Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19061) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 15oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Najważniejsze ze nie będziecie głosować na M.D
Dodano: 03.09.2018 19:56    Przez: ~golinias
Widać że Nowicki chce bardzo wrócić. Siedzi i myśli jak tu w Golinie znów na przewracać. Nowicki siedział cicho i przyszedł Durczynski i co niektórym pokazał gdzie raki zimują. Dlatego będę na niego głosować. Nie boi się dokonywać zmian. 20 lat Nowickiego w tej gminie wystarczy. W mieście nic nie robił a teraz pretensje do obecnego że tyle zrobiono w mieście i jeszcze więcej na wsi. Ktoś chyba też zapomniał że w radzie przez pierwsze 3 lata rządzili radni ze wsi i jeden z Goliny. Układali, dzielili to co w budżecie i na końcu się pokłócili i nic nie wyszło z ich gadania. To do tych co boją się dobrej zmiany Mirka Durczyńskiego i narzekają że teraz się dzieje. No dzieje się dzieje. Przypomnę jako mieszkaniec Goliny. Nowicki tak kochał mieszkańców że na sesję wysyłał Budnego, ignorował radnych pokazując jaki ma stosunek do mieszkańców.
Dodano: 03.09.2018 20:44    Przez: ~Jaki
Jednym słowem przez pierwsze lata tej kadencji rządzili radni z komitetu byłego Burmistrza Nowickiego.
Dodano: 03.09.2018 20:46    Przez: ~Jaki
Pewnie boisz się , że jak przyjdzie Nowicki, to ty pierwszy wypadniesz. Nie mam ludziom oczu Jaki!
Dodano: 03.09.2018 22:13    Przez: ~antyJaki
Nikt nie mami. No ciekawe kogo to Nowicki wyrzuci? Tych których sam powstawał?
Dodano: 03.09.2018 22:48    Przez: ~Hania
Wiem o co chodzi użytkowniku abc
Dodano: 03.09.2018 20:33    Przez: ~jo
ok
Dodano: 03.09.2018 21:08    Przez: ~abc
Dla Pani Dyrektor J. Kruckiej:"Kapitanie! Mój Kapitanie! Minął lęku czas; Nasz okręt rozbił mnogość fal, by dobyć z głębin skarb; Tak blisko port, już słyszę dzwon i braw wzburzony huk; W źrenicach ich sunący kil, okręt - odwagi próg"Dla nas zawsze Pani pozostanie DYREKTOREMNa zawsze w naszych sercach
Dodano: 03.09.2018 20:50    Przez: ~n-l
Brawo!
Dodano: 03.09.2018 21:09    Przez: ~ok
Pani dyrektor Krucka powinna wrócił ns swoje stanowisko proszę zobaczyć ile zrobiła dla ala gimnazjum przez ostatni rok ile rzeczy pozmieniała zakupila można można tylko trzeba chcieć .....piszmy petycje my jako rodzice niech usłyszą o naszym zadupiu i tym co się tutaj dzieje .Wstyd za rozpoczęcie roku szkolnego w takiej atmosferze jedyną klase pokazała dr Krucka
Dodano: 03.09.2018 21:13    Przez: ~P
ile nadgodzin miałaś w nagrodę za lojalność
Dodano: 03.09.2018 22:56    Przez: ~hhh
Pai Dyrektor, wierzymy, że jeszcze dla nas zaświeci słońce, mimo tych wszystkich przykrości, które doznaliśmy w ciągu ostatniego roku!
Dodano: 03.09.2018 21:05    Przez: ~n-l
Na tej stronie "szusują" obrońcy obecnego układu w gminie. Pewnie rozsiedli się na różnych stanowiskach w różnych instytucjach i teraz boją się utraty wpływów.
Dodano: 03.09.2018 21:10    Przez: ~lll
Ciekawe jakie to stanowiska, bo większość obsadził Nowicki:)
Dodano: 03.09.2018 22:50    Przez: ~Hania
Dla pana burmistrza liczą się tylko klasy gimnazjalne i ich egzamin. Zapomniał o uczniach klas ósmych. Rodzicom też nie podziękował za przybycie. Z nauczycielami nawet się nie przywitał. Jest takie magiczne słowo - "dzień dobry".
Dodano: 03.09.2018 21:21    Przez: ~n-l2
a jak wszedł od tyłu! przez budynek b! strach go obleciał czy co? a świta ekstra!!! co nie dopowie to dowygląda!!!! Oni wychodzą z założenia, że lepiej się 5 minut wstydzić niż uczyć!!@ w tym roku w szkole znowu mamy pierwsze klasy - więc zapraszamy!!! nauczycie się w końcu płynnie czytać!!!
Dodano: 03.09.2018 21:44    Przez: ~z
Ooooo - jakiemu nowemu dyrektorowi.? Przecież on nie nowy. Szansę już miał i tak sobie się sprawdził. Według mnie to honoru nie ma. Przerzucał pracę na ludzi, którzy się na niej znają , bo sam niekoniecznie. Ale ma obrotna żonę , sam to Cicha woda....
Dodano: 03.09.2018 21:44    Przez: ~Ala
zrobili co chcieli!!! A ŻM na dożynkach już o tym mówiła!!! Prorok jaki czy co?
Dodano: 03.09.2018 21:50    Przez: ~h
Gdyby krucka szanowała ludzi nie było by tego całego cyrku a ona nie szanuje nikogo nawet tej swojej świty ktora tak jej broni śmiech i nic więcej!!!!!!!
Dodano: 03.09.2018 22:08    Przez: ~Ddd
Tak cię to boli, że ludzie ją bronią?
Dodano: 03.09.2018 22:18    Przez: ~l
Ty... h.....nie wiesz co piszesz i nie obrażaj nas dobrze trochę kultury
Dodano: 03.09.2018 22:24    Przez: ~o
Nie było by cyrku gdyby nie radni kórzy stosowali metody milicyjne aby zniszczyć wizerunek podstawówki
Dodano: 03.09.2018 22:32    Przez: ~jk
Pieprzysz głupoty
Dodano: 04.09.2018 20:46    Przez: ~ok
A ja Idę o zakład że wygra obecny Burmistrz. Tutaj piszą negatywy zwolennicy byłego Burmistrza. 20 lat wystarczy. A że Durczyński rozbił Stary układ to nie mając gdzie żalu wylewać to gdzieś trzeba to robić. Wystarczy przejść po Golinie. Te osoby co nie są zaangażowane w sprawę mówią że Burmistrz powinien już dawno to zrobić. Wybory się skończą i skończy się stary układ bo Nowicki pójdzie na emeryturę. Wolę Burmistrza górnika niż rolnika.
Dodano: 03.09.2018 22:18    Przez: ~Ford
Ale te parę metrów chodnika, czy dróg to żadna zasługa burmistrza!!! teraz taka władza, która chce się dopchać do sejmików wojewódzkich i pakuje w drogi wszędzie! co się teraz dzieje w innych miastach? wszędzie remonty!!! bo rok wyborczy! trawę na zielono będą malować!
Dodano: 03.09.2018 22:22    Przez: ~lll
Żeby te parę metrów chodnika położyć to trzeba wiedzieć jak to zrobić. A Durczyński pokazał że wie jak to zrobić. Poza tym układ w gminie przez 3 lata to układ radnych ze wsi i jednego z miasta o tym świadczy to że Nowicki przychodził do urzędu przez parę miesięcy od wyborów. Ale on już w urzędzie swoją kawę wypił.
Dodano: 03.09.2018 22:40    Przez: ~Agnieszka
Już to raz pisałeś "Ford". Nie powtarzaj ciągle tego samego!
Dodano: 03.09.2018 22:50    Przez: ~#
Agnieszka, przecież ten chodnik został zrobiony przed twoim domem. Burmistrz też tam mieszka w pobliżu?
Dodano: 03.09.2018 22:56    Przez: ~aA
Nie przed moim ale na wsi. Jechałem tam rowerem
Dodano: 03.09.2018 23:01    Przez: ~Agnieszka
Jak ktoś myśli że wybudowanie chodnika to taka prosta sprawa to mam dwa młotki brukarskie. Proponuję przeciwnikom obecnego burmistrza spróbować. Chętnie użyczę te dwa młotki może się przekonają czy to takie proste. Proponuję zajrzeć do budżetu i planu co radni ze wsi proponowali od 2014-2017.
Dodano: 03.09.2018 23:08    Przez: ~Jarosław
A zwolennicy Durcia wypisują na Nowickiego , chyba piszą to ci co przez obecnego burmistrza dostali za wysokie stanowiska , po wyborach sie okarze kto będzie dalej burmistrzem , nie musi być Nowicki nie musi być Durczynski , bedzie ktoś inny byle nie byl obecny , ostatnie miesiące dni godziny sekundy ostatnie chwile panie burmustrzu
Dodano: 03.09.2018 22:36    Przez: ~kawnice
Przyjdzie nowa i też stołki poukłada. 20 lat nam już wystarczy.
Dodano: 03.09.2018 22:41    Przez: ~Ania
Ciekawe jakie to stołki. Bo akurat te obecny Burmistrz mocno ograniczył.
Dodano: 03.09.2018 22:43    Przez: ~FRED
Tak się składa że akurat Durczyński nikogo nie zmienił. Przypominam że większość osób powołał Nowicki. Więc on teraz przyjdzie i ich wymieni? Hm no może faktycznie trzeba by się nad tym zastanowić ?
Dodano: 03.09.2018 22:58    Przez: ~Jacek
12 z 22
<<1...7891011121314151617...22>>