Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18887) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Dzień Solidarności i Wolności. Abyśmy tego daru nie zmarnowali

Dodano: 1.09.2018 11:40

Z okazji Dnia Solidarności i Wolności w licheńskiej bazylice modlono się w intencji Ojczyny.

Mszy przewodniczył ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym (31.08). - W roku, w którym przeżywamy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dziękujemy za ten wyjątkowy i cenny dar, jakim jest wolność. Dziękujemy i prosimy jednocześnie, abyśmy tego daru nie zmarnowali. Dlatego potrzeba nam historii nie tylko się uczyć, ale także wyciągać wnioski, by nie popaść na nowo w niewolę.

Podkreślił również, iż każdy z nas winien się troszczyć o swoją wewnętrzną i zewnętrzną wolność. Zwrócił również uwagę na to, iż człowiek wolny wewnętrznie jest zdolny do bycia solidarnym z innymi. - Prośmy o odrodzenie duchowe wszystkich Polaków, abyśmy potrafili jednoczyć się w trosce o wspólne dobro, któremu na imię Polska.

Dzień Solidarności i Wolności jest polskim świętem państwowym, obchodzonym co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych. Ustanowione zostało w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Dzień 31 sierpnia został ustanowiony świętem państwowym przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   Dzień Solidarności i Wolności,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak za PO była Ameryka ,Brazylia i wszystkie ciepłe kraje .Żyliśmy jak pączki w maśle. Hotele już budowaliśmy na przyjęcie naszych przyjaciół z Afryki .A tu pstyk przyszedł PiS i wszystko popsuł
Dodano: 1.09.2018 21:43    Przez: ~ryży heniek
W 1980 r. od września podjęłam swoja pierwszą pracę. Strajkowałam i płakałam , to było przeżycie , które pamiętam do dziś. 250 kobiet strajkowało "za chlebem". Solidarność to było 10 mln Polaków, z kilkudziesięciu miast w Polsce. To ludzie, którzy narażali swoje życie i swoich najbliższych na szykany władzy. Cokolwiek się mówi o Wałęsie, to gorzka prawdą jest to, ze pozwolił na to, aby ludzie z Solidarności , i jego koledzy ze stoczni zostali bez pracy. Wtedy już nie ważne były postulaty, związki zawodowe i w głębokim poważaniu miał wszystkich ludzi pracy. Wcale mu się nie dziwię, ze dzisiaj ucieka przed nimi jak tchórz.Mam nadzieję że zostanie odpowiedni potraktowany w kartach historii
Dodano: 1.09.2018 22:50    Przez: ~internowana

KOMENTARZE

Już doznajemy skutków radosnej "wolności" i braku rozumnej gospodarki zasobami wypracowanymi w PRL. Wolność dla każdego oznacza coś innego. Z wolności głoszenia haseł politycznych jak i durnych wypowiedzi cieszą się politycy ale co znaczy "wolność" dla robotnika,dla rolnika,dla bezdomnego?Dla pozostałego społeczeństwa oprócz polityków, najistotniejszą sprawą jest zapewnienie bytu,sprawna administracja czująca że jest na usługach podatników a nie odwrotnie,że sprawnie działa służba zdrowia,szkoły są bezpłatne i utrzymują wysoki poziom nauczania itp.Dziś jedynym hasłem jest wolność. Ja się czułem i czuję wolnym od 1945 r.
Dodano: 01.09.2018 11:58    Przez: ~Koninianin
Czułeś się wolnym od roku 1945-ego, naprawdę ?
Dodano: 01.09.2018 12:44    Przez: ~Witek
glupie robole mieli chleb zachcialo im sie bulek, mysleli ze jak nastanie kapitalizm , to kazdy bedzie jezdzil nowym mercedesem i bedzie wlascicielem fabryki, dali sie podpuscic cwaniaczkom pejsatym , ktorzy zawsze tak maca, zeby czyimis rekami wybrac gorace kasztany z ognia, teraz pejsaci i maly procent czerwonych renegatow wespol z wydrwigroszami watykanskimi odcinaja kupony od korzystnych dla nich przemian, a zadluzony plebs ledwie wiaze koniec z koncem, ale tez sie cieszy bo chodzi nie w kufajkach a schodzonych portkach po Helmucie i rozbija sie dwudziestoletnim autem , ktore na zachodzie mialo trafic na zlom, juz nie wspomne o upokarzajacym traktowaniu w pracy i urzedzie , ktore jest udzialem tych bojownikow z'' solidarnosci'' o wspolrzadzenie , wolnosc i niepodleglosc, i dobrze im tak , maja co chcieli, tylko czemu ich dzieci nie winne temu muszaza chlebem uciekac z tego kraju , ktory im wywalczyli ci pseudo bohaterowie...
Dodano: 02.09.2018 15:23    Przez: ~pro publico bono
Ano bo trza obalić reżim kartofla , nawet kapucyni to wiedzą
Dodano: 01.09.2018 11:58    Przez: ~Antoni
Czym się ten rzekomy reżim objawia ?
Dodano: 01.09.2018 12:46    Przez: ~Witek
Psychiatra wskazany i to na cito
Dodano: 01.09.2018 13:28    Przez: ~olo
Nie trzeba specjalnie starać się aby obalić kartoflaną RP. Ten reżim jak już to widać sam już zaplątał się we własnych nogawkach, gdyż jego akolitami są rożnej maści karierowicze, cwaniaczki oraz pospolite chamstwo i ciemnogród. Poza tym reżim kaczej RP oparł swą ideologię o kłamstwo, bezwstyd, łamanie konstytucji oraz arogancję swych aparatczyków, a to są bezsprzecznie symptomy jego nieuchronnego upadku.
Dodano: 01.09.2018 15:35    Przez: ~Zdzich@
Gdyby w Polsce panował reżim, to ty chłopie ze swoimi wypocinami, w których w kółko to samo powtarzasz, już byś dawno w więzieniu siedział, jak w Rosji opozycjonista Nawalny, albo byś w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął. A więc zastanów się co piszesz ? Polska pod rządami PiS-u jest państwem w pełni demokratycznym i wolnym ze swobodą poglądów i wypowiedzi.
Dodano: 01.09.2018 15:46    Przez: ~Symp. PiS
Reżim trwa na dobre. Poparty wypaczonym do granic klerem.
Dodano: 01.09.2018 17:23    Przez: ~Du..psko
Ja pracując za 1500 zł , wykorzystywana do granic możliwości, tej wolności nie czuję .
Dodano: 01.09.2018 13:00    Przez: ~M.ś
A co mają zarobki do wolności ?
Dodano: 01.09.2018 13:26    Przez: ~Pytam
Wolność tym się objawia, że możesz w każdej chwili zmienić pracodawcę.
Dodano: 01.09.2018 13:27    Przez: ~W czym problem ?
Trzeba się było uczyć to byś miał godne wykształcenie i godne zarobki.Jak się na szkołę rzucało kamieniami to teraz są skutki
Dodano: 01.09.2018 13:30    Przez: ~jolka
Mhm mhm
Dodano: 01.09.2018 15:20    Przez: ~Gvg
Ale m.ś....ma trochę racji....bo chyba zawsze tak było, kto ma większy portfel ten ma więcej tej wolności...np.moze działać politycznie.. nie bojąc się że go zwolni pracodawca...jak to miało miejsce w firmach na spółdzielców czy Mickiewicza w Koninie.....
Dodano: 01.09.2018 18:39    Przez: ~su_arez@wp.pl
Kurdupel z PiS ma 6 tys emerytury i pensję posła.Można ? Można .
Dodano: 01.09.2018 19:36    Przez: ~****ć pisowskie ścierwo
Ciebie j....lewacki pomiocie
Dodano: 01.09.2018 20:53    Przez: ~anetka
Szczęść boże
Dodano: 01.09.2018 17:21    Przez: ~amen
nachlany prezydent, kłamcy rządowi, stalinoskie ochłapy w komisjach sejmowych - co to kurde jest ????
Dodano: 01.09.2018 20:46    Przez: ~konus won na sybir
Brałeś coś czy jesteś na głodzie??
Dodano: 01.09.2018 20:53    Przez: ~xd
jakiego daru. przecież zamiast komuny mamy dziś galopujący klerykalizm, kołtunizm i pospolite zaprzaństwo i to kultywowane przez co niekute grupy społeczne. nieróbstwo i dziecioróbstwo zostało wpisane w program sitwy rządzącej, na którą tyra reszta społeczeństwa. sitwa, ma zapewnione głosy-jak długo?
Dodano: 01.09.2018 21:01    Przez: ~6666
Tak za PO była Ameryka ,Brazylia i wszystkie ciepłe kraje .Żyliśmy jak pączki w maśle. Hotele już budowaliśmy na przyjęcie naszych przyjaciół z Afryki .A tu pstyk przyszedł PiS i wszystko popsuł
Dodano: 01.09.2018 21:43    Przez: ~ryży heniek
pisze się niektóre gamoniu
Dodano: 01.09.2018 22:07    Przez: ~xd
W 1980 r. od września podjęłam swoja pierwszą pracę. Strajkowałam i płakałam , to było przeżycie , które pamiętam do dziś. 250 kobiet strajkowało "za chlebem". Solidarność to było 10 mln Polaków, z kilkudziesięciu miast w Polsce. To ludzie, którzy narażali swoje życie i swoich najbliższych na szykany władzy. Cokolwiek się mówi o Wałęsie, to gorzka prawdą jest to, ze pozwolił na to, aby ludzie z Solidarności , i jego koledzy ze stoczni zostali bez pracy. Wtedy już nie ważne były postulaty, związki zawodowe i w głębokim poważaniu miał wszystkich ludzi pracy. Wcale mu się nie dziwię, ze dzisiaj ucieka przed nimi jak tchórz.Mam nadzieję że zostanie odpowiedni potraktowany w kartach historii
Dodano: 01.09.2018 22:50    Przez: ~internowana
JAK NA RAZIE TREND DO ,,SATANIZMU'' IDZIE WRAZ Z TAMIARZAMI ,,ZAKLĘCIAMI Z CZARNEJ MAGI '' UŻYWANYMI : ..CHARY- PITER'' . ...
Dodano: 02.09.2018 01:16    Przez: ~L
Polacy to glupi narod, ledwo co uwolnili sie od okupanta Czerwonego to pozwili sie wepchnac w lapy okupanta Czarnego. To jak z deszczu pod rynne.
Dodano: 02.09.2018 07:10    Przez: ~Q
jak to milo sluchac jak czerwone swinie kwicza , bo czuja , ze beda odpedzone od koryta, z ktorego korzystaly bez umiaru od czasow zakonczenia drugiej wojny, niech sie ciesza ze na tym sie skonczy, bo w innych czasach tacy zdrajcy i renegaci konczyli na powrozach, gdyby nimi przozdobic ten nowy most moglaby wyjsc z tego udana i pozyteczna kompozycja artystyczna..