Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19533) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)Żychlin. Pałac Bronikowskich i pobliskie zabudowan ... (8)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

juz dawno nie bylo takich emocji jakie zafundowali nam radni i pan burmistrz jak mozna tak potraktowac osobe ktora nasza szkola wyprowadzila na taki poziom o jakim sie nawet nie snilo najlepsza wizytowka goliny jedyny obiekt i system nauczania wzbudzajacy zachwyt i zazdrosc pani krucka jest swietnym dyrektorem no ale najlepiej zbesztac ja z blotem brak slow
Dodano: 31.08.2018 15:15    Przez: ~!!!!!!!!!!
Ten artykuł to bzdury !!!!!! To wszystko pisze świta pani dyrektor opamietajcie sie ludzie ta kobieta powinna się leczyć ona jest chora na władze
Dodano: 31.08.2018 15:38    Przez: ~Aaaa
leczyc to sie piwinni radni pan burmistrz i ich przydupasy myslac ze jak usuna pania dr krucka to wcisna rodziny na cieple stanowisko do szkoly bo kto by nie chcial objac takego stanowiska w golinskiej szkole oj zazdrosc boli
Dodano: 31.08.2018 15:45    Przez: ~xyz
Zazdrość przez ciebie przemawia, nie należysz do świty? Szkoda
Dodano: 31.08.2018 16:25    Przez: ~Bbbbbb
jaka świta głabie czy idiotko
Dodano: 01.09.2018 01:31    Przez: ~on
Nie życzę sobie żyby ktoś pisał takie listy w imieniu wszystkich rodziców. Jestem w radzie rodziców i stoję na stanowisku, żeby szkołą, w tak trudnej sytuacji zarządzała osoba nie związana dotychczas z tym środowiskiem. Zbyt dużo emocji okazują niektórzy ludzie. Należy przyjąć do wiadomości i stosowania przepisy prawa, którymi posłużył się pan Burmistrz. I więcej szacunku do organu prowadzącego. Podziwiam pana Burmistrza za zdecydowanie i mądre decyzje. Popieram również w wyborach. Zachęcam do podpisywania się pod wypowiedziami. Miejcie odwagę przyznawać się do własnego zdania.
Dodano: 31.08.2018 15:42    Przez: ~Grażyna Sędziak
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Emocje, brak taktu i wychowania wykazują osoby stojące po stronie burmistrza i jego doradców, przeciwnicy Pani Joli. Myli się Pani, burmistrz nie trzyma się prawa i przepisów. Pozwala radnym na działania niezgodne z prawem. Chociaż każdemu mówi to, co ten chce usłyszeć. Poznaliśmy się na tym. My, popierający Panią Jolę bronimy jej używając, w zdecydowanej większości, słów kulturalnych i poprawnej polszczyzny. Pani Jolu, w kulturze i inteligencji siła. Nie oglądajmy się na tych, którzy się tym pochwalić nie mogą. Ja nie jestem aż tak ciekawa, jakie nazwisko kryje się pod komentarzem.
Dodano: 31.08.2018 16:19    Przez: ~przyjaciółka
Pani Sędziak, pani bardzo dużo złego zrobiła. To również za pani sprawą ukazywały się artykuły w "PK" -atakowała pani nie tylko dyrektor Jolantę Krucką, ale też jej nauczycieli. Jest pani jedną z pierwszych, które rozpoczęły tę haniebną nagonkę na Panią Dyrektor i szkołę. Nie wstyd pani? Zapewne nie! Ma pani dziecko w klasie, gdzie wychowawczynią była niejaka pani AO. Z kolei pani AO to bardzo dobra koleżanka prawdopodobnie przyszłej pani dyrektor - EK. I o to tu chodzi!
Dodano: 31.08.2018 18:20    Przez: ~I o czym my tu mówimy!
No p. Garażyno to już naprawdę przesada.. auważałam panią za mądrą osobę...wstyd i żenada.... wazelina bez mydła.. A ja nie popieram.... pan Burmistrz to marionetka .
Dodano: 02.09.2018 22:54    Przez: ~Rodzic
Nie życzę sobie żyby ktoś pisał takie listy w imieniu wszystkich rodziców. Jestem w radzie rodziców i stoję na stanowisku, żeby szkołą, w tak trudnej sytuacji zarządzała osoba nie związana dotychczas z tym środowiskiem. Zbyt dużo emocji okazują niektórzy ludzie. Należy przyjąć do wiadomości i stosowania przepisy prawa, którymi posłużył się pan Burmistrz. I więcej szacunku do organu prowadzącego. Podziwiam pana Burmistrza za zdecydowanie i mądre decyzje. Popieram również w wyborach. Zachęcam do podpisywania się pod wypowiedziami. Miejcie odwagę przyznawać się do własnego zdania.
Dodano: 31.08.2018 15:43    Przez: ~Grażyna Sędziak
Pani Grazyno tylko pani mogla to napisac nie ma pani godnosci co tez zawinila pani obecna pani dr krucka?Ze malolaty nie moga nosic w gimnazjum doczepianych paznokci pomalowsnych ust na czerono spodenek ledwo zakrywajscych tylek? Niech sie pani porzadnie puknie w ta swoja glowe
Dodano: 31.08.2018 15:52    Przez: ~oooooo
Grażyna nie szalej nie donos nie kpij nie rób zamętu i przestań bredzic
Dodano: 31.08.2018 16:58    Przez: ~Iwona
Wyglada jakby pani Grażyna Sędziak liczyla na stanowisko w urzedzie po wyborach. Cos za bardzo podlizuje się burmistrzowi. Az mdli
Dodano: 31.08.2018 17:34    Przez: ~ok
stara baba a taka naiwna oj Grazyna przekonasz sie ze jak bedziesz w potrzebie nikt Ciebie nie poprze .Podburzyly Ciebie kolezanki z gimnazjum ktore sie dawno wycofaly bo dzieci poszly do szkol srednich a ty jak palec zostalas.I bredzisz i majaczysz.Powinnas sie wyciszyc i brac wzor z dr Kruckiej jak trzeba sie godnie i z kultura zachowac.Ciekawe czy ty masz czyste sumienie .Podpisujac sie pod swoim durnym wpisem myslalas ze bedziesz bohaterem?Ze kolezanki beda ciebie pidziwiac ze mialas odwage postawic sie kruckiej....Udowodnilas tym ze jestes zalosna kolejna marionetka ja bym na twoim miejscu wszystkich przeprosila nie tylko krucka .....
Dodano: 31.08.2018 17:56    Przez: ~esy
Pani Sędziak, pani bardzo dużo złego zrobiła. To również za pani sprawą ukazywały się artykuły w "PK" -atakowała pani nie tylko dyrektor Jolantę Krucką, ale też jej nauczycieli. Jest pani jedną z pierwszych, które rozpoczęły tę haniebną nagonkę na Panią Dyrektor i szkołę. Nie wstyd pani? Zapewne nie! Ma pani dziecko w klasie, gdzie wychowawczynią była niejaka pani AO. Z kolei pani AO to bardzo dobra koleżanka prawdopodobnie przyszłej pani dyrektor - EK. I o to tu chodzi!
Dodano: 31.08.2018 18:21    Przez: ~I o czym my tu mówimy!
Przepisy prawa według burmistrza to zatrudnianie swojej córki, rodziny żony, znajomych ŻM i dawanie zleceń na pracę w gminie firmie syna radnego WW oraz jego znajomym
Dodano: 31.08.2018 23:38    Przez: ~znawca prawa
kto to jest grazyna sędzia k jakas nastepna pusta baba ktora dzieki komunie ma co ma ale gluoty juz nabrala za dobrej demokracji niwxh siw trzyma z gumiokiem i esbekiem. banda debili
Dodano: 01.09.2018 01:33    Przez: ~chyyy
"Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami" - no wy chyba żartujecie? Był audyt, który wykazał mobbing na ponad 20 pracownikach a wy uważacie to za bezpodstawne działania? Chyba sobie jaja robicie w tej chwili.
Dodano: 31.08.2018 16:17    Przez: ~szok
Udowodnij ten mobbing. Jakoś nikt za to się nie zabrał. Gadać każdy może, co mu ślina na język przyniesie. Ciekawe co o tobie mówią znajomi i rodzina. Ideał się znalazł. Wszyscy cię kochają? Akurat
Dodano: 31.08.2018 16:22    Przez: ~Jk
popieram , sprawa jest w prokuraturze i na pewno będzie sprawiedliwie przeprowadzona , poczekajmy na wynik pracy prokuratury .
Dodano: 31.08.2018 16:30    Przez: ~;;;;;;;
Mobbing może stwierdzić wyłącznie sąd....
Dodano: 31.08.2018 16:59    Przez: ~Zzzzzzzzzz
Przyjaciele Pani Joli też liczą na sprawiedliwość. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy....wierzymy w to. Mobbing to stosował burmistrz i jego świta, szczególnie ta z komisji konkursowej
Dodano: 31.08.2018 17:40    Przez: ~ab
Oczywiście, że mobbing stosowali burmistrz i jego świta wobec Pani Dyrektor. Rzeczywiście, to należy wyjaśnić w prokuraturze!
Dodano: 31.08.2018 19:09    Przez: ~LO
W polskim prawie mobbing ma kilka definicji. W Kodeksie pracy zapisano, że jest to zachowanie:. dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi;. polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika;. wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej;. powodujące izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.Według orzecznictwa Sądu Najwyższego wszystkie te cechy muszą być spełnione łącznie.O mobbingu mówi także Kodeks karny: Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.Kluczowa jest z jednej strony uporczywość, czyli natrętne, powtarzalne zachowanie, ukierunkowane na złośliwą chęć dokuczenia, z drugiej zaś długotrwałość działań mobbera; nie ...
Dodano: 31.08.2018 21:05    Przez: ~zz
może to być jednorazowe zachowanie, ale musi mieć charakter powtarzalny i trwać dłuższy czas.Uwaga! Nie każda stresująca sytuacja w pracy jest mobbingiem, tak jak nie każdy wymagający szef jest mobberem.W sprawach o mobbing, odwrotnie niż w sprawach o dyskryminację, ciężar dowodu spoczywa na pracowniku. Aby skutecznie starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie, musi on wykazać, że:. był obiektem mobbingu. w jego wyniku doznał rozstroju zdrowia. dochodzona przez niego kwota zadośćuczynienia jest adekwatna do krzywdy.Pracownik musi przekonać sąd (za pomocą dokumentacji czasu pracy, godzin przyjść i wyjść, kar, pominięć na liście nagrodzonych, nagrań własnych i z kamer przemysłowych, zeznań świadków), że doświadczył długotrwałego i uporczywego nękania lub zastraszania, które mogły wywołać lub wywołały u niego określone skutki, jak strach przed pójściem do pracy, spotkaniem z mobberem, bóle głowy, brzucha, bezsenność, kło ...
Dodano: 31.08.2018 21:06    Przez: ~zz
poty z koncentracją.Poniżanie, ośmieszanie pracownika czy wykluczanie go z zespołu współpracowników powinno być efektem działań mobbingowych, a nie postępowania samego pracownika, np. jego opryskliwości czy skłonności do używania wulgaryzmów.Mobberem może być zarówno przełożony, jak i kolega z firmy. W każdym przypadku odpowiedzialność i tak spada na pracodawcę. (za wyborczą - ale takie jest orzecznictwo SN)
Dodano: 31.08.2018 21:07    Przez: ~zz
"Audyt"na zamówienie radnego JM za 5 tys złotych z pieniędzy podatników, pseudoaudytorzy bez uprawnień napisali co chciał radny,niektórym nie chce się pracować więc poczuli się niby mobbingowani. Pytam za co ci ludzie chcą brać wypłatę? Za siedzenie w czasie lekcji u byłego dyrektora gimnazjum? I to właśnie dla nich było wspaniałe.
Dodano: 31.08.2018 23:17    Przez: ~xyz
czytając artykuł, można się dowiedzieć że był remis w głosowaniu komisji , głosowanie oczywiście było tajne, to dlaczego przedstawiciel rady rodziców twierdzi że przedstawiciele organu prowadzącego szkołę oraz przedstawiciele nadzoru nie zagłosowali za obecną panią dyrektor , skąd ta pewność ,czy przedstawiciel rady rodziców podglądał w głosowaniu ?
Dodano: 31.08.2018 16:27    Przez: ~:)
Wynik konkursu znany był wcześniej. Trzeba było zrobić go w czerwcu i koniec. Pani Ewa miałaby okazję pokazać się 3 września. Kampanię przecież pani Kruckiej rozpętał wlasnie urząd. Trudno, żeby ją poparł. Jest to oczywiste. No i przedstawiciele urzędu w komisji, wybrani z premedytacja. Trzeba być glupim, żeby tego nie wiedzieć i nie widzieć.
Dodano: 31.08.2018 16:34    Przez: ~ob
P.Grazyna może ta mądrością sama chce iść na dyrektora?? Hihi
Dodano: 31.08.2018 16:39    Przez: ~Jsjsj
co do pani grazyny nie ma zadnego taktu dobrego wychowania i kultury osobistej a pani obecnej dr kruckiej powinna powiedziec przepraszam za wszystko co zrobilam
Dodano: 31.08.2018 16:56    Przez: ~ppppppp
No takiego luzu dla uczniów i nauczycieli jak w gimnazjum to w podstawówce niestety pani Krucka nie dawała. Tylko w szkole średniej trzeba było duuuuużo nadrobić
Dodano: 31.08.2018 17:07    Przez: ~uczennica
panowie trzonki murzyn i kopalniok to sie nadajo zeby ino najlepiej sie spakowac i juz nie kpic z mieszkańców bo tylko załatwiają swoje interesy i robia kpine z ludzi. Oczerniaja ich i gdzie skad w ogole pomysl na tych panów. To doskonale obrazuje klikę i zależność. Masakra jaka patologia na szczeblu wiejskim gminnym tragedia. koles ktory niedawno w gumiokach chodzil w blocie na kopalni i nie bardzo umi sie wyslowic zostaje na stołku boże jak to sie stalo? o esbek ktory na sile chce tylko zalatwic cos dla siebie i dla rodzinki. Zero szacunku. wybory juz za chwile. nie oddalam na nich glosu i nie ma szans.
Dodano: 31.08.2018 17:10    Przez: ~julia
Chodzą słuchy, że niejaki pan radny W. chce ugrać dla swojej córki stołek wicedyrektora. To chyba jakiś horror! Również ja i moja rodzina nie oddamy głosu na takich włodarzy!
Dodano: 31.08.2018 18:37    Przez: ~kpina!
Ano, wpuścić chłopa do biura........
Dodano: 31.08.2018 19:20    Przez: ~Elka
corka esbeka tez nie ma ani glowy ani taktu q podstawowce nikt jej nie lubil zle sie uczyla i co no i nadal jest brzydka. nie wolno dzieci straszyc brzydkimi babami z eabeckim rodowodem
Dodano: 01.09.2018 01:36    Przez: ~Janina
Wielki czas na zmiany przynajmniej kucharki co piatek przestana targać pelne reklamówki do domów albo rozwoza się samochodem koleżanki wystarczy iść na spacer kolo szkoły a najwięcej to sxefowa bo juz ledwo się porusza i kradnie co podejdzie
Dodano: 31.08.2018 18:45    Przez: ~karolina
Tylko w piątek? Stoisz pod szkołą i podglądasz?. A może wynoszą chleb dla konia? Mierzysz innych własną miarą? Nie pomyślałaś, że pania kucharkę nogi bolą po całodziennej pracy w kuchni? Co jeszcze jest winą Pani Dyrektor?
Dodano: 31.08.2018 19:06    Przez: ~Alicja
bo to jest tak ze dobrze miec dyrektora ktory przymyka oczy nie robi nic i nie dba o swoja szkole zatrudnia rodzine znajomych i znajomych znajomych....dzieciaki robia co chca pala fajki kpia z nauczycieli a nauka na poziomie no coz brak slow....gdyby bylo tak wspaniale to rodzice by nie przeniesli swoich pociech do innych szkol prosze zobaczyc ile pani dr zrobila dla tej szkoly jak zmienila wizerunek i ile zakupila przez rok ...mozna mozna tylko trzeba chciec.
Dodano: 31.08.2018 19:12    Przez: ~uty
mam kuwa wymyslilem zamiast wina Tuska mówmy wina Kruckiej. że pada ze nie pada ze krzywo ze prosto ze brzoza ze samolot ze cos tam wszystko wina Kruckiej przeciez to takie proste. dzieki 500 plus niektorzy zakupili pierwsze smartfony i witamy na portalu wy madrale nasze. Jestescie super tylko ze ro tez do dupy dla was bo to wina Kruckiej ni jasne przeciez nie Tuska