Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19543) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)Żychlin. Pałac Bronikowskich i pobliskie zabudowan ... (8)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

burmistrz wysyła nauczycieli na emeryturę, Proszę się zastanowić burmistrzu pan dawno nabył prawa emerytalne i zajmuje komuś miejsce. Jest wiele osób młodych, które pana zastąpią i nie tylko pana również innych emerytów którzy z panem pracują.
Dodano: 01.09.2018 14:27    Przez: ~uuuuuu
Skandaliczne wydarzenia w naszej gminie nadają się na telewizję. Radni, którzy cały rok szkalowali dobre imię pani dyrektor zasiadają w komisji?! Kpina! Rok szkolny za moment a dyrektora brak. Takie rzeczy tylko w Golinie! Ani porządku, ani stabilizacji! Jeśli o losach człowieka wykształconego (i to baaaardzo) decyduje radny z wątpliwą przeszłością, który wypowiedzieć się nie potrafi i pała nienawiścią to o czym my mówimy! Skończmy tą żenadę! Wybory za pasem! A do Urzędu Gminy sznur zbulwersowanych rodziców powoli się ustawia!!!!
Dodano: 01.09.2018 15:40    Przez: ~Incognito
Dokładnie w sedno powiedziane . Zastanawiam się jak rozgłośnia ta sprawę w telewizji . Pomoże mi ktos w tym? Wtedy każda z tych ,,mobingowanych " osob niech przed kamerą całej Polsce powie jak to jej Pani Dyrektor kazała pracować. No skandal , ze trzeba pracowac! Ja chodzę do pracy od 15 lat i muszę pracowac. Muszę pracodawcę o mobing posadzić. To się w głowie nie mieści,ze w pracy trzeba pracowac!!!
Dodano: 01.09.2018 16:27    Przez: ~Praca mobingowana
Rozglosnic *
Dodano: 01.09.2018 16:28    Przez: ~Praca mobingowana
#tematdlauwagi
Dodano: 01.09.2018 16:44    Przez: ~Ja
To jest strona tvn gdzie można sprawę naglosnic.
Dodano: 01.09.2018 16:50    Przez: ~To.
Na taczki z gnojem i wywalić dziada. Słucha sie ubeckiego popaprańca ale sam jest nic nie lepszy. Takie matoły oczerniają Panią dyrektor czlowieka kultury honoru i osobę wszechstronnie wykształconą. Mam nadzieje ze wybory pokaża i sostaniwcie za swoje ale żę ta sprawa bedzoe miała coeżki finał w sądzie za to co robicie za tą nagonke i pomawianie i za nieszczenie wizerunku i szarganie dobrego imienia. Murzyn esbek i gumiak kopalnia radny bezradny działacz stadionowy. tam sie skonczyly wasze mądrości a terazniejsze dzialania obnazaja kim jestescie.
Dodano: 02.09.2018 02:48    Przez: ~zbulwersowany
Ludzie jak morze stara panna kierować sxkola gdy nigdy niemiala swoich dzieci iniema pojecia co to jest dziecko i jak z nim postępować bo każde dziecko jest niestety inne i wymaga szczególnej opieki chyba co jak piszą do robienia zamieszania i krytykowania ludzi co naprawde chca żeby bylonaprawde dobrze i niech odczepią się od burmistrza bo to jest naprawde wspanialy facet
Dodano: 01.09.2018 18:22    Przez: ~kuga
Po pierwsze " może" w tym kontekście pisze się przez samo ż. . po drugie tylko ktoś bez kultury i jak widać bez wykształcenia stosuje chwyty poniżej pasa. Moim zdaniem, właśnie dlatego, że Pani Jola nie ma dzieci, które urodziła, zawsze była osobą dyspozycyjną. Sobota, niedziela, godzina 17.00 często była w pracy. Ostatnia wychodziła z uroczystości szkolnych, poświęcała czas prywatny na załatwianie spraw służbowych, reagowała, kiedy dziecko nie miało odpowiednich na porę roku butów lub matka nie odebrała dziecka ze szkoły, bo piła z sąsiadka. Na Panią Jolę może liczyć każdy, obcy i rodzina. Zawsze interesowała się sytuacją rodzinną uczniów, szczególnie tych zaniedbywanych. Ona i koleżanki z pracy. Brak mi słów na to, co wypisujesz. Nie znasz Pani Joli, nie ten co się afiszuje i stwarza pozory jest dobrym człowiekiem. Ci są najgorsi. Ci, co źle piszą tutaj o Pani Kruckiej, w ogóle jej nie znają. Albo zasłużyli na reprymendę w p ...
Dodano: 01.09.2018 18:42    Przez: ~AB
Kuga, jesteś z rodziny? Wspaniały człowiek? Przykłady proszę
Dodano: 01.09.2018 18:44    Przez: ~Jk
Ktoś taki jak ty zasługuje żeby dostać w p...
Dodano: 01.09.2018 18:48    Przez: ~AK
Ty kuga a ty sie zebtak powiem gdzies na głowę wypiepszyles zw tak p***rzielisz czy masz syf zamiast mózgu. Czlowieku juz jestes taki maly i tak na tym swiecie od ciebie malo zalezy ze jedyne co mozesz to napisac komentarz z błędami i bez sensu. nie masz nic do powiedzenie stul dziub w du pę burmistrz to jest funkcja sploeczna ale nie dla debili i cwoków a w Golinie mamy takowego malomiasteczkowego nierozgarnietego cwoka i buraka.
Dodano: 01.09.2018 20:37    Przez: ~jan
Kuga ty d.....o co cię obchodzi czyjeś prywatne życie, co to ma do pracy puknij się w łeb
Dodano: 01.09.2018 22:23    Przez: ~st
D.... do kwadratu. Co za chamstwo i buractwo. A po drugie w tym komentarzu brakuje jakiejkolwiek logiki. Na kartce trzeba sobie najpierw napisać i przeczytac czy to ma jakiś sens.
Dodano: 01.09.2018 23:40    Przez: ~ob
No Mireczku słupki lecą w dół. Ale to dobrze ze Golina wyzwoli sie z Ciebie. Nie nadajesz sie na stajennego. Mieszkancy apeluję do urn glosować i wybrać madrwgo burmistrza z honorem czlowieka mądrego ktory bedzie w stanie pomoc mieszkancom a nie ich olewac po wyborach. Gmina potrzebuje rozwoju a nie stagnacji i sensacji. Ten skandal wywolal burmistrz pozwalajac u siebie na podworku na taki syf. Taka władza pokazuje ewidentnie ze sie nie nadaje. wiec to juz koniec. Koniec. KONIEC!!!
Dodano: 01.09.2018 20:42    Przez: ~mieszkaniec
A ja Idę o zakład że wygra obecny Burmistrz. Tutaj piszą negatywy zwolennicy byłego Burmistrza. 20 lat wystarczy. A że Durczyński rozbił Stary układ to nie mając gdzie żalu wylewać to gdzieś trzeba to robić. Wystarczy przejść po Golinie. Te osoby co nie są zaangażowane w sprawę mówią że Burmistrz powinien już dawno to zrobić. Wybory się skończą i skończy się stary układ bo Nowicki pójdzie na emeryturę. Wolę Burmistrza górnika niż rolnika.
Dodano: 03.09.2018 22:06    Przez: ~Jakaś
Jest mi przykro jak potraktowal cham jakim jest pan M Panią Dyrektor Jolante Krucka . Pani Jolanto , on jedynie może Pani buty czyścić. Pani jest kobietą z klasą, my rodzice jesteśmy wdzięczni za to co Pani dla naszych pociech zrobiła. A ten drugi był i będzie .....
Dodano: 01.09.2018 21:37    Przez: ~Rodzic
A ktoś wie czy ta nowa dyrektor istnieje? Ponoc jeszcze w szkole się nie pokazala :D :D
Dodano: 01.09.2018 21:41    Przez: ~:D
Pani nowa dostała tyle głosów nie dlatego, że jej wizja naszej szkoły jest ciekawa. Taki przykaz dostali wysłannicy burmistrza. No i rola pani przewodniczącej nie jest bez znaczenia
Dodano: 01.09.2018 23:43    Przez: ~ok
Burmistrz chłopie zrób to co chcą rodzice to ich szkoła i dziecioków nie twoja! Może ci jeszcze dadzą szanse. Poniedziałek może być twoją klęską albo iskrą nadziei
Dodano: 01.09.2018 21:46    Przez: ~życzliwy
W głowie się nie mieści co w tej Golinie się dzieje... Przy urnach pokażcie,że to Wasze miasto a burmistrz dzisiaj jest a jutro może go juz nie byc. To za Wasze podatki on ma co miesiąc pieniążki na koncie. Chcecie P.Krucką to ma ja wybrać a jak nie to odplaccie my pięknym za nadobne!!!
Dodano: 01.09.2018 22:23    Przez: ~Pomocny
posypal pare ulic pofrezem z autostrady a 2 co nie jest kompletnie jego zasluga. Kilka ulic w asfalcie to zasluga poprzednich rzadow i burmistrza. tak naprawde Mirek nie zrobil nic kompletnie po za tym ze bierze i trwoni kase ktroej gminie brak. wiec mysle ze rok2108 pokaze ze pojedzie Pan na taczkach. nie nadajesz siw czlowieku do niczego. wracaj kosic trawe na stadionie.
Dodano: 01.09.2018 23:34    Przez: ~Mietek
Na dniach Goliny panowie bardzo się wychwalali, pod niebiosa prawie, ile tych dróg zrobili. Do Kruckiej im daleko.
Dodano: 01.09.2018 23:45    Przez: ~ab
Ja też sie przyłącze. Chcialem na wstępnie podziekowac panu Burmistrzowi za to ze obiecal mi naprawic drogę, ktora komunalka zniszczyla w lutym. Mimo pism i artykulu na lm.konin oraz obietnicy, że sroga zostanie naprawiona wraz z poprawą warunków meteorologicznych nie doczekalem się niczego. Odpowiedzi na drugie pismo nawet nie otrzymalem. Taki szacunek wykazal pan dla mieszkanca,obywatela,podatnika. Gratuluje rowniez ze niw zapomnial pan o drodze przed swoim domem i ze zawsze ma pan bezpieczny dojazd i wyjazd. To zapewne zrobil pan za "swoje" Dziekuje za wszystko co zostalo obiecane a oczywiscie nie zrobione. Tak daleko idącej niekonsekwencji nie ma juz nawet w krajach 3ego świata. Mam nadziej że jesienia ja sie bede smiał w głos czego i Wam kochani mieszkancy życzę z calego serca. A co do sytuacji z artykułu to jest zwykla nagonka i klika. ale to też sie odbije.
Dodano: 01.09.2018 23:45    Przez: ~goliniak
Mam nadzieję, że nie skończy się tylko na obietnicach i pójdziemy głosować, ale nie na tego pana