Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20049) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (12)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Kolesiostwo i drobnomieszczanstwo . No co do Burmistrza to nie popisał się orzez całą kadencję a na koniec odstrzelił sobie stopę. Wisienką na torcie jest akcja z dyrekcą SP w Golinie to już strzał prosto miedzy oczy. Myslal ze jak posypie uliczki gruzem to wygra. Ale nawet ten gruz asfaltowy to darowizna z A2 dlaczego? bo utylizacja kosztuje kupe kasy to wysypta na drogi na osiedlu. czyli przyjął odpady zeby polatac dziury i zeby sie nazywalo jak ja ciezko pracowalem. Guzik panie szanowny. Nic żeś pan nie zrobił całą kadencję nic kompletnie nawet żeś sie Pan nie naumiał gadać po polskiemu.A sie po cichu za reformy w szkole bierzesz buhahahha ideał. Brawo deugi strzał miedzy oczy i na dobitke hala sportowa ktora pozbawila miejsca na spacery boiska dzieci itp a i tak szkola z niej nie korzysta. Inwestycja za miliony zeby sie nazywało ze jest. Brawo Ty.
Dodano: 02.09.2018 15:37    Przez: ~mieszkanin
Hala sportowa nie zarabia na swoje utrzymanie. Dopłacają do niej mieszkańcy gminy. I po co taka wielka hala w Golinie?
Dodano: 02.09.2018 15:58    Przez: ~a
Miało być jeszcze stanowisko dla p. Ż. Coś podobno nie wyszło
Dodano: 02.09.2018 17:24    Przez: ~kg
Hala należy do gminy, a nie szkoły. Poza tym szkoła jak najbardziej z niej korzysta :)
Dodano: 04.09.2018 00:40    Przez: ~.
Burmistrz powinien poprzeć kogoś, kto całe swe życie pracował na rzecz naszej lokalnej społeczności, a nie kogoś obcego, z zewnątrz, kto przyjdzie na gotowe! Tak się nie godzi!
Dodano: 02.09.2018 16:05    Przez: ~n
Jak nie poprze kogoś, kto tyle dla szkoły zrobił, to po co nam ktoś taki jak ON!
Dodano: 02.09.2018 16:07    Przez: ~n
Jeśli już burmistrz postanowił powierzyć stanowisko p. Ewie to powinien to zrobic godnie, w odpowiednim czasie przeprowadzić konkurs, przeforsować swoją kandydatkę., Bez szumu i w kulturalnej, zgodnej z przepisami atmosferze. Niepotrzebne było to, co się dzieje od września. Siebie naraził na ataki i wyzwiska, jakie mają tu miejsce, i przy okazji dowiaduje się, jakie zdanie mają o nim mieszkańcy Goliny. Co najgorsze jednak osoba, która od 28 lat pracuje na rzecz dzieci, nie swoich, jak ktoś to wytknął, otrzymuje cięgi, bo oczekiwała od ludzi uczciwej pracy. Na rzecz dzieci czyiś, często zaniedbywanych przez WŁASNYCH rodziców. Dla tych wszystkich dzieci, nie swoich podkreślam, robiła bardzo dużo. Uczyć się w tej szkole to nie tylko przyjemność, duma, możliwość rozwoju dzięki różnorakim pomocom i metodom stosowanym przez nauczycieli. I proszę mi wierzyć, duży w tym wkład Pani Dyrektor. Sama wiele by nie zrobiła, bez nauczycieli i oczywiście w ...
Dodano: 02.09.2018 20:57    Przez: ~ob
Poparcie pana radnego W.W. to nie wszystko. Przede wszystkim trzeba mieć poparcie wyborców.
Dodano: 02.09.2018 16:09    Przez: ~mieszkaniec X
mroczne czasy imperium w szkole odchodzą w zapomnienie, nadchodzi nowa nadzieja
Dodano: 02.09.2018 16:23    Przez: ~Yoda
Ja mam wrażenie Yoda, że mrocznie to jest w gmachu przy ulicy Nowej w Golinie. Aż strach tam wejść. Ale masz rację, mroczne czasy już niedługo przeminą (21 października wybierzemy mądrze!).
Dodano: 02.09.2018 16:38    Przez: ~mieszkaniec Gol
No i wielkie bum przed wyborami panie burmistrzu bardzo dobrze cieszą się z tego mieszkancy sołectw w Gminie Golina , w których to przez całą kadencje nawet pan palcem nie kiwnol , pakujesz tylko Golinie ale co ? Drogi i chodniki na które poprzednik miał projekty i mial to realizowac , myślę i mam nadzieję że wygra ktoś lepszy od pana w najbliższych wyborach , lepszy bedzie ten co u ludzi bedzie miał największe zaufanie , oby nie byl gorszy od pana
Dodano: 02.09.2018 16:32    Przez: ~kawnice
A co takiego burmistrz zrobił dla Goliny? Proszę o przykłady.
Dodano: 02.09.2018 16:49    Przez: ~golina
Już się nie da być gorszym
Dodano: 02.09.2018 17:22    Przez: ~Ok
Yoda, uważaj, bo kto mieczem wojuje, od miecza ginie! Panowie z gmachu przy ul. Nowej wojowali i ewidentnie zepsuli swój wizerunek. Mogą mieć teraz pretensje tylko do siebie!
Dodano: 02.09.2018 16:36    Przez: ~mieszkaniec X
Będzie luz blus tak jak było w gimnazjum?
Dodano: 02.09.2018 16:52    Przez: ~y
Niech odpowie Yoda, czy chodzi mu o taki luz.
Dodano: 02.09.2018 17:09    Przez: ~ay
No przecież przeciwnikom pani Kruckiej o to chodzi. O luz i brak dyscypliny w pracy. Chcieliby widzieć podstawówkę taką jakim było gimnazjum brrrrrrrrrr
Dodano: 02.09.2018 17:31    Przez: ~Ala
Golinie sie podlizuje co to nie on., bo on to robi chodniki drogi p***rolamento , samym podlizywaniem ze on to robi go wybierzecie , wielce koncert zenka na hali , jakby był dobrym burmistrzem i byłoby Goline stać to zenek bylby na Dniach Goliny no ale przez hale bedziemy miec co roku cyganów z ciechocinka jako gwiazde wieczoru i zespół disco polo ktorzy to zespół mają założony od tygodnia , normalnie rzygac sie chce na tego burmistrza
Dodano: 02.09.2018 17:54    Przez: ~kawnice
spojrzałem daleko w przeszłość i nie znalazłem niczego szczególnego w działalności gimnazjum , dzieci przychodziły i wychodziły ze szkoły , brały aktywny udział w wydarzeniach szkolnych , konkursach itp. tak więc normalnie jak to w szkole nigdzie luz blusa nie widziałem , niech moc będzie z nami.
Dodano: 02.09.2018 18:15    Przez: ~Yoda
Wlasnie, niczego szczególnego. O to chodzi. Przeciętność
Dodano: 02.09.2018 18:52    Przez: ~ja
niczego szczególnego to znaczy nic złego , były to lata dobre dla uczniów , rodziców i nauczycieli i proszę nic nie ujmować nauczycielom z gimnazjum wychowywali nasze pociechy i za to im jesteśmy wdzięczni
Dodano: 02.09.2018 19:22    Przez: ~Yoda
Yoda, wydaje ci się, że skąd przybywasz?
Dodano: 02.09.2018 19:58    Przez: ~?
Ujmować można tylko Pani Joli, tak? Bronimy jej nie dlatego, że nie została dyrektorem. Dlatego, że przez burmistrza, który chciał się jej pozbyć, a może bardziej pewien pan i pewna pani, ubliżano jej zarzutami, których nie było przez 15 lat. Po co to było? Sposób, w jaki to robili jest haniebny i świadczy o osobach, które się tego dopuściły. Cały rok znęcania się, kto chciałby coś takiego przeżyć? Dyrektorem się bywa, Pani Jola też jest tego świadoma. Mimo wielu obowiązków, dokształca się od wielu lat. Bo nic nie jest na zawsze. Jest za mądra, żeby tego nie wiedziała.
Dodano: 02.09.2018 21:12    Przez: ~AB
8 z 22
<<1...345678910111213...22>>