LM.plWiadomościMecz bez historii. Górnik Konin przegrał z Bałtykiem Gdynia 0:3

Mecz bez historii. Górnik Konin przegrał z Bałtykiem Gdynia 0:3

Tego można było się spodziewać. W meczu piątej kolejki III ligi gr. II Górnik Konin przegrał z Bałtykiem Gdynia 0:3 i wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu.

Zajmujący miejsce w górnej połowie tabeli Bałtyk Gdynia był rywalem, z którym biało-niebieskim o punkty było bardzo ciężko. Koninianie nie pokusili się w niedzielę o sprawienie niespodzianki i przegrali na Pomorzu gładko 0:3. Prowadzenie gospodarze objęli już w dwunastej minucie - po przerzucie piłki na prawą stronę boiska w dogodnej sytuacji znalazł się Arkadiusz Korpalski. Piłkarz Bałtyku pewnym strzałem pokonał Mateusza Kolińskiego.

Jeszcze przed przerwą gdynianie podwyższyli na 2:0. Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się Adam Duda, trafiając do siatki Górnika po strzale ze skraju pola karnego. W pierwszej połowie koninianie rzadko kiedy zagrażali bramce Bałtyku. Najbliżej bramki było w 42. minucie, ale uderzenie z rzutu wolnego zatrzymał wtedy Marek Szulc.

Po zmianie stron obraz gry na boisku działo się mniej. Choć Bałtyk przeważał, nie miał już tylu sytuacji pod bramką Górnika. W 72. minucie gdynianie mogli podwyższyć prowadzenie - po wysokim dośrodkowaniu z bramki wyszedł Mateusz Koliński. Bramkarz koninian źle obliczył jednak dystans i na skraju pola karnego piłkę wypuścił. Dopadł do niej jeden z zawodnik gospodarzy, ale Koliński naprawił swój błąd, łapiąc piłkę jeszcze przed oddaniem strzału przez rywala.

W 87. minucie szansę na nawiązanie kontaktu miał Paweł Błaszczak, ale jego uderzenie obronił golkiper gospodarzy. Chwilę później Bałtyk strzelił trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową celnie uderzył Karol Zieliński. Górnik przegrał w Gdyni 0:3.

Koninianie pozostają jedynym, obok Pogoni II Szczecin, zespołem, który w tym sezonie nie zanotował jeszcze wygranej. Z dorobkiem jednego punktu Górnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. W Koninie biało-niebiescy podejmą jednego z rywali o utrzymanie - Bałtyk Koszalin.

Bałtyk Gdynia - Górnik Konin 3:0 (12' Arkadiusz Korpalski, 35' Adam Duda, 90' Karol Zieliński)

Bałtyk Gdynia: Marek Szulc - Damian Garbacik, Przemysław Szur, Adam Duda (68' Daniel Górski), Michał Marczak, Łukasz Duszkiewicz, Przemysław Kostuch, Jakub Biskup (20' Karol Zieliński), Piotr Kręcki, Arkadiusz Korpalski, Sebastian Bartlewski (76' Maksym Demiańczuk).

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Mateusz Augustyniak, Taras Jaworski, Piotr Radoszewski, Aleks Sieradzki, Krystian Sobieraj (50' Sebastian Antas), Jeremiasz Grela (60' Paweł Błaszczak), Dawid Przybyszewski (73' Jakub Matusiak).