Dzisiaj jest niedziela 27 września 2020, imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18410) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Sezon rozpoczęli wygraną, choć emocji nie ... (0)Więcej turystów niż w ubiegłym roku. Ślesin podsum ... (2)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

A jaka to wioska ?
Dodano: 04.09.2018 08:58    Przez: ~ciekawe
Kawnice
Dodano: 04.09.2018 09:34    Przez: ~Patrycja
Ludzie burmistrz Durczynski jest najlepszym rozwiązaniem Golina nigdy nie miałam tak dobrego włodarza
Dodano: 04.09.2018 09:20    Przez: ~Ddd
Panie burmistrzu yrzymam kciuki za wygrana
Dodano: 04.09.2018 09:21    Przez: ~Ddd
hahahaha co za bzdury
Dodano: 04.09.2018 11:01    Przez: ~al
Wspaniałe Pan rozwiazal chora admosfere w szkole podstawowejddd
Dodano: 04.09.2018 09:27    Przez: ~Ddd
jestes z rodziny czy liczysz na coś?
Dodano: 04.09.2018 11:02    Przez: ~aaaa
chora atmosfera to dopiero się zaczyna dzięki państwu K i ich chrej i starej świcie
Dodano: 07.09.2018 00:38    Przez: ~www
A pan Kulczak z kawnic startuje na burmistrza?
Dodano: 04.09.2018 10:10    Przez: ~jatyg
Może będzie dyrektorem w szkole?
Dodano: 04.09.2018 16:37    Przez: ~Fanka
Patrycja, temat Kruckiej Cię znudził? To po co wchodzisz na tę stronę? Zresztą, jak widać, temat dyskusji się zmienił.
Dodano: 04.09.2018 10:58    Przez: ~ok
A co zabraniasz. Chciałabym poznać kandydatów na radnych, to czytam.
Dodano: 04.09.2018 11:01    Przez: ~Patrycja
zapytaj w swojej wiosce albo sama startuj
Dodano: 04.09.2018 11:03    Przez: ~ok
Nikt na razie nic nie wie. Szkoda, bo warto już porozmawiać z kandydatami.
Dodano: 04.09.2018 11:07    Przez: ~Patrycja
Jestem miedxczsncem miasta Golina od urodzenia i wiem że lepszego burmistrza nie bylo nigdy Nowicki to jeden wielki śmiech nic dla miasta nie zrobil a obecny burmistrz robi bardzo wiele Golina nareszcie zyje .... Gratuluję tak trzymać !!!!!
Dodano: 04.09.2018 11:18    Przez: ~Ddd
głupoty piszesz
Dodano: 04.09.2018 11:21    Przez: ~al
Piszę co myślę a ty mnie nie obrażaj i zacznij myśleć realnie za Nowicki nic nie było robione a obecny burmistrz robi bardzo wiele zresztą kopalnioki yo fajne chlopokiddd
Dodano: 04.09.2018 11:54    Przez: ~Ddd
Ja też wolę górnika, niż rolnika:) Trzymam kciuki za jedną turę!
Dodano: 04.09.2018 12:04    Przez: ~Golinianka
A ja trzymam za wygraną dyrektor Kruckuej
Dodano: 04.09.2018 14:27    Przez: ~H
jaką wygraną w totolotka? bo o ile wiadomo to w konkursie nie wygrała
Dodano: 04.09.2018 15:07    Przez: ~:)
Dajcie spokój z tą Krucką. Na mieście piszczą że dawno Burmistrz powinien ją odwołać.
Dodano: 04.09.2018 16:40    Przez: ~Yordanka
No właśnie. Tyle lat była dyrektorem a konkursu nie wygrała. Słabo to wszystko POukładała.
Dodano: 04.09.2018 16:50    Przez: ~Mieszkanka Starówki
Ale popatrzcie Niby rolnik ale lepsza kultura autorytet od Górnika
Dodano: 04.09.2018 14:59    Przez: ~szymi
Gdzie ta kultura? Unikał radnych, ignorował mieszkańców to mu 4 lata temu podziękowali.
Dodano: 04.09.2018 15:29    Przez: ~Gfr
Wystarczy przyjść na sesję i posłuchać co mają do powiedzenia radni z komitetu Nowickiego.
Dodano: 04.09.2018 15:46    Przez: ~Grak
Jak ktoś marzy o powrocie Nowickiego to niech sobie przypomni sytuację z ulicą Nową przy GS-ie. Dopiero Durczyński wybudował drogę na tym odcinku.
Dodano: 04.09.2018 16:03    Przez: ~Hsts
Obecny burmistrz dostał takie cięgi to zmobilizował swoich coby się ożywili na tym forum bo ze stołków wylecą...
Dodano: 04.09.2018 17:36    Przez: ~hi hi
Ciekawe jakie stołki. Mieszkańcy Goliny wiedzą że stołki to rozdawał N. Do dziś te osoby pełnią funkcję. Więc jak coś piszesz to pisz prawdę. Jak ci nie pasuje że ktoś ma inne zdanie niż ty to nie pisz. Nie wszyscy muszą mieć identyczne zdanie. Przyjdą wybory i sam zobaczysz. Pierwsza tura i koniec.
Dodano: 04.09.2018 17:57    Przez: ~Anty hi hi
No właśnie. Od gadania o tych drogach tu już mdli. Czy u was to świat na drogach się kończy? Nie Nowicki nie Durczynski. Pewnie, że nie. Poszukajcie kogoś innego. Są u was mądrzy, młodzi, z kulturą przede wszystkim. Pełno takich. Rozejrzyjcie się
Dodano: 05.09.2018 16:28    Przez: ~ok
14 z 22
<<1...910111213141516171819...22>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.