Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportLiga międzyokręgowa: Pierwsza wygrana Wilków i punkt GKS

Liga międzyokręgowa: Pierwsza wygrana Wilków i punkt GKS

Całkiem nieźle poradziły sobie zespoły z okręgu konińskiego w czwartej kolejce ligi międzyokręgowej. Bez punktów po weekendzie zostały tylko drużyny Tura 1921 Turek i Polonusa Kazimierz Biskupi.

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotował w sobotę SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke mierzyła się na wyjeździe z Raszkowianką Raszków. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którym prowadzenie dał Patryk Adamski. Jeszcze w pierwszej połowie słupczanie wyszli na prowadzenie po golach Michała Lorenckiego i Łukasza Pietrzaka.

W 72. minucie Adamski dał wyrównanie Raszkowiance, ale zabójcza końcówka meczu należała do SKP. W ciągu dziewięciu minut goście zdobyli trzy bramki - do siatki rywali trafiali Piotr Głowala, Łukasz Pietrzak i Jakub Woźniak. Słupczanie zwyciężyli ostatecznie 5:2. Po czterech meczach z dorobkiem dziewięciu punktów zespół Wojciecha Henke plasuje się na szóstym miejscu w tabeli.

Dwa miejsca niżej i trzy punkty mniej ma Tulisia Tuliszków. Spotkanie z Piastem Kobylin również lepiej rozpoczęli gospodarze, dla których w 25. minucie trafił Mateusz Olikiewicz. Zaledwie dwie minuty później wyrównał Miłosz Oblizajek, a w 28. minucie znów dla Piasta strzelił Olikiewicz. Jeszcze przed przerwą wyrównanie Tulisii dał Stanisław Mikołajczyk. Po pierwszej połowie było 2:2.

Po zmianie stron strzelał już tylko zespół z Tuliszkowa. W 70. minucie trzeciego gola dla Tulisii zanotował Stanisław Mikołajczyk, a trzy minuty później wynik spotkania na 4:2 dla gości ustalił Patryk Janicki.

Takim samym wynikiem, ale na korzyść gospodarzy, zakończył się mecz Victorii Ostrzeszów z Turem 1921 Turek. Pierwsze dziesięć minut to dwa mocne ciosy turkowian - bramki strzelali Michał Ignaczak i Beniamin Trzepacz. W 40. minucie kontaktowego gola zanotował dla Victorii Michał Mazurek, a po przerwie gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia - jedno Mazurka, a dwa Macieja Stawińskiego. Drużyna z Ostrzeszowa wygrała 4:2, a Tur 1921 Turek z czterema punktami na koncie spadł na dziewiąte miejsce w tabeli.

Tuż za nim plasują się Wilki Wilczyn, które w sobotę zanotowały pierwsze zwycięstwo w sezonie. W Kazimierzu Biskupim wilczynianie mierzyli się z tamtejszym Polonusem. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy po golu Krzysztofa Słowińskiego. Jeszcze przed przerwą do własnej bramki trafił Filip Dobry i było 1:1. Po zmianie stron drugą bramkę dla Wilków zdobył Jakub Nowakowski. W 75. minucie goście doznali osłabienia - czerwoną kartkę obejrzał Wiktor Mochalski. Mimo tego jedenaście minut później na 3:1 dla Wilków trafił Kamil Konieczka. Trzy punkty zdobyte w Kazimierzu Biskupim dały awans wilczynianom na dziesiąte miejsce, Polonus, również z trzema punktami, plasuje się na czternastej pozycji.

Pierwszy punkt w weekend zanotował również GKS Sompolno. W Mroczeniu zespół z powiatu konińskiego zremisował z tamtejszym Orłem. Dwie pierwsze bramki zdobyli gospodarze, dwukrotnie trafił Marcin Górecki. W 22. minucie kontaktowego gola dla GKS zanotował Damian Kotkowski. W drugiej połowie wyrównanie gościom dał Mateusz Ławniczak. W 68. minucie hat-tricka skompletował Górecki, a wynik meczu na 3:3 ustalił w 72. minucie Mirosław Szczebelski. GKS Sompolno z jednym punktem zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.

Następna kolejka ligi międzyokręgowej w najbliższy weekend. Tulisia Tuliszków podejmie Stal Pleszew, GKS Sompolno zagra z Piastem Kobylin, Wilki Wilczyn zmierzą się z Orłem Mroczeń, Tur 1921 Turek powalczy o punkty z Polonusem Kazimierz Biskupi, a SKP Słupca zmierzy się z Astrą Krotoszyn.

Raszkowianka Raszków - SKP Słupca 2:5 (17', 72' Patryk Adamski - 24' Michał Lorencki, 45', 88' Łukasz Pietrzak, 84' Piotr Głowala, 90' Jakub Woźniak)

Piast Kobylin - Tulisia Tuliszków 2:4 (25', 28' Mateusz Olikiewicz - 27' Miłosz Oblizajek, 32', 70' Stanisław Mikołajczyk, 73' Patryk Janicki)

Victoria Ostrzeszów - Tur 1921 Turek 4:2 (40', 68' Michał Mazurek, 69', 75' Maciej Stawiński - 6' Michał Ignaczak, 10' Beniamin Trzepacz)

Polonus Kazimierz Biskupi - Wilki Wilczyn 1:3 (34' Krzysztof Słowiński - 45' Filip Dobry (sam.), 57' Jakub Nowakowski, 86' Kamil Konieczka)

Orzeł Mroczeń - GKS Sompolno 3:3 (16', 19', 68' Marcin Górecki - 22' Damian Kotkowski, 50' Mateusz Ławniczak, 72' Mirosław Szczebelski).