Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20132) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Drodzy pedagodzy. Znacie ten wiersz?...Ale kuku nie ustąpię.Ryku - choć do jutra skrzecz!Ale kuku - moja rzecz!"Zakukała: kuku! kuku!Na to dzięcioł: stuku! puku!Czajka woła: czyjaś ty, czyjaś?Byłaś gdzie? Piłaś co? Piłaś, to wyłaź!Przepióreczka: chodź tu! Pójdź tu!Masz co? daj mi! rzuć tu! rzuć tu!I od razu wszystkie ptakiW szczebiot, w świegot, w zgiełk - o taki:"Daj tu! Rzuć tu! Co masz? Wiórek?Piórko? Ziarnko? Korek? Sznurek?Pójdź tu, rzuć tu! Ja ćwierć i ty ćwierć!Lepię gniazdko, przylep to, przytwierdź!Widzisz go! Nie dam ci! Moje! Czyje?Gniazdko ci wiję, wiję, wiję!Nie dasz mi? Takiś ty? Wstydź się, wstydź się!"I wszystkie ptaki zaczęły bić się......
Dodano: 08.09.2018 12:07    Przez: ~Profesor
Szanowny Panie Profesorze, wiersz powszechnie znany, ale na pewno zna Pan również znaczenie następującego związku frazeologicznego: "dolewać oliwy do ognia". Tylko przypominam: "zwiększać czyjeś niezadowolenie lub rozdrażnienie, eskalować spór i potęgować negatywne emocje". Z wyrazami szacunku dla Pana Profesora
Dodano: 08.09.2018 14:25    Przez: ~st
I życzę Panu Profesorowi wewnętrznego spokoju
Dodano: 08.09.2018 14:28    Przez: ~st
Dziękuję st. O spokój proszę się nie martwić. Proszę zobaczyć i pomyśleć że zamiast się spierać i kłócić kto jest mądrzejszy etc. Lepiej wypracować kompromis, rozmawiać. Dlatego podany jest ten wiersz. Niepotrzebne emocje w tym wszystkim. Atmosfera nakręcania nie pomoże i faktycznie niektórzy dolewają oliwy do ognia. Z przykrością widać że robią to wszyscy. Miłego dla wszystkich nauczycieli z SP Golina. Z podkreśleniem dla wszystkich.
Dodano: 08.09.2018 15:30    Przez: ~Profesor
Szkoda Profesorze, że wcześniej nie włączyłeś się do rozmowy, przed konkursem. Teraz to musztarda po obiedzie. Kompromis? Nie był możliwy, bo cel, jaki wyznaczyły sobie pewne osoby we wrześniu, uświęcił środki.
Dodano: 08.09.2018 16:44    Przez: ~Ola
Nie macie juz co pisac w szkole powinni byc ludzie na poziomie a wy jestescie oszolomami az mi zal ze tacy ludzie ucza moje dzieci do likwidacji cale grono ze starej podst
Dodano: 08.09.2018 12:11    Przez: ~Ddd
Pewnie za mało pracy mają i piszą. 18 h na etacie 2 miesiące wakacji i mają czas zajmować się polityką. A ja żeby zarobić minimalną muszę 40 godzin pracować ciężko.
Dodano: 08.09.2018 12:20    Przez: ~Jagoda
Ty się już wyłącz z tej rozmowy. Dziękujemy ci.
Dodano: 08.09.2018 12:57    Przez: ~abc
Innych szkół w okolicy nie brakuje, poszukaj lepszej. Tylko najpierw poczytaj o wynikach tych szkół.powodzenia. miałeś wyłączyc się z dyskusji. Nie chcemy cię tu z tymi chamskimi tekstami. Rozumiem, że ty nie musisz być na poziomie
Dodano: 08.09.2018 16:49    Przez: ~bbcc
"Jagoda" nikt nie bronił ci się szkolić na nauczyciela. Też miałabyś18h i dwa miesiące wakacji. Zobaczyłabyś jaka to praca!!!! Tylko n-l nie pracuje 40h a więcej. Są etaty możesz się przyjąć do pracy.
Dodano: 08.09.2018 12:32    Przez: ~oma
Jagoda, trzeba było się uczyć. Mój trud, czas, stres, pożyczki przeznaczone na wykształcenie przyniosły efekt. Robię, to co lubię, zarabiam dwa razy tyle co ty. To i tak mało za moją uczciwą pracę. Ale w sumie jestem zadowolona. A ty chciałabyś mieć takie warunki pracy jak nauczyciele? Z zawodówka? Z jakiej racji?
Dodano: 08.09.2018 12:55    Przez: ~Ja
Przecież jak ci się w szkole oma nie podoba to możesz iść do innej pracy. A nie narzekać.
Dodano: 08.09.2018 13:10    Przez: ~Hss
A co wy myślicie że za minimalną pracują tylko indecybile? Macie wysokie mniemanie o sobie. Powinni się już dawno zabrać za Kartę Nauczyciela.
Dodano: 08.09.2018 13:29    Przez: ~Jagoda
Ludzie cisza spokój , idziemy na narodowe czytanie do biblioteki
Dodano: 08.09.2018 13:12    Przez: ~gams
Jagoda, nie dopisałam, że nie pracuję w szkole i też pracuję 40 godzin. Nie tylko nauczyciele mają wyższe wykształcenie. I owszem, ludzie z dyplomem, zadowoleni ze swojej pracy, ambitni, spełniający się, mają o sobie dobre zdanie i poczucie własnej wartości. . Nie każdy może być lekarzem, nie każdy może być nauczycielem. A z nauczycielami wcale bym się nie zamieniła. Patrzysz tylko na plusy ich pracy, minusy też są.
Dodano: 08.09.2018 16:37    Przez: ~ja
Na pewno nie do biblioteki w Golinie, nie z p Ż. I nie z Olbrychskim. Konin fajnie przygotował Narodowe Czytanie
Dodano: 08.09.2018 16:55    Przez: ~ja
mnie się bardzo podoba. To ty zazdrościsz i wypisujesz bzdury. Zastanów się co piszesz? Pisałam są etaty możesz się zatrudnić.
Dodano: 08.09.2018 15:08    Przez: ~oma
Nauczyciele mają tyle czasu że potem się nudzą i siedzą na lm. Pewnie zeszyty w tym czasie sprawdzają.
Dodano: 08.09.2018 15:21    Przez: ~GS
Jagoda, z całym szacunkiem, indecybile? Chyba jednak wykształcenia nie masz. Najpierw trzeba w siebie zainwestować, a dopiero później oczekiwać. Nie ma nic za darmo
Dodano: 08.09.2018 19:22    Przez: ~Ok
Widać że mało chleba zjadlaś na tym świecie. Czytaj ze zrozumieniem. I cały kontekst. Skoro napisałam że nie tylko indecybile jak powyżej sugerowano pracują za minimalną to chyba nie świadczy o braku wykształcenia. Oceniasz wszystkich jedną miarką.
Dodano: 08.09.2018 23:21    Przez: ~Jagoda
Jagoda, jednak nie zrozumiałaś, co "Ok" chciał ci powiedzieć. Nie ma takiego słowa jak "indecybile", ale jest "imbecyl" (pogardliwie o głupim człowieku; osoba niedorozwinięta umysłowo). Tylko nie obrażaj się na te wyjaśnienia, bo to ty sama używasz tego rodzaju epitetów w dyskusji, a na dodatek stosujesz je nieudolnie.
Dodano: 09.09.2018 04:11    Przez: ~st
Wielkie Narodowe czytanie 20 może mieszkańców na krzyż , a kasa wydana pewnie nie tega że ten Olbrychski przyjechał do Goliny , strata pieniędzy
Dodano: 09.09.2018 10:36    Przez: ~przedwiośnie
Jagoda, od 50 lat jem chleb, czytać umiem że zrozumieniem, bo czytam od 44 lat prawie codziennie, również innym czytam na głos, więc wycwiczylam tę umiejętność. A ty nie zrozumiałaś o co mi chodzi. st ci wytłumaczył-a. No i jaki z tego wniosek? A od chleba to rozumu nie przybywa. ciągła nauka przynosi efekty i daje wiedzę, a także pozwala się rozwijać. Robią to nauczyciele, ludzie pracujący w kulturze, urzędnicy.,.......... Bo tego od nas wymaga praca, która wykonujemy. I wiesz co? To jest fajne. Nie stoimy w miejscu. A ty pracujesz sobie za minimalną.....
Dodano: 09.09.2018 12:54    Przez: ~Ok
A podobno 100 była. Tak napisali chyba na stronie PK . Jak to w tej gazecie, jedna wielka ściema
Dodano: 09.09.2018 12:57    Przez: ~ok
Głupi pomysł z tym Olbrychskim. Zrobił wam wykład z polityki. Po to Żancia go zaprosiła?
Dodano: 10.09.2018 09:27    Przez: ~jb
Byłem na Narodowym czytaniu Golinie. Przyszło dobrze ponad 80 osób , nie 20.
Dodano: 10.09.2018 12:58    Przez: ~B.
Ż.M juz zaczela robic wielką kampanie kuzynowi, brawo ty
Dodano: 09.09.2018 11:06    Przez: ~remek
Żanci to juz mamy powyżej uszu. Drzwiami i oknami wszędzie wchodzi. Musi robić kampanie kuzynowi żeby sama mogła też brylowac i istniec. Olbrychski, tez coś. Nie znoszę go. Miał czytać a nie politykowac. Zancia nabija kasę starym dziadom z poczuciem wyższości oob
Dodano: 09.09.2018 13:50    Przez: ~ob
Jałowa ta dyskusja. Rozprawka "O wyższości grona pedagogicznego nad resztą mieszkańców Gminy Golina".
Dodano: 09.09.2018 14:15    Przez: ~Hsyeg
Czyżby pani Ż. poczuła się urażona?
Dodano: 09.09.2018 15:25    Przez: ~cha, cha!
Jak to mówią pani Ż.M bedzie wszedzie rządzić , a burmistrz będzie na wszystko zgadzał przytakiwal , zenada te narodowe czytanie i te podlizywanie się tej pani , precz z komuną