Dzisiaj jest wtorek 16 lipca 2019, imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19217) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar stogu słomy. Ponad 7 godzin strażacy gasili ... (1)Bartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał J ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Zastanawiam się co będzie gdy żona dyrektora nie zostanie wybrana na radną a nieuk burmistrz zostanie pogoniony ??? Żal mi tylko Żanci co wtedy z tak pięknie rozwijaną karierą.
Dodano: 03.09.2018 15:24    Przez: ~koziorz
a mi nie żal. żal burmistrza, że dał sie wciagnąć państwu K. w takie bagno. będzie tego żałował
Dodano: 03.09.2018 15:32    Przez: ~koziarka
NIC NIE BĘDZIE ,może będzie nowy radny , może będzie nowy burmistrz tak jak jest nowy dyrektor , stanowiska wybieralne nie są przypisane do końca życia i tak też się stało z byłą dyrektor kadencja się skończyła , będzie ktoś nowy i tego też ocenią , więc nie dramatyzujmy , dajcie szanse nowemu dyrektorowi
Dodano: 03.09.2018 16:40    Przez: ~Ooooo
odpowiadam" Byłęj" Czytam uważnie!!!! Nie powielaj tego samego Z tego co wiesz, to Pan Kasprzak nie chciał być dyrektorem i dlatego nie startował. Gdyby miał taki zamysł, to startowałby w konkursie- to są twoje"Była" słowa . Poszedł na łatwiznę. Kpina, kpina i jeszcze raz kpina!!!!!!!W taki sposób chciał udowodnić, że i tak on będzie.
Dodano: 03.09.2018 15:52    Przez: ~aaaaa
Ludzie piwinni się zmobilizować i naglosnic sprawę wszędzie gdzie się da.....tekewizja radio gazety niech wygra sprawiedliwość
Dodano: 03.09.2018 17:10    Przez: ~No dalej
Jeżeli uważasz że to było ustawione to proszę.... Do czasu powierzenia stanowiska dyrektora zgodnie z ust. 10 lub 12 organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi. Przepis jest jasny i co zostało poukładane?
Dodano: 03.09.2018 17:23    Przez: ~Ggg
Jaka sprawiedliwość i po kogo stronie?
Dodano: 03.09.2018 17:42    Przez: ~Ds
Pic na wodę. Świetnie się wszystko ułożyło. Pani Ewy nie udało się przeforsować to wrócił temat p. wice. O co zabiegała żona z kolegami od września
Dodano: 03.09.2018 17:50    Przez: ~Aza
Trzeba było startować na Dyrektora a nie komentować.
Dodano: 03.09.2018 18:02    Przez: ~Gdt
A kto teraz będzie wice dyrektorem?
Dodano: 03.09.2018 18:20    Przez: ~C
Pani A.
Dodano: 03.09.2018 18:31    Przez: ~ok
Czyli robią co chcą .
Dodano: 03.09.2018 18:45    Przez: ~Juh
Stary układ chce wrócić ale to już było. Wolę obecny.
Dodano: 03.09.2018 18:30    Przez: ~Gsgs
Ja również wolę górnika niż rolnika.
Dodano: 03.09.2018 18:31    Przez: ~Ania
Boicie się, że będą zmiany w gminie po wyborach? Strach was obleciał! Ciekawe dlaczego? Kim jesteście?
Dodano: 03.09.2018 19:26    Przez: ~?
A jo wole zupe pomidorową , ludzie ogarnijcie się w końcu
Dodano: 03.09.2018 18:37    Przez: ~jabe
Jak ma być układ Nowicki Budny to z grubsza wolę pomidorówkę z rosołu niż kisiel z wody
Dodano: 03.09.2018 18:41    Przez: ~Agnieszka
Obecny układ ci pasuje? Pewnie świetnie się ustawiłeś? Żałosne, jak oni się teraz boją. Pewnie przeczytali te wszystkie wpisy i strach ich obleciał.
Dodano: 03.09.2018 19:29    Przez: ~cha, cha!
tak być nie może.....Dr Kruca tą szkole postawiła do pionu ład porządek i wygrywane konkursy przez jej uczniów.....i nikt mi nie wmówi że nie zajmowała sie dziećmi nie raz widziałam jak dbala o ucznia ludzie do boju tak nie może być coś trzeba z tym zrobić
Dodano: 03.09.2018 18:51    Przez: ~Pol
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w golińskiej podstawówce było niezwykłe: 1. Burmistrz ma pojęcie tylko o tym, że kl 3 gimnazjalne kończą szkołę, zapominając o 8 klasach szkoły podstawowej. 2. Pan przewodniczący, któremu przemówienie napisali inni, a on nie do końca się go nauczył i z dumą bredzi o tym, że wszyscy chcemy być przedmiotami, nie podmiotami. Brak samoinstyntkownej inteligencji i wiedzy żeby się poprawić... i przeprosić wszystkich (jak to prawda wychodzi - pokazał, za kogo ma innych). i te miny triumfu.Jak ktoś taki może wiązać się z oświata, nawet uczniowie wiedzą, kim jest podmiot, a czym jest przedmiot!!! 3. Zasłużone buczenie rodziców (choć mogło być jeszcze głośniejsze).Brawa za klasę dla dyr. Kruckiej, po tym jak została poproszona na środek sali. Pięknie i wzruszająco podkreśliła, że wysoki poziom to efekt owocnej współpracy z nauczycielami i uczniami i przekazała otrzymane kwiatki uczniom.
Dodano: 03.09.2018 19:18    Przez: ~oburzony, zbulwersowany rodz
Brawo dla Pani Kruckiej, ja bym nawet nie wyszła, chyba tylko po to, żeby walnąć tymi kwiatami burmistrza w głowę. Co za obłuda. Jak śmiał?
Dodano: 03.09.2018 19:23    Przez: ~Joko
Pan burmistrz przyszedł dzisiaj do szkoły i .... zapomniał, że należałoby powiedzieć dzień dobry. Wszedł jak do siebie! A później robił "obrażone, dziecinne miny", gdy pani Krucka przemawiała i nie przyjęła tych kwiatów. To było zabawne.
Dodano: 03.09.2018 19:33    Przez: ~n
Oczywiście, że przejmowała się dziećmi. Nie afiszowala się z tym, tylko działała, razem z koleżankami. Takie rzeczy wiedzą ci, którzy w tym pomagali i są blisko z Panią Jola.
Dodano: 03.09.2018 19:59    Przez: ~abc
To chyba konkursy nie wygrywała Pani dyrektor tylko dzieci. Ktoś chyba pomylił rolę dyrektora z rolą nauczyciela.
Dodano: 03.09.2018 19:31    Przez: ~Grubsza
Buczenie czego uczą w tej szkole.
Dodano: 03.09.2018 19:33    Przez: ~Hshs
Oj, boicie się o swoich radnych, dzięki którym się ustawiliście. I dobrze, bardzo dobrze. Już niedługo koniec ich panowania.
Dodano: 03.09.2018 19:35    Przez: ~n
Grubsza, co ty w ogóle wiesz o szkole? Udowodniłaś, że niewiele.
Dodano: 03.09.2018 19:39    Przez: ~n
Coś gadasz bez sensu grubsza
Dodano: 03.09.2018 19:49    Przez: ~Joko
Pan Nowicki może staruje z młodzieżowym komitetem ale pan budny juz nie bedzie w gminie napewno info potwierdzone takze wyborcy zastanówcie sie
Dodano: 03.09.2018 19:35    Przez: ~golinianka
My już wiemy na kogo głosować, na pewno nie na MD
Dodano: 03.09.2018 19:50    Przez: ~abc
Budnego w komitecie nie będzie a potem bedzie wszystko po staremu. Nowicki ma już wszystko POukladane
Dodano: 03.09.2018 20:32    Przez: ~Gdańsk
My " wiemy" czyzby ktos tu mówił za wszystkich ?
Dodano: 03.09.2018 19:55    Przez: ~ja