na niego głosowali.
Dodano: 23.08.2018 17:54    Przez: ~wstyd
Widać że Józef dobry gospodarz że swoją klika skoro od l w tym Konin na nich glosuje
Dodano: 24.08.2018 10:46    Przez: ~Bbbbbbbbbbbk
Pan "redaktor" niech zapozna się z finansami innych Urzędów. Sposób wynagradzania jest podobny w całym kraju. Artykuł tendencyjny,jak wszystkie w tym cyklu. No ale...jak się siedzi w domu i calymi dniamj wymyśla jaką tu aferę wywołać...to tak jest. W biurze chyba ciężko spotkać pana "redaktora". Tak, tak...taki charakter pracy.
Dodano: 23.08.2018 18:01    Przez: ~RamboJambo
Niech Olejnik poda ile rocznie trzepie kasy za materiały promocyjne z urzedów i kdk i innych, na które płacą podatnicy ●●●●●☆☆☆☆
Dodano: 23.08.2018 18:09    Przez: ~pis
@pis - sprawdź to sobie w ogólnodostępnym zestawieniu umów miejskich.
Dodano: 23.08.2018 23:17    Przez: ~mamoń
Czyli, do bani.
Dodano: 24.08.2018 06:10    Przez: ~xYz
Niech im da kilkanaście tys miesięcznie za pracę w UM i nie wymyślą potem nagród i premii, będzie mniej raziło
Dodano: 24.08.2018 14:03    Przez: ~Llll
Skarbnik wie co i kto oraz z co ,więc musi dostać by cicho siedzieć.Specjalne faktury trzeba płacić!
Dodano: 23.08.2018 18:09    Przez: ~Qń
Skarbnik nie płaci faktur.
Dodano: 23.08.2018 22:10    Przez: ~urzedas
na sport żałują jak wybieracie tak macie
Dodano: 23.08.2018 18:16    Przez: ~tu
Nagrody są po to żeby komuch nadal rządził A inni dzięki niemu mają pracę Marika I Maciej Nowiccy dobrze o tym wiedzą
Dodano: 23.08.2018 18:26    Przez: ~Pocałunki judasza
Marika synowa, żona Nowickiego też pracuje w urzędzie, no i siostra synowej Beatka też pracowała. Co w rodzinie to nie zginie!
Dodano: 23.08.2018 19:26    Przez: ~Gos
uważasz ,że której z nich nie ma kompetencji -wykształcenia lub doświadczenia zawodowego potrzebnego do wykonywanej przez nich pracy i przed sądem potwierdzisz czymkolwiek ,że dostali prace ze względu na nazwisko?
Dodano: 24.08.2018 07:02    Przez: ~pawelllloopueblo
A PIS w rządzie co robił z dodatkami w postaci nagród, przecież tam to były miliony a Olejnik zajmuje się tysiącami.
Dodano: 23.08.2018 18:30    Przez: ~Pis
Bredzisz człowieku, coś piłeś dzisiaj ?
Dodano: 23.08.2018 20:25    Przez: ~Nie pij
Popatrz na hordy Pisiewiczy w spółkach panstwowych....