Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19154) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MOC KULTURY na jedynej takiej NOCYKonin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (1)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

03.09 za psem.. przykre jest to że nikt nie pyta uczniów szkoły o zdanie, przeciez to są mądre, myślące dzieci, ktore doskonale wiedzą, że p. Jola chciała wypuścić je świat pełe pasji, wiary w siebie, bez kompleksów, że zawsze stwarzała warunki do rozwoju, szkoda, że nikt tego nie widzi... to jet właściwa osoba.. wierzymy , ze ktos sie ocknie i przejrzy na oczy.. Pani E. nie cieszy się chyba zbyt dobrą opinią, gimnazjum pod jej kierownictwem nie cieszyło się dobrą opinią i kimś takim zastępować oddaną, pełną zaangażowania osobę.. wstyd Panie Burmistrzu... p. Ż.M. chyba nie jest najlepszym doradcą, niedługo wybory..
Dodano: 02.09.2018 22:50    Przez: ~mama
A czy jak pani dyrektor wprowadzała pewne rozwiązania we wrześniu 2017 roku to pytała uczniów czy to akceptujemy ? tak teraz propozycja pytania o zdanie uczniów ,chyba to trochę za późno
Dodano: 02.09.2018 23:28    Przez: ~Ucz.
Pani Ż. jest super doradcą! Nie dosyć, że dyrektor biblioteki, to jeszcze zarządza halą. Dwa stanowiska. Rewelacja. Pobiera też dwie pensje? A czy w naszej gminie nie ma młodych ludzi, których warto zatrudnić, żeby mogli się wykazać? Przecież hala nie zarabia na siebie!
Dodano: 02.09.2018 23:29    Przez: ~@
Pani Dyrektor pytała Radę Rodziców o zdanie.
Dodano: 02.09.2018 23:30    Przez: ~r
W szkole nie ma miejsca na dekolty i kuse spódniczki! Tak zadecydowali również rodzice. Uważam, że bardzo dobrze!
Dodano: 02.09.2018 23:32    Przez: ~r
Nie masz pojęcia o czym mówisz. Pani E. K. była wspaniałym dyrektorem. Za jej rządów panowała cudowna atmosfera zarówno wśród uczniów, rodziców jak i grona pedagogicznego. O sukcesach jakie osiągali uczniowie G5 w przeróżnych konkursach i projektach uczniowie z Goliny mogą tylko pomarzyć. Byłam tego naocznym świadkiem. Rodzice i uczniowie powinni dziękować za To, że to ona została dyrektorem. A zachowujecie się jak wiejski ćwoki i boicie się zmian. Zapewniam, że nie będziecie żałować tej zmiany, ale musicie przestać myśleć zaścianko jak do tej pory.
Dodano: 03.09.2018 21:56    Przez: ~Ona
Ja to się dziwię Radzie że tak potrafiła zagłosować a właściwie jej się nie dziwię To układna struktura ty mi to to ja poprę to nikt nie idzie za rozsądkiem to tylko dlatego ze maja z tego profity jedni latają z krówkami następni napoją spragnionych można by mnożyć przypadki . Młodzi nie chcą startować bo ci starzy tydzień przed wyborami grzeją kiełbasę w garnkach a wyborcy są tak skołowani ze jednak wola dobrze pojeść i nie tylko w wieczór wyborczy . Patrzę na to z boku ale da się zauważyć ze Pani Krucka robi dobra robotę a dobra prace trzeba docenić . Ta rada to tetryki grzeją fotel za 6 stow i byle jak najdłużej
Dodano: 02.09.2018 22:52    Przez: ~Głos rozsądku
głosie rozsądku kandyduj , jak cię wybiorą to będziesz miał jeden głos i co wtedy zrobisz jak czternaście będzie przeciw przeforsuiesz swój pomysł , życzę powodzenia w ewentualnych głosowaniach z jednym głosem
Dodano: 02.09.2018 23:20    Przez: ~Głos realizmu
Patola w tej Golinie , nigdy nie było takich konfliktów miedzy radą burmistrzem i szkołami w gminie oraz innymi, aktualny burmistrz do wymiany po prostu , czlowiek który odszczekuje ludzia a nie odpowiada z kulturą powinien pracować w skupie złomu , nie pozdrawiam
Dodano: 02.09.2018 23:25    Przez: ~tym razem Radolina
Tak, to prawda. Obecny pan burmistrz krzyczy na ludzi. Pan Nowicki szanował szkołę, dyrektorów, nauczycieli i nigdy nie doprowadziłby do takiego konfliktu.
Dodano: 02.09.2018 23:35    Przez: ~n
Dlatego z jakiegoś powodu był 4 kadencje ale ludzie chcieli polepszyc wybrali nowego i to z Goliny bo będzie lepszy , jak widac sie pogorszyło , teraz w gminie panuje haos , ludzie przemawiam do was wybierzcie burmistrza z głową przemyslcie to wszystko
Dodano: 02.09.2018 23:44    Przez: ~zalamany
ALE TO JUZ BYŁO. 4 kadencje wystarczy. Nie gloryfikujcie Nowickiego.Jak się ktoś nie zgadzal z jego zdaniem to tez potrafil się mscic.Dbał tylko o Przyjmę wiec mieszkancy tej miejscowości chcą jego powrotu .Odgrzewac znowu stare kotlety .Jak się moze cos zmienic?Co ten PAN moze zaoferowac nowego? Potrzeba Mlodych.Potrzeba ludzi chcących naprawdę cos zrobic.Ludzi z pomyslem na gminę Człowiek ktory nie mial pomyslu przez 16 lat raczej nie ozywi regionu.Zostanie po staremu tylko uklad się zmieni
Dodano: 03.09.2018 10:11    Przez: ~jan
Skoro pani EK była takim wspaniałym dyrektorem to dlaczego JEJ NIE CHCĄ w Koninie np. w SP 3????Taka "wspaniała"?
Dodano: 08.09.2018 22:24    Przez: ~iga
Pierwszy dzień roku szkolnego będzie smutny dla rodziców, bo wiedzą,ze osoba ,która była kompetentna, życzliwa, sprawiedliwa juz nie jest przewodnikiem w szkole . A na jej miejsce została jakas pani powołana, która ponoc jest ale nikt jej na oczy nie widział
Dodano: 03.09.2018 06:44    Przez: ~Rofzic8
jestem rodzicem i nie jest mi smutno , nauczyciele zostali ( niestety nie wszyscy , ciekawe czemu odeszli) tak więc jak to powiedziane zostało dyrektorem się bywa , dajmy szansę innym , to nie koniec świata
Dodano: 03.09.2018 07:49    Przez: ~Rodzic1
do r czy rada rodziców to uczniowie , a samorząd uczniowski i sami uczniowie , może nic o nas bez nas ,
Dodano: 03.09.2018 07:57    Przez: ~Ucz.
Proszę bardzo, działajcie w samorządzie uczniowskim. Niech coś ciekawego dzieje się w szkole z waszej inicjatywy (tylko nie ta kocia muzyka na korytarzach). Przecież w ubiegłym roku szkolnym samorząd samodzielnie nie zrobił nic, liczycie tylko na to, że nauczyciele we wszystkim was wyręczą. MNIEJ GADANIA, WIĘCEJ DZIAŁANIA.
Dodano: 03.09.2018 15:36    Przez: ~r
W wyniku reformy zostały wprowadzone we wrześniu 2017 zmiany w szkołach. I to rozpętało burzę w golińskiej szkole. Pewna pani nie mogła się pogodzić, że mąż został wice. A że zbliżał się konkurs na dyrektora to pan W. postanowił córce załatwić stanowisko wice, podobno. Chcecie mieć w tej szkole kogoś podobnego do tego radnego? Zastanówcie się.
Dodano: 03.09.2018 08:22    Przez: ~Aza
No i wyszło szydło z worka. Pani żona może się cieszyć, że osiągnęła to, co chciała. Masakra, ten pan juz był na takim stanowisku, uczniowie bedą sie cieszyc, że chodzi po korytarzu i rozdaje usmiechy. Kadra, ta z podstawówki jest tak kompetentna i zorganizowana, ze ci, nie wszyscy oczywiscie, przepraszam tych solidnych, z gimnazjum nadal beda mogli sie obijac. Siedziec u dyrektora w gabiniecie. Reszta z nich zrobi to co trzeba. Dyrektor juz wie, których moze wykorzystac, i którzy wiedza i umieja więcej od niego. Brawo burmistrzu..............
Dodano: 03.09.2018 09:52    Przez: ~jolka
Panie Burmistrz!!!! I po co ta farsa? trzeba to było zrobić w kwietniu czy maju!!!! i tyle!!!! Przykre jest to, ze nie uszanował pan osoby, która ta szkolę wyniosła na wyżyny!!!!Mam nadzieję, że nauczycielom, którzy do tej pory świetnie pracowali nie odechce się! Bo to co się stało i w jaki sposób przyprawia o mdłości!!!!
Dodano: 03.09.2018 10:02    Przez: ~ja
Szok że jeszcze mamy czasy komunistyczne.Pewnie śmieją się z nas Goliniakow że robią co chcą a my to możemy sobie wypisywać i tak im nic nie zrobimy....Przez cały rok ponizali kobietę która uczyniła szkole symbolem do naśladowania i zazdrości.Mysle że pani dyrektor Krucka tak łatwo sie nie podda i będzie walczyć .Zresztą pokazała dziś na rozpoczęciu roku szkolnego tak wielką klasę której niestety brak pozostałym.Teraz dopiero będzie działo sie w szkole wspaniale....No nic sprawa dla reportera się kłania lub TVN....Pani dyrektor jest pani silną kobieta i takiego dr nam trzeba proszę walczyć .....
Dodano: 03.09.2018 10:19    Przez: ~Rok szkolny w Golinie
Przywieźli dyrektora w teczce!!!
Dodano: 03.09.2018 10:27    Przez: ~sss
Pan Kasprzak lepszy od Pani Kruckiej? Dobre sobie. Dobrze wam tak. Będziecie teraz patrzeć na wędrówki do gabinetu świty pana K. Za duże wymagania miała Krucka? To bedziecie mieli, polecicie na łeb na szyję, ze wszystkim.
Dodano: 03.09.2018 10:40    Przez: ~aza
Jolanto, nie ma tego złego.... Za chwilę wybory, obecnego burmistrza niedługo nie będzie. Odpoczniesz po wszystkich przykrościach, po mobbingu ze strony kilku osób z urzędu (wcześniej przytoczona definicja mobbingu, kwalifikują się panowie ), i wystartujesz jeszcze raz. Buziaki i powodzenia.
Dodano: 03.09.2018 11:53    Przez: ~przyjaciółka
Dziwię się burmistrzowi, kolesiostwo, przejedzie się na tym. Szkoda, że nie czytał(?) komentarzy, a jesli tak to nie wziął sobie do serca. Zabrakło chyba rozsądku. Naprawdę uważa pan, że warto było tej osobie powierzać stanowisko dyrektora szkoły? Moze pan duzo stracic przez te decyzje.
Dodano: 03.09.2018 10:32    Przez: ~wz
Wszystkim trzymającym palec w dupie burmistrza powiadam wam to juz koniec kariery niespełnionego emeryta w gumiakach. Tylko smród pozostanie i ręki wam burki nikt nie poda
Dodano: 03.09.2018 11:06    Przez: ~obiektywny
Panie użytkowniku Jan , co też zrobił najwięcej Nowicki na Przyjmie , zgadzam coś tam zrobill ale za dużo nie chciał , robił wszędzie po mału w każdej miejscowości cos, najlepiej go oczerniac bo on tu mieszka i najwięcej tu zrobil gowno prawda , niech pan sie otrzasnie jak nie zna pan prawdy i nigdy moze pan na Przyjmie nie był
Dodano: 03.09.2018 11:59    Przez: ~ przyjma
W Golinie tez nic nie zrobil.Skąd więc ta tęsknota? Nie rozumiem.
Dodano: 03.09.2018 14:07    Przez: ~jan
9 z 22
<<1...4567891011121314...22>>