Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19526) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

prosze nie krytykowac rady rodzicow gdyz od samego poczatku bylismy i jestesmy za pania dr Krucka nie liczac pani Grazyny Sedziak i jej podobnym....a zreszta w koncu macie prawo pisac co sie wam podoba by odwrocic oczy od syfu ktory nastal ale juz za pozno w koncu wyszla prawda na jaw o burmistrzu durczynskim wojdynskim matlewskiej i mirek nie sposob wspomniec o panu grodzkim on i oswiata .....Pani dr Kruca jest pani jedyna osoba na wlasciwym stanowisku
Dodano: 01.09.2018 09:16    Przez: ~ooooo
nikt nie krytykuje rady rodziców , uprzejme pytanie jakie kompetencje mają członkinie rady rodziców , z całego grona komisji konkursowej to najbardziej znający się na rzeczy są na pewno osoby z kuratorium , a pismo rady rodziców przekazuje jednoznaczną informację ,że osoby z kuratorium nie poparły byłej pani dyrektor ( pytanie zasadnicze skąd ta wiedza - czy może z prostej arytmetyki że rada rodziców 2 głosy , 2 głosy rada pedagogiczna , 2 głosy związki zawodowe czyli 6 głosów za byłą panią dyrektor), to oznacza że osoby najbardziej kompetentne wybrały inną opcję zarządzenia szkołą i tyle w tym temacie
Dodano: 01.09.2018 09:44    Przez: ~oooooooooooooooooooooooo
Decyzja kuratorium jeszcze nie zapadła. Może Rada Rodziców i Wy młodzi wybralibyscie się do nich? Niech przerwia ten układ i nie pozwolą na manipulacje urzędników Waszej gminy? Na pewno kierują się dobrem uczniów. Wiedzą na pewno o co w tym wszystkim chodzi. Przecież to mądrzy i doświadczeni ludzie
Dodano: 01.09.2018 10:21    Przez: ~Ewka
Wątpię, żeby przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego, do którego należą pracownicy byłego gimnazjum, głosował za p. Krucką. NIE WPROWADZAJ LUDZI W BŁĄD TY TZW. oooooooooooooooooooooooo. Zobaczcie, kolejna obłuda! Metody ub....kie!
Dodano: 01.09.2018 14:44    Przez: ~anty ooooooooooooooooooooooo
Przedstawiciele Rady Rodziców jak najbardziej powinni znajdować się w komisjach konkursowych na dyrektora. Przecież to rodzice wychowują swoje dzieci i również mają prawo decydować o sprawach szkolnych, o wyborze dyrektora w szczególności.
Dodano: 01.09.2018 14:50    Przez: ~r
Dziwicie się ze Zancia tu, Zancia tam. Przecież to rodzina .Kuzynka
Dodano: 01.09.2018 09:28    Przez: ~a'la
rada rodzicow zawsze byla za pania dr Krucka oj przepraszam nie wszyscy mam tu na mysli pania Grazyne Sedziak i jej podobnych......Co do rady no coz na poczatku usuneli wspaniala kobiete bo nie byla obiektywna co do szkoly podstawowej no i w koncu do wladzy doszedl pan wojdynski ktory zawsze marzyl byc burmistrzem ale mu nigdy nie wyszlo obecny burmustrz pograzyl sie poleci ze stolka wraz z pania matlewska ktora trzyma biblioteke hale straz i co jeszcze w swoich rekach no i jeszcze jest niejaki mirek oan grodzki od oswiaty ja sie pytam jakiej oswiaty jedyna osoba na wlasciwym stanowisku jest pani dr Krucka
Dodano: 01.09.2018 10:08    Przez: ~uuuuuuu
Panie z Rady Rodziców pracują w placówkach oświatowych więc najlepiej znają specyfikę pracy szkoły! Są wykształcone, mądre i na pewno nie sprzedają paszy dla psów ja przewodniczący komisji oświaty po zawodówce
Dodano: 01.09.2018 15:52    Przez: ~wykształcona
nie dlugo rozpoczecie roku szkolnego.....i w jakich nastrojach mamy go powitac.....nie ma nastroju do swietowania i radosci mamy za to skandal brud radnych.....ja bym obrzucila ich zgnilymi jajami bo smierdza tak jak oni
Dodano: 01.09.2018 10:14    Przez: ~wstyd
Dlaczego burmistrz nie myśli o szkole i o dzieciach, tylko o własnych oraz swojej kliki interesach? W całej Polsce nie ma takiej sytuacji, żeby 1 września nie było wiadomo oficjalnie kto jest dyrektorem. W poniedziałek przywiezie go pewnie w teczce tak jak to było za komuny
Dodano: 01.09.2018 15:57    Przez: ~aa
informacja do wszystkich , internet nie jest anonimowy , to że ktoś nie podpisze się pod komentarzem ,nie znaczy że nie można ustalić kto to napisał ,tak więc przestańcie krytykować pracowników że to nieroby , i tylko siedzą i nic nie robią ,wypisujecie że są układy , układziki jak macie dowody ,to są instytucje do których możecie to zgłosić , jeżeli natomiast nie macie namacalnych dowodów , to zastanówcie się mocno przed napisaniem nieprawdy .
Dodano: 01.09.2018 10:21    Przez: ~zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Straszysz?
Dodano: 01.09.2018 10:22    Przez: ~Ok
nikt nikogo nie straszy, jak w treści informacja do wszystkich komentujących nie jesteście anonimowi
Dodano: 01.09.2018 10:44    Przez: ~zzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Jak nie ma ukladzikow? A co burmistrz ma amnezje i zapimnial ze Zaneta jest z rodziny? A co te wszystkie stanowiska dostala bo byla najlepszą kandydatką? Aczy byl jakiś konkurs ogloszony? Inne rzeczy tez idzie udowodnić
Dodano: 01.09.2018 10:47    Przez: ~tui
Zzzzzzzzzzzzzzzz a to jest podpis? Dowodów namacalnych jest cała lista. Komu chciałoby się szarpać i chodzić do instytucji ze skargami. Niczym innym nie można by się zajmować. Na takie rzeczy nie ma rady lub czasu. Lepiej poświęcić czas rodzinie i zajmowac sie uczciwie tym co do nas nalezy. Szkoda walki z wiatrakami. Myślę, że większość z nas jawnie uczestniczylaby w dyskusji. Taki zwyczaj, że podpisujemy się nickiem.
Dodano: 01.09.2018 11:35    Przez: ~AB
A Żanetę powołał Nowicki. Więc w czym problem.
Dodano: 03.09.2018 21:53    Przez: ~Hdhs
Co ubecja się odezwała, kontrolować chce internet nikt się już nie boi, prawda w oczy kole.
Dodano: 01.09.2018 11:37    Przez: ~koziorz
Oczywiście, że się nie boimy! I bardzo dobrze wiemy, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Za kogo "ci ludzie" nas mają. Jeśli tak piszemy, to znaczy, że jesteśmy w stanie udowodnić swoje słowa.
Dodano: 01.09.2018 14:58    Przez: ~Nie straszyć, nie boimy się!
Teraz zastraszają nas, jak wcześniej panią Krucką.
Dodano: 01.09.2018 15:00    Przez: ~!
Pan burmistrz przed wyborami czarowal obietnicami.Miał znaleźć pieniądze na wszystkie bolączki gminy. Szumnie startował z hasłem: ,,Miroslaw Durczynski twoja przyszłość " a jak widac zadbał o przyszlosc swoją ...Strach się bac z jakim haslem wystartuje w tym roku.
Dodano: 01.09.2018 11:44    Przez: ~rozczarowany
no i stalo sie zaczeli straszyc by ludzie nie wypisywali tego co ich boli i co im sie nie podoba teraz wszyscy ktorzy tu wypisywali moga poczuc sie tak jak dr Krucka przez caly rok...na szczescie jest jeszcze ochrona danych osobowych i RODO a jezeli ktos z wypisujacych bedzie mial jakiekolwiek nieprzyjemnosci to znaczy ze zostalo zlamane prawo o ochronie danych osobowych najlepiej zastraszyc to zawsze dziala brawo wy......oklaski i owacje na stojaco sie naleza
Dodano: 01.09.2018 12:35    Przez: ~boje sie
tak więc , jak ktoś pisze źle na dr Krucką to jest nie niedobry , ale jak pisze się że pani dyrektor pogoniła nierobów do pracy to już jest ok , ludzie opamiętajcie się , bardzo wiele komentarzy jest jaką to krzywdę wyrządzono byłej pani dyrektor , ale zwykłemu pracownikowi czy też nauczycielowi to już można nawymyślać że nierób i to jest w porządku ? to jest żadne straszenie ,ale informacja dla wszystkich którzy zostają tutaj obrażani ,nikt w sieci nie jest anonimowy i każdy powinien o tym wiedzieć .
Dodano: 01.09.2018 12:59    Przez: ~zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Nie ma czego się bac.Nikt nikomu nie ubliza. Burmistrz, radni,nauczyciele- toOSOBY publiczne .Mamy prawo wyrazic zdanie na temat ich pracy, tym bardziej ze są oplacani z naszych pieniędzy. Więc PAN/PANI-zzzzzz niech daruje sobie te komentarze. PROSZĘ pogodzic się z tym ,ze wiecej osob komentuje pozytywnie P. Krucka,a ocenia fatalnie zachowanie i poczynania Burmistrza i jego swity
Dodano: 01.09.2018 13:18    Przez: ~spoko
Drodzy mieszkańcy Goliny. Sami co 4 lata (od teraz co 5) mieliście prawo oddać swój głos w wyborach i zdecydować o zmianie układu. Ale gdy wyborów idzie połowa uprawnionych do głosowania, to o wynikach decyduje garstka ludzi skutecznie zmobilizowana przez kandydata, a wtedy kilka głosów decyduje, że od wielu lat w Radzie zasiadają te same osoby, które pod podtekstem dbania o interes mieszkańców Goliny załatwiają interesy swoje i swoich znajomych. Obserwujecie to od lat, komentujecie, przeszkadza to Wam, ale w wybory omijacie lokal wyborczy szerokim lukiem. Apeluje do Was o udzial w wyborach, a jeżeli macie pomysł na Gminę i chęć dzialania możecie kandydować w wyborach. Chętnie zagłosuję na kogoś, kto przekona mnie swoimi pomysłami (realnymi do zrealizowania). Mój jeden glos i wiele Waszych może wszystko zmienic.
Dodano: 01.09.2018 13:07    Przez: ~Tu i teraz
Każdy ma prawo do dyskusji i własnego zdania. Myślę, ze tak naprawdę prawda leży po środku i każdy "za uszami" cos ma. Pani Dyrektor nie można odmówić zasług i zaangazowania w sprawy uczniów i szkoły. Dzięki jej działaniom i wsparciu byłych i obecnych władz szkoła od wielu lat jest wizytówką naszej gminy. To było wspólne działanie. Dlaczego o tym zapominacie? Pani dyrektor miala pomysł na szkołę, ale byly i obecny Burmistrz wraz z Radą zadbali o to żeby mogły być zrealizowane. Każda ze stron broni swoich racji i ma do tego prawo. Szkoda tylko, że emocje wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem zapominając, ze sami niewiele mogą.
Dodano: 01.09.2018 13:20    Przez: ~Tu i teraz
No właśnie. Zamiast ulegać pani żony wicedyrektora, panowie z urzędu powinni kierować się zdrowym rozsądkiem i popierać ludzi aktywnych, którzy naprawdę dbają o dobro tej gminy, również pracowników szkoly, tych wspaniałych. Nie tych przychodzących do pracy z musu. A pomóc znajomym i rodzinie też można, ale nie tak dużym kosztem. To Pan Nowicki z powodzeniem wspolpracowal z Waszą szkoła. Za Jego kadencji nikt nie zgłaszał tych wydumanych w ciągu ostatniego roku pretensji. Cenil sobie współpracę z Panią Krucka. Obowiązkiem burmistrza i urzędu jest utrzymanie szkoły więc bez łaski. Żadnych wielkich zasług tu nie widzę ze strony obecnych władz.
Dodano: 01.09.2018 14:06    Przez: ~AB
Niech każdy robi to, co do niego należy. Mając różne poglądy można, a nawet trzeba dyskutować, ale należy pamiętać, że jest kadencyjna dyrektora, burmistrza, rady. Osoby na tych stanowiskach wiedzą, że po upływie określonego czasu będą poddani ocenie. Zgodnie z przepisami dyrektora ocenia komisja konkursowa. Na czterech kandydatki dwie zostały równo ocenione, każdy z członków komisji dysponował jednym głosem, w dlosowaniu tajnym wskazywał kandydata, który miał najlepszy pomysl na szkołę. Zdaniem komisji obie były jednakowo dobre. Przy nierozstrzynietym konkursie to burmistrz decyduje, kto bedzie kierował szkołą. Mądry wybór kogos z zewnątrz pochodził by to środowisko, ale...na układy i podszepty "madrych" doradców nie ma rady. Szkoda, bo byla okazja zakończyć ten konflikt i w końcu pomyśleć o szkole i o naszych dzieciach. One może niewiele rozumia, ale wyciagaja wnioski. Niestety nie dostaja najlepszych wzorcow zachowania
Dodano: 01.09.2018 15:02    Przez: ~Tu i teraz
Burmistrz i radni nie finansują szkoły ze swojej kieszeni! Powinni służyć wszystkim ludziom a nie tylko swojej rodzinie i znajomym!!!! Dosyć tej prywaty i niszczenia ludzi, którzy są niezależni i robią coś dla innych!
Dodano: 01.09.2018 16:01    Przez: ~ada
Tak jak szkola nie jest prywatnym folwarkiem dyrektora szkoly. Gospodaruje publicznymi pieniedzmi, które my placimy w formie podatków