Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18066) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Pan radny Janusz M. codziennie biega po ulicy Piaskowej i sobie przypisuje remont drogi, a kasa pochodzi przede wszystkim z powiatu. To nieuczciwe. Nie dajcie się oszukać!
Dodano: 09.09.2018 21:28    Przez: ~mieszkaniec Gol
Gdyby nie wniosek tego radnego i Burmistrza powiat nie wyłożyłby ani złotówki. Jest remont to się ciesz a nie krytykujesz.
Dodano: 09.09.2018 21:46    Przez: ~Mieszkaniec Piaskowej.
nieuczciwy to jest ten komentarz ,nigdy go tam nie widziałem, prawdą natomiast jest że połowę kwoty na ten remont przekazała gmina Golina to znaczy rada miejska , a radny głosował za przekazaniem tych środków , tak więc przyczynił się do remontu tej ulicy, uczestniczył również w zebraniu w goliniance kiedy była omawiana kwestia tego remontu , uważam że radni są właśnie po to aby uczestniczyć aktywnie w takich inicjatywach ,które polepszają infrastrukturę w naszej gminie
Dodano: 09.09.2018 21:56    Przez: ~mieszkaniec piaskowej
Akurat ten radny to najaktywniejszy radny w gminie. Poza tym mieszkaniec Gol ewidentnie mija się z prawdą. Widać że co nie które osoby celowo pomawiają inne osoby. Widać też jaką mieszkaniec Gol ma wiedzę na temat tego co się dzieje w gminie. Nie wystarczy uaktywnić się na miesiąc przed wyborami. Ujawnij się to porównamy kto więcej zrobił dla gminy J.M czy ty.
Dodano: 10.09.2018 06:56    Przez: ~Protokolant
ten wasz radny to przede wszystkim mąciciel, bez jakiegokolwiek poziomu
Dodano: 10.09.2018 08:30    Przez: ~bc
Oczywiście "Mieszkańcu Pisakowej", że radni powinni aktywnie uczestniczyć w inicjatywach, które polepszają infrastrukturę gminy, tylko że powinni to robić przez całą swoją kadencję, a nie miesiąc czy dwa przed wyborami. I stąd biorą się zapewne te komentarze.
Dodano: 10.09.2018 21:06    Przez: ~?
Radny J. M. rzeczywiście był bardzo aktywny, w szczególności wtedy, gdy roznosił po Golinie anonimy, szkalujące szkołę i jej dyrektora.
Dodano: 10.09.2018 21:10    Przez: ~mmm
Mieszkańcu Piaskowej, mówisz, że to był wniosek burmistrza i tego radnego J.M., a w Przeglądzie Konińskim" czytamy, że to: "Starosta koniński zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy finansowej na przebudowę drogi powiatowej Spławie-Adamów oraz na przebudowę ul. Piaskowej w Golinie oraz podjęcie uchwały przed datą 22 lutego. Pozwoli to na wprowadzenie pomocy do budżetu powiatu na najbliższej sesji rady powiatu i podjęcie czynności związanych z przygotowaniem inwestycji do realizacji... " Więc czyja to była inicjatywa?
Dodano: 10.09.2018 21:43    Przez: ~???
I nie mów mieszkańcu Piaskowej, że gdyby nie wniosek burmistrza i tego radnego, to powiat nie wyłożyłby ani złotówki. Tak się składa, że starosta koniński był wieloletnim prezesem GS w Golinie i o Golinie zawsze pamięta.
Dodano: 10.09.2018 21:56    Przez: ~zx
Trzeba by skonfrontować to co tutaj wypisują niektóre osoby jak naciągają niektóre fakty. Poza tym bardzo fajnie uaktywnić się na miesiąc przed wyborami. Krytykować wszystko i wszystkich. Tylko gdzie ty byłeś mieszkańcu Gol przez 4 lata? Co zaproponowałeś na zebraniu osiedlowym albo na sesji? Tam można złożyć wniosek ba nawet wnioski. Najłatwiej pochować się na hejcie jak myszy po kątach. A ciekawe gdzie ta odwaga żeby stanąć oko w oko z kimś co faktycznie coś zrobił.
Dodano: 10.09.2018 08:13    Przez: ~Prawdziwy Goliniak
Masz rację. Akurat Prawdziwy Goliniak ma rację. Ten radny każdą inwestycja na swoim terenie się interesuje. Tacy chętni tu hejterzy do zmiany Burmistrza. Zapytajcie czy te populizmy plotki przyniosą jakiś skutek. Ktoś chciałby żeby wygrał inny kandydat. Tylko czy z Warszawy bułki i kiełbasę do Goliny też będą dowozić?
Dodano: 10.09.2018 08:19    Przez: ~Kolejorz
Rzeczywiście dużo "zrobił" zwłaszcza złego. A swoją drogą to bardzo zaradny radny jest, zarabia 20 tys na rok a jego oświadczenie majątkowe wygląda jak by zarabiał ze setkę.
Dodano: 10.09.2018 17:34    Przez: ~bezstronny
Burmistrz wraz z radą miejską bardzo super jest , glosuje na nich w październiku .
Dodano: 10.09.2018 08:24    Przez: ~halina
w życiu
Dodano: 10.09.2018 08:31    Przez: ~bc
A co sie w nich nie podoba?
Dodano: 10.09.2018 08:34    Przez: ~gchj
układy, kumplostwo, nieczyste zagrania, to przede wszystkim
Dodano: 10.09.2018 09:29    Przez: ~jb
Nasza gmina zasługuje na lepszego gospodarza gminy , obecny burmistrz jest gospodarzem miasta Golina a nie gminy Golina , mieszkańcy sołectw odplaca sie w wyborach nieważne jaką kampanie zrobi i niewazne ze będzie obiecywał gruszki na wierzbie , teraz chcemy podziękować ci za to " Nic"
Dodano: 10.09.2018 08:44    Przez: ~jestem taki
Na Nowickiego albo Mielcarka dziękuję. Wolę Durczyńskiego. Zrobił więcej w jedną kadencję dla gminy, wsi i miasta niż tamci.
Dodano: 10.09.2018 10:09    Przez: ~Wyborca
jestem taki słuchaj, a co ty zrobiłeś dla wsi? Durczyński zrobił więcej niż myślisz na wsiach. Poza tym do kogo masz pretensje. Możesz mieć pretensje do radnych ze wsi, którzy utworzyli sobie nieformalną koalicję i rządzili gminą przez prawie trzy lata tej kadencji i tak rządzili, dzielili, że na końcu się pokłócili. Taka rymowanka powstała z tej koalicji: RZĄDZILI, DZIELILI i SIĘ POKŁÓCILI
Dodano: 10.09.2018 10:18    Przez: ~Sołtys
Golina juz dosyć tej obrony waszego burmistrza , okaże sie wszystko po wyborach , gledzic sobie możecie , cóż takiego na wsiach zrobil ten kochany burmistrz?
Dodano: 10.09.2018 10:31    Przez: ~pimpek
Czytaj wyraźnie. A co zrobi nowy?
Dodano: 10.09.2018 10:52    Przez: ~errff
Napewno cos zrobi
Dodano: 10.09.2018 11:00    Przez: ~ja
Przywiezie kiełbasę z Warszawy.
Dodano: 10.09.2018 11:28    Przez: ~Prawdziwa Golinianka
Albo Kaszankę.
Dodano: 10.09.2018 13:12    Przez: ~Swojak
A Durczynski wam nawet kielbasy nie da , moze i da przed wyborami namowi co niektórych pasi brzuchow , uklad M.D Ż.M żegnaj !
Dodano: 10.09.2018 15:55    Przez: ~magda
No i co proponujecie nowy układ? Wolę swojską kiełbasę niż z Warszawy
Dodano: 10.09.2018 17:01    Przez: ~Gaga
Nie widzę kandydata który miałby jakiś nowy układ wprowadzić.
Dodano: 10.09.2018 17:25    Przez: ~Free
Z tymi anonimami to takie jaja, że nie wiem. Ale macie radnych. Jeszcze dziennikarke z PK do tego włączyli. Ona zawsze szuka sensacji. Wiedzieli o tym. Wcześniej nie widziała szkoły na oczy. A nagle się nią zainteresowała, akurat. Zapłacili jej? Ciekawe
Dodano: 10.09.2018 22:27    Przez: ~Jutu
Napewno juz by nie bylo Ż.M w nowym układzie :D
Dodano: 10.09.2018 18:03    Przez: ~andre
To byłaby Ż dwa. Zresztą ona ma odejść do Warszawy do telewizji.
Dodano: 10.09.2018 21:06    Przez: ~Heud
To może zabierze ze sobą swojego kuzyna. On ostatnio zrobił się bardzo medialny.
Dodano: 10.09.2018 22:00    Przez: ~a2
Oby
Dodano: 10.09.2018 22:23    Przez: ~Jb
Poprzednik wprowadzi nowe układy .
Dodano: 10.09.2018 19:26    Przez: ~pradolina
Tak były Burmistrz zatrudnił kierowników. Więc jakie Durczyński wprowadził układ. My w Golinie nie chcemy Kandydata z teczki. Spadochroniarze na poligon.
Dodano: 10.09.2018 21:08    Przez: ~Jaki

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.